pytanie w sprawie zakupu auta

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

pytanie w sprawie zakupu auta

Postprzez sylvanus » poniedziałek 22 stycznia 2007, 01:19

witam wszystkich..mam pytanie: czy lepiej kupic uzywane auto przystosowane dla ON (jesli tak to czy ktos zna kogos lub jakies strony gdzie moglabym znalezc)czy kupic auto i przystosowac ze srodkow PFRONu tylko ze trzeba kupic auto nie starsze niz 3 letnie wiec koszt takiego auta jest duzy...Co sie lepiej opłaca? i czy moze kupił ktos lub orientowal sie w zakupie takich aut za granica np. w Niemczech bo sporo osob sprowadza takie auta "zwykłe"
sylvanus
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 22 stycznia 2007, 01:13

Postprzez autopol-serwis » poniedziałek 22 stycznia 2007, 09:53

można i tak
dużo takich samochodów można znaleźć na stronie http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=4 oraz http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=53 ale należy pamiętać o tym że kupując taki samochód trzeba się potem dopasowac do tego co już w nim zamontowano, natomiast przystosowując samochód dla siebie w zakładzie ma się to, co się dokładnie potrzebuje. Pokazałem kilka takich adaptacji na stronie www.autopol-serwis.pl --> galeria, możma tam coś dla siebie znaleźć.
Co do PFRON-u to aktualne informacje na temat programów i dofinansowań funduszu podałem na stronie http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=5 , zapraszam :)
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez sylvanus » poniedziałek 22 stycznia 2007, 20:10

no to prawda ale zakup prawie nowego auta jest przerazajece...PFRON nie dofinansuje oprzyrzadowanie do starszego auta...


a ile by kosztowało na własna reke przystosowanie..tzn...jezdzac autem "elka" mam taka dzwignie jest to gaz i hamulec w jednym tylko sie inaczej wciska...jest ona polaczona z pedałem sprzegla..i na kierownucy mam galke...mechanizm ten odlacza sie guzikiem i mozna"normalnie"jezdzic
sylvanus
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek 22 stycznia 2007, 01:13

Postprzez autopol-serwis » poniedziałek 22 stycznia 2007, 22:06

Nie bardzo rozumiem jak to jest, ale chyba się domyślam...
gaz i hamulec są sterowane dźwignią mechanicznie, natomiast sprzęgło sterowane jest automatycznie i ten układ włącza się przyciskiem, elektrycznie...
Chyba mówimy o tym samym? Sprzęgło automatyczne + moduł ręczny gaz hamulec. Ceny zawsze kształtują się w zależności od marki i modelu samochodu, dlatego polecam kontakt z zakładem, co pozwoli na dokładne sprecyzowanie ceny usługi.
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez Baltak » środa 21 lutego 2007, 18:54

sylvanus napisał(a):no to prawda ale zakup prawie nowego auta jest przerazajece...PFRON nie dofinansuje oprzyrzadowanie do starszego auta...


Witam!

Oto odpowiedź od PFRON-u:

"Pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu w obszarze ''A''
programu ''Pegaz 2003'' jest w tym przypadku możliwa (pojazd starszy niż trzy lata - przyp.) pod warunkiem, że
wnioskodawca posiada samochód w momencie składania wniosku i ma prawo
jazdy


pozdrawiam
Iwona Lasota
PFRON
Baltak
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 21 lutego 2007, 18:31

Postprzez autopol-serwis » piątek 23 lutego 2007, 11:46

dokładnie to jest tak....
Pani z PFRON-u powiedziała:
jeśli osoba zainteresowana dofinansowaniem adaptacji samochodu, składając wniosek juz ten samochód posiada , to może być on starszy niż 3 lata, jeśli natomiast chce zakupić samochód po złożeniu i rozpatrzeniu wniosku, to niestety musi być młodszy...
prawie to samo, ale może bardziej strawne...
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości