Wada wzroku-prawko terminowe, bezterminowe

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Wada wzroku-prawko terminowe, bezterminowe

Postprzez LordJuve » środa 09 maja 2007, 17:30

Ja sie dolacze bo mam podobnego rodzaju pytanie. Jesli ktos ma uszkodzone oczy, tzn, nie ma wad, ale po urazach, wzrok trzyma sie na jedym poziomie, zostanie dopuszczony do egzaminu na prawko(mozliwosc dopuszczenia na kat. A jak i B), ale dostanie tymczasowe to czy po wygasnieciu juz tymczasowego prawka mozne wyrabiajac nowe starac sie juz o bezterminowe? Slyszalem, ze gdy sie udowodni, ze wada nie postepuje(ja takowej nie posiadam, ale tutaj chodzi pewnie o widzenie, czyli ze sie nie pogarsza) to mozna wlasnie po tymczasowych dostac bezterminowe? Jak to jest?

Bo uslyszalem, ze pewnie dostane tymczasowe a tego nie chce. Aha i jeszcze jedno, czy posiadanie prawka jednoczesnie na A i B moze spowodowac wydania terminowych a na samo B bezterminowych?

Czy moge jakos wystarac sie o bezterminowe?

P.S
Czy posiadanie grupy inwalidzkiej moze utrudniac dostanie prawka, bezterminowego tez? Czy idac na prawko musimy podac do informacji czy i ewentualnie jaka grupe posiadamy?
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez LordJuve » sobota 19 maja 2007, 16:20

Czy doczekam sie jakiejś opinii w moim dylemacie czy nie? Bo wchodze tutaj codziennie i juz trace nadzieje.
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez didulka » sobota 19 maja 2007, 17:06

jak szlam na badania na prawko to nic lekarce nie wspomnialam ze mam grupe inwalidzka bo niby po co jej to
didulka
 
Posty: 34
Dołączył(a): sobota 31 marca 2007, 19:08
Lokalizacja: Katowice

Postprzez LordJuve » sobota 19 maja 2007, 17:19

didulka napisał(a):jak szlam na badania na prawko to nic lekarce nie wspomnialam ze mam grupe inwalidzka bo niby po co jej to


Hmm, no niby racja. Ale czy jak beda chcieli dac terminowe to grupa ma cos do rzeczy czy nie?

A dostane odpowiedz na moje pozstałe dwa pytania?
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez didulka » niedziela 20 maja 2007, 12:04

wedlug mnie nie przynajmniej nie z problemem z ktorym ja sie borykam
dostalam terminowe tylko i wylacznie dla tego ze nosze bryle
didulka
 
Posty: 34
Dołączył(a): sobota 31 marca 2007, 19:08
Lokalizacja: Katowice

Postprzez LordJuve » niedziela 20 maja 2007, 20:21

didulka napisał(a):wedlug mnie nie przynajmniej nie z problemem z ktorym ja sie borykam
dostalam terminowe tylko i wylacznie dla tego ze nosze bryle


Hmm, to tak, ale ty masz wade a ja doznałem urazow, czyli mam oczy uszkodzone, a to jest pewna roznica.

Ale pytanie, czy to, ze mam prawko na kat.A i B moze spowodowac wydanie terminowego, czy gdybym mial np samo B to dostałbym bezterminowe, moze tak byc?

Prosze o pomoc.
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez bejbej » poniedziałek 21 maja 2007, 09:34

Ja mam wadę wzroku praktycznoe od urodzenia. Dostałam bezterminowe :P
To wszystko zależy od lekarza...
Avatar użytkownika
bejbej
 
Posty: 50
Dołączył(a): sobota 19 maja 2007, 09:13
Lokalizacja: Opolskie :)

Postprzez LordJuve » poniedziałek 21 maja 2007, 13:43

bejbej napisał(a):Ja mam wadę wzroku praktycznoe od urodzenia. Dostałam bezterminowe :P
To wszystko zależy od lekarza...


Hmm, a mozesz sprecyzowac nieco co masz na mysli piszac "wade"? Bo wiesz, wada wadzie nie rowna.

Ludzie mowia, ze osoby z JEDNYM okiem NIE MOGĄ miec prawka, no coz, moj wujek jak byl na badaniu i gadał z lekarka, to ona mu powiedziała, ze prawo jazdy na kat.B amatorskie to nawet czlowiek bez jednego oka moze dostac.
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez kwesoly » poniedziałek 21 maja 2007, 20:38

Znam wielu ludzi co swojego lekarza na oczy nie widziało tylko "50zł i bezterminowo"...
kwesoly
 
Posty: 9
Dołączył(a): niedziela 08 kwietnia 2007, 17:50

Postprzez LordJuve » poniedziałek 21 maja 2007, 20:53

kwesoly napisał(a):Znam wielu ludzi co swojego lekarza na oczy nie widziało tylko "50zł i bezterminowo"...


To takie proste?
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez bejbej » wtorek 22 maja 2007, 14:41

Dla mnie proste: poszło się ,zbadało i wyszło.
Avatar użytkownika
bejbej
 
Posty: 50
Dołączył(a): sobota 19 maja 2007, 09:13
Lokalizacja: Opolskie :)

Postprzez LordJuve » wtorek 22 maja 2007, 15:24

Ja mam takie pytanie z innej beczki troche, jak jest badanie na widzenie przestrzenne, wiecie te kolorowe okulary + rozne figury to jak sie powinno prawidlowo widziec?

Tzn, jesli pokazuja taka figure:biały prostokat z dwiema, czarnymi kulkami w srodku to po zalozeniu tych kolorowych okularow ile powinno sie widziec tych kulek?
3, 4 kulki czy jeszcze wiecej?
Mial ktos takie badanie juz robione? Jak to jest?
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości