Łódź

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Agnieszka222 » czwartek 06 marca 2008, 18:44

Przychylam się do wszystkich pozytywnych opinii i rzeczywiście z czystym sumieniem mogę polecić szkołę OSK Łaciński!!
Wróciłam parę godzin temu z egzaminu, który zdałam za pierwszym podejściem!! :D
W moje powodzenie bardziej wierzył instruktor niż ja sama, dzięki czemu mogłam na spokojnie i bez nerwów podejść do egzaminu.
Co więcej, zaletą szkoły jest to, że jest umiejscowiona blisko centrum, na egzaminie wszystkie trasy pokrywały się z trasami przerobionymi na kursie!
Sam kurs przebiegał bez zarzutów - żadnych spóźnień, bezstresowa atmosfera oraz pełne zaangażowanie instruktora!
Polecam bardzo!! :wink:
Agnieszka222
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 06 marca 2008, 18:32

Postprzez chorwat » czwartek 10 kwietnia 2008, 16:08

Ja muszę ocenić trzy szkoły szkolenia kierowców, bo tyle odwiedziłem w trakcie nauki i wszystkie oceniam pozytywnie, każda wniosła zawsze coś nowego do mojej wiedzy.

OSK Wax - - teoria i 30 godzin (kurs).
Ceny: kurs 1000 PLN, godzina 35 PLN
Szkoła bardzo mała, jeden instruktor, dwa oddziały na Bałutach. Kurs teoretyczny błyskawiczny, można szybko wsiadać za kółko. Do wyboru mamy Opla Corsę (diesel) i Toyotę Yaris (również diesel). Instruktor z wieloletnim doświadczeniem, podchodzi indywidualnie do kursantów. Jedyna wada: placyk manewrowy dość daleko, poza Łodzią (35-40 minut dojazd).

OSK Agra - - 3 godziny
Ceny: kurs 1200 PLN, godzina 40 PLN
Bardzo miła obsługa, instruktorzy do wyboru do koloru (bodajże sześcioro). Placyk dość blisko od szkoły (5-10 minut dojazd). Otrzymałem cenne wskazówki dotyczące zachowania się podczas egzaminu. Samochody są i na diesla (Ople) i na benzynę (Toyoty).

OSK Łaciński - 4 godziny
Ceny: kurs 1200 PLN, godzina 40 PLN
Bardzo sympatycznie i konkretnie. Nauczyłem się tego, czego chciałem się nauczyć przed kolejnym egzaminem, otrzymałem również bardzo cenne wskazówki dotyczące zachowania na drodze, które okazały się istotne na egzaminie, dzięki którym nie znalazłem się podczas egzaminu ani razu w sytuacji, żebym nie wiedział co zrobić i zdałem. Placyk duży, dość blisko (15-20 minut dojazd). Samochody chyba oba na benzynę (Toyota na pewno, Opel nie wiem).
13.10.2007 rozpoczęcie kursu
25.10.2007 pierwszy raz za kółkiem
05.02.2008 teoria (+), Yaris: łuk (-)
01.03.2008 Yaris: łuk (-)
09.04.2008 Corsa: łuk (+), górka (+), miasto (ruszanie z piskiem opon, +)
22.05.2008 Mercedes 190 2.0 D
Avatar użytkownika
chorwat
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 06 lutego 2008, 10:08
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jutta » środa 16 kwietnia 2008, 15:28

Witam wszystkich.
Równiutko tydzień temu zdałam egzamin na kategorię B ;) Za pierwszym podejściem. Jestem bardzo zadowolona z auto szkoły którą wybrałam ( notabene po przeczytaniu komentarzy na necie). Auto szkoła Łaciński znajduje się w centrum a więc w czasie jazd nie marnujemy czasu na dojeżdżanie do tras egzaminacyjnych. Przyznaję, że w czasie egzaminu nie byłam w ani jednym miejscu, którego bym wcześniej kilkakrotnie nie przerobiła z Tomkiem Łacińskim ;) Nie ma obsuw czasowych, wszystko idzie głądko, jazdy są często jeżeli kursant wyrazi taką chęć. Podejście bezstresowe, naprawdę jestem bardzo zadowolona. Kurs rozpoczełam w połowie stycznia, egzamin zdałam 9.04. ;)

Jedyny minus to to, że nie prowadzą kursu na A ;P


Pozdrawiam
Anka
Już po B, w trakcie A ;)
Jutta
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 16 kwietnia 2008, 15:10

Postprzez wlodus » piątek 25 kwietnia 2008, 16:14

Ja uczyłem się w Auto Szkoła SZTABA.
No i ogólnie jestem zadowolony
trochę nie podobała mi się teoria...
mało ciekawie i trochę przynudzająco...
ale no cóż 30 stopni na dworzu było a ja musiałem siedzieć i słuchać teorii...może dlatego :)
jeżeli chodzi o jazdę to jak najbardziej za...
coś co mi się najbardziej podobało to, że jazdy zaczynają się pod szkoła i tam się kończą. nie ma jakiś głupich podwożeń itd...
instruktorów miałem kilku więc ogólnie naprawdę w porządku...
jest jeden który się zawsze spóźniał ale no cóż :)

ogólnie polecam
wada dość drogo ale jak czytam wasze opinie to nie jest najdrożej :)

Ł.
Corsa czy Yaris...oto jest pytanie :)
wlodus
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 25 kwietnia 2008, 16:01

Postprzez kamas1910 » czwartek 01 maja 2008, 22:48

Najlepsza szkola to Lasoty zdawalnosci jest okolo 37% ja zdalem za 2 razem ale nauczyli mnie wszystkiego tylko zjadl mnie stres siedziba autoszkoly jest na placu dabrowskiego:)
kamas1910
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 01 maja 2008, 08:54
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Monia4444 » piątek 09 maja 2008, 22:29

Ja też polecam Auto Szkzołę Juszczak. Cierpliwi instruktorzy, którzy potrafią wszystko zrozumiale wytłumaczyć. Byłam bardzo zadowolona i zdałam za pierwszym razem. Wcześniej kurs robiłam w innej szkole, ale tam była tragedia i dopiero u Juszczaka przygotowali mnie solidnie pod kątem zdania egzaminu.
Monia4444
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 08 maja 2008, 23:15
Lokalizacja: z lodzi

Postprzez mau.gosia » sobota 10 maja 2008, 10:50

ja kurs robiłam w auto szkole wota.
ogólnie wychodzę z założenia, że wszystko zależy od instruktora. godziny przed egzaminem miałam z kim innym niż 30 godzin kursowych.
dużym minusem woty jest daleko umiejscowiony plac.
kolejny minus to spóźnianie się na jazdy instruktorów. kończenie przed czasem. opryskliwość.
dużym minusem tej szkoły jest to, że wiedzą, że ich szkoła ma największą zdawalność w łodzi i nie cenią sobie kursantów, bo wiedzą, że jak nie ty to ktoś inny do nich przyjdzie.
plusem tej szkoły jest to, że ma dużo samochodów i dużo instruktorów. jak ktoś zachoruje to nie ma problemu iść do innego.
ale odczuwam wrażenie, że ta szkoła stawia gwarancję przede wszystkim na kasę. oczywiście cała auto szkoła twierdzi, że ma najlepszych instruktorów i że nie ma u nich w szkole lepszych i gorszych. niestety tak nie jest.
dzień przed egzaminem dowiedziałam się, że lepiej będzie jak przełożę egzamin i wezmę jeszcze kilka dodatkowych godzin :]
a wota się ceni-44zł za godzinkę :)
na egzamin poszłam i zdałam.
tym co wybierają wote radze: jak po kilku pierwszych godzinach nie leży wam instruktor-zmieniajcie go jak najszybciej.
nie polecam pana siwego w wielkich wąsach. pytajcie się o doświadczenie, ja trafiłam na młodego, który nauczył mnie szybko jeździć.
pozdrawiam
mau.gosia
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 10 maja 2008, 10:28

Postprzez Monia4444 » sobota 10 maja 2008, 16:57

Co do tej zdawalności to zasadniczo jest ona uzależniona od tego jacy ludzie przychodza na kurs. Jeśłi młodzi, w miarę pojętni to szybko zdają. Jesli zaś starsi, to ich motoryka jest juz inna i albo potrzebuja więcej godzin, żeby się nauczyć albo nie zdają od razu.
Poza tym na procent zdawalności w danej szkole ma wpływ to czy instruktorzy przymykają oko na egazamin wewnętrzny i wypuszczaja kandydata na jego prośbę, choć nie umie za dobrze jeździć. Robia tak, bo często są posądzani, że chcą wymusić wykupienie dodatkowych godzin i "dorobić się " na kimś. Więc jak instruktor mówi, ze nie umiem a dobrze jeździć by miec szansę powodzenia na egzaminie to na prawdęwarto mu zaufać. W końcu jest kilka szkół w tym mieście, których właścicielom na prawdę zależy by Nas czegos nauczyć, bo dbaja o swoja renomę. Ja trafiłam na taką - na szczęście :)
Monia4444
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 08 maja 2008, 23:15
Lokalizacja: z lodzi

Postprzez Natt » środa 21 maja 2008, 19:11

AGRA !

Polecam!

Teoria wykładana przez panią Grażynkę - jasno i zrozumiale. Zdałam bezbłędnie za pierwszym razem.

Instruktorów można sobie wybrać - ale wszyscy są sympatyczni. Szczególnie polecam Sławka. Miła i wesoła atmosfera podczas kursu. No a przede wszystkim idealne przygotowanie do egzaminu. Zdałam za 2 razem. :D
Natt
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 21 maja 2008, 10:50

Postprzez nika_custodio » poniedziałek 26 maja 2008, 13:09

OSK EXTREME

http://www.extreme.lodz.pl

Polecam gorąco! :)
Teoria prowadzona solidnie, podobnie część praktyczna.
Poznałam kilku intruktorów, główny kurs odbyłam pod opieka Łukasza. Wszystko wspominam bardzo dobrze - zwłaszcza, że nie rokowałam dobrze na początku. To z czym miałam problemy mogłam poćwiczyć. Przed egzaminem (czekałam miesiąc) odbyłam jeszcze dodatkowe 4 jazdy, po 2 godz każda, i był to dobry wybór by przypomnieć sobie manewry, których juz nie pamietałam, by sie odtresować :)
Instruktorom zalezy aby przygotowac kursanta jak najlepiej, co oznacza, że będą Cię tak długo ćwiczyć aż wreszcie coś z czym były problemy opanujesz.
Extreme dba o poziom, nie wypuszcza ze szkoły osób, które sobie zupełnie nie radzą. Instruktor doradzi Ci, czy powinnas jeszcze nad czyms poćwiczyć, czy jest juz dobrze. Naprawdę goraco polecam!

Ponadto, w trakcie egzaminu spotkałam na mieście mojego instruktora na jazdach z innym kursantem. Trzymał się za mna czas jakiś, i obserwował jak sobie radzę (takie ciche kibicowanie, co oczywiście pokrzepiało :)

SERDECZNIE POLECAM

koszt kursu: 1100zł
dodatkowa godz 40zł
badania lekarskie wykonywane na miejscu (koszt ok. 40zł, nie pamiętam już dobrze)

Zapomniałam dodać jeszcze, że bardzo dużo sie jeździ po trasach egzaminacyjnych, po tych miejscach w których wiele osób popełnia błędy.

Na swoim egzaminie nie byłam ani razu w miejscu, w którym nie jeździłabym wczesniej, co mysle jest dodatkowym ułatwieniem. Na egzaminie jestes juz i tak bardzo zestresowany, że orientacja w okolicy, w której się popruszasz pomaga.
pj zdane za pierwszym :)
(2008-05-27) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.
nika_custodio
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 26 maja 2008, 12:35
Lokalizacja: łódź

Postprzez Jott » sobota 07 czerwca 2008, 11:20

Witam.

Ja chcialbym bardzo goraco polecic Auto Szkole Andrzeja Kostulkiego.

www.akos.pl To adres strony.

Warto dodac, iz jest to pierwsza prywatna szkola w Lodzi, zalozona zostala w 89 roku! W tym samym czasie swoja szkole otworzyl tez WOTA.

P. Andrzej zajmuje sie szkoleniem juz od ponad 30 lat i na prawde ma pojecie czego uczyc. Nie wiem czy moglem lepiej trafic :wink:

Fajnie wyglada procedura kursu, kazdy robi go indywidualnie, zajecia sa w srody od 16 do 20 i w soboty od 9 do 13.

Na jazdach jest na prawde profesjonalne podejscie, zero stresu a duzo nauki co pomaga na spokojnie podejsc do egzaminu i zdac za 1 razem.

W zeszlym roku w rankingu WORD byli na 1 miejscu. Szkola ta natomiast sie tak bardzo nie reklamuje dlatego pewnie nie kazdy o niej slyszal.

Koszt kursu 1150zl.
Jott
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 07 czerwca 2008, 11:02

Postprzez Kubi » niedziela 06 lipca 2008, 10:56

Polecam zdecydowanie auto szkołę Łaciński, zdałem za trzecim razem (kategoria B), ale to że takiej osobie bez talentu jak ja udało się w ogóle zdać to zdecydowanie zasługa instruktora :D Jazdy punktualnie rozpoczynane, na trasach egzaminacyjnych i nie tylko, jazdy bardzo często jeżeli kursant chcę, bezstresowo i profesjonalnie, gorąco polecam :D
Kubi
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 03 lipca 2008, 17:04

Postprzez jarson » niedziela 06 lipca 2008, 20:08

witam, czy mógłby ktokolwiek powiedzieć coś o szkole: http://www.naukajazdy.go3.pl


umówiłem się na 15 lipca na teorie, zobaczymy jak to będzie
jarson
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 06 lipca 2008, 20:06

Auto Szkoła Wiśniwscy

Postprzez Adi...das » wtorek 15 lipca 2008, 09:18

Witam
Ja osobiście polecam Szkołe Wiśniewscy na Kopernika.
Nie widziałem tutaj zadnej opini o nich ale......
Szkoła jes godna polcenia poniewaz nigdy wczesniej nie jezdziłem autem miałem do tego dwie lewe rece ale po 1 godzinie z panem Tomkiem nauczyłem sie płynnie ruszać i po 20 minutach wyjechalismy na miasto. bezstresowo z humorem nprawde super.
dziwiamnie opinie ze instruktor krzyczy albo konczy 15 inut wczesniej tj.SUKCES masakra ja bym zrobil awati jak to place za 30 godzin a w rzeczywistosci jezdze 20 czy 25 masakra ale skoro dajecie soie oszukiwac to wasza sprawa. Zgłoscie do WORD co tam sie dzieje i tyle napewno sie za nich wezma 30 godzin jest obowieazkowo prawnie do wyjezdzenia. U Wisniewskich jak mieli czas to za darmo jezdziłem 20 30 minut wiecej
Adi...das
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 lipca 2008, 08:53

Postprzez aga6996 » środa 16 lipca 2008, 15:31

Polecam MOTO DROM i Pana (...) Narutowicza 77
Jazda w miłej atmosferze po trasach egzaminacyjnych
Teoria szybko i sprawnie
Jazdy Toyotą i oplem
Zdałam co prawda za 3 razem ale to wyłącznie wina stresu bo przygotowana byłam dobrze

Polecam
aga6996
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2008, 16:37
Lokalizacja: łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości