opadające stopy a prawo jazdy

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

opadające stopy a prawo jazdy

Postprzez mercedesu » wtorek 29 stycznia 2008, 23:38

Witam mam opadające stopy z tego powodu nie mogę sprawnie operować pedałami. Czy możecie mi coś doradzić? Może ktoś ma podobny problem albo wie w jaki sposób mogę się z nim uporać?
mercedesu
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 29 stycznia 2008, 23:03

Postprzez Vallor » niedziela 10 lutego 2008, 19:20

Świetnie Cię rozumiem. Ja zanim dowiedziałem się o swojej dolegliwości, byłem normalnym, niby zdrowym chłopakiem.
I właśnie jakiś czas temu mama zaproponowała mi jazdę autem z manualną skrzynią biegów. Pierwszy raz - zgasł(logiczne, no bo to za szybko puściłem sprzęgło). Drugi raz - znowu zgasł. Co to może być?? Próbowałem 5 razy, za każdym razem gasł. Od razu tracę czucie, gdy z gazu na hamulec mam przekładać i o mało co bym w drzewo przywalił;(.
Wydaje mi się, że zostaje jedyna opcja - prawko na automat.
Vallor
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 10 lutego 2008, 19:12

Postprzez mercedesu » sobota 16 lutego 2008, 15:19

Tak właśnie chyba zrobię najpierw spróbuję na automacie i jak dam radę to tak zostanie a jeśli nie będę mógł sprawnie dać sobie rady dołożę sprzęt (gaz i hamulec sterowany ręką)
mercedesu
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 29 stycznia 2008, 23:03

Postprzez Gość » sobota 23 lutego 2008, 00:25

Słuchajcie, w takim razie ja mam to samo! Powaga, nie żartuję. Nie mogę sprawnie operować pedałami, nie mam wyczucia. I proszę nie kasujcie moich postów jak to macie w zwyczaju :x Jestem tak samo niepełnosprawny jak ludzie piszący w tym dziale, na 100 %
Gość
 

Postprzez autopol-serwis » wtorek 26 lutego 2008, 16:33

mercedesu napisał:
a jeśli nie będę mógł sprawnie dać sobie rady dołożę sprzęt (gaz i hamulec sterowany ręką)...


ja proponuję od razu tak się nastawić, automat zastępuje jedynie operowanie sprzęgłem (najwyżej będzie szarpał przy ruszaniu), natomiast jeśli macie problemy z czuciem pedałów to niewłaściwe operowanie gazem a zwłaszcza hamulcem może się okazać tragiczne w skutkach
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez mercedesu » piątek 29 lutego 2008, 22:53

A czy mógłbym to rozwiązać w taki sposób, że zamiast samochodu z automatyczną skrzynią biegów, kupię samochód z manualem i do tego automatyczne sprzęgło + gaz i hamulec sterowany ręką? Zda to egzamin i czy w ogóle tak się da?
mercedesu
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 29 stycznia 2008, 23:03

Postprzez autopol-serwis » sobota 01 marca 2008, 10:08

jeśli masz sprawne ręce to nie widzę problemu
opisałem te "wynalazki" na stronie http://www.on.autocentrum.pl a pokazałem na stronie http://www.autopol.webd.pl/autopol-serw ... leria.html
zapraszam sam się przekonaj... :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości