Opole

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Opole

Postprzez OP2468 » poniedziałek 06 listopada 2006, 21:42

Opole - Rojewscy

Szkole wystawiam ocenę 5/6 z kilku powodów:
1. Można znaleźć o niej informacje w internecie na podstronce tego portalu
2. Przystępna cena kursu (chyba najtańsza a na pewno jedna z najtańszych cen w Opolu), zniżki dla studentów, możliwość płatności w ratach
3. Raczej cierpliwi, profesjonalni instruktorzy (ja miałam jazdy z 3 instruktorami)
4. Badania lekarskie na miejscu w ośrodku
5. Podobno mają bardzo wysoką zdawalność (tak przynajmniej się reklamują)
6. Powód najważniejszy: zdałam egzamin za pierwszym razem, więc pkt.5 jest chyba prawdziwy.

Mam jednak 2 malutkie zastrzeżenia:
1. Mała sala, w której prowadzone były wykłady, ale da się przeżyć
2. Placyk posiada nie najlepszą nawierzchnię.


Polecam tą szkołę jazdy. Mam nadzieję, że te informacje się komuś przydadzą przy podejmowaniu decyzji o wyborze szkoły. Jeżeli ktoś chciałby się więcej dowiedzieć to niech napisze e-maila.
OP2468
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 05 listopada 2006, 16:30
Lokalizacja: Opole

Postprzez karolayna » piątek 06 kwietnia 2007, 18:16

Polecam gorąco OSK "Urbaś" w Opolu. Dlaczego? Bo:
1. instruktorzy są fantastyczni (na początku jest możliwość jazdy z różnymi żeby można było samemu wybrać instruktora prowadzącego). Cierpliwi, spokojni i bardzo sympatyczni.
2. Mają wysoką zdawalność( 5/7 moich znajomych zdała za pierwszym razem)
3. Cena kursu jest porównywalna z innymi ośrodkami w mieście. Mają zniżki dla uczących się i pracujących, okresowe promocje.
4. Badania są wykonywane w ośrodku na początku kursu.
Pozdrawiam:)
karolayna
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 06 kwietnia 2007, 18:08
Lokalizacja: Opole

Postprzez pablo71 » środa 02 stycznia 2008, 21:35

Uwaga na Ośrodek Szkolenia Kierowców "Ledan"

Instruktor (zarazem kierownik ośrodka) kilkakrotnie naruszył godność osobistą kursanta. Dodatkowo nie wywiązał się właściwie z usługi, jaką jest nauka jazdy. M.in. nie przeprowadził głównych punktów szkolenia, a "godzina" jazdy trwała 40 min. Po 15 godzinach jazdy sprawa została zgłoszona MIEJSKIEMU RZECZNIKOWI KONSUMENTÓW oraz trafiła do Wydziału Komunikacji. Instruktor zwrócił kursantowi wszystkie pieniądze (kurs opłacony z góry) w zamian za podpisanie oświadczenia o nie roszczeniu dalszych pretensji!
pablo71
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 02 stycznia 2008, 21:22

Postprzez Navy » piątek 11 stycznia 2008, 23:09

Chciałbym również poleci ośrodek szkolenia kierowców - ROJEWSCY
Wykłady bardzo fajnie pani Anna prowadzi, nikogo nie nudzi, wykłady są bardzo treściwe i ciekawe. Wykłady wszystkie zmieściły się w okresie 1.5 tygodnia. To co wyniosłem z nich bez problemu wystarczyło na egzamin, do tego 3x całe testy przerobiłem i 0 błędów na teorii.
Zajęcia praktyczne miałem z Panem Stanisławem i Marcinem i bardzo się cieszę że trafiłem na obu ponieważ uzupełniali się nawzajem - czego jeden mi nie pokazał, nauczył, to drugi to zrobił. Zmiana instruktorów była gdzieś po 18 godzinie jazd. Do dyspozycji są wszystkie auta jakie ma WORD czyli Fiesta i Aveo a także poczciwy Punciak. Najpewniej właśnie czułem się w Aveo i trafiłem na niego na egzaminie, który zdałem za pierwszym razem. Polecam gorąco ROJEWSKICH - btw. niedawno robili remont i salka wykładowa została nieco powiększona.
Navy
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek 11 stycznia 2008, 22:23

OSK LEDAN

Postprzez gosica90 » czwartek 06 marca 2008, 18:50

Polecam! ! !
1. Instruktorzy naprawdę bardzo fajni - spokojni, cierpliwi ;)
2. najlepsza zdawalność w woj. opolskim.
3. wykłady prowadzone były bardzo ciekawie
4. cena porównywalna z innymi OSK
5. A egzamin zdany za pierwszym razem;)

POLECAM ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! :D
gosica90
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 06 marca 2008, 16:17

Postprzez mamala » środa 20 sierpnia 2008, 21:48

A ja nie polecam Strażaka:

instruktorzy nadpobudliwi, zwł. kierownik. W czasie kursu 6 godz. spędziłam na placu, jeżdżąc sama, bo kierownik akurat miał coś do załatwienia, znikając zupełnie z placu, instruując innych, przestawiając motor, "skacząc na chwilę do biura" jak mówił, a nawet szkolił dwie kursantki jednocześnie!
W trakcie jazd odwiedziłam różne miejsca, gdzie miał jakieś sprawy do załatwienia.
Trudno było się z nim umówić na jazdę, bo miał służbę w straży.
Na drugiej jeździe na mieście op...ł mnie konkretnie, no w sumie zrobiłam błąd, moja wina, ale to miała być nauka jazdy, jak sama nazwa mówi, a nie szkoła dla ludzi o mocnych nerwach.
Na zapytania internautów odpowiadał za niego syn, więc możliwe, że te wszystkie super opinie też "sam" sobie wystawia.
Załatwiając coś w biurze musiałam czekać, no powiedzmy 10 min, ale tylko dlatego, że kierownik miał jakiś problem z zakupionymi na allegro przedmiotami, co chyba mnie nie dotyczyło!
W trakcie kursu parkowałam dosłownie kilka razy, nie dlatego, że super mi wychodziło, jakby dla instruktora nie była ważna nauka, ale wyjeżdżenie godzin i z głowy.
Za to bardzo żywo chwalił się, że jego kursanci zdają za pierwszym razem, no i żebym mu nie robiła wstydu marną jazdą, gdy podwoziliśmy jego kolegów.

Zwracam uwagę na L-ki jeżdżąc po Opolu i zwykle instruktorzy Strażaka bardzo się w tych samochodach produkują, gestykulują, a twarze kursantów raczej nie są rozanielone.

Myślę, ze lepiej poszukać szkoły w której instruktorzy są pełnoetatowi, profesjonalni, a nie dorabiają po godzinach.

Jazdy dodatkowe miałam z panią Tatianą Kosińską z PZMotu. Super babka, spokojna, rzeczowa, ma czas na naukę a nie jeżdżenie po działkach, warsztatach, czy garażach. Na pierwszej jeździe z nią parkowałam więcej niż w czasie całego kursu w Strażaku!
Goraco polecam panią Kosińską
mamala
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 04 kwietnia 2008, 13:02

Jestem zdziwiona powyższym tekstem

Postprzez karolinn » wtorek 23 września 2008, 19:37

Dlatego postanowiłam napisać.
Poszłyśmy we trzy na kurs do strażaka mimo po namowie koleżanki z wydziału i nie żałujemy. Każda z nas trafiła do innego instruktora, akurat ja trafiłam na kierownika.
Owszem jest wymagający i tez nieraz mi się oberwało ( słownie ) ale może dzięki temu nie potrzebowałam żadnych dodatkowych godzin, a wcześniej nie miałam kontaktu z kierownicą. Nie wiem czy mi się udało, bo niestety na egzaminie oprócz umiejętności i wiedzy potrzebne jest szczęście, ale zdałam za pierwszym razem tak jak i Ewa która jeździła z Panem Tomkiem, Ania niestety zdała dopiero za trzecim razem. Dlatego w swoim imieniu, jak i moich koleżanek szczerze P O L E C A M S T R A Ż A K A
Karolinn
karolinn
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 23 września 2008, 19:19
Lokalizacja: Opole

Moje zdanie

Postprzez EwaIda » sobota 10 stycznia 2009, 14:21

Ja niestety miałam inną historię. Mój pierwszy instruktor był nieszczególny. Zaczynałam naukę w innej szkole a instruktor nie wytłumaczył mi oczywistych rzeczy ;/. Dwa egzaminy oblane.
Potem kumpela poleciła mi Rojewskich, u których się uczyła. Wzięłam kilka godzin doszkalających. Instruktor był cierpliwy i wyrozumiały. W świetny sposób wyjaśnił mi wszystkie wątpliwości. Pokazał kilka sytuacji które potem wyszły na egzaminie. Hehe i możecie mi pogratulować, mam w końcu prawko!!!;p

Nauka Jazdy Rojewscy , szkoła super! Polecam! :D
EwaIda
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 10 stycznia 2009, 14:03

w strażaku :)

Postprzez oliwia » środa 28 stycznia 2009, 20:51

Jak najbardziej polecam :) ja osobiście strażaka a szczególnie p Marka :) Chyba że ktoś mało odporny psychicznie ;) Bywa złośliwy, uszczypliwy i wszystko co się tylko da... ale skoro mnie nauczył jeździć to nauczy każdego :) a chyba o to chodzi w trakcie tego kursu. W trakcie mi się nie zawsze podobało ( no bo i kto lubi jak mu ktos wytyka wszystko co źle robi?? )... ale jestem bardzo dźwięczna i zadowolona :) Pozdrawiam :)
oliwia
oliwia
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 28 stycznia 2009, 20:42
Lokalizacja: Opole

Postprzez Bronek » piątek 29 maja 2009, 21:35

Z czystym sumieniem polecam i zachęcam do nauki w szkole jazdy "Mistrz" pana Tomasza z Opola: mistrz-opole.prawojazdy.com.pl/
To, co napisane na stronie szkoły w niczym nie mija się z prawdą.
Jestem spoza Opola i muszę przyznać, że dopiero szef p. Tomasz i instruktor p. Piotr pokazali mi jak poruszać się po tym mieście, by zdać egzamin. Bardzo różniła się ta nauka od jazd z instruktorem z mojej miejscowości - tamto to całkowita strata czasu i pieniędzy. Jeżeli godzinę traci się na dotarcie do Opola i powrót z niego, godzinę po nim jeździ - jakieś rondko, Castorama, parkowanie na osiedlu, zawracanie - to czego można sie nauczyć? Dodam jeszcze czekania półgodzinne na instruktora, który załatwia przy okazji swoje sprawy. Po co kilkanaście godzin jeżdżenia po dziurze, w której nie ma trudnych miejsc? Strata czasu. Dlatego doradzam jazdy po Opolu od pierwszej godziny nauki. Inaczej to nie ma wielkiego sensu.
Kontakt z obu panami bez zarzutu. Naprawdę podchodzą do kursanta indywidualnie. Bardzo podobało mi się podejście pana Piotra - to typ egzaminatora: wychwyci wszystko, co jest niepotrzebne, irytujące, czy wręcz niebezpieczne w zachowaniu kursanta na drodze i natychmiast to wyplenia. Jestem bardzo zadowolony i żałuję, że nie skorzystałem z usług szkoły "Mistrz" wcześniej. Nie zróbcie tego błędu! :D :) :D
Bronek
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 16 maja 2009, 14:55

Postprzez dobryczlowiek » środa 10 czerwca 2009, 09:26

Polecam szkole Rojewskich. Moze i mala sala ale klimat jest, warunki tez. Cena tym bardziej. Troche slaby plac, nierowny, na jednym luku jadac tylem trzeba dawac hamulec bo jakby z gorki zjezdzalo sie ale to moze i lepiej bo jak sie łuku nauczysz w trudniejszych warunkach to pozniej bedzie lepiej na egzaminie. sympatyczni, wyrozumiali, spokojnie instruktorzy. Jezdzilem z 5. Kazdy ma swoj urok. Polecam.
dobryczlowiek
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 10 czerwca 2009, 09:08

Postprzez mzmichal » wtorek 30 czerwca 2009, 19:47

STRAŻAK, a konkretniej Pan Mirosław W. Prowadzi OSK "MIREX" i jest podwykonawcą Strażaka (dla niekumatych firma będąca częścią innej firmy).
Jest instruktorem jakich mało. Ogólnie jest spoko. Mogę wymieniać same zalety:
-nie krzyczy,
-miły,
-można z nim pogadać na wiele tematów,
-wszystko wytłumaczy czego się nie wie, ewentualnie pokaże,
-spokojny,
-nieubliża, narusza godności osobistej itp,
-cierpliwy (najważniejsza cecha)
-czesto zadaje pytania związane z brd, kodeksem ruchu drogowego.

Wykupiłem u niego kilka godzin dodatkowych przed kolejnym egzaminem. Żadnych problemów nie zauważyłem. Ma chevroleta aveo.

Dla zainteresowanych mogę podać nr kom na PW.
27 czerwca 2009 - zdane
I w drogę !!!
Avatar użytkownika
mzmichal
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek 30 czerwca 2009, 19:24
Lokalizacja: Prudnik

Rojewscy- Opole

Postprzez niko1234 » niedziela 19 lipca 2009, 13:54

Polecam szkołe Rojewscy, robilem u nich prawko na kat.b i musze przyznać , że jestem bardzo zadowolony z kursu u nich. Naprawdę instruktorzy z tej szkoły sa profesjonalni, a przy tym bardzo życzliwi. Na jazdach było fajnie, bez zbednego stresu, bardzo wiele mnie nauczyli. Jeździłem z trzema instruktorami z tej szkoły i każdy czegoś nowego mnie nauczył. Polecam ich i dziękuje. :D
niko
niko1234
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 19 lipca 2009, 13:46

Eltrans

Postprzez Nathalie » środa 29 lipca 2009, 13:26

Ja robiłam prawko kat. B w Eltransie i jestem bardzo zadowolona :)
Jazdy z p.Tomkiem. Naprawdę spoko instruktor :)
Miły, cierpliwy, wszystko wytłumaczy, i przez cały kurs miałam o czym z nim rozmawiać :D


Polecam i dziękuje!!! :)
Ostatnio zmieniony wtorek 29 września 2009, 18:04 przez Nathalie, łącznie zmieniany 1 raz
Nathalie
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 29 lipca 2009, 13:09

Urbaś

Postprzez Quester » sobota 19 września 2009, 17:33

Polecam wszystkim szkołę "Urbaś".
Dlaczego?
- cały kurs można zrobić nawet w 4 tygodnie,
- dzięki zmianom instruktorów podczas pierwszych kilku jazd możesz jeździć codziennie i wybrać najlepszego dla siebie mentora,
- z pewnymi wyjątkami instruktorzy są naprawdę sympatyczni i profesjonalni,
- podczas jazd nie ma żadnych przekrętów, twój czas nie jest marnowany na wożenie się z innymi osobami, załatwianiem prywatnych spraw instruktorów, cała uwaga poświęcana jest Tobie, a nie komórce albo paleniu papierosów (sporadycznie zdaża się konsumpcja kiełbasy :P),
- auta są w świetnym stanie,
- nie zauważyłem żadnych większych mankamentów ...
Avatar użytkownika
Quester
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 19 września 2009, 17:20
Lokalizacja: Opole

Następna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość