Lublin

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Lublin

Postprzez karola12029 » niedziela 30 października 2011, 01:19

Polecam szkołę jazdy "Ator". Jest stosunkowo krótko na rynku ale naprawdę warto:) ja już kończę jazdy i czuję się za kółkiem bardzo dobrze. Instruktorzy super ( mi nie odpowiadał tylko jeden z którym jeździłam, ale mój kolega jest z niego zadowolony, więc wychodzi na to, że ilu ludzi tyle opinii:) Później zapisywałam się tylko do tego z którym najlepiej mi się jeździło. Na jazdy czeka się krótko bo na bieżąco z wyprzedzeniem się zapisuje, pani w sekretariacie - bardzo miła kobieta:) Ja poszłam na pierwsze jazdy totalnie zielona i przerażona a teraz śmigam po mieście bez obaw, więc chyba metody nauczania w moim przypadku się sprawdziły. Mam nadzieję, że niedługo po mieście będę jeździć swoim a nie "szkoleniowym" samochodem;p Pozdrawiam i życzę zdanego egzaminu przed zmianą przepisów:)
karola12029
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 29 października 2011, 21:35

Re: Lublin

Postprzez kolokolo » poniedziałek 31 października 2011, 00:11

polecam Ewana. lokalizacja ośrodka jest w centrum tras egzaminacyjnych (Kleeberga, Kalina), instruktorzy doświadczeni, wyluzowani, przede wszystkim cierpliwi, a ja i wszyscy moi znajomi w liczbie 3 osób którzy tu się uczyli zdali za pierwszym podejściem. ;)
kolokolo
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 28 października 2011, 13:21

Zdawalność lubelskich szkół za rok 2011!

Postprzez masrak » czwartek 09 lutego 2012, 16:56

Oto lista ośrodków szkolenia, z których kursanci zdawali egzaminy na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie w 2011 r.

Prawo jazdy kategorii B

Ośrodki szkoleniowe / Kategorie / Podchodzący do egzaminu / Odsetek podchodzących do egzaminu, którzy go zdali (%)

00230608 OSK OSIOR B 185 51,40%
01700663 WŁADCY DRÓG S.C. M.FIJAŁKOWSKI B 133 47,70%
01310663 MISTRZKIEROWNICY.PL BARTOSZ S B 204 43,60%
01160663 WIRAś M. WINIARSKA-DEDKO B 269 42,70%
01640663 PABLO BEATA NAWROCKA B 229 42,50%
00430663 STANISŁAW I MARCIN POGODA B 219 39,40%
00490663 MARIUSZ POPKO B 880 39,30%
01890663 NEED FORL PAWEŁ PERESTAJ B 144 38,50%
01870663 OSIEMNAŚCIE WOJCIECH PAWELEC B 139 38,40%
01440663 FORMUŁA L MAREK HUBALA B 763 37,50%
00020608 OSK W.OSIOR B 1078 37,30%
00280663 EWAN B 614 37,30%
01670663 ŁUKASZ OLSZEWSKI B 760 37,00%
00140610 OSK WIKTOR W. WOLNIEWICZ, S. B 486 36,70%
00210612 KAROLINA LIPIŃSKA NIKA B 169 20,40%
00070612 TOMASZ KOCOŃ B 216 19,30%
00310617 GRZEGORZ MAZUR B 116 19,10%
00270614 OSK PAWEŁ KRAKOWIAK B 361 19,00%
01530663 AUTO GT SZKOŁA JAZDY TERESA J B 109 18,90%
00200607 OSK ZACHAR ZACHARSKI KONRAD B 332 18,80%
00010607 UNIMEX D.KOSIDLO B 295 18,70%
00320663 MIREX B 141 18,60%
00300617 ŁUKASZ WIĄCEK B 141 18,40%
00050612 ZBIGNIEW MAGIELDA B 111 17,30%
00350617 MACIEJ MICHAŁ JOPA B 127 16,90%
01570663 L1 PIOTR OSTROWSKI B 133 16,70%
01790663 TEST TERESA SZYPŁOWSKA B 140 16,70%
00220612 BARBARA SAGAN BAŚKA B 121 14,90%
00070607 SZKOŁA NAUKI JAZDY MAZUREK Z. B 336 14,30%

Lista rankingowa zdawalności za rok 2011 umieszczona na portalu regiomoto.pl
masrak
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 października 2010, 18:04

Re: Lublin

Postprzez krzysiek07 » piątek 06 kwietnia 2012, 21:22

Witam,
czy mógłby ktoś podzielić się opinią o szkołach iDrive i Rally? Ewentualnie jeszcze Motostart. Właśnie między tymi dwiema/trzema szkołami się waham i zupełnie nie wiem, którą wybrać. Nie pomagają też rankingi, które pokazują raptem kilka szkół... Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

ahh zapomniałbym, czy wie ktoś może czy szkoła Brawo jeszcze istnieje? Podobno siedziba była kiedyś na M.C. Skłodowskiej, a teraz jest gdzieś w okolicach Majdanka, jednak w internecie nie ma nic na ten temat. Zaznaczam też że nie chodzi mi o Bravo pana M. Miszczuka, bo podobno są to dwie różne szkoły...?
krzysiek07
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 06 kwietnia 2012, 21:06

Re: Lublin

Postprzez tornado0001 » sobota 14 kwietnia 2012, 22:55

Miałam dzisiaj egzamin i zdałam za 1 razem !!! a było bardzo kiepsko ze mną ... mam też dużo spostrzeżeń na temat ośrodków szkolenia w lublinie i ich chamskiej praktyce, a mianowicie nakręcaniu ludzi na dodatkowe jazdy i wmawianiu jacy są do d...
Kurs rozpoczęłam w MARCIE - Babskiej Szkole Jazdy - miało być bezstresowo, miło a okazało się, że mają instruktorkę, którą nieźle piłuję gębę jak coś ci nie idzie, boisz się o coś zapytać bo od razu odbijanie pyt. a co Ty znaków nie widzisz ... itp, druga miała cię kompletnie gdzieś, jeździłeś po mieście i słuchałeś radyjka, a właścicielka jest skupiona na poprawieniu sobie statystyki i naciąganiu cię na jazdy dodatkowe (45 zł/h) a mają w zamian 2 rozklekotane toyoty z zepsutymi skrzyniami biegów, oczywiście to twoja wina, że nie dajesz rady wrzucić jakiegoś biegu... oraz 1 skodę, który moga dosiąść szczęśliwcy przed egzaminem. Panie już w połowie kursu wiedziały ile potrzebuje dodatkowych h aby w ogole otrzymać zaświadczenie i to mi zakomunikowały. Do szkoły doszedł nowy instruktor ojciec szanownej pani właścicielki ... co psuję w ogólę ideę tej szkoły jako babskiej.
Wyniosłam się stamtąd - wyrobiłam te 30 h zaświadczenia do wordu nie otrzymałam, byłam przybita, ze nie umiem jeżdzić i do prawka jeszcze daleko, a kasy tylko ubywało...
i tak trafiłam do P. Rolanda z LEX - bałam się na poczatku, facet nie był znany, rankingi swoją drogą, okazał się wybawieniem, wspaniały facet, ja nie tylko polubiłam jezdzić autem, ale jazda mnie odstresowała, Pan Roland miał wielu takich kursantów jak ja z różnych szkół z lublina, z "przeżyciami" , on naprawdę chcę żeby ktoś zdał, już jego strona w necie świadczy, że mu zależy tam udostępnia bezpłatnie profesjonalne schematy rond i filmy dla wszystkich odwiedzających jego stronę, a dla kobiet jest naprawdę genialny, polecam drogie Panie - do każdej zwraca się słoneczko :P o wszystko mozna zapytać, bez jakiekolwiek krępacji, a jego biała skoda jest identyczna jak ta na egzaminie, bo nie wszystkie skody są jednakowe, na tych egzaminie trzeba troszkę wyżej sprzęgło podnosić...
I tak zawsze z P. Rolandem rozmawialiśmy i te rankingi są naprawdę do d... co z tego, że władcy dróg są na 1 miejscu, skoro tam kursanta puszczają na egzamin po 40 h albo 50 h to się mija z celem, szkoły mają broń i doją z kursantów jak mogą, jak chcą poprawiać statystyki dlaczego kosztem ich klienta ???
Nie wyrabiam tutaj nikomu reklamy, ale ten Pan to naprawdę fenomen, a jeśli jakaś dziewczyna chce robić prawko niech idzie do niego ... przykładem jestem ja, takie niby totalne dno co nie umiało jezdzić , i co za 1 razem pchniety egzamin :) !
tornado0001
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2012, 22:26

Re: Lublin

Postprzez kenia » piątek 27 kwietnia 2012, 00:40

Coś o OSK Mistrz kierownicy w Lublinie / na Czechowie/
- długie oczekiwanie na zapis
- największa stawka za kurs
- opryskliwość i poniżanie w pewnym sensie kursantów.... najlepsi są tacy co już jeździli w innych OSK ponieważ tacy kursanci już coś umieją
- jeżeli ktoś jest słaby to ma wybór - dokupywanie jazd albo przeniesienie się do innego OSK aby nie popsuć im zdawalności w rankingu
- nie ma podwożenia osoby trzeciej - z jednej strony to dobrze ale z drugiej chodzi o to aby nie było świadków, są 2 miejsca w Lublinie gdzie można się umówić z kursantem: Zamek Lubelski i Czechów
- człowiek wychodzi od nich zestresowany i przestraszony - natomiast oni tłumaczą się tym, że to jest przygotowanie do stresu przed egzaminem :lol:
- przy umawianiu się na jakiś dzień słyszymy, że oni też mają własne życie i to kursant powinien dostosować się do nich ( jeśli pracuje lub uczy się to ma wybór: praca/nauka albo prawojazdy )
- Polecić można ten ośrodek tylko tym osobom, które już dużo jeździły (b. dobrze) samochodem, oraz lubią być ciągle poniżane, zastraszane i zestresowane. Może i mają Ci dwaj pseudo-instruktorzy jakąś wiedzę ale dążenie do wyrwania jak największej kasy z kursanta oraz chęć bycia na pierwszym miejscu w rankingach uderzyła im mocno do głowy :spoko: co przestawiło im kilka klepek.

Brzmi nieprawdopodobnie ale w kilka osób to przeszliśmy więc coś wiemy z autopsji


Byli - niedoszli kursanci OSK M.K.



P.S. Po przepisaniu się do innych ośrodków mniej byliśmy zestresowani, lepiej uczeni i dużo taniej ( oczywiście wymagało to trochę czasu na ich znalezienie ale było warto )
P.S.2 nie jest to pisane w zawiści lecz ku przestrodze aby nie sugerować nazwą ośrodka i reklamą którą ktoś sobie sam robi tylko po to aby nabić sobie portfel, nie licząc się z osobami, które przychodzą po to aby się czegoś nauczyć płacąc pewne pieniądze po czym są poniżane i zniechęcane do podchodzenia do egzaminu.
kenia
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 27 kwietnia 2012, 00:07

Re: Lublin

Postprzez Mitin » środa 27 czerwca 2012, 14:53

Również Polecam Ośrodek Ewan , miła atmosfera , propozycja wideorejestracji jazdy samochodem , Symulator jazdy samochodem

Po więcej informacji zapraszam na stronę OSK EWAN : http://ewan.lublin.pl
Mitin
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 27 czerwca 2012, 14:45

Ranking WORD Lublin za I półrocze 2012 roku

Postprzez masrak » czwartek 19 lipca 2012, 15:55

WORD Lublin w I półroczu 2012 roku przeprowadził ponad 27 tysięcy egzaminów na wszystkie kategorie prawa jazdy. Największym powodzeniem cieszyła się kategoria B – 25 146 egzaminów. – Średnia zdawalność na wszystkie kategorie wyniosła blisko 32 proc., w przypadku B było to 29 proc.
Ośrodki szkoleniowe o najlepszej i najsłabszej zdawalności (za I półrocze 2012 r.)

Kategoria B
5 najlepszych:
1. OSK Zespół Szkół Samochodowych w Lublinie – 82 osoby zdawały, 56,3 proc. zdawalności za pierwszym razem
2. OSK OSIOR Lubartów– 113 osób zdawało, 48,7 proc. zdawalności za pierwszym razem
3. OSK Pablo Lublin – 178 osób zdawało, 44,94 proc. zdawalności za pierwszym razem
4. OSK Władcy Dróg Lublin – 108 osób zdawało, 44,4 proc. zdawalności za pierwszym razem
5. OSK Mistrzkierownicy.pl Lublin – 99 osób zdawało, 41,4 proc. zdawalności za pierwszym razem

5 najgorszych:
OSK Progres Lublin – 94 osoby zdawały, 17,8 proc. zdawalności za pierwszym razem
OSK Mirex Lublin– 79 osób zdawało, 15,6 proc. zdawalności za pierwszym razem
OSK Alex Lublin – 52 osoby zdawały, 15,4 proc. zdawalności za pierwszym razem
OSK Auto-Motor Kraśnik – 58 osób zdawało, 14,0 proc. zdawalności za pierwszym razem
OSK Tello Piaski – 104 osoby zdawały, 8,9 proc. zdawalności za pierwszym razem.

Pełny ranking na pozostałe kategorie prawa jazdy w artykule Dziennika Wschodniego pod adresem: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /120719415
masrak
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 października 2010, 18:04

Re: Lublin - Mistrz Kierownicy

Postprzez olqa » czwartek 23 sierpnia 2012, 10:50

Jestem szczęśliwą już posiadaczką prawa jazdy kat. b i pragnę się tym pochwalić na tym forum że zdałam je za pierwszym razem. Wybór szkoły jazdy w Lublinie nie był łatwy i sugerowałam się rankingami zdawalności umieszczonymi własnie na tym forum prawa jazdy. Wybrałam szkołę która już od kilku półroczy figuruje na samym czele. I to był strzał w dziesiątkę! Polecam każdemu, ta szkoła to Mistrz Kierownicy !!! Szkolenie prowadzą dwaj instruktorzy (Tomek i Bartek) na dwóch Skodach Fabia. Samochody mają nowe i dodam jeszcze że identyczne jak na egzaminie. Intruktorzy są bardzo wymagający i szkolą naprawdę fachowo. Dodatkową zaletą nauki w Mistrzu Kierownicy jest to, że wszyscy kursanci dodatkowo mają godzinę gratis ćwiczenia na placu egzaminacyjnym WORD. Naprawdę czułam, że mam szanse zdać ten egzamin i się udało. Dziekuję.
Polecam ich filmik szkoleniowy z czynnosci kontrolno - obsługowych, który jest doskonałą ściągawką przed egzaminem: http://www.youtube.com/watch?v=cH1bkX_uTHI
A także filmik jak się poruszać po placu egzaminacyjnym w Lublinie: http://www.youtube.com/watch?v=IQn36HrhDeo&feature=plcp
olqa
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 23 sierpnia 2012, 10:28

Re: Lublin

Postprzez paola01 » czwartek 23 sierpnia 2012, 14:06

Polecam osk randal, mają fajnych instruktorów, idzie sie dogadac co do platnosci, nie robia duzego halo. dobrze sie jezdzi, nie stresuja i przede wszystkim ucza!! nie tak,ze instruktor jedzie za ciebie, karze ci myslec i reagowac co sie przydaje pozniej na egzaminie - dzieki temu zdalam za pierwszym razem. polecam, warto sie do nich wybrac
paola01
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 23 sierpnia 2012, 14:02

Re: Lublin

Postprzez daffodill » środa 19 września 2012, 18:15

Osobiście polecam ośrodek Wyższa Szkoła Jazdy. Po ich kursie bez propblemów zdałem za pierwszym razem (przed kilkoma dniami). Miałam świetnego instruktora. Skusiła mnie cena (900zł), początkowo bałam się, że to jakaś podpucha :shock: ale było bardzo profesjonalnie i komfortowo, żadnych krzyków, problemów z ustaleniem pory jazdy itp. Nie orientuje się jak jest w innych ośrodkach, ale jestem w zadowolona :D !

Wejdźcie sobie na ich stronkę
http://wyzszaszkolajazdy.com/
daffodill
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 19 września 2012, 18:04

Re: Lublin

Postprzez myszata » piątek 28 września 2012, 22:00

Ja natomiast zapisałam sie na kurs w szkole Leon Zawodowiec w Łęcznej..:) Ogólnie polecam, po skonczonych jazdach bylam zadowolona:) bezstresowa nauka w przyjemnej atmosferze, dogodne godziny jazd, jazda po trasach egzaminacyjnych..naprawde spoko.
Dodatkowe jazdy brałam natomiast w kilku innych osrodkach, wiec moge co nieco doradzic, moze komus sie przyda:P
Baardzo polecam Efekt, naprawde 100% pozytyw! Milo, bezstresowo, czas jazd wykorzystany do maximum, profesjonalne podejscie do kursanta i duzo ciekawych rad, wskazowek i pod koniec jazd króciotkie podsumowanie- mini analiza co bylo zle, co dobrze i czas na ewentualne pytania i rozwianie wszelkich watpliwosci:) naprawde nie mam sie do czego przyczepic;)
Dobre wrazenie zrobily tez na mnie 2 godzinki w Osk Lublin. Bardzo sympatyczna Pani, wesoła i rozgadana, zero nerwow i stresu. poczatkowo jak zobaczylam ze bede jezdzic z kobietą, troszkę sie zniechęcilam ale bylo naprawde fajnie:) tez polecam.
2h wyjezdzilam tez w OSK Piotr, z czego tez bylam zadowolona, chociaz jezdzilam z Panem, ktory byl tam 'dorywczo' i byl w trakcie zakladania nowej, wlasnej szkoly jazdy Instruktor. Najwięcej przydatnych i praktycznych wskazówek do jazdy otrzymałam wlasnie od niego, wszystko powiedziane jasno, zwięźle i oczywiscie kulturalnie i bezstresowo. 2h jazd z tym Panem zaowocowaly nastepnego dnia zdanym egzaminem:)
NIE polecam natomiast OSK Osiemnascie. Była to pierwsza moja dokupiona jazda, do tego w momencie gdy zostaly zmienione samochody egzaminacyjne na Skody Fabie w zwiazku z czym nie bylam ze tak powiem 'obeznana z samochodem' i prosilam Pana, by pokazał mi jak mam przygotowac sie do jazdy, jak wlacza sie swiatla, co i jak pod maską.. a szanowny Pan 'oglednie' mowil zeby ustawic lusterka, fotel.. -w rzeczywistosci sama musialam to rozgryzc, a czynnosciach kontrolnych nie bylo mowy..o_0 poza tym, ciagle ingerowal w moja jazde, hamując..itd.. zamiast wydawac polecenia jak na egzaminie typu: na nastepnym skrzyzowaniu skrec w prawo, to mowil: teraz wlacz kierunkowskaz, zmien pas na prawy... a chyba nie tak powinno byc. Na placu tez (mimo ze wczesniej nie mialam z nim problemu) uczyl mnie swoją techniką, ktora niespecjalnie przypadla mi do gustu i zmarnowalam jakies 30 minut na placu..:/ co wiecej, jazda byla spod osrodka (na LSMach) i mało miała wspolnego z jazdą po trasach egzaminacyjnych. Wiec troche bylam rozczarowana i uznalam ze pieniadze wyrzucilam w bloto..;/

Mam nadzieje ze moj post okaze sie przydatny i pomoze co niektorym w wyborze szkoly czy rozwieje jakies watpliwosci:) Pozdrawiam:-)
myszata
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 28 września 2012, 21:19

Re: Lublin

Postprzez daadedo » czwartek 24 stycznia 2013, 14:17

Hej ja początkowo robiłam kurs w ośrodku w Lublinie, którego już nie ma bo się rozpadł, od razu byłam średnio zadowolona, no ale cóż chciałam zrobić prawko więc musiałam się przemęczyć. Niestety nie dane mi było dokończyć tam kursu, ja nie wiem jak można tak nieprofesjonalnie podchodzić do kursanta i nie pozwolić mu dokończyć kursu, tylko w połowie się wycofywać z umowy. Nie będę pisać co to za ośrodek, ale naprawdę jesteśmy skazani na pewien rodzaj ryzyka zawiązując z określonym ośrodkiem umowę. Kurs dokończyłam w fundacji Teresianum a ich ośrodek wyższa szkoła jazdy polecam na 100%. Profesjonalizm pełną gębą. Pozdrawiam wszystkich!! :)
daadedo
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 24 stycznia 2013, 14:02

Ranking lubelskich szkół nauki jazdy za 2012 rok.

Postprzez masrak » piątek 01 lutego 2013, 16:39

Najlepsze szkoły w kat A.
RODMOS: liczba osób podchodzących do egzaminu – 33, zdawalność – 90,6%
DALKO: liczba osób podchodzących do egzaminu – 27, zdawalność – 88,9%
AUTO-HOLIK: liczba osób podchodzących do egzaminu – 22, zdawalność – 88,4%
GRABIEC: liczba osób podchodzących do egzaminu – 29, zdawalność – 86,2%
WŁADCY DRÓG: liczba osób podchodzących do egzaminu – 29, zdawalność – 86,2%
MILA: liczba osób podchodzących do egzaminu – 58, zdawalność – 81.8%

Najlepsze szkoły w kat. B.
MISTRZKIEROWNICY.PL: liczba osób podchodzących do egzaminu – 95, zdawalność – 47,4%
EWAN: liczba osób podchodzących do egzaminu – 285, zdawalność – 44,3%
PABLO: liczba osób podchodzących do egzaminu – 201, zdawalność – 43,5%
NEED FOR L: liczba osób podchodzących do egzaminu – 111, zdawalność – 42,2%
RABBIT – GLOBUS: liczba osób podchodzących do egzaminu –51, zdawalność – 42%
JUST DRIVE: liczba osób podchodzących do egzaminu – 60, zdawalność – 40,3%
KIWI: liczba osób podchodzących do egzaminu – 65, zdawalność – 38,5%
KULKA: liczba osób podchodzących do egzaminu – 509, zdawalność – 37,1%
RODMOS: liczba osób podchodzących do egzaminu – 704, zdawalność – 35,9%
EFEKT: liczba osób podchodzących do egzaminu – 391, zdawalność – 35,7%

Najgorsze szkoły w kat. B
MIREKS : liczba osób podchodzących do egzaminu – 63, zdawalność – 13,6%
LOK: liczba osób podchodzących do egzaminu – 66, zdawalność – 16,1%
NAWIGATOR: liczba osób podchodzących do egzaminu – 87, zdawalność – 16,5%
FF INTL: liczba osób podchodzących do egzaminu – 19, zdawalność – 16,7%
TEST: liczba osób podchodzących do egzaminu – 110, zdawalność – 18,2%
ZDZ: liczba osób podchodzących do egzaminu – 27, zdawalność – 18,5%
KLAKSON: liczba osób podchodzących do egzaminu – 88, zdawalność – 19,5,5%
LEX: liczba osób podchodzących do egzaminu – 58, zdawalność – 21,1%
RIMINI: liczba osób podchodzących do egzaminu – 29, zdawalność – 21,4%
LUBLIN: liczba osób podchodzących do egzaminu – 105, zdawalność – 23,1%

Link do artykułu: http://www.lubelskiefakty.pl/temat-dnia ... w-lublinie
masrak
 
Posty: 9
Dołączył(a): czwartek 21 października 2010, 18:04

Re: Lublin

Postprzez wojciech2013 » piątek 22 lutego 2013, 22:49

Po latach zdecydowałem się na ponowne zdawanie egzaminu i chciałem pójść na doszkalanie. Brat polecił mi małą szkołę gdzie sam robił prawko i był zachwycony. ROLAND LEX to był strzał w dziesiątkę żałuje że za pierwszym razem nie miałem takiego instruktora.
Rzeczowe podejście, dużo cierpliwości, miła atmosfera no i przede wszystkim skuteczność ;).
Polecam też z uwagi że jazdy są z jednym instruktorem, który jest punktualny i kontaktowy.
wojciech2013
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 22 lutego 2013, 22:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości