prawko za "friko" !

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

prawko za "friko" !

Postprzez autopol-serwis » wtorek 05 lipca 2005, 14:36

:) W trakcie serfowania za informacjami do serwisów, spotkałem pana który sam zajmuje się szkoleniem kierowców, w tym ON i od niego mam taką informację. Nie wiem na ile jest to prawdą i możliwe, ale chcę się nią z Wami podzielić bo byc moze komuś to się przyda.
Otóż, jeśli Ośrodek Szkolenia Kierowców (OSK) zarejstruje się w Urzędzie Pracy jako instytucja szkoleniowa ( na tej zasadzie jak prowadzący kursy komputerowe, językowe itp. dla bezrobotnych), są do tego celu nawet specjalne formularze, to szkolenie bezrobotnych w takim ośrodku finansuje UP. Osoba niepełnosprwna podobno nie może być zarejstrowana jako bezrobotna, ale może być osobą poszukująca pracy i korzysta wówczas z podobnych przywilejów. Czyli zgłasza się do takiego OSK, a jej szkolenie jest finansowane przez UP.
Nie jestem pewien na 100% czy to możliwe, dlatego mam gorącą prośbę. Jesli ktoś z Was korzystał z takiej okazji lub zna kogoś takiego i wie że jest to mozliwe albo nawet zna taką szkołe nauki jazdy żeby podzilił się ze mną tą iformacją. Chciałbym ją udostępnić (oczywiście bez szczegółów personalnych) szerszemu gronu osób niepełnosprawnych.
_________________
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości