Lublin

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez ŁukaszO » czwartek 30 lipca 2009, 14:17

Sam nie tak dawno skończyłem kursy(teoretyka + jazdy) więc dodam i ja coś od siebie.

Prawko zdawałem w Motor Start( http://www.moto-start.pl/ ) i powiem szczerze,że polecam to miejsce każdemu kto wcześniej nie miał zbyt dużo styczności z samochodem. Ale zacznę od początku :)

Kursy teoretyczne: Na moim pierwszym spotkaniu byłem strasznie zestresowany,bo wcześniej po prostu nie miałem zbyt dużo styczności z samochodami i prawem drogowym,ale już po kilku chwilach stres zniknął :) Instruktorzy są tu naprawdę bardzo fajni,a dzięki Panu Szymonowi(najczęściej on prowadzi zajęcia teoretyczne) atmosfera jest przyjemna i miła,nie ma żadnych krzyków,złości czy innych niewłaściwych zachowań,także jest ogółem fajnie :)

Jazdy: Tu tak samo jak wyżej,pierwsze jazda i wieeeelki stres. Czekając na pierwsze spotkanie nerwowo przeszukiwałem książeczkę ze znakami drogowymi,szukając sam nie wiem czego. W końcu podchodzi do mnie młody instruktor(Pan Piotr) i zaprasza do samochodu. Tak czekam kilka chwil na niego i myślę no co ja zrobię,jesteśmy prawie w środku miasta,a ja jeździłem naprawdę słabiutko,co ja na miasto wyjadę??? No ale nic,instruktor wsiadł,chwilkę pogadaliśmy co i jak,no ruszamy :D Dzięki ciągłym wskazówkom wyjechaliśmy z miasta na jakieś dzikie tereny ;) i powoli,spokojnie ćwiczyliśmy ruszanie,jazdę itp. Było miło,przyjemnie i co najważniejsze żadnych stresów(przynajmniej dla mnie,bo instruktor musiał mieć dodatkowa parę oczów). Reszta jazd poleciała równie szybko co i przyjemnie :) Instruktorzy są wyrozumiali i spokojni(ale są te ludźmi i czasami mogą też wstać lewa nogą;).
Podsumowując: POLECAM :)

Aha,jeżeli byś się tam wybrał,to do jazd na pierwsze 10godz. polecam Pana Piotrka(niezwykły spokój,zero spięć),a potem to jak najwięcej Pana Bogdana(miła,spokojna jazda),choć wg mnie powinno się pojeździć z każdym instruktorem,każdy z nich na pewno da Ci swoje rady,które warto zapamiętać.
Motor Star!
ŁukaszO
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 13:46
Lokalizacja: Lublin

Złe doświadczenia w Mistrzu Kierownicy

Postprzez Katja » poniedziałek 10 sierpnia 2009, 13:19

Chciałabym przestrzec wszystkich przed OSK Mistrz Kierownicy z ulicy Kiepury, do której trafiłam widząc na ich stronie cudowną statystykę, że 50% kursantów zdaje egzamin w pierwszym podejściu. Jest to oczywiście wielkie kłamstwo, z danych WORDU wynika, że najlepsza szkoła (i to nie Mistrz!) miała nieco powyżej 30% zdawalności na pierwszym egzaminie. Niestety dałam się nabrać, czego bardzo żałuję. :(
Instruktor skutecznie zniechęcił mnie do jazdy co minutę krytykując i rzucając złośliwe uwagi. Dzień przed egzaminem i w dzień egzaminu słyszałam co chwilę "już byś nie zdała", "i po egzaminie" itp., na egzamin poszłam więc zrezygnowana i bardzo zestresowana. Oczywiście oblałam. W dodatku zaczęłam się bać jazdy. :(
Na szczęście przed kolejnym egzaminem wykupiłam 5 godzin w Babskiej Szkole Jazdy. Tam instruktorki przekonały mnie, że jeżdżę dobrze i że zdam ten egzamin. No i zdałam :D [/b]
Katja
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 10 sierpnia 2009, 12:48
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Dominikk » środa 12 sierpnia 2009, 12:10

I tu muszę stanąć w obronie instruktorów ze szkoły jazdy MistrzKierownicy.pl , bo robiłem ze znajomymi u nich cały kurs i jestem bardzo zadowolony. Ten kto z nimi jeździł wie, że są bardzo wymagający i widać, że w sposób profesjonalny podchodzą do tematu. Zdałem za pierwszym razem i teraz już wiem jak wysoko jest zawieszona poprzeczka na egzaminie. Dużo ludzi oblewa i zgania winę na egzaminatorów, a tak naprawdę są słabo przygotowani właśnie przez „bezstresowe szkoły jazdy” .
Tomku i Bartku! Nie przejmujcie się tym co pisze o Was konkurencja, bo jesteście świetni w tym co robicie. A statystyka którą osiągnęliście w pierwszym półroczu odzwierciedla ten ogrom pracy, który wkładacie w nas - przyszłych kierowców.
P.S. Posyłam do Was moją ciotkę ;’)
I jeszcze na koniec chciałem tylko przestrzec przyszłych kursantów, którzy czytając te fora internetowe próbują wybrać dla siebie szkołę jazdy. Większość tych postów jak widać jest pisana właśnie przez właścicieli tych ośrodków i trzeba je czytać z przymrużeniem oka.
Mistrzkierownicy.pl to solidna firma i jeśli ma ktoś wątpliwości co do ich wysokich wyników zdawalności to niech zadzwoni do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i to sprawdzi.
Dominikk
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 12 sierpnia 2009, 11:14
Lokalizacja: Lublin, Czechów

Ranking szkół nauki jazdy w Lublinie

Postprzez weerona » sobota 22 sierpnia 2009, 09:45

weerona
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 21 sierpnia 2009, 14:36
Lokalizacja: Świdnik

ODRADZAM PKS !!!

Postprzez alpina23 » poniedziałek 24 sierpnia 2009, 10:48

Witam
Omijajcie szeeeeeeeeeeerokim łukiem ten ośrodek.
Niestety miałam tę nieprzyjemność uczestniczenia w kursie na kat A.
Instruktor zamiast pilnowac mnie na placu i uczyć , werował sobie do pobliskich garaży reperując swój i innych samochody. Skracanie godzin jazdy to norma. Jedna sytuacja- jazda na 14.00, jest 14.20 -instruktora nie ma, jego samochodu też nie. co sie okazało? Pojechał sobie do OBI i z pretensja do mnie że ośmieliłam sie pójść dobiura i zapytac gdzie on jest.
O jego arogancji i o tym,ze nawet nie nauczyl mnie jak jeździc nie wspomne.Na uwage moja ze po to tu jestem zeby sie uczyc jeździć on do mnie"nie bądź opryskliwa:"
A potem z innymi instruktorami, na placu, zgromadzonymi w kółku wzajemnej adoracji,nie przejmując sie kolejnymi wywracanymi przez kursantów słupkami, klna że KULKA ma klientów a ONI NIE
TERAZ SIE NIE DZIWIE i nie jest to dlatego,ze ktoś ma jakieś tam znajomości w KULCE A oni nie,.Tylko pewnie dlatego ze w KULCE ucza jeździc a nie zlewaja kurantów jak PKS
acha, nigdy do KULKI nawet nie zajrzałam wiec żeby nie było ze reklama czy coś,poprostu taka rozmowe prowadzili "instruktorzy"
Acha, właściciel PKS tez milutki dopóki nie chce sie od niego zwrotu pieniędzy.
alpina23
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 24 sierpnia 2009, 10:39

Postprzez gemma » poniedziałek 24 sierpnia 2009, 17:10

Witam
Ja również jak koleżanka jeździłam w PKS-ie i chyba wiem, o kim piszesz. Ale po kolei. Zapisałam się tam na kilka godzin tuż przed samym egzaminem, chciałam wszystkie z jednym instruktorem (koleżanka poleciła mi Łukasza), lecz niestety nie było do niego już miejsc, więc trafił mi się na moje nieszczęście właśnie Krystian i bardzo wesoły Tomek. Z Łukaszem i Tomkiem bardzo fajnie mi się jeździło. Jeździłam po tych miejscach, na których byłam już na wcześniejszych egzaminach i wszystkie manewry też były tam robione (nawet na ostatnim egz. który zdałam :D trafiła mi się taka sama trasa, jaką jeździłam tego samego dnia z Łukaszem dokładnie wszystko to samo :D ) po łuku jeździłam tyle ile ja chciałam a nie tyle ile chciał instruktor także tych dwóch instruktorów tam polecam. Jeśli chodzi natomiast o Krystiana to radze omijać go szerokim łukiem. Jazdę zaczęliśmy od placu i jak mnie tam zostawił i otworzył maskę w swoim samochodzie to nawet głowy zza niej nie wystawił żeby sprawdzić czy ja jeszcze jeżdżę a na mieście też tragedia chamski opryskliwy i ogólnie taki mały cwaniaczek, który wszystko wie najlepiej.
gemma
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 16 listopada 2007, 20:49

Postprzez alpina23 » poniedziałek 24 sierpnia 2009, 21:16

gemma napisał(a):Witam
Ja również jak koleżanka jeździłam w PKS-ie i chyba wiem, o kim piszesz. . Jeśli chodzi natomiast o Krystiana to radze omijać go szerokim łukiem. Jazdę zaczęliśmy od placu i jak mnie tam zostawił i otworzył maskę w swoim samochodzie to nawet głowy zza niej nie wystawił żeby sprawdzić czy ja jeszcze jeżdżę a na mieście też tragedia chamski opryskliwy i ogólnie taki mały cwaniaczek, który wszystko wie najlepiej.

Zgadłaś GEMMA, ale tak jak pisał ktoś wcześniej( żałuję ze do tego forum dotarłam PO kursie) dobrzy instruktorzy w PKS...byli dawno,dawno temu
Pozdrawiam
alpina23
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 24 sierpnia 2009, 10:39

Postprzez gemma » wtorek 25 sierpnia 2009, 10:49

alpina23 napisał(a):Zgadłaś GEMMA, ale tak jak pisał ktoś wcześniej( żałuję ze do tego forum dotarłam PO kursie) dobrzy instruktorzy w PKS...byli dawno,dawno temu
Pozdrawiam

Ja uważam że Tomek i Łukasz to bardzo dobrzy instruktorzy i jazdy z nimi dużo mi pomogły natomiast Krystiana nie polecam nikomu
gemma
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 16 listopada 2007, 20:49

polecam MistrzKierownicy.pl!!

Postprzez Ollka » czwartek 27 sierpnia 2009, 23:22

Polecam ośrodek MistrzKierownicy.pl, dowodem na ich skuteczność poza artykułami w prasie:), jest również fakt, że zdałam egzamin za pierwszym razem:) Tomasz i Bartosz włożyli dużo pracy i serca w przygotowanie mnie. To nie prawda, że zniechęcają przed egzaminem, wspierali i przekonywali mnie, że stać mnie na to żeby zdać za pierwszym razem!
Cały kurs też nie przeciąga się miesiącami tylko trwa ok.1miesiąc. Wykłady teoretyczne prowadzone rzetelnie i bardzo merytorycznie. Do testu już praktycznie się nie uczyłam, wystarczyło mi to czego nauczyłam się na wykładach. Jazdy w miłej, bezstresowej atmosferze, chociaż reagowali na moje błędy i zwracali mi na nie uwagę, dzięki czemu mogłam je z czasem eliminować.Na egzaminie znałam już dobrze wszystkie ulice, bo nimi jeździłam na kursie. Polecam serdecznie!:)
Ollka
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 27 sierpnia 2009, 23:03

AURA KAT.A

Postprzez alpina23 » środa 02 września 2009, 15:15

nNo to teraz pochwały :)
jeśli wybieracie ośrodek do kat A to z całaodpowiedzialnością polecam AURA na ul.Racławickich. Polecam instruktora Marcina. Naprawde podchodzi serio do kursanta, tłumaczy wszystko od samego poczatku jak, co i dlaczego :) Na jednej lekcji doszkalania dowiedziałam sie wiecej niz przez 16 godzinw PKS:)
alpina23
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 24 sierpnia 2009, 10:39

KAT A

Postprzez alpina23 » piątek 04 września 2009, 13:09

Shafir, z czystym sumieniem polecam Ci ośrodek AURA, plac manewrowy maja koło MARKO (a wykłady na Racławickich) z wygodnym bezpiecznym parkingiem, i prosty a nie pełen dziur jak na Hutniczej w PKS,
Ja tez nigdy wczesniej nie jeździłam motocyklem a w AURZE Marcin powiedział mi co i jak od podstaw. Tak wiec śmiało uderzaj, jeszcze kawałek sezonu Ci został:) Instruktor to czynny motocyklista i przemuje sie jak sie nauczysz jeździć, wymaga ale nie drze sie i nie obraża jak miało miejsce w ośrodku w którym rozpoczynałam nauke (patrz watki wcześniej)
POWODZENIA I SZEROKOŚCI:)
alpina23
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 24 sierpnia 2009, 10:39

Postprzez kroke22 » niedziela 06 września 2009, 12:19

kdfgdgdfgd
Ostatnio zmieniony czwartek 24 września 2009, 20:53 przez kroke22, łącznie zmieniany 1 raz
kroke22
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 06 września 2009, 12:17

Re: Złe doświadczenia w Mistrzu Kierownicy

Postprzez alpina23 » poniedziałek 07 września 2009, 08:42

dectrrick napisał(a):
Katja napisał(a):,

Bzdura. Babska szkoła jazdy ma jedną z najniższych zdawalności a to, że zdałaś po doszkalaniu wynika tylko z tego, że nabrałaś pewności siebie, której Ci brakowało bo chyba nie chcesz powiedzieć, że szkoła w której zdaje co 8ma osoba nauczyła Cię w 5h wszystkiego na egzamin..


HMMM, pozwolę się z Tobą NIE ZGODZIĆ. Czy dobra szkoła to tylko kwestia umiejętności? To jest dobre jeśli chodzi o teorie, natomiast jeśli chodzi o praktykę oprócz wiedzy dobra szkoła podchodzi indywidualnie do kursanta budując w nim min POCZUCIE PEWNOŚCI i utwierdza go w przekonaniu że UDA SIE .Słyszałeś o pozytywnym nastawieniu ?Naprawde to duzo daje. Wiec moze i umiejętności Kajti były takie same,ale nastawienie psychiczne podbudowane w innym ośrodku były kluczem do sukcesu i taka powinna być DOBRA SZKOŁA JAZY:):) Poza tym jak już wcześniej pisałam, ja też przeniosłam się do innej szkołu i uwierz mi 2 godziny dowiedziałam się wiecej niz przez 16 w innym ośrodku.
alpina23
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 24 sierpnia 2009, 10:39

OSK Klasa

Postprzez anette » środa 09 września 2009, 15:16

polecam z czystym sumieniem OSK Klasa! teraz mają siedzibę na ulicy Głębokiej. w tym roku zrobiłam kurs i zdałam egzamin w Lublinie. szybko, profesjonalnie, bezproblemowo i szalenie sympatycznie :) same pozytywne wspomnienia z nauki jazdy, a stres zredukowany do minimum. wiem, że słodzę, ale naprawdę nie mam im nic do zarzucenia ;)
anette
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 09 września 2009, 15:06

amigo

Postprzez Snorkmaiden » wtorek 29 września 2009, 15:09

A ja polecam AMIGO (Koncertowa 7, Krakowskie).

Bez większych rewelacji, jeśli chodzi o wymiar czasowy, jak dla mnie kurs teoretyczny trwał zbyt długo (18.06. - 13.08 ) i było zdecydowanie za mało konkretów, wolałabym zrobić w krótszym czasie więcej treści - ale to moje zdanie :)

jeśli chodzi o jazdy - wszystko zależy od instruktora. Dla jednych plus, dla drugich minus to, że się nie ma w zwyczaju podwożenia kursantów (jeden nie wiezie drugiego na 2gi koniec miasta, tylko dlatego, że tam mieszka), chociaż sporadycznie zdarza się podwożenie pod któreś z biur amigo.

Młoda kadra, wtajemniczeni w trasy egzaminacyjne, dość dobrze tłumaczą, stosunkowo profesjonalne podejście do kursanta, (chociaż niektórzy czasami chyba zapominali, że są w pracy...); jedni bardziej rzeczowi, inni mniej; olewanie kursantów na placu manewrowym chyba należy do normy (ale to też nie zawsze i nie każdy).

Osobiście polecam Pana Tomka K. (mam na myśli tego, który jeździ niebieską toyotką :), kwintesencja ideału instruktora, wyszlifowałam z nim wszystkie niedociągnięcia, spokojnie, bez stresu i zbędnych opowieści z życia prywatnego (niektórzy to uwielbiają mówić tylko o sobie...), bardzo miło nam się ze sobą jeździło, i wesoło, i do rzeczy :)

Są wady, są zalety, ale zasadniczo bardzo OK :)
Ostatnio zmieniony wtorek 29 września 2009, 15:11 przez Snorkmaiden, łącznie zmieniany 1 raz
23.07.2009 - pierwsza jazda! ^^
29.09.2009 – zdane! =)
07.10.2009 - odebrane 8)

"Wiem, że jazda samochodem to ekscytujące erotyczne doświadczenie, ale patrzcie, proszę, czasem na znaki i wogóle uważajcie na drodze!" (Szef mojego OSK 8) )
Avatar użytkownika
Snorkmaiden
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 29 września 2009, 13:44
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości