Jednoręki bierze sie za robienie prawka;-)

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Jednoręki bierze sie za robienie prawka;-)

Postprzez ozdrab » piątek 20 stycznia 2006, 15:36

Hej!
Powoli kończe studia i uznałem że jest to odpowiedni moment na zrobienie sobie prawka. Problem polega na tym ze mam wade wrodzoną (brak lewego przedramienia) i za bardzo nie wiem jak to wszystko ma teraz wyglądać. Czy ktoś może zna namiary we Wrocławiu na jakiś ośrodek z samochodami przystosowanymi do tego rodzaju 'wad'? No i tak właściwie to jak taki samochód powinien być przystosowany? Na pewno automatyczna skrzynia biegów.
Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju porady i uwagi:)
ozdrab
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 20 stycznia 2006, 15:18

Postprzez Vella » piątek 20 stycznia 2006, 16:34

Hej, szkoda, że nie czytasz forum.
Akurat dziś jimorrison wkleił tu link, który powinien Cię zainteresować:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/13434

Wśród urządzeń pomocniczych są tam wymienione takie udogodnienia jak np.
-przeniesienie przełącznika świateł i kierunkowskazów na prawą rękę, możliwość
dodatkowego sterowania tymi funkcjami poprzez "pilota-centralkę"
-dodatkowe uchwyty na kierownicy umożliwiające prowadzenie samochodu jedną ręką - pełny obrót kierownicy, bez odrywania ręki - dostępne w wielu wersjach, np. dla tetraplegików, lub osób z amputowaną dłonią



Tutaj masz:
Wykaz zakładów przystosowujących samochody do prowadzenia przez osoby niepełnosprawne
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

równiez problem do rozwiązania

Postprzez autopol-serwis » niedziela 22 stycznia 2006, 14:56

ten problem jest równiez do rozwiązania jak wiele pozostałych, trzeba dokładnie przeglądac strony serwisów i portali dla ON :wink:
robiłem niedawno samochód dla chłopaka który miał sprawną tylko lewą rękę (bez nóg i prawego przedramienia), ponadto samochód przystosowany był do nauki jazdy ( na tym samochodzie uczył się jeździć i zdał egzamin za pierwszym podejściem :) )
informacje na ten temat podałem na stronie http://www.autopol-serwis.pl/ --> galeria 2
zapraszam, w razie jakiś pytań prosze o kontakt indywidualnie :)
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez michal koscian » poniedziałek 12 listopada 2007, 16:20

Siemka jestem z Warszawy mam brak prawego przedramienia, od dłuższego czasu szukam odpowiedniego ośrodka, wygląda na to że ośrodki szkolenia nie mają przystosowanych samochodów dla ludzi z naszymi wadami. Po prostu trzeba kupić samochód(wystarczy automat i nieco dłuższa wajcha) wyposażyć(autopol-serwis) w dodatkowe pedały dla instruktora i zdawać.
Może nie jest to tanie rozwiązanie ale samochód i tak trzeba kupić (chyba że się takowy posiada). Prawdopodobnie można starać się o dofinansowanie na ten cel.

Pozdrawiam.

Chyba że już zdałeś bo nie spojrzałem na datę :?
michal koscian
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 08 września 2005, 11:29
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości