opłata za egzamin

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

opłata za egzamin

Postprzez krakow92 » czwartek 11 sierpnia 2011, 19:39

Posiadam II grupę, jestem osobą niedosłyszącą. Ale nie mam wpisane w badaniu lekarskim, że nie dosłyszę, bo nie chciałam mieć prawa jazdy na określony czas.Doktor się zgodził, bo nie jest ze mną aż tak źle;)
I tu mam pytanie. Mając orzeczenie, ale nic nie jest zanotowane w tej karcie co mają w MORDZie można uzyskać 50% obniżki za opłatę egzaminacyjną (praktyczny) dla niepełnosprawnych ?
krakow92
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 11 sierpnia 2011, 19:36

Re: opłata za egzamin

Postprzez wawa » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 17:45

Wydaje mi się, że za dużo kombinujesz. Z jednej strony masz grupę ale nie chcesz PJ terminowego a na egzaminie chcesz skorzystać ze zniżki. A swoją drogą jak to gdzieś wyjdzie , że masz przez lekarza wystawione tak zaświadczenie to możesz mieć kłopoty i lekarz również. Jesteś młoda osobą a już kombinujesz na początku swego dorosłego życia. :wow:
jeśli "a" oznacza szczęście to:
a=x+y+z

x- to praca
y- to rozrywka
z- umiejętność trzymania języka za zębami

Albert Einstein
wawa
 
Posty: 118
Dołączył(a): piątek 06 lutego 2009, 18:00
Lokalizacja: B-B

Re: opłata za egzamin

Postprzez Maniek5k » wtorek 16 sierpnia 2011, 00:29

Zwyzke powinni dac, bo nie lubie kombinatorów. I tak za 2 lata pj bedzie terminowe caly czas. A tak tylko utrudniasz sobie i innym zycie - ale Twoje ryzyko, wiec rob jak chcesz. Tylko potem sie nie zdziw, ze misiek Ci mandat wystawi, bo 5x bedzie powtarzal 'dokumenty prosze' a Ty go nie uslyszlysz :P
Maniek5k
 
Posty: 277
Dołączył(a): niedziela 22 maja 2011, 15:58

Re: opłata za egzamin

Postprzez maestro11 » środa 24 sierpnia 2011, 14:18

Mandat tam można jeszcze przeżyć. Ale jak sporządzi wniosek do starostwa, czy do organu wydającego prawo jazdy o nasuwających się zastrzeżeniach, co do stanu zdrowia.

I starostwo czy organ wydający prawo jazy skieruję Cię na badania lekarskie do WOMP.


A wiedz jedno, że ostatnio zmieniły się przepisy w sprawie badań lekarskich kierowców, i obecnie prawo jazdy nie może otrzymać osoba poważnie niedosłysząca czy głucha.

Więcej znajdziesz w Rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie badań lekarskich kierowców z 15 kwietnia 2011 roku (Dz. U. z 28 kwietnia 2011 roku nr. 88 poz.503)
maestro11
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 08 kwietnia 2011, 20:52


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości