Prawo jazdy terminowe -problem

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy terminowe -problem

Postprzez maciejp » wtorek 15 maja 2012, 19:39

Witam!
Jestem osobą niepełnosprawną, cierpię na porażenie mózgowe. Trzy lata temu dostałem prawo jazdy terminowe
na normalny samochód, tzn. bez dodatkowego przystosowania dla osób niepełnosprawnych. Jazda nie sprawiała mi trudności. Obecnie kończy się ważność mojego prawa jazdy, byłem już na badaniach dla kierowców, tyle tylko, że o dziwo teraz wg. neurologa nie jestem już zdolny do prowadzenia pojazdu bez przystosowania. Mój stan zdrowia przez ostatnie 3 lata nie zmienił się. Co mam teraz zrobić? Czy może ktoś z was miał podobną sytuację?
maciejp
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 maja 2012, 19:35

Re: Prawo jazdy terminowe -problem

Postprzez kosmos » środa 16 maja 2012, 19:35

Witam,
Jestem instruktorem nauki jazdy, specjalizuję się w szkoleniu osób niepełnosprawnych. Czy ten lekarz określił, jakiego rodzaju dostosowanie jest niezbędne? W świetle obowiązujących przepisów uprawniony lekarz wydaje orzeczenie lekarskie, w którym stwierdza albo „istnienie przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami silnikowymi…” (to oczywiście dyskwalifikacja) albo stwierdza brak przeciwwskazań. Dodatkowo osoby niepełnosprawne oprócz informacji o braku przeciwwskazań mają wpisane ograniczenia w postaci kodów ograniczeń. Są to np. 20.06 – ręcznie sterowany hamulec roboczy, czy np. 40.11 – gałka na kierownicę itp. Niestety są lekarze, którzy nie mają pełnej wiedzy na ten temat i na wszelki wypadek odmawiają lub posługują się ogólnikami. Reasumując, jeśli lekarz uważa, że musi być auto dostosowane, to powinien określić to odpowiednimi kodami w orzeczeniu.
Pozdrawiam Piotrek
www.ty-tez-mozesz.pl
kosmos
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 16 maja 2012, 18:57


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości