Olsztyn

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Olsztyn

Postprzez Driver'ka » piątek 12 października 2007, 22:45

Niestety nie znalazłam tematu, który by traktował o olsztyńskich OSK , więc go zakładam ;) Mam nadzieję, że kilku olsztyniaków znajdzie się do dyskusji ;)

Jeśli o mnie chodzi przechodziłam kurs w sławetnym DKL. Nie narzekam, bo nauczyli mnie tam jeździć (zdałam egzamin za drugim podejściem. pierwszy egzamin oblałam na mieście przez własną nieuwagę, ale że potrafię uczyć się na własnych błędach :P zdałam go bez problemu za drugim razem.). Choć zawdzięczam to tylko nielicznym instruktorom z którymi miałam tam do czynienia, a w ciągu całego mojego kursu było ich sporo, jednak nazbierałoby się mimo wszystko trochę zastrzeżeń co do samej szkoły jazdy. Na dzień dzisiejszy nie polecałabym jej, mimo, że jeszcze dość niedawno szkoła ta prosperowała całkiem dobrze i wielu moich znajomych ją chwaliło (dlatego do niej się zapisałam). Teraz niestety się to zepsuło.

Ale czekam na opinie innych (nie tylko o DKL ;) )
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez kasienkaaa15 » poniedziałek 11 sierpnia 2008, 13:51

Ja chciałabym polecić OSK w Bartoszycach Auto-Motor. Egzamin zdaje się oczywiście w Olsztynie,dlatego piszę w tym temacie. Przeprowadzane są wewnętrzne egzaminy(w niektórych szkołach tego nie ma),zajęcia są prowadzone bardzo dokładnie. Instruktora można oczywiście sobie wybrać.
Co do DKL to przyznaje rację przedmówczyni. Koleżanka niedawno uczyła się tam jeździć i niestety narzekała. Zdała za 3 razem i żałuje tylko,że nie miała okazji współpracować z innym OSK w Olsztynie.
pozdrawiam!i szerokiej drogi!:)
kasienkaaa15
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 03 sierpnia 2008, 14:27
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez antonihb » czwartek 11 września 2008, 19:09

Chciałbym poruszyc temat pewnego instruktora nauki jazdy z którym sam osobiście miałem do czynienia,pisze to bo może ktos to przeczyta i nie będzie się u niego uczył jeździć.zapewniam nie warto.a wiec zaczne od przedstawienia pana instruktora: Antoni .... AUTO SZKOŁA.wykłady odbywaja się w centrum HB.jezeli macie w planach zapisanie się na kurs prawa jazdy to omijajcie te szkołe jazdy z daleka,zapewniam was ze hasło reklamowe tego pana”15 lat doświadczenia”powinno brzmiec ‘’15 lat rutyny”
Ja niesty miałem okazje się przekonac na własnej skórze i nikomu nie polecam bo szkoda kasy wydanej na taka nauke.teoria puszczana z kompa,prawie zero tłumaczenia,a jazdy u tego pana to już klasyka,za każdym razem zajeżdżanie i załatwianie jego spraw na miescie,i to za każdym razem cos pan miał do załatwienia,rece opadały,często tez było zajeżdżanie na stacje
Benzynowa bo trzeba było zatankowac,ale co tu się dziwic skoro się wlewa paliwa za 50 złotych to na ile to starczy jak się jezdzi po 10 godzin dziennie?i tak z godziny jazdy robiło się 40 minut,a potem już nie było czasu żeby jechac na rondo Bema żeby tam poćwiczyć,może przez te 15 lat to mu się te rondo znudziło,ja na 30 godzin jazdy byłem tam 2 razy,to nie za wiele,a na egzaminie bankowo tam się jedzie!pan ten z nauki jazdy zrobił sobie niezły interesik,nic nie potrafi nauczyc a potem namawia na dokupienie paru godzin jazdy,a kazda kosztuje 40 zeta i tak sobie nabija kieszen.jak się zapisałem na kurs to dostałem płytke z testami i programem do nauki,fajnie tylko ze to wydanie było z 2005 roku to przez te 3 lata troche się testy pozmieniały i przepisy zreszta tez!to już świadczy o tym nauczycielu!swiadczy tez o nim wiele miejsce w rankingu szkół jazdy(link podaje tu: http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35187,4385285.html )zajmuje tam 1 pozycje od konca.hee.niezle co 30 miejsce nie jest tak zle!tak wiec jeżeli do tej szkoły traficie to przemyślcie to sobie żeby potem nie żałować!wystarczy wybrac sobie jakas szkołe z rankingu która plasuje się w górze rankingu.pozdrawiam.zycze miłej nauki.KIEROWCA.
antonihb
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 11 września 2008, 19:04

Postprzez abrikos » sobota 01 listopada 2008, 11:32

Już na kilku różnych forach pisałem o szkole, w której się uczyłem. Ale tutaj, jak widzę, jeszcze nic nie bazgrałem :)

Zanim zapisałem się do Szkoły Nauki Jazdy bardzo dokładnie przeszukiwałem internet w celu wybrania optymalnego wariantu. Wkońcu się zdecydowałem na OCK (Olsztyńskie Centrum Szkolenia inz. Jana Zdziarstka). Ładnie się zareklamowali w sieci, ustalili jedną z najniższych cen i byli bardzo chętni do udzielania wszelkich informacji.

Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że chcociaż jestem pechowcem to wybór tej szkoły był jednym z moich najlepszych wyborów :!:

Właściwie to nie ma do czego się przyczepić: duży wybór instruktórów, których możesz dowolnie wybierać. Osobiście ja miałem cały czas zajęcia z Pawłem i byłem z niego bardzo zadowolony. Wykupiłem również 2 dodatkowe godz. przed egzaminem z Panem Stasiem - i też dobrze zrobiłem.

Kursanci dostają komplet wszystkich materiałów do nauki. Zaprasza się również lekarza na badania. Po teorii kursanci przechodzą wewnetrzny egzamin i wykorzystuja na potęgę swoje 30 godz. jazdy. :wink:

Po całym szkoleniu w sekretariacie wypełniają za Was wszystkie papierki i musicie je tylko zanieść do WORDa.

Warto dodać, że właściciel OCK nie jest byle kim :idea: i powołanie się na jego szkołę w przypadku niektórych egzaminatorów może Wam tylko pomóc!

Polecam OCK wszystkim przyszłym odpowiedzialnym i rozważnym kierowcom :!:

ps. zdałem za pierwszym razem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
abrikos
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 25 września 2008, 17:22
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Nesill » wtorek 28 kwietnia 2009, 21:38

kasienkaaa15 napisał(a):Ja chciałabym polecić OSK w Bartoszycach Auto-Motor. Egzamin zdaje się oczywiście w Olsztynie,dlatego piszę w tym temacie. Przeprowadzane są wewnętrzne egzaminy(w niektórych szkołach tego nie ma),zajęcia są prowadzone bardzo dokładnie. Instruktora można oczywiście sobie wybrać.


Również polecam :) Super wykłady prowadzone przez Dorotkę;)
Instruktorzy do wyboru do koloru. Nie ma problemu z placykiem ani wyjazdami. Zdałem za pierwszym razem i bardzo sobie chwalę auto-motor z Bartoszyc. Ceny konkurencyjne :) Pozdrawiam
Prawo Jazdy "B" od 23.06.2008r
Nesill
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 27 kwietnia 2009, 09:23
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez magaret » sobota 05 września 2009, 10:09

Ja polecam WM ZDZ W Olsztynie ul. Mickiewicza. Wykłady trwały 3 tygodnie, wszystko nam wytłumaczono i odpowiadano na wszystkie pytania. Jako instruktora polecam pana Piotra lub panią Agnieszkę (ja jeździłam z nią, super babka przy tym ma 90% zdawalność). Zaznaczam że zdałam za PIERWSZYM RAZEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dodatkowo w karzdej chwili można było skorzystać i poćwiczyć testy na kompie z klawiaturą taką jaka jest na egzaminie. Naprawde polecam tę szkołę SUPERRRRRR. W skali od 1 do 5 daje i 6. Naprawde warto!
magaret
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 05 września 2009, 09:39

Postprzez Evatka » poniedziałek 19 października 2009, 17:49

Kurs na kat B robiłam w OCK. Do dziś uczucia mam mieszane, bo są plusy i minusy tej szkoły. Początkowo moje wrażenia były pozytywne . Nie podobały mi się jednak zajęcia z teorii-zamiast wykładów prowadzonych przez wykładowcę puszczane były filmy,a ta forma nie do konca mi odpowiadała bo jak się okazało na egz. wew. musiałam bardzo dużo wkuwać. POza tym szkolenia były prowadzone razem z innymi kategoriami,co wprowadzało niepotrzebny rozgardiasz.
Jeśli chodzi o jazdy, to juz ok. Można się było umówić i nie było zbyt dużych kolejek. Niestety, 3 kolejne egz. oblałam, z czego 2 na placu. Szkoda że szkoła ma plac az w Marcinkowie, trochę daleko,szczególnie kiedy kupuje się godziny doszkalające z nastawieniem na plac, bo dojazd do placu to pół godziny jazdy w jedną stronę.
Jazdy doszkalające przed 4 i ostatnim egzaminem postanowiłam wykupic u Pana Mariana Kozłowskiego, który ma szkołę na Warszawskiej. Bardzo miły pan,u którego zdało kilka znajomych mi osób też po przeniesieniu z innych szkół,gdzie nauka skończyła się niepowodzeniem. I u mnie było tak samo-pojezdziłam kilka godzin,zero stresu, miła atmosfera, jak robiłam głupie błędy, potrafił fajnie rozładować atmosferę. Polecam! jedyne co mi trochę przeszkadzało to, ze czasem jechaliśmy gdzieś załatwic jakąs sprawę, ale nigdy nie trwało to dłużej niz 5 minut, które w sumie dobrze mi robiły bo przeznaczałam je na złapanie oddechu i odprężenie się :wink:
Evatka
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 08 czerwca 2009, 16:50

Postprzez tmarta13 » wtorek 20 października 2009, 21:57

Cześć, Ja robiłam kurs w Akademii Bezpiecznej Jazdy FOKUS (www.fokus.olsztyn.pl), i jestem bardzo zadowolona, szkoła działa od niedawna ale na serio bardzo przejmują się każdym swoim kursantem, instruktorzy są bardzo mili i dojeżdżają we wskazane miejsce, jak widzą potrzebę to sami proponują dodatkowe godziny przed egzaminem i to za darmo, materiały szkoleniowe też, teoria sprawnie, rzeczowo, szkoła godna polecenia, a do tego kurs kosztuje 899 zł i ja zdałam za pierwszym razem. POLECAM bo warto.. Ps. Moja koleżanka też przeniosła się z innej szkoły do akademii bezpiecznej kazdy FOKUS, w poprzedniej szkole, nie tłumaczyli testów, nic nie tłumaczyli, tylko kazali się samym uczyć a wręcz właściciel szkoły krzyczał na klientów:) a w akademii ze wszystkim można się dogadać i jest fajna atmosfera:)
tmarta13
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 20 października 2009, 21:48

Postprzez Grzegorz199991 » piątek 23 października 2009, 20:52

Robiłem w szkole "Zdzisław Snopek" podobno najlepsza szkoła w mieście nie chciałem wierzyć że ma tyle pozytywnych opinii musiałem to sprawdzić potwierdziło się przemili instruktorzy idealna atmosfera na wykładach zawsze śmiesznie ale jak trzeba to i poważnie :wink: 2 godzinki gratis miałem efektem był zdany egzamin za 1-szym razem i zostałem tak przygotowany że nie boję się robić długich tras czy też trudnych parkowań serdecznie polecam.
http://nauka-jazdy.olsztyn.pl
Pasjonat kolei żelaznych ;)) i miłośnik prowadzenia autka;)).
20.08.2009 (Za pierwszym podejściem zdane!):)
od 2.09.2009 szczęśliwy posiadacz kategorii B:).
Grzegorz199991
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa 29 lipca 2009, 11:53
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez anna2009 » sobota 12 grudnia 2009, 16:45

A ja robiłam kua w OSK RONDO i jestem zadowolona nozresztę nie może być innaczej jeżeli zdałam za drugim razem ( pierwszy to porażaka na całej lini z nerwów nic nie byłam w stanie zrobić)
Ale wracajęc do szkoły, teoria prowadzona ciekawie, pierwsza pomoc na miejscu, indywidualne traktowanie kursanta i wybór instruktora, ja jeżdziłam z Panem Irkiem i Jarkiem i naprawde czuję się pewnie i spokojnie teraz za kółkiem.
Wysyłam do tej szkoły znajomych i Wam też ją polecam
anna2009
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 12 grudnia 2009, 16:25

Postprzez Carrotka » piątek 14 maja 2010, 16:08

Ja robiłam kurs w L-TEAM w Olsztynie (szkoła mieści się na Zientary Malewskiej na Zatorzu). Mimo jednej eLki i jednego instruktora, który jest właścicielem jestem bardzo zadowolona. Samochód nie jest po przejściach, wszystko gładko chodzi tak jak powinno.
Wykłady były bardzo rzeczowe i prowadzone w bardzo zrozumiałym języku. Jazda to czysta przyjemność- Arek nie krzyczy, jest spokojny a jak coś się nabroi to mówi tak jakby pouczał dziecko bez podnoszenia tonu (w pozytywnym sensie tego słowa). Na cały kurs jest odpowiedni harmonogram, w tym jazda poza miastem 2 h (zazwyczaj trasa Olsztyn-Dobre Miasto. Dobrze uczy parkowania, ale radzę upominać się aby kładł nacisk na wszystkie rodzaje parkowań, a nie tylko na te, które są zazwyczaj na egzaminach (w Olsztynie stosują przede wszystkim egzaminatorzy parkowanie prostopadłe, rzadziej skośne i jeszcze nie słyszałam od nikogo aby parkował równolegle i prostopadle tyłem na egzaminie w tym okresie kiedy ja podchodziłam do egzaminów).
Jeszcze jedno mi się podoba. Instruktor na placu nie wysiada, tylko siedzi koło kursanta i cały czas pilnuje.

Miałam też nieprzyjemność zetknąć się ze szkołą Kristal i jednym instruktorem tej szkoły. Na placu wysiadł z samochodu i rozmawiał przez telefon nawet nie zwracając uwagi, czy dobrze wykonuję manewry- beznadzieja. Do tego samochód po przejściach- ręczny kompletnie nie trzymał na wzniesieniu- samochód się staczał i musiałam wzniesienie robić zamiast z użyciem hamulca ręcznego to z hamulcem roboczym... Do tego skrzynia biegów ciężko chodziła- zgrzyty przy wrzucaniu wstecznego biegu, pedał sprzęgła miałam wrażenie jakby były jakieś luzy z połączeniem z sprzęgłem instruktora i coś mi latało brzęcząc jak wciskałam sprzęgło. Hamulce w samochodzie też były do bani (chyba klocki hamulcowe powinny być daaawno wymienione)- o wiele bardziej wydłużona droga hamowania niż w samochodach, którymi jeździłam wcześniej. Jedyna zaleta była taka, że nauczyłam się parkować równolegle i za to tylko mogę podziękować instruktorowi...

Jeszcze miałam styczność z inną szkołą, gdzie wykupiłam godzinkę. Otóż była to szkoła Driver chyba i jeździłam z instruktorką Justyną. Też bardzo rzeczowa kobieta i dobrze uczy, do tego bardzo sympatyczna. Nie mam się do czego przyczepić. :)
Caroline
11.05.2010 Egzamin
18.05.2010 Papiery doszły do WK, opłata i rozp. procesu wyrabiania PJ
20.05.2010 Prawko w kieszeni! :D
Carrotka
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 13 maja 2010, 13:48
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez dana09 » piątek 13 sierpnia 2010, 14:00

Chcę polecić szkołę,którą ja wybrałam.
Jest to "PNWO Szkoła Nauki Jazdy Robert Gawroński".
Z Panem Robertem miałam teorię.Jest miły,dobrze tłumaczy.
Jazdę natomiast,mam z Panem Grzegorzem.
Młody,cierpliwy instruktor, nauczy jeździć każdego :P

http://www.pnwo.pl
dana09
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 13 sierpnia 2010, 13:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Postprzez marcinek. » piątek 13 sierpnia 2010, 19:31

Wlasnie uczeszczam do WM ZDZ W Olsztynie na ul. Mickiewicza i wszystko jest super..niedlugo czekaja mnie pierwsze jazdy i moje pytanie kierowane jest do osob ktore uczyly sie w tej szkole " jakiego instruktora polecacie " ?

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
marcinek.
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 13 sierpnia 2010, 19:20

Postprzez ola474 » czwartek 19 sierpnia 2010, 21:20

Ja rowniez polecam WMZDZ przy ul. Mickiewicza. Bardzo profesjonalna obsluga, zaczynajac od zalatwiania formalnosci dotyczacych kursu po teorie,jak i same zajecia praktyczne :) szczerze, mialam do czynienia z kilkoma instruktorami, ktorych nazwisk nie bede wymieniac bo byc moze sobie nie zycza, ale wszyscy sa jednakowo zrownowazeni i kompetentni. A jesli ktos na prawde chce dopasowac instruktora do swoich potrzeb osobistych to po zakonczeniu teorii przy przypisywaniu poszczegolnych osob do instruktorow, trzeba dobrze zagadac z Panem bodajze Michalem, ktory zajmuje sie formalnosciami (baaardzo sympatyczny ;)) i na pewno Wam pomoze.
ola474
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 19 sierpnia 2010, 21:11

Postprzez k8cik » poniedziałek 23 sierpnia 2010, 10:27

Serdecznie polecam niewielki OSK "ABRAMS" na Żeromskiego na Zatorzu. Świetna atmosfera, jeśli chodzi o teorię wykładowca rozwieje wszystkie wątpliwości i odpowie na każde pytanie. Nie ma problemu z jazdami, mają własny plac, a instruktor liczy czas co do minuty, więc nie ma czegoś takiego, że z godziny jazdy robi się 45 minut, bo chciał coś załatwić zawsze jest na twoją korzyść. Ponadto bardzo spokojny i opanowany, wszystko tłumaczy nawet 10 razy jeśli trzeba. Zdałam za pierwszym razem a mój kolega za drugim. Zero stresu, zero nerwów 100% satysfakcji :)

w razie czego na pw podam numer :)
k8cik
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 23 sierpnia 2010, 10:14
Lokalizacja: olsztyn

Następna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości