Katowice

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Katowice

Postprzez JM83 » środa 08 lutego 2017, 19:47

Polecam ECO DRIVE Lisowski

Po nieudanych egzaminach za radą kolegi przeniosłem zdawanie egzaminu do Katowic i wybór padł na EcoDrive gdyż po Katowicach nie jeździłem.
Instruktor, Łukasz, spoko chłop - nauczył wszystkiego co niezbędne, zwraca uwagę na błędy, koryguje, doradza, prowadzi w miejsca gdzie najczęściej się "oblewa" egzamin i uczy jak sobie w nich poradzić. Jak masz problem z jakimś manewrem, to ćwiczysz go tak długo aż go opanujesz, ale nie "na siłę" tylko na luzie, w normalnej jeździe.

Polecam za profesjonalne podejście, fajną atmosferę na jazdach i uczciwe podejście zarówno do kursanta jak i jego umiejętności.

jedyne czego mi żal to to, że od razu nie uczyłem się tam jeździć.

Pozdrawiam!
JM83
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 08 lutego 2017, 19:38

Re: Katowice

Postprzez pozytywka » wtorek 06 czerwca 2017, 20:27

Kurs teoretyczny miałam przeprowadzany w ośrodku "Południe". Nie mam się chyba do czego doczepić, co miało zostać powiedziane, zostało powiedziane, niemniej jak dla mnie za dużo historii z życia głównego prowadzącego kurs i za dużo wyzywania innch kierowców, mówienia czego to on by im nie zrobił widząc jak... itd. Dużo musiałam zrobić sama w domu, podręcznik wraz z płytką którą dostałam w ramach zapłaty dośc sporoej sumy pieniędzy za kurs ( porównując do innych katowickich ośrodków) nadawał się jedynie do wyrzucenia ( zwłaszcza płytka w której dużo było błędów i pytań z kosmosu a nie egzaminu). Nawet sam instuktor mówił aby robić testy z portalu osk a nie z płytki... także ten. Kurs teoretyczny ukończyłam w równy miesiąc, więc w sumie szybko ( jak dla mnie). Czy polecam? Chyba pozostawię to pytanie bez odpowiedzi, bo nie mam porównania do innych ośrodków.
pozytywka
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 06 czerwca 2017, 20:20

Re: Katowice

Postprzez monikas294 » czwartek 07 czerwca 2018, 23:36

Bez dwóch zdań mogę polecić http://www.szkolajacek.pl/ - dzięki nim udało mi się zdać egzamin praktyczny za pierwszym razem, świetne przygotowanie kursanta . Jeden z najlepszych ośrodków szkolenia kierowców Katowice-Giszowiec.
monikas294
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2018, 23:25

Re: Katowice

Postprzez DychaxMarta » piątek 18 października 2019, 23:54

Dzis skonczylam swoją jakze dluga przygode z ośrodkiem Południe w Katowicach.
Robiłam u nich kat A1 2 lata temu i NAPRAWDE nie mam pojecia co podkusilo mnie by zdawać A2+B również tam. Zaczne od prowadzacego wyklady ktory to jest mistrzem w wygrywaniu zakładów w Wordowcami (" ja nie rusze pod gorke bez sprzegla? No i wygralem dobry likier", " nie zgnieciesz tego jajka reka" itd itp ) i niczym dobry dziadzio opowiada niestworzone historie motoryzacyjne. Było to niemniej bardziej zalosne anizeli śmieszne. Sama teoria trwala 1.5 msc... Moje koleżanki po tym czasie byly na finiszu jazd, a ja... tkwilam w salce wykładowej.
Potem jazdy. Ustaliłam ze najpierw zrobie B ktore było dla mnie priorytetem a potem zajme sie A2. Szkoda ze nie wiedzialam ze zajnie to 6 miesiecy!!! i bede musiala z wroclawia ( przeprowadzka) jezdzic w weekendy do Katowic by instruktor laskawie znalazl dla mnie termin. Instruktorow jest bodajze 2, z obydwoma jezdzilam. Jeden w porzadku jako instruktor i człowiek, zwraca uwage na popelniane błędy, da sie z nim pogadać i posmiac. pamietam jak po 2 godzinnej przejazdzce wysiadlam z auta i mial mnie serdecznie dosc xd Ale zrozumialam bledy i na nast jezdzie sie polubilismy.
Ba plusik to, ze trasy jazd pokrywaja sie raczej z tymi egzaminacyjnymi z racji umiejscowania placu manerwowego służącego jako punkt startowy tuz kolo Belga czyli w scislym centrum . Ale i kiedys zajechalam na kochlowice, rude slaska, spedzilam 2h tak naprawde jezdza szybkimi drogami co wydaje mi sie bez sensu, bo zazwyczaj z miastem ma sie problemy, a nie jechaniem po prostej drodze. Gdy prosiłam o pocwiczenie manewru parkowania ( tego 2 instruktora) to slyszalam jedynie" okej, jak bedzie wolne miejsce " i" no nie ma wolnych miejsc" dlatego 1 podejście na B zakonczylam właśnie parkujac.
Insturktor nr 2 ma dosc dziwne rzeklabym olewcze, chamskie i czasem nachalne w stosunku do dziewczat podejście. Obgaduje innych kursantow co dla mnie jest niewyobrażalne , bo wiem ze tego samego dopuszcza sie wobec mnie, z innymi kursantami.
Papierosek troche czasu tez zajmowal wiec z 60 min robilo sie okolo 45-50 czystej jazdy ( wlacznie z lukiem). No plus jakis telefon trzeba wykonac, tutaj ktos przyjdzie pogadac. I czas sie kurczy.
Stan techniczny pojazdów tez pozostawial wiele do zyczenia. Motocykl bardzo niewygodny, to chyba jakas stara wersja Gladiusa, ledwo dosiegalam stopami ziemi bo mial podwyzszone siedzenie. Mialam siniaki na nogach od gmoli a plecy bolały od nie naturalnej pozycji. Jakis sprowadzany bo na liczniku miał mile, plus usyszalam kiedys historie jak to jeden chłopak rozpedzil sie na placu ( majacym moze z 90 metrów długości) do 80km/h bo nikt bie poinformował go ze sa to mile. Nie wspomnajac o tym ze motocykl z jazdej kategorii jest tylko 1... W ogóle uslyszalam ze dochodzi do wielku wypadków, a to ktos wjecham do parku znajdującego się obok, a to stanal na glowie wykonujac manewr zawracania. Wiec tak jak mialo to miejsce w moim przypadku, w razie awarii motocykla zostaje sie na lodzie i nie ma na czym jeździc kolejne tygodnie. Auto rowniez rzezi, choc tutaj zaskoczenie osrodek posiada AZ 2 toyoty. Po jednej dla każdego instruktora.
Terminy jazd odlegle, trzeba sie wrecz o nie prosić, a jak ktos pracuje to zazwyczaj ostatnja jazda odbywa sie o godzinie 18 wiec juz w ogóle zapomnijcie ze wyjdzie wam wiecej niz 2h tygodniowo. Zreszta nie ma sie co dziwic jak chętnych duzo, a ludzi do nauki tylko 2. No ciagnelo sie to niemilosiernie.
Nie polecam.
DychaxMarta
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 18 października 2019, 23:22

Poprzednia strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości