Przejście przez ulicę

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Przejście przez ulicę

Postprzez waw » wtorek 17 kwietnia 2018, 11:42

Borys_q napisał(a):Wg mnie wyszło najlepiej oficer dyżurny opieprzył gościa który ci mandat wystawił i podarli wszystkie twoje kwity, jakbyś uchylał to przez sąd to było by kupę problemów i by to trwało nie wiadomo ile.

Niekoniecznie. Jeśli mandat ostał już odesłany do Izby Skarbowej to autor wątku może spodziewać się za jakiś czas egzekucji komorniczej za niezapłacony mandat.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Przejście przez ulicę

Postprzez pietrasstb » czwartek 13 czerwca 2019, 00:32

Witam serdecznie z prawa o ruchu drogowym Art. 26.7 W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia. Szedł o kulach więc mógł, a nawet jakby ktoś jechał i nieprzepuścił to tamten mógłby dostać mandat. Też chodzę o kulach i wiem ile te 80m czasem znaczą.
pietrasstb
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 12 czerwca 2019, 23:26

Re: Przejście przez ulicę

Postprzez Cyryl » piątek 14 czerwca 2019, 18:28

art. ten nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z obowiązku przepisów dotyczących wszystkich pieszych, ale jeżeli z różnych względów znajdą się na jezdni w dowolnym miejscu, art. ten nakłada obowiązek zachowania się kierującego wobec takiej osoby.

czy karać osoby niepełnosprawne gdy przechodzą w złym miejscu?
tu bywa różnie, bo są którzy pomogą przejść, a są też inni.

trzeba również pamiętać, że większość policjantów, to ludzie młodzi i sprawni i czasami nie rozumieją osób o ograniczonej sprawności.

na ostatnich Mistrzostwach Polski Oldboy-ów w Siatkówce Plażowej nasz mecz sędziował kwalifikant, czyli jeszcze nie sędzia najwyższego stopnia, ta impreza miała weryfikować, kto uzyska uprawnienia, a kto nie.
podczas jednego z meczy zostałem ukarany żółtą kartkę za opóźnianie wejścia na boisko po czasie.

po meczu podszedłem do sędziego (dużo młodszego ode mnie) i mówię: możesz mnie ukarać za niesportowe zachowanie, chamstwo itp., ale pamiętaj, że my nie tylko walczymy z przeciwnikiem, ale ze swoim słabym ciałem, więc sędziując różne kategorie wiekowe musisz wziąć to pod uwagę.

on (około 30 lat) po prostu nie rozumiał, że nie dla każdego w zasięgu jest po lub w trakcie ciężkiego wysiłku sprężyste podniesienie się i rącze wbiegnięcie na boisko.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości