Jakie auto i prawo jazdy?

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Jakie auto i prawo jazdy?

Postprzez Ola » środa 28 lutego 2007, 23:28

Jestem chora na dzieciece porazenie mozgowe i mam ozeczenie o lekkiej niepelnosprawnosci ktora polega na zabuzeniu ruchu prawej nogi. Jak myslicie czy moglabym zdac np prawo jazdy na samochod z automatyczna skzynia biegow?
Ola
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 28 lutego 2007, 22:45
Lokalizacja: Trojmiasto

Postprzez blizz » środa 28 lutego 2007, 23:40

a lekarz co na to?
blizz
 
Posty: 44
Dołączył(a): sobota 27 stycznia 2007, 15:35

Postprzez Ola » środa 28 lutego 2007, 23:42

dopiero sie wybieram do lekaza w tej sprawie ale mialam nadzieje ze moze ma ktos udzieli jakiejkolwiek informacji, bo dopiero zaczelam interesowac sie tematem
Ola
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 28 lutego 2007, 22:45
Lokalizacja: Trojmiasto

Postprzez Radwan » czwartek 01 marca 2007, 00:13

W tej sytuacji decyduje lekarz.
Radwan
 
Posty: 315
Dołączył(a): wtorek 21 marca 2006, 18:46
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Baltak » piątek 02 marca 2007, 19:20

Lekarz i tylko on. Nikt więcej, nie ma żadnych obejść prawnych.
Baltak
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 21 lutego 2007, 18:31

Postprzez autopol-serwis » poniedziałek 05 marca 2007, 00:27

macie racje z tym lekarzem, on wydaje decyzję/opinię...
natomiast jeśli chodzi o stronę techniczną problemu, to nie widzę przeszkód żeby ta decyzja mogła być pomyślna
w tej sytuacji rozwiązaniem może być samochód z automatyczną skrzynią biegów, wiele OSK dysponuje takimi samochodami, listę podałem na stronie http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=29 i http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=51
innym rozwiązaniem jest wyposażenie samochodu w odpowiednie urządzenie, typu ręczny gaz-hamulec, zastępujące pracę prawej nogi, np RGH-II , to i wiele innych urządzeń (wraz z opisami) można zobaczyć na stronie http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=11
chyba żadne obejścia nie będą tu potrzebne...
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez Ola » wtorek 06 marca 2007, 21:12

czy badania pzeprowadza lekaz juz po zapisaniu sie na kurs? czy musze to zrobic na wlasna reke?Chce uniknac sytuacji w ktorej zapisze sie na kurs i po badaniu lekarskim gdy juz dowiem sie jak powinien byc pzystosowany moj samochod bede musiala zmienic osrodek na dysponujący takim autem. Czy badnia wykonuje zwykly lekaz madycyny pracy? gdzie moglabym sie udac na badania w trojmiescie?

dziekuje za odpowiedz
Ola
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 28 lutego 2007, 22:45
Lokalizacja: Trojmiasto

Postprzez ella » wtorek 06 marca 2007, 22:04

czy badania pzeprowadza lekaz juz po zapisaniu sie na kurs?

Osoby niepełnosprawne przed zapisaniem się na kurs ( w zasadzie wszystkie osoby ale wiemy, że większośc badań jest robiona w czasie kursu) muszą mieć to zaświadczenie, żeby OSK wiedziało, że masz w ogóle pozwolenie na robienie prawka. Badania robi lekarz medycyny pracy. On też da ci skierowania do specjalisty.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez autopol-serwis » niedziela 11 marca 2007, 13:52

gdzie moglabym sie udac na badania w trojmiescie?

dokładnie nie pamiętam, ale w pobliżu filii Urzędu Miasta na ul. Partyzantów, jest taki duży szyld "wykonujemy badania lekarskie dla kierowców..." itd
Jeśli to dla Ciebie stanowi problem, to przy okazji mogę sam podjechać i sprawdzić adres, telefon itp. :)

byłem
sprawdziłem
ul. Słowackiego 75 :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez TOMASZEK » poniedziałek 25 czerwca 2007, 21:34

czesc mila kolezanko ja mam znaczny stopien niep. jezdze samochodem bez zadnych przerobek malo tego 7 zdaje egzamin na instruktora nauki jazdy powazniie pytaj jak cxos
TOMASZEK
 
Posty: 155
Dołączył(a): poniedziałek 30 kwietnia 2007, 16:12


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości