Bydgoszcz

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Bydgoszcz

Postprzez Angelaa » poniedziałek 17 listopada 2014, 18:39

Nie idźcie do Prestiżu , już sam widok tego 'baraku', w którym przyjął mnie pan Żelazny mnie odrzucił , a co dopiero sama rozmowa z tym panem. Zdecydowałam się na szkołę jazdy Elka , polecił mi ją mój kolega , który robił tam prawko na samochod i motocykl , zdał za pierwszym razem to i to , wiec i ja tam poszłam . Narazie jestem zadowolona , napisze za miesiac jak mi poszło na egzaminie :)
Angelaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 17 listopada 2014, 18:25

Re: Bydgoszcz

Postprzez Madzia48 » sobota 17 stycznia 2015, 12:53

szkoła JaZdam

Moim zdaniem szkoła w ostatnim czasie idzie na ilośc nie na jakośc, jazdy po godzinie raz na tydzień lub półtora tygodnia, prawie za każdym razem inny instruktor który oczywiście nie wie jakie elementy już były ćwiczone a jakie nie.
rozumiem że każdy inaczej przyswaja nauke jazdy ale w takim systemie 1h na tydzień 1.5
to trwało by jeszcze z pół roku na co oczywiście pani Olga ma rozwiązanie w postaci dodatkowych godzin i uwaga od razu wie ile jeszcze trzeba ich wykupić, trochę to naciąganie na kase
dlatego zrezygnowałam z tej szkoły oczywiście nie bez problemów ze strony JaZdam bo do tej pory nie otrzymałam wszystkich dokumentów a karta przeprowadzonych zajec była pisana na szybko na kolanie i powpisywane jakies bzdury typu 3 godznne jazdy co nigdy nie miało miejsca
straciłam tylko 4 miesiace bo tyle to trwało zanim wyjezdziłam te 30 godzin
teraz poszlam do innej szkoły gdzie instruktor po godzinie jazdy stwierdził iż jestem gotowa do egzaminu
Pani Olga próbowała wcisnąć minimum 7 dodatkowych godzin a '"a potem się zobaczy"
Podsumowując nie polecam tej szkoły jazdy fajna młoda grupa ludzi ale niestety reszta pozostawia wiele do zyczenia, ża dużo kursantów a za mało instruktorów lub po prostu celowe naciąganie na wykupienie dodatkowych godzin

jeszcze jedno portal superprawojazdy.pl to towarzystwo wzajemnej adoracji, przyjmują tylko opinie jakie im pasują a chyba bardziej jakie pasuja OSK, 3 razy wysłałam opinie na temat szkoły jaZdam oczywiście nie ukazała się a na moje pytanie dlaczego nie opublikowano mojej opinii nawet nikt nie raczył odpowiedzieć
więc moje pytanie po co komu taki ranking skoro nie są brane pod uwagę wszystkie opinie :?
żal.pl
Madzia48
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 12:42

Re: Bydgoszcz

Postprzez szkolaJAZDAM » poniedziałek 19 stycznia 2015, 22:45

"Moim zdaniem szkoła w ostatnim czasie idzie na ilość nie na jakość"
--> na ilość to idą szkoły które szkolą rocznie 500-600osób, my szkoląc ok 100-150 osób przy 4-5 samochodach i 7 instruktorach myślę, że spokojnie mogę powiedzieć że idziemy na jakość a nie ilość o czym świadczy wysoka zdawalność oraz pozytywne opinię naszych kursantów, którzy często przychodzą do naszej szkoły z polecenia (tak samo jak Pani "Madzia48")

"1h na tydzień 1.5"
nasi kursanci jeżdżą minimum 3 razy w tygodniu - z moich informacji tak rzadkie jazdy nie były winą naszej instruktorki, kursanci jeżdżą z różnymi instruktorami ( którzy wiedzą od instruktora prowadzącego co mają robić) żeby łatwiej było im zdać egzamin państwowy... Kursant przyzwyczajony do jednego instruktora przyzwyczaja się do jego poleceń, zachowań i osobowości co później niestety źle działa przy egzaminie państwowym!

"oczywiście pani Olga ma rozwiązanie w postaci dodatkowych godzin i uwaga od razu wie ile jeszcze trzeba ich wykupić, trochę to naciąganie na kase"


Proszę dodać, że Pani Olga zaproponowała godziny dodatkowe po 25 zł/h - słowo NACIĄGANIE jest chyba tutaj mało stosowne, bardziej pasuje słowo POMOC!!! Kwota 25 zł to jedynie koszty instruktora i samochodu - zgodziłem się na to aby uniknąć pierwszego złego komentarza o naszej szkole, jednak widać, że pomoc się nie opłaca bo w ramach podziękowania otrzymaliśmy pierwszą negatywną opinię:(

"zrezygnowałam z tej szkoły oczywiście nie bez problemów ze strony JaZdam bo do tej pory nie otrzymałam wszystkich dokumentów"

szkoła JaZdam"
Nie zdała Pani praktycznego egzaminu wewnętrznego, dokumenty otrzymała Pani w komplecie gdyż w "dzisiejszych czasach" pełną dokumentacją jest numer PKK, karta przeprowadzonych zajęć oraz arkusz przebiegu egzaminu teoretycznego - z wynikiem pozytywnym (zdanym za 8 podejściem)

Może faktem, że miała Pani problemy w "nowej" szkole jest to że OSK T.... (nie będę używał nazwy) nie mogę znaleźć w zestawieniu szkół jazdy w Bydgoszczy - może Pan szukał kolegi z innej szkoły, który Panią przyjmie ....

"karta przeprowadzonych zajec była pisana na szybko na kolanie"
- nie będę tego komentował....

[quoe]"teraz poszlam do innej szkoły gdzie instruktor po godzinie jazdy stwierdził iż jestem gotowa do egzaminu" [/quote] - CZEKAMY na informację po egzaminach praktycznych w WORDZIE

Życzymy Powodzenia!!!

właściciel i instruktor
Nikodem Dolata - Szkoły Jazdy JaZDAM

P.S. Temat uważam za zamknięty, nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję! W przypadku pytań, wątpliwości jestem dostępnym pod telefonem!
szkolaJAZDAM
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 19 stycznia 2015, 21:59

Re: Bydgoszcz

Postprzez Madzia48 » wtorek 20 stycznia 2015, 20:27

--> na ilość to idą szkoły które szkolą rocznie 500-600osób, my szkoląc ok 100-150 osób przy 4-5 samochodach i 7 instruktorach myślę, że spokojnie mogę powiedzieć że idziemy na jakość a nie ilość o czym świadczy wysoka zdawalność oraz pozytywne opinię naszych kursantów, którzy często przychodzą do naszej szkoły z polecenia (tak samo jak Pani "Madzia48")


owszem nie zaprzeczam wybrałam Pana szkołe z polecenia brata który miał jazdy 3,4 razy w tygodniu 2 lata temu, a nie 1,2 razy po godzinie na dwa tygodnie jak jest teraz więc dlatego określenie "w ostatnim czasie idzie na ilość nie na jakość" jest tutaj zasadne
o których opiniach Pan pisze z superprawojazdy.pl? no jak ten portal tylko przyjmuje pozytywne opinie o OSK JaZdam to ja jestem zdziwiona dlaczego nie jesteście na pierwszym miejscu ?
Poza tym moich trzech znajomych którym Pańską szkołe polecił równierz mój brat jest takiego samego zdania jak ja
oczywiscie mogą tutaj ją wyrazić jak Pan sobie życzy.
Może przyszli kursanci zwrócą uwagę na ranking oficjalny bydgoskiego Wordu gdzie w ogóle was niema

nasi kursanci jeżdżą minimum 3 razy w tygodniu - z moich informacji tak rzadkie jazdy nie były winą naszej instruktorki, kursanci jeżdżą z różnymi instruktorami ( którzy wiedzą od instruktora prowadzącego co mają robić) żeby łatwiej było im zdać egzamin państwowy... Kursant przyzwyczajony do jednego instruktora przyzwyczaja się do jego poleceń, zachowań i osobowości co później niestety źle działa przy egzaminie państwowym!


przepraszam a kogo to była wina ? moja ? ciągle jakiś problem a to auto się zepsuło a to instruktorce cos wypadło itp.
no to ja jakoś dziwnie trafiałam w takim układzie bo sama pani instruktor (policjantka z drogówki) była zdziwiona ze po 20-tu paru godzniach ja jeszcze nie ani razu nie ćwiczyłam na placu manewrowym
Ta sama zresztą instruktorka która chyba była najbardziej fair przyznała że jazdy w takich odstępach czasowych to błąd szkoły
także w moim przypadku "instruktor prowadzący" miał problemy z przekazywaniem informacji

Proszę dodać, że Pani Olga zaproponowała godziny dodatkowe po 25 zł/h - słowo NACIĄGANIE jest chyba tutaj mało stosowne, bardziej pasuje słowo POMOC!!! Kwota 25 zł to jedynie koszty instruktora i samochodu - zgodziłem się na to aby uniknąć pierwszego złego komentarza o naszej szkole, jednak widać, że pomoc się nie opłaca bo w ramach podziękowania otrzymaliśmy pierwszą negatywną opinię:(


przecież tu nie chodzi o pieniądze tylko o czas, w tym tempie trwało by to kolejne 2 miesiące lub dłużej

szkoła JaZdam"
Nie zdała Pani praktycznego egzaminu wewnętrznego, dokumenty otrzymała Pani w komplecie gdyż w "dzisiejszych czasach" pełną dokumentacją jest numer PKK, karta przeprowadzonych zajęć oraz arkusz przebiegu egzaminu teoretycznego - z wynikiem pozytywnym (zdanym za 8 podejściem)

Może faktem, że miała Pani problemy w "nowej" szkole jest to że OSK T.... (nie będę używał nazwy) nie mogę znaleźć w zestawieniu szkół jazdy w Bydgoszczy - może Pan szukał kolegi z innej szkoły, który Panią przyjmie ....


tu już się zaczynają kłamstwa
egzamin praktyczny wewnętrzny czyli pomysł pani Olgi żeby udowodnić mi ze ona ma racje i egzamin z "bezstronnym" instruktorem bodajże Łukasz o ile dobrze pamiętam, swierdził że u niego egzamin zdałam ale Pani Olga zdecydowala inaczej i mam wziąsc te dodatkowe godziny (mam na to świadka) śmiech na sali
co do egzaminu teoretycznego zdałam za drugim razem a nie 8-ym, wiem że ma Pan problemy ze wzrokiem i może cyferki pikselują w komputerze, polecam dołożyć parę dioptrii przy doborze nowych okularów
Ja miałam jakies kłopoty ? nic mi o tym nie wiadomo OSK która przeprowadziła ze mną egzamin praktyczny wewnętrzny miała kłopoty z Panem żeby uzyskac moje dokumenty.

Cytuj:

"karta przeprowadzonych zajec była pisana na szybko na kolanie"
- nie będę tego komentował....


ależ dlaczego? prawda w oczy kole ?
powpisywał Pan 3 godzinne jazdy które NIGDY!! nie miały miejsca
myśle że oprócz zajęć z teorii brak bezpośredniego kontaktu z kursantami zamazał Panu realną sytuacje jaka jest w tej chwili w Pana szkole

podsumowując napisałam opinie o szkole JaZdam nie po to żeby się kłocic, tylko żeby wyrazić swoją opinie którą wysyłałam do superprawojazdy.pl no ale niestety negatywnych opinii o OSK JaZdam tam nie przyjmują :( hmmm... ciekawe dlaczego, mam pełne prawo żeby się wypowiedzieć od tego jest forum

ale jak widać "walnij w stół a nożyce się odezwą"
Madzia48
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 12:42

Re: Bydgoszcz

Postprzez gozdziczek » wtorek 03 marca 2015, 02:58

AutoJazda Bydgoszcz (W pobliżu Dworca PKP)

W cenie 1200 zł 30h jazdy, 31 godzin teorii, szkolenie z pierwszej pomocy i egzamin wewnętrzny praktyka i teoria. Co prawda z zajęć teoretycznych niewiele wyniosłam (zajęcia trwały po 4 godziny bez przerwy i były monotonne) i na jazdy zapisałam się kompletnie zielona, to trafiłam na świetnego instruktora (Rafał P.) i udało mi się zdać egzamin państwowy za pierwszym razem. Nie zmieniałam instruktora w trakcie trwania kursu i dobrze na tym wyszłam - Rafał ma indywidualne podejście do kursanta/kursantki, jest bardzo wymagający jeżeli chodzi o wiedzę teoretyczną, pomocny na drodze i z talentem pedagogicznym. Kiedy dostrzeże chęć nauki i postęp, to daje z siebie wszystko i większość jego kursantów zdaje w pierwszych trzech podejściach.

W ogólnym rozrachunku OSK AutoJazda polecam szczególnie ze względu na świetną kadrę w osobie mojego nieocenionego instruktora. Zaczynałam bardzo kiepsko i nie wierzyłam, że w ogóle uda mi się zdać egzamin, bałam się ulicy i samochodów, dzisiaj mam już prawko i korzystam z każdej okazji by jeździć - bardzo to polubiłam. W dużej mierze jest to zasługa dobrego nauczyciela, dlatego ten ośrodek polecam każdemu.
gozdziczek
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 03 marca 2015, 02:51

Re: Bydgoszcz

Postprzez dexter90 » poniedziałek 18 maja 2015, 19:10

Ja polecam szkołę AGORA-MIRAŻ na Gajowej. Właśnie jestem po kursie na kat C. Dziś miałem państwową teorie i zdałem za pierwszym razem. Nie wiem jeszcze jak z jazdą (egzamin 28.05), ale instruktorzy naprawdę spoko. 4 maja zacząłem kurs. Naprawdę polecam. Badania psychologiczne też tam robiłem. Jeżeli mogę odpowiedzieć na jakieś pytania to PW.
dexter90
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2015, 13:47

Re: Bydgoszcz

Postprzez laura98 » niedziela 22 maja 2016, 20:28

Bardzo polecam szkołę jazdy Agora Miraż. Bardzo sympatyczna atmosfera, dobrze przeprowadzone zajęcia teoretyczne. Na praktykę polecam gorąco pana Jarka :) Dobrze przygotowuje oraz podczas jazdy powtarza teorię. Szczerze mówi czy jest ktoś gotowy na przystąpienie do egzaminu oraz jakie popełnia błędy. Ja zdałam teorię za pierwszym razem na max punktów oraz praktykę także za pierwszym razem :) Jestem bardzo zadowolona :)
laura98
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 22 maja 2016, 20:23

Re: Bydgoszcz

Postprzez pat000 » środa 08 czerwca 2016, 20:14

Z czystym sumieniem mogę polecić szkołę jazdy Agora - Miraż. Teoria jest prowadzona w sposób jasny i zrozumiały. Idealnie wszystko zapamiętałam. Egzamin zdałam za pierwszym razem! Jeżeli chodzi o instruktora, to bardzo dobrze jeździło mi się z panem Romanem! Polecam każdemu!!!!!
pat000
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 08 czerwca 2016, 20:09

Re: Bydgoszcz

Postprzez Hen » wtorek 13 września 2016, 16:36

Zestawienie zdawalności bydgoskich OSK za okres 1.01.2016 - 30.06.2016
http://www.bip.um.bydgoszcz.pl/struktur ... 6r_.aspx#0
Hen
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 13 września 2016, 16:27

REFLEKS

Postprzez trelemorele12345 » niedziela 30 października 2016, 13:36

ODRADZAM szkołę jazdy Refleks w Fordonie. Niestety poszłam na łatwiznę i zamiast słuchać rad znajomych co do najlepszych szkół jazdy, wybrałam tę do której miałam najbliżej.

Na teorii bardzo miła pani opowiada o swoim życiu, rodzinie i innych sprawach niezwiązanych z prawem jazdy. Dla mnie był to problem, ponieważ szłam na kurs kompletnie zielona w temacie i liczyłam, że na zajęciach dowiem się jakichś ważnych informacji. Większość wyczytałam sama i nauczyłam się od rodziny, znajomych. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Mój instruktor praktycznie nic nie tłumaczył, liczył, że sama wszystko będę wiedzieć. Podczas 30 godzinnego kursu ani razu nie zawracałam z wykorzystaniem infrastruktury drogowej, a przecież jest to obowiązkowe zadanie egzaminacyjne. Parkowanie ćwiczyliśmy tylko kilka razy. Wyglądało to tak: instruktor mówi:parkujemy, nic nie tłumaczy. Oczywiście zrobiłam to źle, po czym on stwierdził, że to bez sensu i dalej jeździliśmy po mieście. Jak w takim razie miałam się tego nauczyć? Na placu byłam ze 3 razy, gdzie on sobie w tym czasie gadał przez telefon po czym nie mówił co powinnam poprawić. Gdy tylko popełniałam jakiś błąd to rzucał nieprzyjemne komentarze, przez co byłam cały czas zestresowana. Często jazdy nie trwały pełnych dwóch godzin, bo od razu po mnie miał innych kursantów i kończył wcześniej. Nie miałam zielonego pojęcia o zmianie biegów, przez długi czas jeździłam tylko na 3, bo nie wiedziałam kiedy mam zmienić a instruktor nie był tym zainteresowany.

Najgorsze w tym wszystkim było to, że właściciele szkoły nie chcieli mi pomóc. Kiedy zostało mi kilka ostatnich godzin, poszłam do biura i chciałam poprosić o zmianę instruktora, bo myślałam, że pomoże mi to w nauce jazdy, gdyż z obecnym się nie dogadywałam i miałam wrażenie, że niczego nie wynoszę z kolejnych jazd. Oni mi na to odpowiedzieli, że to mój instruktor wie najlepiej czego mi potrzeba i zmiana to nie jest dobry pomysł. Po zakończonym kursie zabrałam papiery z Refleksu i kurs kończę w innej szkole jazdy.

Podsumowując: ODRADZAM, właściciele są bardzo mili zanim się im zapłaci, gorzej potem. Lepiej jechać kilka przystanków dalej i zapłacić 200 zł więcej za kurs w lepszej szkole, bo i tak potem trzeba wydać dużo więcej pieniędzy na dodatkowe godziny.
trelemorele12345
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 30 października 2016, 13:15

Re: Bydgoszcz

Postprzez Gusienka123 » poniedziałek 02 stycznia 2017, 11:33

Polecam szkołę Agora-miraż
Teoria z Panem Leszkiem dokładna i konkretna, można z niej bardzo dużo wynieść co się równa miej czasu poświęconego na nauke a wiecej na testy.
Jazdy- Pan Jarosław konkretny w tym co robi, wymagajacy ale warto bo naprawdę dobrze uczy jeździć. W tej szkole panuja troche inne zasady niz bardzo czesto w innych, u nich godzina jazdy to godzina a nie 40min za kółkiem a reszta jekies gadanie, a potem trzeba dokupywac godziny, na szczęście Agora pod tym wzgledem jest bardzo dobrze zorganizowana godzina to godzina jazdy. Mila atmosfera co tez jest wazne podnoszą na duchu i wspieraja przed egazaminem.
Samochody maja takie co w wordzie niezależnie od kategorii na jaką sie zdaje, co bardzo ułatwia sprawę zdania egzaminu

edit: usunąłem nazwisko. /klebek
Gusienka123
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 02 stycznia 2017, 11:08

Re: Bydgoszcz

Postprzez bpie75 » poniedziałek 02 października 2017, 11:42

Witam wszystkich, chciałbym wyrazić moją opinię i bardzo polecić szkołę Autojazda Justyna Juszczak, ul Dworcowa 87.
Szkołę wybrałem dość przypadkowo, bo była najbliżej mojego miejsca pracy i nie wyszukiwałem wcześniej żadnych opinii na temat innych szkół. Nie pomyliłem się. Szkoła jest świetnie zorganizowana. Sprawy papierkowe były załatwiane od ręki. Na miejscu zostałem przebadany przez lekarza. Po zdaniu egzaminu wewnętrznego od razu zostałem skierowany na część praktyczną. Odbywała się ona w bardzo miłej atmosferze, co nie zmieniło faktu, że instruktor był wymagający, profesjonalny i skupialiśmy się na naszym celu czyli jak najlepszym przygotowaniu do egzaminu. Wskazówki, które dostawałem podczas ćwiczeń na placu manewrowym bardzo ułatwiły mi opanowanie poszczególnych manewrów. Jazdy po mieście były tak zaplanowane aby "wyłapać" jak najwięcej niespodzianek, które mogą pojawić się na egzaminie. Instruktor był zawsze punktualny i w pełni mogłem wykorzystać mój czas nauki. Wielokrotnie gdy byłem ostatnim kursantem dnia i wyjeździliśmy nasze dwie godziny to mogłem poćwiczyć dodatkowo parę minut i nikt nie robił z tego powodu żadnych problemów.
Z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnością polecam tą szkołę a chętnym do kat. A polecam instruktora Pana Leszka.
bpie75
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 02 października 2017, 11:20

Re: Bydgoszcz

Postprzez szybkiBill69 » wtorek 27 marca 2018, 23:30

Gorąco polecam wszystkim szkołę jazdy JaZdam z Bydgoszczy. (http://www.jazdam.pl)

Młody ale wykwalifikowany zespół jest w tym wypadku gwarancją sukcesu.

Bezstresowa nauka gwarantuje wysoką zdawalność przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

Przy takim połączeniu - wynik egzaminu na prawo jazdy może być tylko jeden!

POZYTYWNY!
szybkiBill69
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 27 marca 2018, 23:22

Poprzednia strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości