prawo jazdy a proteza przedramienia lewego

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

prawo jazdy a proteza przedramienia lewego

Postprzez iwona79 » poniedziałek 21 stycznia 2008, 23:29

jestem osoba niepełnosprawna od urodzenia . brak lewej dloni i czesci przedramienia. postanowiłam zrobic prawo jazdy. jednakze dzis sie rozczarowałam na wizycie u lekarza, gdyż powiedział ze musze uczyc sie jezdzic z proteza reki.wiem ze z ta proteza sobie nie poradze , wczesniej uczyłam sie troche jezdzic bez protezy. moze ktos był w podobnej sytuacji i wie cos na ten temat???czy ta proteza jest za tak konieczna. czy musze sie w niej uczyc jezdzic?
iwona79
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 23:14
Lokalizacja: brodnica

Postprzez njoy » wtorek 22 stycznia 2008, 11:54

Zmień lekarza.
Wystarczy, że będziesz miała samochód z automatyczną skrzynią biegów plus sterowanie kierunkowskazami pod prawą ręką. Musisz tylko znaleźć OSK, które spełni te warunki, albo mieć swój samochód przystosowany do nauki jazdy.
Życzę wytrwałości.
njoy
 
Posty: 198
Dołączył(a): środa 08 czerwca 2005, 07:56

bez protezy też można

Postprzez autopol-serwis » sobota 26 stycznia 2008, 10:42

lekarz trochę nadgorliwy...
najlepiej odesłać go na stronę: http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=92
a jak nie wie co ma wymyśleć to niech napisze
107 - wymagane dostosowanie pojazdu do rodzaju schorzenia. i to wystarczy !!!
sam przystosowywałem samochód dla osoby, która miala taki sam problem i tak jak napisał njoy
Wystarczy, że będziesz miała samochód z automatyczną skrzynią biegów plus sterowanie kierunkowskazami pod prawą ręką...

a adresy OSK które szkolą ON podałem na stronie http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=29
poza tym jesli nie znajdziesz OSK z tak przystosowanym samochodem to możesz uczyć sie jeździć i zdawać egzamin na swoim, odpowiednio przystosowanym samochodzie :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Re: bez protezy też można

Postprzez autopol-serwis » piątek 21 marca 2008, 18:00

autopol-serwis napisał(a):lekarz trochę nadgorliwy...

jeszcze raz to potwierdzam
temu człowiekowi przystosowałem samochód, do nauki jazdy i jego potrzeb, aktualnie jest pierwszym w Polsce niepełnosprawnym kierowcą wyścigowym z licencją;
http://www.wielkapasja.pl/
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

lekarze.....

Postprzez iwona79 » środa 26 marca 2008, 02:15

osoby niepelnosprawne zawsze maja pod gorkie :( POTWIERDZAM TO. co lekarz to nowy wymysł i nowy kod na ograniczenie ON . Bardzo trudno jest znajesc kompetentnego lekarza ktory Nas rozumie i czasami to juz mialam wrazenie ze nie dostane odpowiedniego zaswiadczenia. Jeden z lekarzy to nawet do ministerstwa zadzwonił aby dowiedziec sie co ma mi wpisac. smieszne prawda?! A CZY TO TAK TRUDNO WPISAC KOD 107. Myslałam juz aby sobie odpuscic zrobienie kursu prawo jazdy . jestem rozczarowana postawa lekarzy :(
iwona79
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 23:14
Lokalizacja: brodnica

Postprzez iwona79 » piątek 25 lipca 2008, 19:40

Dlugo nie zagladałam na ta strone. Chciałam tylko powiedziec ze nie poddałam sie tak szybko.mam juz za soba ponad polowe godzin wyjezdzonych i ustalona date na egzamin teoretyczny. :lol: za kierowica czuje sie super.moje marzenia sie spełniaja. ps.myslałam ze PFRON SFINANSUJE MI KURS PRAWO JAZDY ale i na nich sie zawiodłam. Musze liczyc tylko na siebie. pozdrowionka :wink:
iwona79
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 23:14
Lokalizacja: brodnica

Postprzez iwona79 » środa 22 października 2008, 17:28

witam wszystkich. dzis 22,10 miałam egzamin praktyczny do ktorego podchodziłam pierwszy raz i udało sie. ZDAŁAM. MOJ WYSIŁEK I WYTRWAŁOSC ZOSTAŁY WYNAGRODZONE . CO PRAWDA MUSZE MIEC SAMOCHOD Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW ALE TO NIC. NAJWAZNIEJSZE ZE MOGIE BYC SAMODZIELNA I NIEZALEZNA . JESTEM SZCZESLIWA :D :D :D
iwona79
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 23:14
Lokalizacja: brodnica

Postprzez Duszek » czwartek 23 października 2008, 14:47

Gratulujemy!!!!!!!!!! :)

I niechaj inni ida w Twoje slady!
Avatar użytkownika
Duszek
 
Posty: 534
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2008, 21:06
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Postprzez iwona79 » piątek 24 października 2008, 21:34

DZIĘKUJĘ ZA GRATULACJE :wink: :D :D ps chce tylko jeszcze powiedziec innym osobom niepełnosprawnym aby nie bali się i dążyli do wyznaczonego celu a napewno wszystko im się uda. :D :D :D
iwona79
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek 21 stycznia 2008, 23:14
Lokalizacja: brodnica

Postprzez ButterflyEffect » piątek 24 października 2008, 22:09

Iwona, wielkie gratulacje ;) Osoby niepełnosprawne powinny brać z Ciebie przykład! ;)
...pensa prima di sparare, pensa prima di dire, di giudicare...
_________________________
Kobieta za kierownicą Kropki ;)
ButterflyEffect
 
Posty: 510
Dołączył(a): czwartek 20 marca 2008, 11:43
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości