kat. D a niepełnosprawność

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

kat. D a niepełnosprawność

Postprzez Marek9494 » niedziela 28 września 2014, 13:34

Witam! Chciałbym przystąpić do kursu prawa jazdy na kat. D jednak nie mogę się dowiedzieć o konkretnej odpowiedzi z moim problemem 'zdrowotnym'. Mianowicie po wypadku straciłem częściowo palecIV (2 paliczki) i V (1 paliczek) w lewej dłoni. Czy to może stanowić przeszkodę aby być zawodowym kierowcą autobusu?
Drugie moje pytanie przy okazji... Czy kurs prawa jazdy można robić od 21 roku życia? Czytałem o tym dużo i opinie są podzielone, również w ustawie o kierujących pojazdami i ustawie o ruchu drogowym.
Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam .
Marek9494

Re: kat. D a niepełnosprawność

Postprzez Michal9191 » niedziela 28 września 2014, 13:41

Zapisać mogą się osoby, które ukończyły lub w ciągu najbliższych trzech miesięcy ukończą 24 lata.

Warunkiem przystąpienia do szkolenia z kwalifikacji wstępnej przyspieszonej jest posiadanie ukończonych:
- 21 lat – dla kategorii C,
- 23 lata – dla kategorii D
Michal9191

Postprzez Radhezz » niedziela 28 września 2014, 17:27

Ja dodam od siebie w kwestii niepełnosprawności - jeśli przejdziesz badania psychotechniczne nie ma żadnych przeszkód, a z tego co sam przechodziłem brak jednego czy dwóch palców nie uniemożliwia przejścia badania.

P.S.
Prawko kat. D można zrobić wcześniej (21 lat), trzeba tylko ukończyć kwalifikację wstępną pełną - na mój gust to się średnio opłaca, ale jak kto lubi...
Strażak / ex-Kierowca karetki / ex-Transport krwi / Żołnierz rezerwy-kierowca
[B][BE][C][CE][D][DE]
Obrazek
Radhezz

Postprzez Michal9191 » niedziela 28 września 2014, 20:52

Zgadzam się zapomniałem dopisać pełna KW mało opłacalne ale co kto lubi mimo wszystko powodzenia ; )
Michal9191

Postprzez magazyn » poniedziałek 08 lipca 2019, 19:20

Witajcie!
Mam pytanie: Ja jako niesłyszący od urodzenia (WINA MATKI - straciłem słuch po urodzeniu) czy mogę spróbować pójść na badania kierowy z kat. D ?
Czy potrzeba będzie badania psychotechniczne, gdy nie chce jeździć ZAWODOWO, a chciałbym jako PRYWATNIE (jak samochodem osobowym poniżej 3,5t) ?

Pytam na poważnie, bo słyszałem że kandydat na kierowce zawodowego stracił prawo jazdy kat B. Nie wiem czy prawda, ale tak można łatwo stracić prawo jazdy.

Warto stracić kasę na badania ?
magazyn

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych