Ruda Śląska

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez starbreaker » sobota 17 stycznia 2009, 13:59

Ja robiłem prawo jazdy w OSK INA w Goduli.

Teoria:
Teoria to teoria, tego się trzeba po prostu nauczyć bez filozofii - jest z czego, bo dostaje się materiały szkoleniowe. Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że bardzo dobrze były prowadzone wykłady. Wykładowca odpowiadał na kazde pytanie, wyjaśniał każdą wątpliwość.

Jazdy:
Jazdy miałem z panem Zdzisławem, którego gorąco pozdrawiam. Jazdy były prowadzone bardzo profesjonalnie. Bardzo szczegółowo i skrupulatnie były przekazywane zasady prawidłowego prowadzenia pojazdu, tego jak się zachowywać na drodze w konkretnych sytuacjach. Zostałem bardzo profesjonalnie przygotowany nie tylko do egzaminu ale także jakiejkolwiek pozneijszej jazdy samochodem. Przy tym należy zwrócić uwagę na cierpliwość w stosunku do osoby, która nie miała wcześniej do czynienia z samochodem po stronie kierowcy !! :)

Samochody: 2x Punto Grande

Gorąco polecam ten OSK (szczególnie osobom robiącym od zera prawko) ponieważ jest on jeden z najdłużej istniejących w naszym mieście, nie licząc państwowych LOK i PZMot.
Oni nie olewają kursantów !!!
Ostatnio zmieniony środa 21 stycznia 2009, 12:43 przez starbreaker, łącznie zmieniany 1 raz
starbreaker
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2009, 12:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez saper135 » poniedziałek 19 stycznia 2009, 23:02

Ośrodek Szkolenia Kierowców 'LEŚ'

Hmm jako ze byłem jednym z kursantów tegoż ośrodka chciałbym powiedzieć parę słów
Teoria prowadzona bardzo fachowo 3x w tygodniu wszelkiego rodzaju materiały dostajemy na samym początku posiadają na stanie cztery samochody 2xpunto i 2X Grande Punto. Lekcje prowadzone były w szkole a wiec było sporo miejsca i bez stresów,
wykłady prowadził p.Bogdan który z duża doza cierpliwości odpowiadał na wszelkie pytania związane zarówno z egzaminem jak i jazda samochodem po mieście, lekcje prowadzone były w godzinach wieczornych ale prawdopodobnie można sobie wybrać indywidualny tok nauczania – wpierw radze się upewnić – na miejscu mamy załatwionego lekarza a wiec nie ma się co martwic o badania – a podczas lekcji mamy bardzo dobry instruktaż z udzielania pierwszej pomocy przez pracownika pogotowia ratunkowego. Następnym przydatnym ułatwieniem jest możliwość dostosowania godzin jazd jak się nie mylę instruktorzy są dostępni w godzinach od 6.00 do 22.00 siedem dni w tygodniu.
No i najważniejsze bo teorie i tak sami się musimy wyuczyć taka jest prawda zostają nam jazdy.
Jazdy w moim przypadku miałem z p.Adamem którego uważam za bardzo dobrego instruktora,
w bardzo spokojny i opanowany sposób przekazuje wiedze, nie jest jak inni instruktorzy którzy wyrywają kierownice bądź siedzą obok i czekają aż kursant odbębni swoje i do domu. Miałem z nim jazdy podczas których nie czułem się intruzem, instruktor poświęcał pełną uwagę podczas jazd i odpowiadał na każde nurtujące pytanie w kwestiach drogowych, następne lekcje po określeniu gdzie mamy zamiar zdawać egzamin odbywają się tymże mieście . W moim przypadku ośrodek w którym miałem zdawać był Bytom i uważam że p.Adam całkowicie wykazał się swoja wiedza na temat tras jaką może obrać egzaminator podczas tych szczęśliwych 45 minut egzaminu dzięki czemu udało mi się zaliczyć egzamin za pierwszym podejściem.

-------------------------------------------------------------------------------------

25.11.2008 Złożenie dokumentów – termin (09.01.09)
09.01.2009 Egzamin teoretyczny – zdane
09.01.2009 Złożenie dokumentów – termin (16.01.09)
16.01.2009 Egzamin praktyczny – zdane
19.01.2009 Opłacenie w Wydziela Komunikacji
23.01.2009 Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
--.--.------ Odbiór Prawka - czekam
saper135
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 19 stycznia 2009, 18:10

PZMot

Postprzez martysiatko » sobota 14 lutego 2009, 20:32

witam!
to i ja chciałabym się podzielić moją przygodą z prawem jazdy!
kurs rozpoczęłam równo rok temu, dzisiaj zdałam egzamin za trzecim podejściem!
PZMot wybrałam bo wiele osób mi go polecało, ale niestety chyba nie miałam szczęścia i trafiłam na złego instruktora!
zacznijmy jednak od początku - teoria, prowadzona dość dobrze i przez jednego i przez drugiego instruktora bo przez swój brak czasu i inne obowiązki robiłam ją prawie dwa miesiące, żeby mieć te 30 godzin!
potem jazdy! instruktor ZAWSZE się spóźniał jakieś 10minut czasem nawet 15! i kończył 5 minut przed czasem, myślę że zrobiłam około 25 godzin a nie zapłaconych 30 :/ dużo po placu, jak chciałam wyjechać na miasto, to zawsze wybierał mało uczęszczane, zawsze te same drogi, jak chciałam jeździć w ruchu to nie bo.... inna droga jest "przyjemniejsza i łatwiejsza", i choć od początku wiedziałam, że chcę zdawać w Tychach nigdy tam ze mną nie pojechał, nawet jak bardzo nalegałam, powiedział, że miasto jak każde inne, lepiej to ogarnąć jak się jedzie jako pasażer więc mam sobie kogoś załatwić i po Tychach pojeździć! To po co ja płacę ja się pytam!!!!!!!!! i co najważniejsze, miał miłość do żarówek bo wiedziałam o tym wszystko w samochodzie, ale nie wiedziałam jak sprawdzić światło biegu wstecznego bo mi nie pokazał! nie każdy na egzaminie dojdzie, że to się robi na wyłączonym silniku! oblałam za pierwszym razem właśnie dlatego! dużo w czasie jazdy gadał, ale mało tłumaczył! uczył mnie parkować i innych takich względem innych aut, a skoro na każdym parkingu auta różnie stoją, za każdym razem była inna wersja (połowę światła od strony kierowcy w szybie prawej tylnej, jego lewe lusterko w mojej tylnej połowie itp.) w konsekwencji po pierwszym oblanym egzaminie gdzie nie wyjechałam nawet na miasto musiałam wykupić sobie dodatkowe jazdy po Tychach z innym instruktorem! miałam szczęście bo trafiłam na dobrego, który w dwie godziny potrafił mi przekazać więcej niż tamten w ciągu całego kursu! za drugim razem oblałam trochę z mojego powodu bo warunki były ciężkie, ale trzeci raz był już mój! słyszałam wiele pochlebnych opinii o PZMot, ale niestety ja nie miałam szczęścia :/
martysiatko
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 14 lutego 2009, 20:14
Lokalizacja: Ruda Śląska

Planeta Ruda Śląska

Postprzez tiger 10 » środa 18 marca 2009, 23:52

Planeta Ruda Śląska

Ja robiłem kurs w ośrodku Planeta na Wirku i tu musze się pochwalic zdałem za pierwszym razem!!! Jazdy miałem z bardzo fajnym instruktorem dużo mnie nauczył przydatnych na egzaminie spraw. Jeżdziliśmy po wszystkich okolicznych miastach. Bez przestojów uczciwa jazda i nauka. Można wybrać ośrodki gdzie się chce zdawać. Teoria była prowadzona przez Pana Jacka suuuper wykładowca - nie nudziłem się na tych wykładach. Ogólnie oceniam ten ośrodek bardzo dobrze. No i cena była fajna - nic nie trzeba było dopłacać, wszystkie podręczniki i badania w cenie.
Polecam bardzo!!!
tiger 10
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 18 marca 2009, 18:26

OSK Elka

Postprzez prawie kierowca » poniedziałek 11 maja 2009, 15:31

Polecam wszystkim, którzy się wahają, którą szkołę jazdy wybrać! Jeszcze jestem w trakcie zdawania, i choć oblałam pierwszy raz to tylko z własnej winy, bo nauczyli mnie wszystkiego czego trzeba było! Drugi raz będzie już mój ;)

Kwestie organizacyjne:
- szef szkoły błyskawicznie odpowiada na wszystkie mejle i nie lekceważy telefonów z pytaniami
- na kurs można zapisać się w kilku punktach w mieście, wpłacić jakąś kwotę jeszcze przed rozpoczęciem kursu, lub na samym kursie, przyjmują gotówkę w ratach, można płacić do samego końca części praktycznej kursy
-cena niewysoka jak na nasze miasto, niecałe 1200 zł, a w cenie zestaw pomocy naukowych
-mają siedmiu instruktorów, i choć byłam na kursie w którym brało udział chyba z 45 osób! jeździłam regularnie, po 2h


Kurs teoretyczny:
-szybko i sprawnie: dwa razy w tygodniu po 4h, popołudniami, gdy szło nam sprawnie pan Tomek nie przetrzymywał ;)
-teoria skończyła sie właściwie po trzech tygodniach i od razu zaczęliśmy jeździć
-instruktor wyjaśniał wszystko po kolei zagłębiając się w kwestie kontrowersyjne i niezrozumiałe, zajęcia prowadzone ciekawie

Kurs praktyczny:
-instruktor -pan Jacek, polecam! choć nikt z nas nie narzekał na swojego instruktora, więc pewnie wszyscy są tacy fajni :)
-zrobiłam go w miesiąc, co prawda były sprzyjające okoliczności, ale myślę, że 1,5 -2 miesiące max!
-niezwykle cierpliwy instruktor, tłumaczył wszystko od zasady działania sprzęgła (wierzcie mi, łatwiej jest wiedząc to zapamiętać, że sprzęgło nie może iść z gazem :P)
-instruktor nie bał się jeździć, nie siedzieliśmy połowę kursu na placu czy w mało ruchliwych uliczkach
-uczyłam się nawet jazdy po śliskiej nawierzchni i zachowania w sytuacjach nietypowych na drodze
-a poza tym 30 godzin jazd spędzone w przyjemnej atmosferze, naprawdę czekało się na te jazdy

Nauczyłam się jeździć choć pierwszy raz zasiadłam za kierownicą właśnie podczas tego kursu. Mimo, że egzamin jeszcze nie zdany jestem dobrej myśli:) Polecam, nie pożałujecie :)
prawie kierowca
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 11 maja 2009, 15:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez aniag21 » czwartek 02 lipca 2009, 17:43

[treść została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu punkt16 ]
aniag21
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 27 czerwca 2009, 09:34
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez ślonzok » wtorek 27 kwietnia 2010, 17:16

'Planeta' na Wirku

Plusy:
- interesujące wykłady prowadzone przez p. Jacka
- świetny kurs pierwszej pomocy, przez 4 h nauczyłem się więcej niż przez 3 lata w szkole
- instruktor, którego miałem potrafił b. dobrze przekazać swoją wiedzę i umiejętności
- jazdy po wybranym przez nas nas mieście

Minusy:
- nie zawsze jest dostępne są 'egzaminacyjne' Grande Punto (2h z 30 miałem na Punto II)

Ceny - średnia w mieście. Krótko mówiąc - polecam.
ślonzok
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 22 kwietnia 2010, 12:53
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

GALPOL -szkoła jazdy

Postprzez megi1111 » poniedziałek 17 maja 2010, 15:00

Wszystkim, odradzam GALPOL - szkołę jazdy!!!
Podpisuję się pod wszystkim co opisał cutter, miałam to samo i dodatkowo inne wątpliwe przyjemności.
Zaczęłam kurs 2 lata temu w marcu, była promocja jeśli zapłaci się z góry całość dostanie się 2 godz. jazd dodatkowo, troszkę też po znajomości (w końcu Ruda nie jest aż tak duża) wiec oferta była kusząca. I od tego momentu zaczęło się… Teoria jeszcze w miarę może być, chociaż nie odbyłam zajęć z pierwszej pomocy, bo nie załatwił nikogo kto mógłby przeprowadzić takie zajęcia. A.P. jest bardzo rozrywkową osobą, więc w czasie jazd nigdy się nie nudziłam, ale jak się ciągnie kilkanaście srok za ogon, to wiadomo, że niektóre wykonuje się nie rzetelnie.
Od 03.2008 roku wciskał mi kit ze będę jeździć punto, załatwi u znajomego, a za kilka tyg. ma sprowadzić z Niemiec sobie nowy samochód do jazd (jak widać na ulicach Rudy, dalej jeździ Corsą).
Wiele razy stałam na umówionym miejscu, czekając na jazdy, ale nikt nie przyjechał, dodzwonić też się nie dało. Nie informowali o tym, że nie mogą dojechać na ustaloną godzinę, albo że w ogóle odwołują zajęcia. Gdy udało się dojechać 15min później to jazdy trwały 45min, bo trzeba było pojechać po kolejnego kursanta.
Jazdy odbywały się głównie w Rudzie, w Bytomiu byłam kilka razy i w miejscach po mało uczęszczanych przez egzaminatorów.
Najlepsze zaczęło się gdy chciałam ustalić termin egzaminu w czzerwcu. Ze względu na to, że zapłaciłam całość od razu to moje wyniki badań lekarskich, zostały przekazane A.P., bo on jeszcze nie uregulował płatności z lekarką. Przez miesiąc zwodził mnie, że nie może się skontaktować z lekarką. Następnie uznał, że on pojedzie ustali mi termin jak tylko dostanie badania i mam mu dać kasę na egzamin i zdjęcia. Następnie ustalił mi termin na sierpień (potwierdzenia nie dostałam), tydzień przed egzaminem zadzwoniłam do WORDu (zmieniłam adres zameldowania i chciałam poprawić dane na moim wniosku) okazało się, że osoba o takim nazwisku i nr pesel nie ma żadnego terminu egzaminu. I tu kolejna ściema A.P. i z łaską uznał, że to on teraz pokryje koszt mojego egzaminu i dodatkowo jeszcze będę miała u niego dodatkowe godziny jazdy oczywiście na punto, którego nie posiada. Kolejny termin egzaminu miałam na październik. Zamiast 3 miesięcy kursu miałam pół roku i to jeszcze z takimi cyrkami.
Miałam wyjeżdżonych dużo więcej jazd niż wszyscy pozostali, ale i tak wykupiłam sobie jeszcze 3 godz. w LOKu i tu pełen profesjonalizm, od razu pojechaliśmy do Bytomia i przejechałam przez te 3 godz. dużo więcej niż przez cały kurs z A.P.
megi1111
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 17 maja 2010, 14:50

GALPOL-szkoła niby-jazdy

Postprzez Kajaka » wtorek 01 czerwca 2010, 14:09

Witam.

Dołączam się całkowicie do wypowiedzi ( megi1111).
Jakbym słyszała samą siebie, to nie wiarygodne czy on działa według jakiegoś schematu :roll:
Ta osoba w ogóle nie nadaje się na instruktora nauki jazdy nie ma bladego pojęcia na czym powinna polegać rola instruktora. Jego notoryczne spóźnianie się na jazdy doprowadzało mnie do furii, nie wspomnę już o tym, że ta szkoła chyba w ogóle nie ma swojego placu manewrowego. Raz jeździłam po placu na targu w Wirku a innym razem na placu należącym do szkoły jazdy "Leś". Przez pewien czas jeździłam samochodem z zepsutym hamulcem ręcznym koszmar.Jeżeli chodzi o badania lekarskie to do dziś nie mogę się doprosić o to zaświadczenie. KOSZMAR KOSZMAR KOSZMAR który nie wiem kiedy się skończy mam już tego serdecznie dość, czy nie ma na nich żadnego paragrafu :(
Kajaka
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 01 czerwca 2010, 13:26

Postprzez sedmewker » wtorek 15 czerwca 2010, 19:33

ja kończyłam kurs w nowej szkole w Rudzie śląskiej o nazwie EL GRANDE.
teoria minęła szybko i sprawnie, w czasie wykładów mieliśmy konkursy z pytaniami z testów, przez co teorie w WORD-zie zdałam za 1 razem bez kuwania po nocach:)
Jazdy były miłe i bezstresowe, instruktor wcale się nie denerwowała chociaż robiłam naprawdę głupie rzeczy, bo po raz pierwszy prowadziłam samochód. Egzamin praktyczny zdałam za drugim razem, bo za pierwszym zgasł mi samochód 2 razy( moje nerwy). Kierownik dzwonił po egzaminie zdanym i gratulował;) pamiętając o mim terminie, co mnie miło zaskoczyło...
Jazdy są na Grande Punto i naprawdę jeździ się nim jak egzaminacyjnym samochodzie, tak samo ostro działają np. hamulce.

polecam wszystkim, bo EL GRANDE ma jedną z niższych cen ale naprawdę warto się do niej zapisać;)))))
:)
sedmewker
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 czerwca 2010, 19:27
Lokalizacja: ruda śląska

GALPOL

Postprzez Myntos » poniedziałek 12 lipca 2010, 10:19

oj ludzie co tak oczerniacie GALPOL mówicie ze nie jeździliście po trasie jakiej jeżdżą egzaminatorzy a co chcieliście się tej trasy nauczyć na pamięć ?? na wakacje nie pojedziecie bo nie znacie trasy ?? :/ lol jak ktoś może nie być pewny czy zmienić bieg czy zredukować :| i wy chcecie zdać prawko ? tako samo że ciągle jeździliście po innym łuku a czy każdy nie jest taki sam ?? macie pecha oczerniając GALPOL bo ja jeździłem Corsą i Grande Punto i powiem szczerze ze auto to auto dobry kierowca powinien umieć jeździć każdym samochodem ale nie tylko na tym którym będzie zdawał ... i miałem wyjeżdżone więcej niż 30 godzin jazd totalnie za darmo jeśli miałem jakieś pytanie do Pana A.P to zawsze dostałem odpowiedź a jeśli ktoś nic nie pyta to na co tego gość ma odpowiadać zdawałem w Bytomiu i też nie jeździłem po trasie po której jeżdżą egzaminatorzy a jakoś zdałem za drugim razem ale zdałem wszystko ćwiczyłem na mieście oprócz łuku a cena kursu to 1350 zł i są wliczone w to badania (które również były załatwione bez problemu) więc proszę nie mówić głupot o GALPOL-u bo może pomyliliście szkoły ?? ja jeździłem tylko jedną godzinę po zapleczach reszta już na mieście instruktor widzi poprostu kto umie jeździć i wypuszcza go na miasto bo ten komu trzeba przypominać że ma zmienić bieg ale szuka pedałów gazu hamulca czy sprzęgła bo nie wie w jakiej kolejności to nie ma szans żeby w ogóle zdać więc niech się za to nie zabiera bo potem będzie mówił że stracił kase ... :/ JA SERDECZNIE POLECAM TĄ SZKOŁĘ !! WIELKI PLUS DLA A.P
Myntos
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 12 lipca 2010, 10:00

U Henryka Plus

Postprzez LQasz » środa 21 lipca 2010, 09:22

Bardzo polecam szkołe nauki jazdy "U Henryka Plus", dużo się idzie nauczyć aby zdać egzamin. Zdawałem w Katowicach i jeździłem tam ok. 10 godzin i spokojnie wystarczyło by poznać te miasto egzaminacyjne.

Oczywiście każda szkoła ma plusy i minusy, ale "U Henryka Plus" same plusy.

Z mojej strony "+":
- Jazda po mieście Ruda Śląska po różnych dzielnicach.
- Jazda po mieście, w którym chcesz zdawać (ilość godzin zależy od różnych instruktorów).
- Ciekawe i nienudzące wykłady teoretyczne
- Jazda różnymi samochodami (potrzebne, aby nie być zaskoczonym na egzaminie ze inaczej chodzi sprzęgło)
- 30 godzin jazdy po mieście w tym 30 minut na placu manewrowym, ale można poprosić o więcej minut na placu manewrowym, jeżeli chcesz poćwiczyć łuk.
- Pan Krzysztof i drugi Pan (zapomniałem imienia, prowadzi zajęcia teoretyczne) potrafią b.dobrze przekazać swoją wiedzę i umiejętności, jak i odpowiedzieć na każde pytanie kursanta

Sam jeździłem u nich: Grande Punto, Punto II i Opel Corsa

http://uhp.com.pl/
Ostatnio zmieniony środa 21 lipca 2010, 15:12 przez LQasz, łącznie zmieniany 1 raz
LQasz
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 20:01
Lokalizacja: Ruda Śląska

GALPOL JEST DO DUPY

Postprzez lusja » środa 13 października 2010, 14:07

WITAM!!! :D Tą pozytywną opinię to sobie wystawił sam instruktor bo nie ma takiej osoby która zapisała się do szkoły GALPOL i była zadowolona ponieważ ja też tam trafiłam czego będę żałować do końca życia, to był mój największy błąd. Miało być szybko i sprawnie a w rezultacie mój kurs trwał 6 miesięcy.Nigdy nie napiszę o A.P instruktor bo nim nie jest potrafi tylko siedzieć jako pasażer trzymający nogę na hamulcu i rozmawiając przez tel.Na jakiekolwiek pytania podczas jazdy musisz odpowiedzieć sobie sama bo kiedy masz się o cokolwiek zapytać jak on ciągle rozmawia przez tel .Jazdę po łuku miałam 10 min udało mi się 2 razy przejechać poprawnie łuk więc stwierdził że potrafię, raz zrobiłam zatoczkę i dwa razy zaparkowałam samochód.Na jazdy wmawiał mnie raz w tyg po 1 godz z czego spóźnił się 10 min i jeszcze w tym czasie jechałam po następnego kursanta więc jeździłam 40 min po prostu MASAKRA!!!parę razy zadzwonił 5 min przed swoim przyjazdem że nie może dzisiaj przyjechać bo mu coś wypadło albo w ogóle nie zadzwonił że nie przyjedzie a ja stałam i czekałam na niego. Samochód na którym uczy to wyrąbana na maxa czarna corsa z przyciemnionymi szyba po to żeby nie było widać za bardzo że cały dzień rozmawia przez tel. Całe 30 godz przejeździłam po Rudzie Śląskiej na Bytomiu byłam 2 razy po 1 godz tylko jechałam główną drogą do ośrodka i z powrotem. Ja też miałam obiecywane że będę miała 10 godz na punto ale niestety to było kolejne oszustwo.Rozmawiałam z wieloma kursantami szkoły GALPOL i naprawdę każdy z nich żałował dnia w którym się tam zapisał. Jeżeli chodzi o wykłady to p Tadeusz prowadził je bardzo żetelnie i ciekawie ale o wszystko co można powiedzieć dobrego o tej szkole. Nie polecam nikomu szkoły GALPOL bo to stracony czas i pieniądze wyrzucone do śmieci bo nic się tam nie nauczysz.To co jeszcze się tam ciekawego dowiedziałam to to że po mieście używamy 2 bieg i prędkość 40 km czasami udało się wrzucić 3 bieg nawet miał problemy z przepisami bo też nie wiedział sam jak się zachować na ulicy w danym momencie szkoda że nie miałam kamery podczas jazd bo nadaje się to wszystko do programu "śmiechu warte". Egzamin oblałam za 1 razem idąc rano na egzamin wiedziałam że idę tam na chybił trafił bo nic nie umie nawet porządnie parkować i potwierdziło się . Dokupiłam sobie jazdy w loku na goduli trafiłam tam do świetnego instruktora który stwierdził że powinnam zacząć kurs od nowa już po 2 godz umiałam więcej niż po 10 w GALPOLU nauczyłam się jeździć po łuku bez słupków i bez śmiesznego obrotu 3/4 kierownicy kiedy zobaczysz słupek w tylnej szybie jak to uczył p A.P.Nauczyłam się parkować samochód i jeździć po ulicach tyle ile się należy cały czas jeździłam po Bytomiu i poznawałam trasy którymi jedzie się na egzaminie po prostu pełny profesjonalizm polecam LOK NA GODULI!!!!!
lusja
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 13 października 2010, 13:07

Re: Ruda Śląska

Postprzez zulowazululanka » piątek 18 marca 2011, 20:26

Cześć:)

Ja z kolei baardzo polecam E L M A K wykłady były bardzo ciekawe jeśli chodzi akurat o placówke na halembie :) Pierwsza pomoc...była zaprezentowana przez Ratownika który bardzo ciekawo "opowiadał" i uczył:) a co do instruktorów to w "elmaku" miałam trzech:)
ale tylko z jednym potrafilam sie dogadać i to on pokazał mi co i jak:) jeden ciągle trzymał sprzęgło i to mnie bardzo wkurzało:) jeszcze była pani z którą można było rozmawiać i rozmawiać jazdy były bardzo przyjemnie i wracałam zawsze z uśmiechem na twarzy do domu:)



Słyszałam też od jednej pani którą spotkałam na egzaminie że w szkole u Henryka czy jakoś tak wogóle nie jeżdża na plac manewrowy...;/ dlatego też ta pani oblała go za 6 razem...
myślałam że to jakies nie porozumienie a jednak:)

a z was chodził ktoś do ELMAKA??

pozdrawiam
zulowazululanka
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 13 marca 2011, 16:26

Re: Ruda Śląska

Postprzez LQasz » niedziela 20 marca 2011, 14:30

zulowazululanka napisał(a):Cześć:)
[color=#4080FF]Słyszałam też od jednej pani którą spotkałam na egzaminie że w szkole u Henryka czy jakoś tak wogóle nie jeżdża na plac manewrowy...;/ dlatego też ta pani oblała go za 6 razem...
myślałam że to jakies nie porozumienie a jednak:)


Mogę tak powiedzieć "U Henryka" jest podstawowe może 30 min placu manewrowego, ale jak widzi, że sobie radzisz to nie chce tam trzymać i marnować czas na placu, woli podszkolić jazdę po mieście. Ja poprosiłem pod koniec o plac manewrowy (30 minut na przypomnienie) i nie było żadnego problemu :) Wystarczy zapytać, za to nie karzą :D

Sam nie chciałem 30 godz. marnować na placu. Osobiście wolałem pożyczyć auto od kogoś i pojeździć po za kursem na placu manewrowym, a 30 godz. przeznaczyć na jazdy po mieście ;)
Egzamin - 5 podejść
19.07.2010 - Zdany egzamin (5 - ostatni egzamin :) )
27.07.2010 - Odebrane prawo jazdy
Na dzień 20.03.2011 - 0 punktów karnych :)
LQasz
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 20 lipca 2010, 20:01
Lokalizacja: Ruda Śląska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości