Mam bardzo ważne pytanie. Prosze o odpowiedz

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Mam bardzo ważne pytanie. Prosze o odpowiedz

Postprzez edzio39 » poniedziałek 20 października 2008, 16:08

Witam. Mam 17 lat i nie słyszę na jedno ucho. Czy to mi przeszkodzi w zdobyciu prawa jazdy? Na drugie słyszę na 100%.

Pozdrawiam
edzio39
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 20 października 2008, 16:05

Postprzez jessroncen » poniedziałek 20 października 2008, 17:39

Nie przypominam sobie żeby lekarz badał mój słuch - najważniejszy jest wzrok i reakcje odruchowe, niesprawne jedno ucho nie jest przeszkodą w kierowaniu pojazdem
Avatar użytkownika
jessroncen
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek 23 czerwca 2008, 13:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cman » poniedziałek 20 października 2008, 17:58

Rozporządzenie napisał(a):ZAŁĄCZNIK Nr 4

SPOSÓB OCENY STANU NARZĄDU SŁUCHU I RÓWNOWAGI OSÓB BADANYCH W CELU STWIERDZENIA ISTNIENIA LUB BRAKU PRZECIWWSKAZAŃ ZDROWOTNYCH DO KIEROWANIA POJAZDAMI

I. Badanie osób ubiegających się o prawo jazdy określonej kategorii lub pozwolenie do kierowania tramwajem albo kierujących tymi pojazdami
1. Stan narządu słuchu:
1) osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii A, A1, B, B1, B+E, T albo kierujących pojazdem, w stosunku do którego wymagane jest prawo jazdy kategorii A, A1, B, B1, B+E, T - słyszalność szeptu każdym uchem oddzielnie przynajmniej z odległości 3 m (wskazane badanie audiometryczne);
osoby poważnie niedosłyszące, głuche, również z wszczepem ślimakowym, lub głuchonieme mogą kierować pojazdem, z wyjątkiem osób ubiegających się lub posiadających świadectwo kwalifikacji oraz kandydatów na instruktorów lub egzaminatorów i instruktorów lub egzaminatorów; wymagane dodatkowe oznakowanie pojazdu;
2) osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii C, C1, D, D1, C+E, C1+E, D+E, D1+E oraz pozwolenie do kierowania tramwajem oraz ubiegających się o świadectwo kwalifikacji - słyszalność szeptu każdym uchem oddzielnie przynajmniej z odległości 6 m - audiogram tonalny prawidłowy;
stan narządu równowagi - w każdym przypadku wymagana całkowita sprawność narządu równowagi.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości