Mikołów

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Mikołów

Postprzez tarek41 » wtorek 17 lutego 2009, 20:00

Prywatna Szkoła Nauki Jazdy "Drogowskaz"

Dziś tj.17.02.2009 zdałem za pierwszym razem egzamin na kat. B.
A więc świadczy to o prestiżu tej szkoły.
Co o tym ośrodku mogę powiedzieć:

Miła, przyjacielsko- rodzinna atmosfera.
Znakomite wykłady- humorystyczne
Wspaniałe jazdy. Na naprawdę nowym, niezajechanym szprzęcie.
Mój instruktor(Pan Łukasz) naprawdę wiedział jak przygotować osobę do prowadzenia auta i dobrego przeżycia egzaminu- co świadczy mój wynik, ale także wyniki kolegów i koleżanek- zdali za 1 lub za 2 razem.:)-a to wszystko dzięki umiejętności nabytych na kursie;]

Naprawdę polecam tą szkołę. Bo wie jak przygotować do egzaminu.
Korzystając z okazji chciałbym podziękować Kierowniczce i Instruktorowi tego Ośrodka za takie przygotowanie do egzaminu.
12.12.2008- Egzamin Teoretyczny kat. B.- ZDANE
17.02.2009- Egzamin Praktyczny kat. B.- ZDANE
27.02.2009- Plastik w portfelu:)
tarek41
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 17 lutego 2009, 19:41
Lokalizacja: Mikołów

Postprzez Aboveme » środa 03 lutego 2010, 20:17

Filia OSK "Chrzanowscy" w Mikołowie.
Skończyłam tam kurs, natomiast nie mogłam zdać za pierwszym razem.
Zalety:
- tani kurs- najtańszy w mieście, w 2008-9 roku kosztował 1000 zł
- brak problemów z płatnościami za kurs
- można się dogadać- jeśli chodzi np. o nieuczestniczenie w wykładach
- nie ma problemu z mobilnością instruktorów- tj. jeśli któryś jest chory, dostaje się instruktora z Tychów. A jeśli kursantowi nie pasuje czas zajęć- można się umówić nawet na niedzielę na 6:00
- nie ma problemów technicznych z autami, w Tychach jest stacja diagnostyczna, nikt nie liczy co do mililitra gazu czy benzyny
Wady:
- teoria zrobiona "po łebkach" (ale tego można sie nauczyć z książek itp)
- praktyka- podobnie.
Niestety muszę przyznać, że o ile przez cały okres trwania kursu byłam zadowolona z ośrodka, nie miałam z nim żadnych problemów, a wręcz przyjaźnie się czułam w samochodzie jeżdżąc z jednym z dwóch instruktorów- z którym każda jazda była przegadana i prześmiana. Niestety dopiero po trzecim niezdanym egzaminie zmieniłam ośrodek (dodatkowe jazdy), wcześniej uważałam, że potrafię jeździć wystarczająco, aby zdać. Koleżanka poleciła mi ośrodek z Łazisk (w byłym automobilklubie), a dokładnie Pana Leszka, u którego jazdy wyglądały zupełnie inaczej- ponieważ on mnie uczył! Wtedy zrozumiałam cały błąd- myśląc, że w każdym ośrodku można się nauczyć i zdać, poszłam tam, gdzie taniej. Instruktor stwierdził, że skoro radzę sobie- to mogę jeździć. Nie wykorzystał czasu na naukę i szlifowanie nowych umiejętności, a jedynie "wyjeździł" ze mną ponad 30 godzin. A ja po prostu nie wiedziałam, czego dokładnie mam wymagać a skoro byłam "doceniona"- nie miałam zastrzeżeń. U Pana Leszka w ciągu paru godzin nauczyłam się więcej, niż na całym wcześniejszym kursie. Zdałam od razu. Podsumowując- nie warto kierować się tanim kosztem. Traci się nie tylko więcej pieniędzy na niezdanych egzaminach, ale i czas, nerwy!
Aboveme
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 27 stycznia 2010, 21:55
Lokalizacja: Mikołów

Miałem podobnie!

Postprzez Jan1313 » wtorek 17 sierpnia 2010, 16:14

Miałem podobną sytuację.
Rozpocząłem kurs w Szkole XXX w Tychach.
Wszystko zapowiadało się dobrze jak wyżej.
Podobnie też było z wykładami a przede wszystkim z jazdami - dużo śmiechu i żartów.
Na 30tej godzinie, podczas jazdy z innym Instruktorem okazało się, że nie umiem parkować, wyprzedzam w miejscu niedozwolonym za co oblewa się egzamin i wiele innych!! Nie chce się wierzyć, że te uwagi usłyszałem od innego Instruktora w tej samej szkole na 30 tej godzinie jazdy!!!

Dokupiłem dodatkową godzinę i zapisałem się na egzamin. Można było się tego spodziewać – oblałem na mieście. Egzaminator zabrał mnie w miejsce gdzie nigdy nie byłem :/

Zapisałem się na kolejny egzamin i dokupiłem kilka godzin w szkole, która miała sporo pozytywnych opinii. Wybrałem szkołę z trochę nietypową nazwą - Kaskader :) Nie chciałbym robić reklamy ale podejście pana Janusza i zaangażowanie w naukę poskutkowało zdanym egzaminem!! Nie tracił czasu na zbędne pogaduszki a nawet czasami jak żartowałem to szybko sprowadzał mnie na ziemię i przypominał o egzaminie i nauce!!
Tak powinny wyglądać szkoły jazdy!
Zanim się zapiszecie na prawko poczytajcie opinię.
Jan1313
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 17 sierpnia 2010, 15:44
Lokalizacja: Tychy

Re: Mikołów

Postprzez xmik » sobota 18 września 2010, 12:44

SZKOŁA JAZDY "KACPER" z Wyr, wykłady odbywają się w Mikołowie.
Nie polecam nikomu tego ośrodka szkolenia. Teoria wykładana 'po łebkach'..dla kogoś kto jest naprawde początkujący zdecydowanie nie uda mu się za wiele wynieść. Instruktor się spóźnia, często przekłada terminy jazd, kończy je przed czasem. Po 30h jazdy praktycznej nadal nie potrafiłam wykonać nawet poprawnie łuku. Dopiero dodatkowe jazdy w ośrodku drogowskaz u Pana Marka w szybkim czasie pozwoliły mi opanować podstawy. Jednym słowem zmarnowane pieniądze i czas.
xmik
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 18 września 2010, 12:32

Re: Mikołów

Postprzez lkasssiab » poniedziałek 11 października 2010, 19:31

Witam,

Polecam OSK "Drogowskaz" w Mikołowie na ul. Krakowskiej. Instruktorzy wyrozumiali, sympatyczni. Po jazdach w tej szkole zdałam prawko:) Jutro odbieram. Wzorowe podejście do kursanta. Człowiek czuje się swobodnie i nie boi pytać o cokolwiek.
lkasssiab
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 11 października 2010, 17:41

Re: Mikołów

Postprzez kastus » sobota 13 listopada 2010, 23:19

chciałem polecić szkołe jazdy KACPER Mikołów ul. Jasna
Zdałem za pierwszym razem duuży profesjonalizm .
Polecam tę szkołę.
kastus
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 13 listopada 2010, 22:14

Re: Mikołów

Postprzez marekxtr » wtorek 21 grudnia 2010, 22:44

Polecam szkole Drogowskaz w Mikolowie. Wyklady byly prowadzone profesjonalnie, duzo moznabylo zapamietac. Pan Marek instruktor jest wielkim fachowcem, nigdy wczesniej nie jezdzilem samochodem, na jazdach nauczyl mnie bardzo duzo, podejscie mile, kolezenskie, spowodowal ze wsiadajac do auta az chcialo sie jezdzic, brak jakichkolwiek stresow, caly kurs byl przemyslany i super przeprowadzony w milej atmosferze. Udalo mi sie zdac za pierwszym podejsciem. Polecam i pozdrawiam:)
marekxtr
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 21 grudnia 2010, 22:36

Re: Mikołów

Postprzez Marylka » poniedziałek 17 października 2011, 11:02

Bardzo polecam ośrodek OSK DROGOWSKAZ Mikołów

Mój instruktor Pan Marek, ma bardzo dobre fachowe, bezstresowe podejście. Bardzo dużo mnie nauczył :]


Zdałam egzamin praktyczny za drugim razem! :]
07.03.2012- Egzamin Teoretyczny kat. B.- ZDANE
24.04.2012- Egzamin Praktyczny kat. B.- ZDANE
Avatar użytkownika
Marylka
 
Posty: 14
Dołączył(a): poniedziałek 17 października 2011, 11:00
Lokalizacja: Mikołów

Re: Mikołów

Postprzez ewaszo » wtorek 06 sierpnia 2013, 12:13

Również polecam ośrodek "Drogowskaz". Bardzo fajnie prowadzone wykłady, obejrzeliśmy nawet filmik dotyczący przebiegu egzaminu! Część praktyczna również baz zastrzeżeń (wszystko przećwiczyliśmy, na egzaminie na przykład zatrzymywałam się w tym samym miejscu, co na kursie). Polecam i pozdrawiam! PS. Egzamin teoretyczny zdany za 2 razem, praktyka za 1!!
Rozpoczęcie kursu: 15. 05. 13r.
Egz. teoretyczny : 29 lipca ZDANY!!!!
Egz. praktyczny : 2 sierpnia ZDANY!!!!!
Jeżdżę od: 19 sierpnia
ewaszo
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 30 lipca 2013, 09:29

Re: Mikołów

Postprzez Kristo » niedziela 16 marca 2014, 21:47

Bardzo chętnie bym Wam polecił firmę "Akademia Nauki Jazdy ELKA", która znajdowała się na rynku w Mikołowie, lecz od roku nie istnieje. A wielka szkoda.
Szkoła pod każdym względem była dobrze zorganizowana.

Przeglądając oferty szkół nauczania jazdy samochodem z Tychów, Mikołowa oraz Katowic brałem pod uwagę zakres nauczania, opinie byłych kursantów oraz elastyczność godzin jazdy. Po przeanalizowaniu wszystkich szkół wybrałem właśnie tą.

W maju 2012 r. kurs kat. B kosztował wtedy 1350zł (z możliwością rozłożenia na raty). W tej cenie znajdowały się badania lekarskie i podręcznik kursanta z CD. Była to jedna z droższych szkół jazdy, ale jak się potem okazało pieniądze nie poszły na stracenie.
Zajęcia z zakresu teorii odbywały się od poniedziałku do czwartku po południu, 2x45 min przy pomocy SPS (Systemu Profesjonalnego Szkolenia). Bardzo jasno wyłożone, także nie miałem problemu z zasadami ruchu drogowego.
Po zaliczeniu 30 godzin teorii, umówiłem się z instruktorem, p. Grzegorzem na pierwsze godziny jazd.
Odbywały się one w samochodzie Toyota Yaris 1.33 Dual VVT-I jeszcze z zegarami na środku i 6-biegową skrzynią biegów. Był to dokładnie taki sam pojazd, jak na egzaminie państwowym wówczas.
Pierwsze 30 min to zapoznanie się z autem. Obsługa świateł, przełączników, kontrolek, sprawdzanie poziomu płynów pod maską, sprawności świateł itp. Następny kwadrans to ćwiczenia z skrzynią biegów, ruszania i zatrzymywania auta.
Po tym wszystkim wyruszyłem w pierwszą podróż poza miasto (nie jak bywa w większości szkół na "głęboką wodę" od razu do centrum).
Podczas upałów instruktor nie "skąpił" klimatyzacji, co sprawiało że komfort nauczania był naprawdę więcej niż zadowalający.
Nauka parkowania prostopadłego wjazd przodem i tyłem, równoległe wjazd tyłem, reguła "prawej dłoni w praktyce, prawidłowe interpretowanie znaków itd. Full service :)
Podczas ostatniej jazdy p. Grzegorz jeszcze raz z moim udziałem przestudiował całą obsługę Toyoty, plac manewrowy, ruszanie pod górę i końcowa ocena z całych jazd.
I tak, w miłej atmosferze przejechałem 30 godzin autem w mieście i poza miastem.
Następnego dnia, odebrałem zaświadczenie o ukończeniu kursu, a kolejnego dnia w WORD Tychy zaproponowano mi termin na egzamin za... 2 dni. Ja mając w świadomości, że jestem na świeżo dobrze przygotowany zaakceptowałem zaproponowany mi dzień.

I szczerze mi się to popłaciło. Zdane za 1 razem.
Egzamin teoretyczny (jeszcze na starych zasadach) - wynik: POZYTYWNY. 18 dobrych / 0 złych.
Egzamin praktyczny - wynik: POZYTYWNY. Egzaminator pochwalił mnie za dobrą dynamikę jazdy, za dobre parkowanie zarówno prostopadłe jak i równoległe, oraz za kulturę jazdy wobec innych uczestników, w tym pieszych.


Jeżeli ten post przeczyta mój były instruktor p. Grzegorz Z., to serdecznie go pozdrawiam i bardzo jestem mu wdzięczny za te 3 miesiące nauk, które dla mnie poświęcił.
Kristo
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 16 marca 2014, 20:48


Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości