Poznań

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Poznań

Postprzez Eli1991 » niedziela 18 grudnia 2011, 21:05

Ja polecam OSK Bajka:) Kurs skonczyłam 3 listpada, 30 listopada egzamin, zdany za 1 razem ;) Miałam naprawdę świetnego instruktora (Pozdrowienia dla pana Jacka M :) ) Nie ma problemu z płacenie, jazdy są usttalane jak często się chce i instruktor podjeżdżał po mnie, w miejsce, które jak wyznaczyłam :) Plolecam !
Eli1991
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 16 grudnia 2011, 12:34

Re: Poznań

Postprzez shantii » wtorek 03 stycznia 2012, 00:43

Witam;)
Mogę z czystym sumieniem polecić OSK High na Chwaliszewie. Robiłam tam kurs na kat. B, dziś jestem już dumnym kierowcą;) Wszystko przeprowadzane jest niezwykle sprawnie i uczciwie, co wydaje mi się niezwykle ważne. Czytając opowieści o instruktorach obcinających jazdy, wychodzących do sklepu/McDonalda/na stację czy nie wiadomo jeszcze gdzie, jeszcze mocniej cieszę się z mojego wyboru;)

Teoria przeprowadzana w dwóch trybach (weekendowo lub tygodniowo), ja skorzystałam z opcji czterodniowych wykładów. Pan Marcin nie skupia się na rzeczach niepotrzebnych, dużo czasu poświęca za to na zagadnienia ważniejsze czy trudniejsze. Wykłady mijają naprawdę szybko dzięki luźnej atmosferze;D Osobno odbywa się kilkugodzinny kurs pierwszej pomocy.

Co do jazd. Wszystkie umawia się w biurze High. Prowadzone są od 8 do 22, w cyklach 2-godzinnych, czyli bierzemy np. jazdę 8-10. Rozpoczynają się i kończą na Chwaliszewie, co dla jednych jest wadą dla innych zaletą. Tak naprawdę można wybrać sobie jednego instruktora lub umawiać się do różnych. Każdy, z którym jeździłam (było ich trzech, z tego jeden prowadzący) był naprawdę profesjonalny, a do tego miły, nikt na nikogo nie krzyczał, szczerze mówiąc uwielbiałam te jazdy;D Jak już wspominałam nie ma tu nawet mowy o załatwianiu prywatnych spraw instruktorów w czasie jazdy. Ważne jest też to, że podczas kursu w High wszystkie jakieś tam odgórne zalecenia są przestrzegane, tj. jest jazda poza obszarem miejskim, gdzie można pozwolić sobie na nieco szybszą jazdę lub wyprzedzanie (część moich znajomych nigdy nie wyjechała nawet poza trasy egzaminacyjne), jest uczciwie przeprowadzony egzamin wewnętrzny (wśród moich znajomych tak naprawdę mało kto musiał go przejść), część zasad może wydawać się głupia (np. instruktor może cofnąć kursanta na kolejne kilka godzin teorii jeśli ten wykazuje nieznajomość jakiegoś znaku czy przepisu), z drugiej strony świadczy to o tym, że High naprawdę chce nauczyć kursantów jeździć;)

Część narzeka na zbyt wysokie ceny. Kurs na kat. B ok. 1500zł, jazdy doszkalające także są droższe niż u konkurencji. Szkoła robi jednak różne promocje, daje gratisy, np. ileś tam zł mniej za legitymację uczniowską czy polubienie ich profilu na facebooku.
W przypadku High wysoka cena jest adekwatna do wysokiego poziomu szkolenia. Zapłaciłam, nie żałuję, ukończyłam kurs, wzięłam kilka doszkalających, bo nie miałam jeszcze tej pewności jazdy, egzamin zdałam za 1. razem;)

A teraz gdy widzę gdzieś na mieście moją "płomienną" L, od razu poprawia mi się humor;D

Polecam!W razie pytań, piszcie;)
shantii
 
Posty: 14
Dołączył(a): czwartek 24 listopada 2011, 17:52

Re: Poznań

Postprzez aniababa » środa 18 stycznia 2012, 18:33

A ja myślę, że bardziej istotny od wyboru ośrodka jest instruktor na jakiego się trafi :) Ja na szczęście miałam szczęście - robiłam kurs w OSK Wierzbak i uczył mnie Łukasz F. Był kompetentny, cierpliwy i super tłumaczył. No a poza tym był młody a na tym mi zależało bo nie wyobrażałam sobie jeździć u jakiegoś dziadka:) Jak ktoś chce kontakt to wiem że nadal tam uczy ale już na własnym autku więc trzeba dzwonić na jego tel. Tu macie adres stronki instruktora: www.naukaidoskonaleniejazdy.dbv.pl
Oczywiście pani która prowadziła teorię także się spisała bo bardzo fajnie tłumaczyła:)
aniababa
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 18 stycznia 2012, 18:23

Re: Poznań

Postprzez eve » środa 25 stycznia 2012, 10:42

Witam. opinia POZYTYWNA – z własnego doświadczenia – dla instruktora Jacka ze szkoły Akinari na ul. Wawrzyniaka. Szkoła sama w sobie - ok choć bez szału, (cena kursu 1099 zł, książka płyta w cenie + 1h gratis przy opłacie z góry), za to INSTRUKTOR naprawdę GODNY POLECENIA: sympatyczny i kulturalny facet, pełnoetatowy instruktor (a nie jakiś tam sfrustrowany i krzyczący emerytowany wojskowy), przy tym niesamowicie skuteczny i cierpliwy. Na wykładach rzeczowy, dobrze tłumaczy, słucha pytań i pomaga zrozumieć. W samochodzie - świetny nauczyciel, siła wiedzy i spokoju. Dzięki niemu pokochałam jazdę samochodem, mimo że jeszcze 2 miesiące temu bałam się usiąść na fotel kierowcy :) polecam!
eve
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 25 stycznia 2012, 10:21

Re: Poznań

Postprzez Zigi » niedziela 29 stycznia 2012, 00:34

Pietruszka napisał(a):Robiłam kurs w OSK Wierzbak, bardzo jestem zadowolona! (zdałam za 1.razem)
Polecam instruktora Pana Romana, miły, kompetentny i zrównoważony człowiek, nauczył mnie bardzo dużo! Co ważne - jazdy mogłam mieć od poniedziałku do soboty od 7 rano do 21 wieczorem - czyli bardzo elastycznie.
http://www.wierzbak.com/ - tu jest stronka OSK.


Zgadzam się w 100% - też tam robię kurs :)
Zigi
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 29 stycznia 2012, 00:01

Re: Poznań

Postprzez OttoLuke » środa 08 lutego 2012, 21:19

A ja muszę powiedzieć że jestem zadowolony z OSK AB-AS. Tani kurs, a wszystko w miłej atmosferze i sądzę, że bardzo dobrze uczą prowadzić autko :)
Dla niektórych może być to zaletą, dla innych wadą - po zakończeniu zajęć teoretycznych, ustalany jest grafik wszystkich 15 jazd, a nie umawianie się z jazdy na jazdę.
15.12.2011 - pierwsze podejście - parkowanie równoległe...
06.02.2012 - drugie zdane :D
OttoLuke
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 08 grudnia 2011, 21:55

Re: Poznań

Postprzez grosso » wtorek 21 lutego 2012, 20:40

OSK Pionier jest naprawde fajnym solidnym ośrodkiem do przygotowania na prawo jazdy pod względem teoretycznym jak i praktycznym. Miła atmosfera, szczegółowo nauczony zostalem i dalsze utrzymywanie kontaktów z panem od jazd a dokładnie z p. Krzystofem :) i zdanie egzaminu za pierwszym razem było formalnoscią :D
grosso
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 21 lutego 2012, 20:30

Re: Poznań

Postprzez bugsbunny » niedziela 26 lutego 2012, 23:10

Witam!
Niedawno zdałam egzamin na kat. B z czego jestem bardzo zadowolona :D Chciałam polecić OSK "Akinari". Zostałam tam bardzo dobrze podszkolona. Myślę, że gdybym od razu tam trafiła to nie miałabym żadnych trudności, żeby praktykę zdać nawet za pierwszym podejściem (udało mi się za trzecim). Widać było, że panu Jackowi naprawdę zależało na moim sukcesie, dodał mi więcej pewności siebie za kółkiem i jestem mu bardzo za to wdzięczna. Kurs co prawda ukończyłam gdzie indziej, jednak nie przygotowali mnie tak, abym była gotowa podejść do egzaminu.
Pozdrawiam :)
bugsbunny
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 25 lutego 2012, 21:05

Re: Poznań

Postprzez rtr93 » czwartek 15 marca 2012, 18:02

Witam:)
Ja również wraz z moim bratem polecamy OSK PEGAZ. Wykłady prowadzone były w sposób ciekawy i rzetelny. Pan Roman bardzo dobrze tłumaczył wszelakie sytuacje mogące wystąpić na drodze oraz udzielał odpowiedzi na wszystkie pytania. Jazdy odbywałem z dwoma instruktorami, z których byłem bardzo zadowolony. Pan Sławek, ostoja cierpliwości, bardzo fajnie tłumaczy, potrafi rozładować stres, który może panować szczególnie podczas trudnych początków. Cenne rady pomogły mi podejść do egzaminu będąc bardziej pewnym siebie i dzięki temu zdałem za pierwszym razem. Tak samo jak mój brat, który również bezproblemowo zdał za pierwszym podejściem i ogólnie mówiąc obaj jesteśmy bardzo zadowoleni. Zresztą wypowiedzi na forum oraz poszczególne statystki mówią same za siebie. Tak więc jeżeli komuś zależy na bezstresowej nauce, bezproblemowym przejściu przez ten proces nauki, który niekoniecznie musi być żmudny dzięki ciekawym wykładom oraz wspaniałym instruktorom.

Pozdrawiam,
Rafał
rtr93
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 07 marca 2012, 20:19

Re: Poznań

Postprzez Godless » czwartek 05 kwietnia 2012, 03:26

Serdecznie polecam OSK Speed. Instruktorzy niezwykle sympatyczni, terminy/godziny do uzgodnienia, lekarz współpracujący z ośrodkiem bezproblemowy, wykłady prowadzone ciekawie. Jazdy naprawdę przyjemne, bezstresowe, instruktorzy cierpliwi nawet wobec "trudnych przypadków" (nie piszę o sobie :D). Odbierają z wyznaczonego przez kursanta miejsca i po zakończonej jeździe odwożą w wyznaczone miejsce. Cena za godzinę dodatkowych jazd: 40zł. Naprawdę polecam. Zdałem za pierwszym razem.
Godless
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 05 kwietnia 2012, 03:11

Re: Poznań

Postprzez colirya » poniedziałek 07 maja 2012, 20:11

Brałam udział w kursie prowadzonym w OSK 26.
Kurs rozpoczęłam 5 marca bieżącego roku. Teoria została rozłożona na 6 dni (trzy dni w tygodniu) po 4 godziny zegarowe. Grupa była bardzo mała, co naprawdę ułatwiało 'pracę'. Pan Jacek, który zajmował się teorią, był po prostu świetny, miał całkiem niezłe poczucie humoru ;). Interesujący sposób prowadzenia wykładów, dużo materiałów multimedialnych. Skupiał się przede wszystkim na najważniejszych i najtrudniejszych rzeczach. Już w pierwszy dzień na miejscu możliwe było przeprowadzenie badań lekarskich.
Jazdy rozpoczęłam 19 marca, a skończyłam trochę ponad miesiąc później - 26 kwietnia. Miałam jednego głównego instruktora (p. Paweł), z którym wyjeździłam 16 godzin. Wspaniale tłumaczył, wszystko pokazywał powoli i dokładnie, a w dodatku w czasie jazd można było z nim porozmawiać o wszystkim albo ponucić to, co akurat leciało w radiu ;). Pozostałe godziny zostały rozłożone na innych instruktorów (tak, aby nie spanikować w czasie egzaminu, gdy nagle obok pojawi się ktoś inny).
Jeśli chodzi o godziny - przynajmniej w moim przypadku - ustalałam sobie trzy dni jazd do przodu, nie było żadnego problemu z wyborem terminu.
Cena za kurs to 1250 zł + 50 zł za badanie lekarskie.
I, naprawdę, szczerze polecam. Egzamin zdany za pierwszym podejściem.
Egzamin (teoria + praktyka): 7.05.2012; wynik: POZYTYWNY.
Samochód: Fiat Punto II 1.2, rocznik '03.
colirya
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 17 marca 2012, 00:12

Re: Poznań

Postprzez REEN » czwartek 10 maja 2012, 17:46

Nie polecam OSK AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI, wykłady były prowadzone w porządku, badania lekarskie załatwione na miejscu, ale jazdy to totalna porażka. Instruktor palił w samochodzie przy otwartym oknie kiedy na dworze temp. były poniżej zera, a także często rozmawiał przed telefon. Auto było w nieciekawym stanie (zepsute oparcie, porwane pokrowce na siedzenia i pachołki z placu manewrowego woziłem na tylnym siedzeniu), po odbyciu kilku jazd w ogóle nie byłem na placu manewrowym, ani nie były omówione części silnika. Jeździłem po trasach na których nie jeżdżą egzaminy (także żeby instruktor mógł załatwić swoje sprawy), często instruktor kierował za mnie (po prostu kładł rękę na kierownicy i sam kierował), przychodził 30 min po czasie i był nieprzyjemny od początku (denerwował się, że nie umiem kręcić kierownicą i jeździć po 1 jeździe O_O). Kazał mi puścić sprzęgło chociaż w ogóle go nie dotykałem, a także skręcić bardziej kierownice przy maksymalnym obrocie. Jazdy odbywały się spod ośrodka i tam kończyłem, osk miał jeden samochód i jednego instruktora co równało się z tym, że miałem jazdy raz w tygodniu. (Spędziłem tu 3,5 miesiąca)

Po odbyciu teorii i kilku jazdach przeniosłem się do OSK PEGAZ i tam zacząłem prawdziwą naukę. Myślałem, że z przeniesieniem będą problemy, ale Pan Roman bez problemu przyjął mnie. Od razu mogłem się umówić na wszystkie jazdy (nawet codziennie). Na pierwszej od razu pojechałem na plac. Prawie zawsze jeździłem po trasach często uczęszczanych przez egzaminatorów i także ćwiczyłem w tych miejscach manewry. Gdy coś nie wychodziło, to mogłem powtórzyć do skutku. Poznałem różne sposoby parkowania równoległego i dzięki temu mogłem wybrać ten który jest dla mnie najwygodniejszy. NIGDY instruktor nie podniósł na mnie głosu (co często występowało w poprzednim osk) nawet gdy pomyliłem się w najprostszej sytuacji, zawsze byli mili, uprzejmi i chętnie udzielali rad. Dzisiaj 10.05.2012 zdałem egzamin za pierwszym razem :D Chciałbym bardzo podziękować za przygotowanie! (Byłem tu niecały miesiąc)

Podsumowując, gdybym od razu wybrał OSK PEGAZ i nie sugerował się jazdami po torze Poznań które oferował OSK AUTOMOBILKLUB WIELKOPOLSKI (których i tak nie miało być bo ktoś tam miał wypadek i już nie pozwalają jeździć, ale na reklamie nadal jest ta możliwość) to już bym dawno śmigał autem.
REEN
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 15 lutego 2012, 17:36

Re: Poznań

Postprzez Merunka » piątek 15 czerwca 2012, 09:02

Polecam OSK Pegaz. Zdałam od razu bez problemów, w mieście jeździłam ledwo 20 minut!
Większość lekcji miałam z panem Leszkiem, jedną z panem Bogdanem, ale i to wiele mi pomogło bo każdy instruktor zwraca uwagę na coś innego. Obu panom bardzo dziękuję za opanowanie, cierpliwość i cenne wskazówki :D
Czekam na odbiór upragnionego dokumentu! :D
Merunka
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 15 czerwca 2012, 08:22

Re: Poznań

Postprzez ZaDrugimRazem » poniedziałek 18 czerwca 2012, 00:58

Niestety nie polecam OSK AUTOMANIAK, tak jak już pisali poprzednicy, nie można się dodzwonić!!!, jeśli chodzi o zapisanie się na kurs to jest bardzo szybko, pieniądze też biorą szybko i najlepiej całość odrazu, później to już totalna porażka!!! Teoria w 3 dni niby o.k., bo po co więcej. Czekanie na pierwszą jazdę w moim przypadku trwało 3 miesiące!!! po długim proszeniu się i umawianiu się z instruktorem, który jak się okazało - "już nie jeździ"!!! "Szef" nie odpowiedzialny i nie dostępny telefonicznie, jak już z kimś jeździ to tylko z kobietami - jestem facetem ;-) cały kurs trwał w moim przypadku 6 miesięcy!!! i 6 instruktorów, którzy nie wiedzieli jaki plan zajęć był już wykonany. TOTALNA PORAŻKA!!! Nie Polecam. Chyba, że ktoś chce mieć tylko zaliczony kurs i podbity papierek.
Egzamin zdany za drugim razem po wykupienie dodatkowych godzin w innym ośrodku i tu mogę z całego serca polecić OSK LIDER.

Pozdrawiam.
ZaDrugimRazem
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 18 czerwca 2012, 00:45

Re: Poznań

Postprzez Dev » czwartek 12 lipca 2012, 22:13

Zdałem niedawno egzamin za pierwszym razem. Kurs miałem w OSK Pegaz. Szkoła jak najbardziej OK, więc Polecam:-)
Dev
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 12 czerwca 2006, 11:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości