WORD w Toruniu - przykład godny naśladowania...

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

WORD w Toruniu - przykład godny naśladowania...

Postprzez autopol-serwis » czwartek 08 grudnia 2005, 16:59

WORD w Toruniu dotrzymuje słowa !

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Urzędem Marszałkowskim województwa WORD dokonał zakupu odpowiedniego samochodu celem przystosowania go do szkolenia Osób Niepełnosprawnych.
Zakupiono samochód CHEVROLET - Aveo z automatyczną skrzynią biegów. Samochód został wyposażony w osprzęt umożliwiający naukę jazdy oraz przeprowadzenie egzaminu. Oprócz tego zamontowano w nim wyposażenie umożliwiające prowadzenie tego samochodu przez osoby niepełnosprawne.
Inicjatywa toruńskiego WORDU jest bardzo innowacyjna i godna naśladowania. Nie ogranicza się ona do egzaminowania ON. Trzeba przecież niepełnosprawnych kierowców wyszkolić. WORD z Torunia zamierza użyczać samochód tym OSK, które zgłoszą takie zapotrzebowanie a nie posiadają odpowiedniego samochodu. Po zakończeniu szkolenia Osoba Niepełnosprawna będzie miała możliwość zdawania egzaminu na samochodzie, na którym się szkoliła a więc dobrze go poznała.

Inicjatywa godna polecenia. Może inni pójdą w ich ślady...

Więcej na stronie : http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=5
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez adalberthus » sobota 17 grudnia 2005, 16:27

Tylko, że taka ON po uzyskaniu prawka na automacie nie bedzie miała mozliwości prowadzić pojazdu z manualem.Tego nikt nie przewidział.
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń

może i przewidział....

Postprzez autopol-serwis » niedziela 18 grudnia 2005, 12:21

Może i przewidział ale trudno wymagać zeby jeden dopasował się do wszystkich, w końcu samochody z automatyczną skrzynia to teraz nie takie sience-fiction jak kilka lat temu, Łatwiej ON kupić samochód z automatyczną skrzynią niż jednemu wordowi spełnić oczekiwania wszystkich ON z ich regionu.
I tak zrobili więcej niz inni. Krytykowac jest łatwo.
A może ktoś pokaże jak to się robi żeby wszystkim dogodzić.... :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez adalberthus » niedziela 18 grudnia 2005, 19:35

Daleki jestem od krytyki.Inicjatywa ze wszech miar pożyteczna.Sczczególnie ,że powstała w moim mieście.Tylko cały czas brak jest we wszystkich publikacjach, nawet Twojej, wzmianki o tym małym niuansie.Oczywiście samochodów z automatami nie brak, tylko że niepełnosprawny może oprzyżądować normalnym SGH em i wyjdzie go taniej.A oni i tak mają nie za wiele forsy.Wiem coś na ten temat, bo szkoliłem wiele ON maluchem z SGH.
Życzę wielu udanych przedsięwzięć i dalej tak trzymać.Bo niepełnosprawnymi w ruchu mało kto się zajmuje.
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń

mimo wszystko zyczę powodzenia...

Postprzez autopol-serwis » poniedziałek 19 grudnia 2005, 08:50

To wszystko o czym piszesz się zgadza i uwaga o szkoleniu na "automacie" jest cenna, sam o tym napisałem w odpowiedzi na topic : "Gdzie w Warszawie jest ośrodek z samochodami automatycznymi" http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1915
Nie mniej uważam że przy takim jak dotychczas podejściu większości OSK do szkolenia ON każda inicjatywa jest cenna...
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby inni pokazali jak należy się do tego zabrać... :wink:
Co do tej kasy :(
żeby móc jakoś temu zaradzić, bo na tych co z urzędu powinni to robić nie bardzo można liczyć, zakład "Autopol-Serwis" rozszerzył swoją ofertę skierowaną głównie do ON o możliwość ratalnego regulowania należności za usługi, ( http://www.autopol.webd.pl/autopol-serw ... ferta.html ) zarówno tych związanych z adaptacją samochodów, montażem instalacji gazowych LPG, jak i pozostałych których koszt przekroczy 300 zł.
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez adalberthus » poniedziałek 19 grudnia 2005, 21:48

I tak trzymać.Jak ma zdolność kredytową,to mu ułatwi.Ja chciałem przystosować samochód na SGH, ale nikt nie chce się tym zająć.Mam seata marbelle w bdb stanie i chciałem właśnie ją przystosować .Pasowało by SGH od 126p, ale nie mogę nigdzie wyczaić.Mam doświadczenie w szkoleniu ON ,jak pisałem, i jest to b. wdzięczny materiał na kierowców.Oni swoje wady fizycznme przelewają na sumienność i rzetelność.Może mi się kiedyś uda?
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń

SGH do Marbeli !?

Postprzez autopol-serwis » wtorek 20 grudnia 2005, 08:46

Dzięki za słowa otuchy bo takie wsparcie i zainteresowanie tym wszystkim (poza może samymi ON), że czasami ręce opadają. Czasami zastanawiam się czy to warto. wszystkie programy dotacjie itp. dla organizacji pozarządowych, dla osoby fizycznej co drąży temat nie ma nic. A organizacja, duża która otrzymuje kasę w ramach jakiegoś programu z PFRON-u ma 2-3 strony z ostatnią aktualizacją w 2003r i całą redakcję, która to robi i bierze kasę. Jak byś chciał głową mur przebić :?
Myślę, że raty powinny stanowić rozwiązanie w sytuacji wielu ON, choć kredyt jest zawsze droższy, to jednak można wybrać odpowiednią opcję, a łatwiej płacić po 100-150 zł miesięcznie niż np 2-3 tys.
Co do "Mirabelki" to muszę Cie zmartwić ale to urządzenie z malucha (SGH) nadaje się tylko do malucha 126p, nawet do Bis-a nie pasuje (14 lat sięw to bawię). Podobno można wszystko zrobić ale należy pomysleć czy się opłaca. Wydaje mi się, że koszt adaptacji tego urządzenia do Seata będzie niewspółmierny do efektu. W tej chwili są nowsze lepsze urządzenia, zastanów się...
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez adalberthus » czwartek 22 grudnia 2005, 00:16

NO TOI PROSZĘ O PODPOWIEDŻ,JAKIE ZA ILE I DLACZEGO TAK(HAHAHA) DROGO.Bo chciałbym na tym polu trochę podziałać.Kiedyś nauczyłem się trochę"migać" aby móc szkolić Gł.niemych.Oczywiście dla tych on SGH jes niepotrzebne.
jak chceta to jedźta, ale nie jedźta jak chceta
Avatar użytkownika
adalberthus
 
Posty: 512
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2005, 14:04
Lokalizacja: toruń

Postprzez dianda » czwartek 22 grudnia 2005, 01:11

idz do PZG, powiedz co ci na wątrobie leży, tam cię skierują na naukę :) migowego.

Aczkolwiek... głuchoniemi (ci co wcale nie rozumieją mowy) zazwyczaj robią kursy wyjazdowe. Znaczy się w grupie zorganizowanej*. Wtedy jest odpowiedni człowiek itp. W normalnym wordzie rzadko który głuchoniemy jest w stanie sam "zdawać examin". Wiadomo - megafony, egzaminatorskie rady...

*Ps. Kursy takie jak np. w małych miastach, na wczasach, w ciagu 2 tyg. mozna zrobic.
:arrow: Kat. B: 29.11.2005
>>>Zdane za pierwszym podejściem<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
dianda
 
Posty: 152
Dołączył(a): piątek 28 października 2005, 10:27

Postprzez autopol-serwis » czwartek 22 grudnia 2005, 09:08

adalberthus napisał(a):NO TOI PROSZĘ O PODPOWIEDŻ,JAKIE ZA ILE I DLACZEGO TAK(HAHAHA) DROGO.Bo chciałbym na tym polu trochę podziałać.


Nie bardzo kumam o co chodzi, o montaż SGH, czy raczej przystosowanie "mirabeli", jeśli o to drugie to zapraszam na stronę http://www.autopol-serwis.pl tam możesz zobaczyć ofertę i zdjęcia jak to wygląda na gotowo w różnych wersjach. :)
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez gadzik » wtorek 03 stycznia 2006, 17:44

dianda napisał(a):głuchoniemi (ci co wcale nie rozumieją mowy) zazwyczaj robią kursy wyjazdowe. Znaczy się w grupie zorganizowanej*. Wtedy jest odpowiedni człowiek itp. W normalnym wordzie rzadko który głuchoniemy jest w stanie sam "zdawać examin". Wiadomo - megafony, egzaminatorskie rady


niestety tu jesteś w błędzie, ponieważ głuchoniemi nie "nie rozumieją mowy" a po prostu nie słyszą tego co sie do nich mówi, a rozumieć to rozumieją, jak mówisz im wolno i wyraźnie a przede wszystkim Twoja twarz jest skierowana w strone twarzy osoby głuchoniemej. Kursy robią normalnie, ale najczęsciej mają indywidualny tok zajęć. Czyli wykładowca tłumaczy im oddzielnie, albo - co lepsze OSK - maja wszelkie filmy uczące przepisów ruchu drogowego z napisami. Co do zdawania egzaminów to sprawa wygląda różnie w zalezności od WORDu. Bo zgodnie z przepisami osobie egzaminowanej może towarzyszyć tłumacz języka migowego. Więc wszystko jasne :)
pozdrawiam
gadzik

zapraszam na oficjalną stronę rap audycji brooklyn:
http://www.brooklyn.w.pl

egzamin - 02.01.06
część teoretyczna: 18/18
część praktyczna:
- placyk - P
- miasto - P
gadzik
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 03 stycznia 2006, 15:09
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez dianda » wtorek 03 stycznia 2006, 23:51

gadzik tak się składa że mam duuuzo znajomych głuchoniemych i właśnie nie rozumieją mowy, nawet jakbyś wyszedł z siebie i stanął obok mówiąc wyraźnie. Pozdrawiam próbującego!

Ps. Działam w związku właśnie takich osób.
:arrow: Kat. B: 29.11.2005
>>>Zdane za pierwszym podejściem<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
dianda
 
Posty: 152
Dołączył(a): piątek 28 października 2005, 10:27

Postprzez gadzik » środa 04 stycznia 2006, 00:36

cóż widać, że są różne przypadki. ok. niezmienia to postaci rzeczy, że jak głuchoniemy chce to potrafi i zda egzamin (jest wiele takich przypadków). jednakże można zauważyć wśród wielu osób wsteczny analfabetyzm, który raczej dyksredytuje taka osobe jako kierowcę. Nie tyle nie rozumie co sie do niej mówi, ale nawet nie rozumie co jest napisane. Własnie takie osoby według mnie nie powinny kończyc kursu na prawko.

co do związku, to powiedzmy, że kiedyś w przeszłości bylem bardzo blisko pzg, teraz już troszeczke mniej :D
pozdrawiam
gadzik

zapraszam na oficjalną stronę rap audycji brooklyn:
http://www.brooklyn.w.pl

egzamin - 02.01.06
część teoretyczna: 18/18
część praktyczna:
- placyk - P
- miasto - P
gadzik
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 03 stycznia 2006, 15:09
Lokalizacja: olsztyn


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości