Kościan

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

O.S.K TORNADO

Postprzez anita589 » poniedziałek 16 czerwca 2008, 22:02

Polecam ośrodek TORNADO w Kościanie są mili i uprzejmi instruktorzy powiem krótko ja chodziłam tam i zdałam za pierwszym razem naprawdę polecam ten ośrodek :):):)
anita589
anita589
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 15 maja 2008, 11:31
Lokalizacja: Kościan

Postprzez michal03 » środa 27 sierpnia 2008, 22:50

Też właśnie zdecydowałem się na OSK Tornado :) Mam nadzieję, że też będzie za pierwszym razem :)
michal03
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2008, 17:06
Lokalizacja: K-n

nadzieja matka głupich

Postprzez iwan » niedziela 21 lutego 2010, 23:13

nie liczcie na cud ludzie.... szczerze odradzam. nawet najgorsza alternatywa okaze sie dla was lepsza niz OSK TORNADO.
iwan
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 21 lutego 2010, 23:09

Re: Kościan

Postprzez blink5 » poniedziałek 11 kwietnia 2011, 13:57

POLECAM! Prawdopodobnie najbardziej rzetelny instruktor nauki jazdy w Kościanie, miałem długą przerwę pomiędzy egzaminami, musiałem dokupić godziny i zdecydowałem się na Tornado (wcześniej mój brat i jego dziewczyna skorzystali z tego ośrodka), zdałem bez większych problemów (co prawda za drugim podejściem, na własne życzenie).

@iwan, widzę, że konkurencja nie śpi :lol: A może jesteś jednym z tych nieuków co nawet ruszyć z miejsca w ruchu miejskim nie potrafią??

Gorąco polecam ten ośrodek! Pozdro

R.Sz.
blink5
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 11 kwietnia 2011, 13:52

Re: Kościan

Postprzez Miriam » poniedziałek 14 listopada 2011, 22:58

Widzę, że Tornado zdobywa pochlebne opinie. Moja jest natomiast niejednoznaczna. Nie jestem tamtejszą kursantką, informacje, które przedstawiam pochodzą od kilku osób i niestety, są prawdziwe.
Może i jakość nauki czy też jasność przekazywania informacji jest na wysokim poziomie(nie przeczę, bo dużo osób zdaje prawko za 1. podejściem), jednakże auto(czarne, bo o tym mowa) potrzebuje wymiany, gdyż moim zdaniem utrudnia życie kursantowi, a także jest dla tego życia zagrożeniem. Moja opinia nie jest bezpodstawna:
- chcemy ustawić siedzenie, podnieść je, a pokrętła... nie ma "ktoś urwał" i zamiast niego jest klucz;
- wciskamy gaz, a tam co? mnóstwo wystających rurek(chyba od gazu), o które łatwo można zahaczyć;
- siadamy na tylnym siedzeniu za kierowcą, chcemy zapiąć pasy, a ich po prostu nie ma; musimy zadowolić się tym środkowym, który wisi luźno i nijak nie zapewnia bezpieczeństwa, oczywiście można usiąść z innej strony, ale za siedzeniem instruktora nie ma miejsca na nogi, więc zbytniego wyboru nie ma.
Oczywiście nie mówię, że nowe, idealnie sprawne auto jest kluczem do sukcesu, jednakże auto jest wizytówką firmy, o którą Tornado widocznie nie dba.


Dla mnie wybór ośrodka był dość istotny. Nie chciałam iść tam, gdzie znajomi, ale tam, gdzie jak sądziłam będzie najlepiej. W wyborze kierowałam się przede wszystkim: ceną, odwozem do domu(w wielu ośrodkach jest to rzecz niemożliwa), wiekiem instruktora(tak, również to było ważne :D )
Ostatecznie wybrany został Tommi.
Serdecznie polecam tego Pana. Jazdy są bezstresowe, pełne żartów(czasami w nadmiarze :D ), ale jednocześnie ich cel zostaje spełniony. Dobrze poznajemy miasto, tajniki jazdy, dlatego może ona sprawiać przyjemność.
Co mnie ucieszyło - nie od razu jesteśmy rzucani na głęboką wodę. Najpierw kilka jazd po Kościanie, placu, abyśmy poczuli na czym polega jazda. Wszystko układane pod kursanta. Ja jeździłam po Poznaniu, niestety dużo czasu traci się na dojazd, ale taki jest urok wyboru stolicy województwa.
Dobrze poznałam miasto, a każda nieudana próba zdania prawo jazdy wynikała z moich błędów. Niestety.
Auto chodzi gładko, przyjemnie, daje duży komfort jazdy.
Odwóz do domu nie stanowił problemu, co często było mi na rękę.
Podsumowując: dobrze poznajemy miasto, miło się jeździ, jednakże są też minusy: czas jazdy to często nie 3 h jak jest nam liczone, ale np. 2,5, instruktor nie przykłada wagi do techniki jazdy, co np. w moim przypadku polegało na nadużywaniu sprzęgła(wytknięto mi to także na egzaminie).
Jeździłam także z p. T po Lesznie, 3 h, pokazano mi najważniejsze miejsca, uczulono na szczególną uwagę na znaki. Dlatego zauważam, że Leszno z p. T może okazać się bułką z masłem na egzaminie.
Ponadto bez problemu załatwiono mi wszelkie formalności za mnie, dzięki takiej pomocy zmniejszył się stres egzaminem.
Bardzo dziękuję za naukę i serdecznie polecam.
Miriam
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 14 listopada 2011, 22:32

Re: Kościan

Postprzez misia12 » piątek 09 grudnia 2011, 22:22

Sądząc po Twojej wypowiedzi to raczej szukalaś wrażeń a nie instruktora jesli kierowałaś sie wiekiem a nie doświadczeniem :lol: Ponadto jeśli jeżdziłaś w Poznaniu a potem w Lesznie należy wnioskować że prawdopodobnie nie zdałaś w Poznaniu 3 razy i przeniosłaś sie do Leszna :) tylko za bardzo nie rozumiem czemu ma służyć ta niby szczegółowa ocena jednego z 4 -ch pojazdów tornado? :lol: sama piszesz że pasy dla jednego pasażera z tyłu są, a piszesz że stwarza zagrożenie :lol:. Robiłem kurs w Tornado i jeżdziłem czarnym z Marcinem/naprawde super gość i instruktor/ i nie zdarzyło mi sie żeby mi pozwolił jechać z tyłu bez pasów. Sądząc pod kątem technicznym miałem na każdym kroku zwracaną uwagę żeby na zakręcie nie jechać na wduszonym sprzęgle! To jest bardzo ważny element jazdy gdyż pojazd na wduszonym sprzęgle jedzie szybciej niz gdy hamuje silnikiem.Miałem to zaprezentowane przez Marcina na pierwszej jeżdzie i mogłem sie przekonać osobiscie że to jest bardzo ważna sprawa podczas szkolenia gdyż kursanci wduszając sprzęgło zapominają o hamulcu i trzymają noge na gazie. Ale Ty pewnie juz to wiesz prawda zapewne ?hehe. Bo jak sama napisałaś Tomi nie zwracał Ci na to uwagi.Tornado jeżdzi do Leszna i do Poznania i wszedzie są dobrzy a nie jak niektóre ośrodki specjalizują sie tylko w Lesznie. Z reszta co tu dużo pisac :) W Tornado nie jest najtaniej, ale sądząc po ilości kursantów ilu tam chodzi trzeba przyznać, że chodzą tam tylko dlatego bo ktoś zdał i ktoś był zadowolony i ktoś następnie polecil :) i wszelkie krytyka pod adresem tego ośrodka jest dla mnie śmieszna bo wiadamo ze macza w tym ręce konkurencja która zazdrości ilośc kursantów i dobrze że nie kierują się nią kursanci i sięgają opinii znajomych którzy robili kurs w tym ośrodku wcześniej :spoko:
misia12
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 09 grudnia 2011, 21:29


Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości