jednowzrocznosc

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez LordJuve » sobota 14 kwietnia 2007, 14:13

No dobra, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiec idac tym tropem ja np nie zobaczyłbym magii kina 3d, tak?
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez cman » sobota 14 kwietnia 2007, 14:16

No tak - jeżeli miałbyś nieprawidłowe widzenie obuoczne.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez LordJuve » sobota 14 kwietnia 2007, 14:23

A czy nieprawidłowe widzenie obuoczne zawsze powoduje problemy z okreslaniem odległosci czy nie?
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez cman » sobota 14 kwietnia 2007, 14:45

Chyba tak, ale nie jestem znowuż takim znawcą kwestii medycznych, najlepiej zapytaj o to wszystko lekarza.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez wiesniak » sobota 14 kwietnia 2007, 16:58

Jest jeszcze jedna fajna metoda na sprawdzenie widzenia 3D. Wyciągnij przed siebie ręce, wyprostuj na obu palec wskazujący i skieruj oba wyprostowane palce przeciwko sobie. Teraz spróbuj je ze sobą złączyć końcówkami. Z zamkniętym jednym okiem mam z tym problemy, tzn. palce mi się zwykle rozmijają, a przy obu oczach otwartych nie mam żadnych.
wiesniak
 
Posty: 1199
Dołączył(a): czwartek 19 stycznia 2006, 01:20

Postprzez LordJuve » sobota 14 kwietnia 2007, 17:18

Noo z tymi palcami( o ile dobrze robie) to nie mam problemow z jednym okiem zeby zlaczyc, z obojga tez nie mam.
A ja mam pytanie odnosnie tego testu z kolorowymi okularami. Czy to, ze kiepsko widzie na to jedno oko nie bedzie przeszkadzac w pozytywnym jego przejsciu :?:
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez scorpio44 » sobota 14 kwietnia 2007, 19:03

LordJuve napisał(a):Noo z tymi palcami( o ile dobrze robie) to nie mam problemow z jednym okiem zeby zlaczyc, z obojga tez nie mam.

A ja na jednym oku faktycznie mam lekki problem z tymi palcami. Qrde, Wieśniak, to dobre jest! :D A przyznam, że zanim sprawdziłem, to se pomyślałem: co ten Wieśniak za głupoty gada. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez LordJuve » sobota 14 kwietnia 2007, 19:11

Nie no, ale jak to trzeba robic, palce maja byc wyprostowane rownolegle do wyciagnietej reki czy skierowane pod katem prostym do niej? Bo ja nie wiem, ale czy z jednym czy z dwoma ja nie mam problemu... :?
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez dylek » sobota 14 kwietnia 2007, 19:15

Ręce wyciągnięte, palce po kątem prostym skierowane ma wprost siebie czubkami. I z tego co pamiętam to najlepiej by było być w lekkim półmroku a palce i wzrok skierować na jakieś źródło światła ;)
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez LordJuve » sobota 14 kwietnia 2007, 19:19

Wiecie, ale ja nie czuje roznicy, nawet na chore oko trafiam, czy to normalne? :D
LordJuve
 
Posty: 19
Dołączył(a): sobota 14 kwietnia 2007, 10:53

Postprzez lwasikowski » poniedziałek 28 stycznia 2008, 21:30

A mam pytanie, czy jeśli ktoś nosi okulary lub szkła kontaktowe to badanie to jest przeprowadzane w szklach kontaktowych czy trzeba koniecznie sciagnac? Czy ma to jakis wplyw na widzenie stereoskopowe?

Czy badanie stereoskopowe jest na testach psychotechnicznych na prawo jazdy kat. C?
lwasikowski
 
Posty: 19
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 16:48
Lokalizacja: Kraków

Re: jednowzrocznosc

Postprzez pytalska » wtorek 15 maja 2012, 20:18

Witam.
Mam 18lat i jestem w trakcie robienia prawa jazdy kategorii B.
Mam napisane na zaświadczeniu okulistycznym Praktyczna jednooczność.
Widzę bardzo źle na lewe oko, a stało się to w wyniku leżenia na jednej stronie przez pierwsze 3miesiące życia z powodu z powodu z złamanej ręki przy moim wychodzeniu na świat.
Czy będę mogła uzyskać prawo jazdy?

Lewe oko czyta pierwszą linijkę z dużą trudnością, a prawe widzi wszystko no prawie bo dwa razy się pomyliłam.
ale okulistka powiedziała, że mam sporą wadę na prawe oko, ponieważ wykrył to ten sprzęt. Nie rozumiem tego, ponieważ widzę na nie bardzo dobrze.
Prosiłabym o szybko i szczerą odpowiedź.
(P) SF +5,00 CYL...........OS .......10
(L) SF +4.50 CYL +0.25 OS 28 9
pytalska
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 maja 2012, 19:56

Re: jednowzrocznosc

Postprzez norskee » wtorek 22 maja 2012, 15:14

ja nie widzę na swoje prawe oko centralnie chyba od zawsze (zorientowałem się w wieku 3-4 lat, że coś jest nie tak. Z prawem jazdy nie miałem żadnego problemu (prawko wydane bezterminowo)
co do tych beznadziejnych maszyn nigdy nie wiadomo - ze względu na wadę mojego prawego oka miałem dziesiątki badań oczu tymi dziwnymi aparaturami - problem pojawiał się, gdy za każdym razem wynik był inny :shock: , później czytanie maczków na zwykłych tablicach, następnie znów powrót do magicznej aparatury i znów kosmiczne wyniki wg. których powinienem być ślepy jak kura, nie wspominając o tym, że magiczne urządzenie powinno rozpocząć pomiar, gdy ja obraz widzę wyraźny - zawsze przelatywał kawał dalej za moją ostrość widzenia i rozpoczynał pomiar - wydaje mi się, że Twoje oko jest tak samo wyjątkowe jak moje - mimo, że ślepe, to w idealnym stanie - w przypadku takich badań zażądaj aby sprawdzili to "po staremu" a nie za pomocą tej kiczowatej aparatury, bo pewnie nie jedna osoba ślepnie w okularach przez te dyrdymały
norskee
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 08 kwietnia 2012, 09:06

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości