Poznań

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Poznań

Postprzez ToJaa » wtorek 01 marca 2011, 15:19

Kurs w OSK Red-Car, zdane za pierwszym podejściem.

Generalnie mogę polecić, ale z pewnymi zastrzeżeniami.
Teoria - szału nie ma, wiadomo, że trzeba odpękać i tyle.

Praktyka - najwięcej czasu spędziłam pod okiem instruktorki, żony właściciela. Świetna babka, naprawdę bardzo dużo mnie nauczyła, w miłej, bezstresowej atmosferze i była skupiona tylko na jeździe, a nie na załatwianiu swoich spraw. Właściciel też jako instruktor w porządku, natomiast niestety standardem jest gadanie przez telefon w czasie jazd oraz często dobieranie trasy nie pod kątem nauki, tylko pod kątem konieczności załatwienia swoich prywatnych spraw - nie chcę powiedzieć, że kradł mi dużo czasu, ale i tak było to denerwujące, bo jak się nazbiera te 5 minutowe przerwy na jego wyskok do sklepu czy coś podobnego, no to jednak trochę tego sumując jest.
Miałam też 1,5h jazd z trzecim instruktorem - ciężko mi go ocenić po tak krótkim czasie, ale spędziliśmy jazdę głównie na placu i uważam, że świetnie mnie w krótkim czasie nauczył, jak w razie ewentualnych kłopotów uratować się na łuku, a także dodał pewności siebie przy ćwiczeniu parkowania równoległego.
Pewien niesmak miałam na koniec, bo mimo zdanego egzaminu wewnętrznego i braku konkretnych zastrzeżeń do mojej jazdy i manewrowania, koniecznie chciano mi wcisnąć 10 dodatkowych jazd przed egzaminem. Ale się nie dałam, oczywiście dokupiłam kilka, żeby przez 16 dni oczekiwania na egzamin nie wyjść z wprawy, ale te 10 godzin to było z sufita wzięte, a wiem, że nie tylko ja dostałam taką "propozycję".


Zatem mogę polecić, ale ze wskazaniem na zapisanie się na jazdy do żony właściciela.
ToJaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 01 marca 2011, 14:50

Re: Poznań

Postprzez sauron » sobota 19 marca 2011, 22:51

Ja jestem z OSK PEGAZ

Polecam ten ośrodek, dzisiaj zdawałem egzamin teoretyczny i praktyczny - udało się za pierwszym podejściem :).
Teoria w wykonaniu Pana Romana - ciekawa, nie był to suchy wykład, wplatane ciekawe sytuacje w tok wykładu i można było z przyjemnością przychodzić.
Praktyczna część - jeździłem z Panem Filipem i Panem Sławkiem:
Pierwszą godzinę z Panem Filipem pokręciliśmy się pół godziny po placyku i ruszamy w miasto. Ten instruktor jest wymagający i to bardzo dobrze - dzięki temu zdałem prawko za pierwszym podejściem. Pan Sławek to chyba wzór instruktora - świetnie mi się z nim jeździło, można było zawsze pogadać, pośmiać się i nieźle nauczył mnie parkowania równoległego :).

W tym ośrodku można wybrać gdzie się rozpoczyna i konczy jazdy - instruktorzy (a właściwie kursanci, ktorzy pode mnei podjeżdżali) byli punktualni, jeśli coś wypadło jakiemuś intruktorowi na mieście i się lekko miał spóźnić - zawsze zadzwonił i mnie o tym powiadomił.
Naprawdę polecam ten ośrodek i koniecznie 'bierzcie' jazdy z Panem Filipem i Sławkiem.
aaa i jeszcze jedno: po teorii jest mały teścik - jest on wiążący głównie dla tych, ktorzy nie chodzili na wyklady i dopuszczal ich na praktykę. Normalny wewnętrzny był po zakonczeniu praktyki.
sauron
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 19 marca 2011, 22:30

Re: Poznań

Postprzez lukipuki » piątek 08 kwietnia 2011, 01:14

Hej!
Poczytałem sobie co nie co na tym forum i nie mogę się zgodzić ze wszystkimi opiniami na temat OSK Aligator:P
-ich samochody są takie jak w WORDzie, według mnie jak najbardziej sprawne,
-zajęcia z teorii jak to zajęcia-nudne, ale wszystko jest kolejno przerobione zgodnie z podręcznikiem i trzeba zaliczyć wszystkie 30h, a jak ktoś chodzi nieregularnie no to mogą się tematy dublować.
-pierwsza godzina jazdy była poświęcona przedstawieniu auta, jego technicznych elementów, wszystkie światła.
-na kolejnych kilku godzinach było już miasto. Ogólnie do 15 godziny jazd mają tak rozplanowane zajęcia, by zaliczyć konkretne ulice na danych zajęciach. Po tym okresie doskonalenie umiejętności i np. gdy miałem problemy z jakimś skrzyżowaniem to mówiłem o tym instruktorowi i kilka razy przez nie przejeżdżałem, aby sobie utrwalić.
-zajęcia na placu jak najbardziej ok. jazda po łuku opanowana do perfekcji przy metodzie "obrót i trochę" w odpowiednim momencie.
-instruktorzy z którymi miałem byli młodzi, spokojni i kulturalni. Od każdego się czegoś nauczyłem.
-nie wiem czy to, że miałem styczność z prowadzeniem auta miało wpływ na to jak później szło mi na mieście, ale nie bałem się jeździć po Poznaniu.
-prowadzenie jazd przez jednego instruktora nie podobało mi się i nie było problemu z jego zmianą.
Teraz trochę wad, żeby nie było tak słodko:P
-trochę się wkurzyłem, gdy zwolnili spoko instruktora, bo działał nie po jego myśli
-duża rotacja instruktorów (miałem 3), jest to spowodowane tym, że w Poznaniu instruktorzy są zatrudniani na umowę o dzieło (żal), czyli w każdym momencie można im powiedzieć "papa"
-potrafią dzwonić późnym wieczorem czy też o 7 rano czy można przesunąć jazdy, acz im to wybaczam, bo zdarzyło mi się raz, że nie wyrobiłem się i udało mi się odwołać zajęcia bez konsekwencji:)

Ogólnie zdałem za drugim razem nie ze względu na brak umiejętności, ale źle zorganizowałem sobie plan dnia i byłem na egzaminie wycieńczony. Pierwszy skręt w prawo i papa:)

Pamiętajcie, jak nie zrobicie coś po myśli egzaminatora to mówicie, że nie zrozumieliście lub nie dosłyszeliście:)

Prawdopodobieństwo, że się zda w WORDzie w Poznaniu za pierwszym razem wyniosło 31% w roku 2010 więc powodzenia:)http://www.word.poznan.pl/pl/egzaminy/zestawienia-statystyczne
lukipuki
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 08 kwietnia 2011, 00:49

Re: Poznań

Postprzez ejos » poniedziałek 18 kwietnia 2011, 10:35

Ja polecam OSK Speed na Starowiejskiej. Po samych wykładach które nie były mega nudne tylko dość ciekawe nauczyłem się wielu rzeczy o których bym nie pomyślał. Umawianie jazd to żaden problem, zawsze znajde pasujaca godzine. Jazdy miałem z Mariuszem, Adamem(właściciel) i Bartkiem. Ale głównie z tym pierwszym. Idzie porozmawiać, pożartować a zarazem są bardzo wymagający co mnie wiele nauczyło. I o ile się nie mylę jedna z większych zdawalności w Poznaniu. Gorąco polecam : )
ejos
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 12 kwietnia 2011, 15:58

Re: Poznań

Postprzez tukanike » czwartek 28 kwietnia 2011, 10:08

Polecam na 100 % OSK Pegaz. Wczoraj tj. 27.04 zdawałam pierwszy w życiu egzamin teoretyczny i praktyczny. I zdałam!!
Tak jak pisali moi poprzednicy. Kadra świetna. Teoria z Romanem to była przyjemność.
Dużo scenek z życia wziętych, które pięknie nam obrazowały to o czym aktualnie mówiliśmy. Same jazdy miałam ze Sławkiem, Filipem i Romanem. O Sławku mogłabym mówić godzinami. Wspaniały i cierpliwy instruktor, słuchacz (co może być zachęcające dla kobiet :D), zawsze uśmiechnięty i spokojny. Filip świetnie tłumaczył mi manewry i punkty kontrolne w samochodzie. Bardzo logicznie myślący człowiek. Wesoły i elastyczny. Roman - skutecznie przygotowuje kursantów do egzaminu pod względem psychicznym. Mówi czego trzeba się wystrzegać na samym egzaminie, ale też życiowo przygotowuje do jazdy w normalnych realiach.
Jeśli chodzi o jazdy to bardzo elastyczne godziny. Jazdy trwają od 7 do 23. Również w weekend nie ma problemu, aby umówić się na rejs po Poznaniu i okolicach :) Przyjeżdżają po Ciebie gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Generalnie jestem bardzo zadowolona z mojego wyboru. Wybierając szkołę jazdy, sama korzystałam z forum. Dlatego też piszę o moich wrażeniach dla moich następców :)
tukanike
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 28 kwietnia 2011, 09:19

Re: Poznań

Postprzez Asiaaa » piątek 06 maja 2011, 23:39

Witam wszystkich :)
Zdałam prawo jazdy za pierwszym podejściem :) za co chcę podziękować mojemu instruktorowi
Maciejowi ..... z Malty:) młody chłopak ale bardzo zdolny i cierpliwy jak ktoś jest gapa.
Szkolenie teoretyczne wiadomo nuda ale idzie dość sprawnie, póżniej praktyka i tu muszę pochwalić
za bardzo dobrą możliwość dopasowania pod siebie terminów (nie tak jak w niektórych OSK raz na 2 tyg)
ogólnie wrażenia super.
Myślę że nie obrazi się na mnie jak podam jego nr :) 796855226 polecam wszystkim z Osiedla Warszawskiego
bo teoria odbywa się na Inowrocławskiej
Asiaaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 06 maja 2011, 23:25

re:poznań OSK Bajka opinie

Postprzez Paweł-w124 » niedziela 08 maja 2011, 13:08

Robiłem kurs w OSK BAJKA i naprawdę nie polecam, instruktorka którą dostałem była bardzo niemiła, nic nie tłumaczyła tylko w sposób chamski komentowała jeśli czegoś nie potrafiłem zrobić. Często musiałem wozić ją po mieście i czekać pod różnymi sklepami aż ta skończy zakupy, kilka razy też musiałem jeżdzić na stacje benzynową i czekać aż auto zostanie zatankowane tracąc czas, a przecież powinno zostać przygotowane przed jazdami (godzina jazdy w bajce to koszt ponad 45 zł, wole nie myśleć ile pieniędzy straciłem czekając na stcjach i pod sklepami na moją instruktorkę). Niektóre "lekcje" polegały na tym ze zostawiała mnie samego na godzine na placu manewrowym i szła na kawę. Ponadto uczy ona złych zachowań podzas jazdy jak np. jazda na wćiśniętym sprzęgle, dopiero jak samemu zacząłem doszkalać się z zakresu eco-drivingu zrozumiałem że te zachowania są niepoprawne. Poza tym jaką wiedzę i doświadczenie może mieć osoba która zrobiła prawo jazdy 3 lata temu...
Z plusów mogę powiedzieć ze udało mi się wyjeżdzic te 30 godzin bardzo szybko, gdyz mogłem brać nawet po 4 godziny jazdy pod rząd.
Podsumowując: Jeżeli nie umiesz w ogóle jeżdzic autem to w Bajce się tego nie nauczysz (chyba że inni instruktorzy bardziej przykładają sie do swojej pracy niż Pani M). Ja zdałem tylko dlatego że często brałem auto od rodziców i jeżdziłem nim po pustych placach i mało uczęszczanych drogach.
Paweł-w124
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 06 maja 2011, 19:25

Re: Poznań

Postprzez Instruktor kat B » wtorek 14 czerwca 2011, 07:38

Witam wszystkich :)
Po przeczytaniu kilku postów nie pozostaje mi nic inego, jak polecić siebie :)
zapraszam każdego kto chce rozpocząć kurs na prawo jazdy a nie wybrał jeszcze ośrodka szkolenia,
zapewniam naukę na najwyższym poziomie w przyjemniej atmosfoerze :) godziny zajęć można dowolnie dostosować do własnego planu dnia, również w weekendy.
szczegóły na http://www.maciej-jazdy.prv.pl
Instruktor kat B
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 26 lipca 2010, 09:35
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań

Postprzez kasiakinic » środa 29 czerwca 2011, 11:41

ja polecam http://oskarkadia.pl/ . uczyłam sie tam 3 lata temu a teraz w moje slady poszła siostra. ja za 1 razem ona będzie miała 2 ale jest zadowolona z kursu tak samo jak ja byłam
kasiakinic
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 29 czerwca 2011, 11:33

Re: Poznań

Postprzez ahimed » wtorek 05 lipca 2011, 13:57

Z czystym sumieniem mogę polecić OSK Pegaz. Nawet najbardziej stresujący się ludzie mogą śmiało przy tych ludziach zdać egzamin :) Profesjonalne i zarazem luźne podejście instruktorów, rzetelnie przekazywana wiedza, zero nerwów, stresu. Jakbym miał wybierać ponownie któryś ośrodek szkolenia, to bez najmniejszego wahania wybrałbym ponownie Pegaza. :) Teoria w 2 tygodnie, praktykę można brać codziennie, co jest mega plusem, cały kurs ukończyłem w miesiąc z hakiem (jazdy brałem po 2-3 razy w tygodniu). Pozdrawiam i gorąco polecam!
ahimed
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 05 lipca 2011, 13:50

Re: Poznań

Postprzez Jessica » czwartek 07 lipca 2011, 21:38

Polecam OSK OMEGA a w szczególności p. Rafała! fantastyczny instruktor, cierpliwy, bardzo pomocny.
Jessica
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 07 lipca 2011, 21:35

Darfil

Postprzez Marek87 » poniedziałek 11 lipca 2011, 23:45

Witam,
Polecam OSK Darfil. Fajna, nieduża firma przy Śródce. Cały kurs skończyłem w 5 tygodni. Jazdy od poniedziałku do niedzieli z dojazdem i odwozem. Dobry kontakt. W sumie miałem troje instruktorów. Wszyscy kompetentni i mili. Najwięcej jeździłem z panem Darkiem. Dobrze i cierpliwie mi wszystko tłumaczył, nie olewał. Bardzo w porządku człowiek. Pełen Komfort, bez nerwów. Naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Nie mam dużych predyspozycji do jazdy autem, bez dobrej szkoły bym sobie nie poradził. Zdałem egzamin za pierwszym razem.

Polecam.

http://www.darfil.pl
Marek87
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 11 lipca 2011, 23:05

Poznań szkoła jazdy

Postprzez kursantka2011 » czwartek 14 lipca 2011, 16:37

Witam,
tak jak wszyscy tu zebrani poczytałam trochę o waszych opiniach dotyczących OSK.
Osobiście kończę a może jestem już blisko ukończenia kursu w OSK ALIGATOR .
Jestem zadowolona , wykłady z teorii dla mnie były ciekawe i dużo z nich zapamiętałam co pomogło mi przy nauce testów.Obecnie mam jeszcze jazdy i większość informacji z teorii jest dla mnie przydatna.Instruktorzy jazdy rzeczywiście młodzi ale konkretni wiedzą o co chodzi i nie owijają w bawełnę jak musi wyglądać zdany egzamin na prawo jazdy kat.B.
Załoga sympatyczna , nauka jazdy bezstresowo i wygodnie.
Każda z szkół ma swoje programy czy metody nauczania tak jak ALIGATOR co mi się akurat podoba.
Kilka lat temu kończyłam prawie kurs , nie podam nazwy szkoły ,ale pierwsze spotkanie z instruktorem to była 10 minutowa nauka przekładania biegów i jazda na miasto.
Byłam przerażona i pierwsze wrażenie straszne.
Jestem jak najbardziej za Aligatorem i ci co ich krytykują niech się dobrze zastanowią czy na pewno mają racje czepiając się ich metod nauczania.
Życzę wszystkim kursantom zdanego prawka i szerokiej drogi. :)
kursantka2011
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 14 lipca 2011, 16:21

Mustang

Postprzez radio87 » czwartek 14 lipca 2011, 17:13

skrajne wrażenia
kat.B - wspaniale, człowiek uczy się jak powinien jeździć, a nie tylko jak zdać egzamin
kat.A - inny instruktor i niestety fatalnie (egzaminator WORD, gdy usłyszał, że miałem zakaz hamowania silnikiem na mieście i używania sprzęgła na ósemce, złapał się za głowę)
radio87
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 14 lipca 2011, 16:58

Re: Poznań

Postprzez sandron » poniedziałek 25 lipca 2011, 00:29

Ja robiłam kurs w OSK PEGAZ i z czystym sumieniem polecam wszystkim.
Wybrałam ten ośrodek ze względu na najwyższą średnią zdawalność udokumentowaną przed Word i nie żałuję - zdałam za 1 razem!:)

Jazdy miałam z Romanem, Sławkiem i Filipem - z każdym z nich jeździło mi się bardzo dobrze, każdy uczy w trochę inny sposób, świetnie przygotowali mnie do egzaminu, a oprócz tego to naprawdę bardzo sympatyczni ludzie i z sentymentem będę wspominać te wszystkie wyjeżdżone godziny:).

Po skończonym kursie nikt na siłę nie próbował mi wciskać wykupienia dodatkowych godzin, sama zdecydowałam się na 2h dzień przed egzaminem w ramach przypomnienia.

Pozdrawiam i powodzenia!!
sandron
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 lipca 2011, 00:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości