Lublin

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

KLEKS

Postprzez asia19 » środa 21 kwietnia 2010, 00:18

KLEKS-zdecydowanie odradzam

to jedna z najtańszych szkół w mieście ,niska cena to ich jedyna zaleta...
oto wady:
- tylko 3 ciągle psujące się ,poobijane ,5 biegowe toyoty
-notorycznie spóźniający się instruktorzy(jazdy są wyznaczane o równej godzinie,jeśli się ma od 8 to 10,to instruktor daje kluczyk i każe na siebie czekać w samochodzie do 8.15 ,a potem jazda kończy się o 9.45 no bo trzeba wypić kawę w biurze)
-instruktorzy nie zabierają na podstawowe egzaminacyjne trasy
-jazdy są odwoływane telefonicznie na pół godziny przed jazdą
-są tylko 3 sprawne samochody więc długo się czeka na swoją kolej

w moim przypadku KLEKS dał totalną plamę...
asia19
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 21 kwietnia 2010, 00:01

Postprzez under » sobota 01 maja 2010, 12:20

SIDDHA- bardzo polecam.
-szkoła posiada wielu instruktorów i samochodów, więc nie ma większych problemów z rozplanowaniem jazd.
-samochody nowe, jeździ się na 5 i 6 biegowych toyotach
-instruktorzy punktualni, cierpliwi, dobrze tłumaczą, mówią nie tylko o samej technice jazdy ale także o sytuacjach trudnych na drodze, o haczykach egzaminatorów.
-opłaty można rozłożyć na bardzo wygodne raty.
- no i można pojeździć na placu WORD-u przed egzaminem.

polecam. sama robiłam tak kurs i zdałam za pierwszym razem.
under
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota 01 maja 2010, 12:04

Postprzez anita.lesz » czwartek 10 czerwca 2010, 11:06

Witam wszystkich forumowiczów , Chciałam polecić Drivera z Nadbystrzyckiej , jeździłam z Piotrem i naprawdę dużo się nauczyłam . Miałam z nim zaledwie 6 h , a wiecej umiem niż po 30 h wyjezdzonych w Kleksie !!! Profesjonalne podejście do klienta , bardzo tanio i mają 6- biegową toyote ... gdzie ja w kleksie jezdzilam jakims rupieciem z ktorym ciągle był jakiś problem . Zdałam egzamin tylko dzięki Piotrowi .
anita.lesz
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 10 czerwca 2010, 10:53

Najnowszy ranking szkół nauki jazdy w Lublinie.

Postprzez monnka » piątek 11 czerwca 2010, 15:45

W tym roku najskuteczniejszą szkołą nauki jazdy na Lubelszczyźnie jest "Mistrz kierownicy”. Połowę kursantów zdobyło prawo jazdy za pierwszym podejściem. Na przeciwległym biegunie znalazła się szkoła "Madame”. Bez poprawek zdało 8,8 proc. osób.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /218903181

10 najskuteczniejszych ośrodków szkolenia kierowców w ciągu 5 miesięcy tego roku (kategoria "B”)

Ośrodek - liczba podejść - liczba zdanych podejść - procent zdanych

OSK "Mistrz Kierownicy” 93 47 51,6
OSK "Ewan” 170 67 39,4
OSK "Lektor” 62 24 39,3
OSK "Dalko” 85 32 37,6
OSK "Tudrujek” 53 19 37,3
OSK "Alfred” 253 93 37,1
Zesp. Szkół Samochodowych w Lublinie 76 27 36,5
OSK Stanisław i Marcin Pogoda 103 37 36,3
OSK Łukasz Wiącek 69 25 36,2
OSK "Wiktor” 293 105 36,0
OSK "Drift” 224 80 36,0

10 najmniej skutecznych ośrodków szkolenia kierowców w ciągu 5 miesięcy tego roku (kategoria "B”)

OSK "Lider” 75 13 17,6
OSK Paweł Krakowiak 215 37 17,5
OSK "Magneto” 66 11 17,5
OSK "Profit” 90 14 16,1
ZDZ Lublin 87 13 15,3
OSK "Hubert” 81 12 15,2
OSK "Ela” 120 17 14,8
Szkoła Nauki Jazdy Mazurek 194 28 14,5
Hanna Król 117 14 12,4
PHU "Madame” 68 6 8,8

Dane pochodzą w WORD Lublin, obejmują okres od stycznia do maja włącznie, przy założeniu, że w
tym czasie, co najmniej 50 osób z danej szkoły podeszło do egzaminu po raz pierwszy
monnka
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 11 czerwca 2010, 15:38
Lokalizacja: Lublin

Postprzez agnesss » niedziela 20 czerwca 2010, 12:37

Chciałabym bardzo gorąco polecić ośrodek szkoleniowy "Kursor"! A jeśli Kursor, to tylko z panem Sławkiem! W piątek zdałam egzamin za pierwszym podejściem, choć przed samym zapisaniem się na kurs zastanawiałam się czy w ogóle nadaję się na kierowcę ;)
Po kolei.
Miałam możliwość odbywania wykładów rano, indywidualnie, co było mi bardzo na rękę, ze względu na studia.
Instruktorzy podjeżdżają pod kursanta w dowolne miejsce w mieście, tak samo odwożą go pod wskazany adres (a raczej robi to kolejny kursant).
Dbają o punktualność.
Dużo jeździ się po mieście, po trasach egzaminacyjnych (na egzaminie parkowałam, zawracałam nawet w tych samym miejscach), ale nie tylko. Tutaj po prostu uczą jeździć.
Wystarczyło, że wykupiłam 2 godziny tuż przed samym egzaminem i to w zupełności wystarczyło.
Pan stara się umawiać kursantów w najdogodniejszych dla nich godzinach.
Jeździ się na toyotach 5- i 6-biegowych.
Od instruktorów bije pełen profesjonalizm. Zwłaszcza od pana Sławka - atmosfera w czasie jazd genialna, zero krzyków, złości, zniecierpliwienia. Spokój i opanowanie :) No i ośmiałam się jak nigdy ;)

Wybrałam tę szkołę sama, nie słuchając innych, którzy polecali swoje szkoły. Nie żałuję :)
Napisanie tych miłych słów uznałam za swój obowiązek jako dług dozgonnej wdzięczności. Szerokiej drogi! ;)
agnesss
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 20 czerwca 2010, 12:20

Postprzez iiironia » poniedziałek 21 czerwca 2010, 16:46

polecam OSK Wiraż przy ulicy Głębokiej :) szkoła z przyjazną, pomocną kadrą
jestem w pełni zadowolona ze swojego wyboru:
-szkoła jest mała więc nie czeka się na jazdy po skończonej teorii
-teoria z resztą jest bardzo ciekawie prowadzona przez p. Gosię więc warto na zajęcia chodzić(potem nie trzeba spędzać tylu godzin sam na sam z testami;))
- w szkole jest zasada, że pierwsze 5 jazd (każda po godzinie) jeździ się z innym instruktorem, żeby dobrze wybrać instruktora prowadzącego
- ja jeździłam z p. Jerzym, bardzo kulturalny, spokojny człowiek, no i rzecz jasna z ogromnym doświadczeniem

zdałam za 2 razem ale zastrzegam, że pierwszy raz oblałam na łuku z własnego gapiostwa:>
iiironia
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 21 czerwca 2010, 16:07

KULKA

Postprzez edith9108 » wtorek 22 czerwca 2010, 14:00

A ja robilam w KULCE i mam tylko dwa zastrzezenia.
1. Wyklady- raz tylko bylo opoznione o pol godziny hmmm nie dosc ze czlowiek sie spieszyl jak glupi na wyklady to jeszcze bylo opoznione ... no ale opzniej powiedzieli ze wyklady w sorde beda zaczynac sie o pol godziny pozniej
2.Jazdy- mam zastrzezenia do jednego z instruktorówx ... czy wsiadajac jako instruktor trzeba zapinac pasy? po pierwsze gdybyum ostro zachamowala to nie byłoby mozliwosci zlapac za kierwonice a po drugie za kazdym razem gdy o cos zapytalam to trzeba dzwonic do kolegi i pytac sie czy ma sie racje? ... no coz w takim przypadku zaczelam watpic kwalifikacjie no i to ze jazda byla do 22 to chcialam skonczyc na PKS-ie to czy potrzeba az 20 minut zeby wrocic do Kulki ? No i jeszcze cos ... co jest smiesznego w tym ze kursant sie skupia na jezdzie ?

Ale poza tym jestem bardzo zadowolona :D:D:D I bardzo serdecznie pozdrawiam ;)

Jeszcze raz pozdrwiam wszystkich instrutorow i dziewczyny z biura :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 sierpnia 2010, 16:19 przez edith9108, łącznie zmieniany 1 raz
edith9108
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 20 czerwca 2010, 12:44

Postprzez Benq87 » niedziela 27 czerwca 2010, 10:54

egzaminator/ka jak i instruktor/ka nie maja obowiazku zapinac pasow z tego wzgledu ze musza miec swobode ruchu w razie potrzeby zlapania za kierownice, a pas ogranicza mozliwosci ruchowe

ja osobiscie polecam Kleks'a i Moto Start
Benq87
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 27 czerwca 2010, 10:50

Postprzez erravi » poniedziałek 28 czerwca 2010, 13:18

OSK Wiraż na Głębokiej-gorąco polecam.
Wybierając ośrodek myślałam jeszcze o jednej z dużych lubelskich szkół, wiodącej w rankingach, jednak wybrałam Wiraż i nie żałuję. Ostatecznie przekonało mnie to, że nie spotkałam się z żadną negatywną opinią na temat tej szkoły.
Ośrodek mogę polecić bo:
+ mają świetnych instruktorów
+ cena za kurs nie jest zaporowa (obejmuje lekarza i materiały)
+ lokalizacja w pobliżu miasteczka akademickiego-w przerwie między zajęciami można sobie skoczyć na jazdy
+ teoria jest prowadzona ciekawie a jeśli chodzi o praktykę to mogę powiedzieć, że nauczyli mnie jeździć a nie tylko zdawać egzamin, chociaż to też( i za to specjalne podziękowania dla p. Gosi)
+jest możliwość wyboru stałego instruktora, z terminami jazd nie ma problemu, zawsze się coś znajdzie
+w szkole można jeździć Toyotą 6-biegową (chociaż jak dla mnie było łatwiej się nauczyć na 5-biegowej, ale przed egzaminem można się przejechać 6)
Ogólnie ośrodek jest w porządku, kursantów nikt nie olewa i przekrętów z godzinami jazd nie ma, prawdą jest, że małemu ośrodkowi bardziej zależy na kursantach i nie idzie na masówkę.
erravi
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 27 marca 2010, 18:48

Siddha

Postprzez alzhaimer » poniedziałek 28 czerwca 2010, 20:42

Ośrodek SIDDHA na ul. Sądowej w Lublinie.

Zgadzam się w pełni z poprzednimi opiniami na temat tego ośrodka. Prawko zdałem za 1-szym razem. Instruktorzy rzeczowi, mili, wyrozumiali, a przede wszystkim cierpliwi (myślę, że to bardzo istotne).
Do wykładów też nie można się przyczepić.

Pierwszą rzeczą, która mnie denerwowała był nieład i chaos panujący w biurze. Odniosłem wrażenie, że właścicielka nie do końca radzi sobie ze sprawnym ustaleniem terminarza jazd.
Raz zdarzyło się, że nie byłem poinformowany o jazdach, które rzekomo miałem mieć, jednak sprawa została rozwiązana bezproblemowo. Ostatecznie udało się rozplanować jazdy w miarę wygodnie.
Drugim mankamentem jest fakt, że w ośrodku jest tylko jedna Toyota 6-biegowa. Reszta to 5-tki. W zasadzie różnica tych aut polega tylko na różnym sposobie wrzucania wstecznego - no ale...

Mówiąc krótko - polecam.
alzhaimer
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 28 czerwca 2010, 20:30

Ranking lubelskich szkół jazdy za pierwsze półrocze 2010r.

Postprzez grzeniusz » czwartek 29 lipca 2010, 15:52

Ranking zdawalności kat. B, Kurier Lubelski - 22.07.2010r.
http://www.kurierlubelski.pl/stronaglow ... ,id,t.html

Najlepsze ośrodki:
1. Mistrzkierownicy.pl - 52,8 proc,2. Ewan - 40,2 proc.3. Alfred - 38,8 proc.4. Rozpęd - 37,3 proc.5. Lektor - 36,9 proc.6. Aura - 36,6 proc.7. iDrive - 36 proc.8. Grabiec - 35,4 proc.9. Efekt - 34,7 proc.10. Marko - 34,1 proc.10. Siddha - 34,1 proc.

Najsłabsze ośrodki:
1. Król - 14,6 proc.2. Imola - 15 proc.3. Lex - 15,4 proc.4. ZDZ - 16,7 proc.5. Automobilklub - 16,7 proc.6. Sokół - 17,1 proc.7. Ela - 17,2 proc.8. Rabbit - Globus - 17,5 proc.9. Rambo - 17,7 proc.10. Rimini - 17,9 proc.
Dane dotyczą okresu od 1 stycznia do 1 lipca 2010 r.

Najlepsi w kat. A
1. Kulka - 100 proc.2. Rally - 93,3 proc.3. Grabiec - 87,7 proc.4. Jaworski Michał Szkolenie Kierowców Elite Instructors Group - 88,9 proc.5. PKS - 88,2 proc.
grzeniusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 29 lipca 2010, 15:41
Lokalizacja: Łęczna

Postprzez gelow » sobota 31 lipca 2010, 20:55

Ja polecam OSK Auto GT przy ulicy Gazowej w Lublinie. Instruktorzy bardzo mili, jest o czym porozmawiać, dobrze tłumaczą, wytykają i starają się wytłumaczyć nawet najmniejszy błąd na drodze. Stres przed 1 jazdą został rozładowany w ciągu minuty :lol: Szefowa bardzo przyjemna kobieta, można porozmawiać, pożartować. Terminy jazd rozpisane bez problemowo, jazdy dodatkowe też bez problemów można sobie wykupić. Yariski fajniutkie żółciutkie :D. Ja kurs zacząłem 28 czerwca, skończyłem 27 lipca - niecały miesiąc :D. Oczywiście jak komuś się z tym spieszy można i wcześniej zakończyć. Ogólnie wszystko wporządku bez najmniejszych problemów :lol: Teraz tylko oczekiwanie na egzamin :)
gelow
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 27 lipca 2010, 20:31

Postprzez pawel_m10 » niedziela 01 sierpnia 2010, 00:06

czy ktoś możne się wypowiedzieć na temat OSK Test przy ul Struga ??
pawel_m10
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 01 sierpnia 2010, 00:03
Lokalizacja: lublin

Re: Lublin

Postprzez nontoxic » sobota 25 września 2010, 16:11

Robiłem kurs w OSK "Formuła L" i zdecydowanie polecam ten ośrodek ;) Super podejście do klienta, instruktorzy mają wieelką cierpliwość do kursanta, no i oczywiście przyjemna atmosfera. Do egzaminu przygotowują wzorowo.
Z zajęć teoretycznych też czerpałem przyjemność, na każdej lekcji można było nauczyć się czegoś nowego w bardzo przystępny sposób.
Co do samochodów - na początku jeździ się 5-biegową yariską, po kilku jazdach zaczyna się na 6-biegowej. Niektórzy mogą uznać to za wadę, ale mi to było na rękę - na 5 łatwiej się nauczyć jeździć, potem po przesiadce na 6 wystarczy się tylko sprzęgła nauczyć.
Mają swój plac z łukiem, raz na tydzień wynajmują plac na WORDzie, także można przed egzaminem skoczyć i zobaczyć jak się tam jeździ.
Na kursie mało jest takiego "jeżdżenia bez sensu", instruktorzy ciągle katują z zadań egzaminacyjnych dopóki nie opanujesz tego do perfekcji.

Dużo dobrego słyszałem także o OSK Anwald i OSK Speed. W speedzie jeździ się na 5-biegowych yariskach ze sprzęgłami z 6-biegówki, co raczej nie powinno przeskadzać. Po Anwaldzie znajomi zdawali za 1 albo 2 razem.

Nie polecam za to MILI, ale chyba jest wystarczająco negatywnych opinii o tym ośrodku w tym temacie ;)
nontoxic
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 25 września 2010, 15:39

Re: Lublin

Postprzez dylek » czwartek 07 października 2010, 15:41

Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości