dzwon/policja czy to potrzebne ??

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

dzwon/policja czy to potrzebne ??

Postprzez Łakom » środa 28 stycznia 2004, 16:06

...no napewno słyszeliscie o nowym przepisie który wszedł w życie 1 stycznia b.r. dotyczący wzywania policji do kazdej kolizji/stłuczki...... czy jest to potrzebne :?:
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez ella » środa 28 stycznia 2004, 16:26

Jest to wymóg towarzystw ubezpieczeniowych. Ale mnie sie wydaje, że powinno być tak jak było, wzywanie policji tylko do większych stłuczek, wypadków. Wystarczyłoby tylko oświadczenie. Teraz bardzo długo czeka się na przyjazd policji a i często blokuje się niepotrzebnie ulicę.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » środa 28 stycznia 2004, 19:06

poco blokowac ? ? ? Jesli nie ma uszczerbku na zdrowiu usuwamy pojazdy,
w miejsce gdzie nie stwarzaja one zagrozenia dla ruchu drogowego

Dalej to jest? ja slyszalem ze mozna zadzwonic do ubezpieczyciela i spytac sie czy wolac policje (a i jeszcze jedno myko slysznołem, wystarczy zadzwonic na policje i poinformowac o fakcie ). To jest najglupsza sprawa jaka wymyslili ;) czekac z rozbitym bocznym kierunkiem na policje w granicach 2 godzin :] ;)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Łakom » piątek 30 stycznia 2004, 12:21

widze ze mój temat cieszy sie niebywałą aktywnością :D Moze ja powiem jakie mam na ten temat zdanie, a więc z jednej strony jest to rozwiązanie bardzo dobre w wręcz idealne, dlaczego otóż nie raz sie słyszy ze winnowajca przyznaje sie do winy a poźniej gdy przychodzi co do czego on zmienia zeznania i odwraca kota ogonem mówiąc ze był pod stresem, nie wiedział co robi i podpisał to oświadzenie jako winny...... Teraz przynajmiej takich "numerów" nie będzie, a nikt chyba nie chiciały by byc oszukany przez jakiegoś cfela który jeszcze Was zrobi jako winnego i polecą Wam zniżki, Minusy wzywania policji otóż kiedys ( koło października listopada) słyszałem ze od nowego roku drogówka bedzie miała płacone w zalezności od ilości mandatów ale sprawa szybko ucichła, ale teraz jak tak myśle to nie jest tylko wymóg agencji ubezpieczoniewych, policja natym tez zyskała, w tej chwili drogówka przez całą "dniówke" przyjeżdza i wypisuje mandaty, ( a 100 zł to min. )..........
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez miros » piątek 30 stycznia 2004, 21:27

no w sumie zawsze ktos jest winny wiec mandacik mozna wypisac.

jak dla mnie jest to jeden z nielicznych przepisow ktore sa dobre. juz zaden winowajca sie nie wiwinie. tylko problem z tym ze policja nie zawsze tak szybko przyjezdza do malych stluczek, czasami mozna czekac ponad godzinke.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez dorsio » sobota 31 stycznia 2004, 14:09

Uważam, że w mniejszych miastach jest to korzystne rozwiązanie. ponieważ drogówka zwykle ma niewiele roboty(i paliwa :) ) i mogą bez problemu w krótkim czasie przyjechać. Pozatym jest to wygodniejsze jeżeli kolizję spowoduje osoba będąca przejazdem w mieście. Natomiast w większy miastach może pojawić się problem długiego oczekiwania na przyjazd policji. Myśle też, że częściowo odciążą policje firmy ubezpieczeniowe, które będą przysyłać swoich pracowników na miejsca zdarzeń.
Avatar użytkownika
dorsio
 
Posty: 182
Dołączył(a): czwartek 19 czerwca 2003, 15:29
Lokalizacja: Puławy

Postprzez Sławek_18 » sobota 31 stycznia 2004, 15:25

ie trzeba wzywać policji, wystarczy poinformowac ja o zdarzeniu.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Łakom » niedziela 01 lutego 2004, 00:17

Sławek ale to jest tylko teoretycznie a praktyka mówi sama za siebie, trzeba wezwac policje tylko dlatego żeby uzyskac prokokół ze zdażenia a ten protokół jest wymagany przez firmy ubezpieczeniowe, więc jak nie wezwiesz policji nie masz protokołu a bez protokołu nie masz po co iść do po odszkodowanie,
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Sławek_18 » niedziela 01 lutego 2004, 09:51

dobry znajomy ojca mial kolizje koles mu na dupe wjechal na swiatlach. Zadzwonili na policje poimformowali o kolizji dostali nuumer kolizji i to wszystko, nie wiem czy sporzadzali oswiadczenie. Nie musiala przyjezdzac policja
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Re: dzwon/policja czy to potrzebne ??

Postprzez mostom » wtorek 03 lutego 2004, 11:40

Łakom napisał(a):...no napewno słyszeliscie o nowym przepisie który wszedł w życie 1 stycznia b.r. dotyczący wzywania policji do kazdej kolizji/stłuczki...... czy jest to potrzebne :?:

Moim skromnym zdaniem przepis jest super - tylko wykonanie tragiczne - powinni zwiększyć ilość policjantów (drogówki) i nie byłoby problemu.
Sam miałem przypadek kiedy gościu wyprzedzał mnie na skrzyżowaniu jak skręcałem i przyfasolił. Okazało się, że będzie ze mną studiować na roku (były wakacje) więc podpisał oświadczenie i pomoc drogowa odprowadziła mojego cara do garażu - policji nie wzywaliśmy. Po kilku dniach okazało się, że gościu wycofał oświadczenie - za namową ojca - a ja miałem sporo problemów przez to. Dodatkowo nagle zginęły dokumenty w ubezpieczalni z oświadczeniem - szczyty dosłownie. Sprawa trafiła na kolegium - gościu przegrał ale ile mnie to czasu i nerwów kosztowało to już moje.
Dlatego uważam, że najlepiej wzywać policję i wtedy nie ma żadnych problemów.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: dzwon/policja czy to potrzebne ??

Postprzez mostom » wtorek 03 lutego 2004, 11:42

Łakom napisał(a):...no napewno słyszeliscie o nowym przepisie który wszedł w życie 1 stycznia b.r. dotyczący wzywania policji do kazdej kolizji/stłuczki...... czy jest to potrzebne :?:

Moim skromnym zdaniem przepis jest super - tylko wykonanie tragiczne - powinni zwiększyć ilość policjantów (drogówki) i nie byłoby problemu.
Sam miałem przypadek kiedy gościu wyprzedzał mnie na skrzyżowaniu jak skręcałem i przyfasolił. Okazało się, że będzie ze mną studiować na roku (były wakacje) więc podpisał oświadczenie i pomoc drogowa odprowadziła mojego cara do garażu - policji nie wzywaliśmy. Po kilku dniach okazało się, że gościu wycofał oświadczenie - za namową ojca - a ja miałem sporo problemów przez to. Dodatkowo nagle zginęły dokumenty w ubezpieczalni z oświadczeniem - szczyty dosłownie. Sprawa trafiła na kolegium - gościu przegrał ale ile mnie to czasu i nerwów kosztowało to już moje.
Dlatego uważam, że najlepiej wzywać policję i wtedy nie ma żadnych problemów.
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez X » czwartek 05 lutego 2004, 02:41

Przepis ten jest:

- BEZSENSOWNY
- IRACJONALNY
- BEZCELOWY

z punktu widzenia obywatela.

Jestem po prostu zachwycony naiwnoscia ludzi popierajacych ten przepis....

Dlaczego?

Ano dlatego, iz niech mi ktos poda powod, dlaczego ZA PANSTWOWE pieniadze maja byc ochraniane interesy bogatych, preznie sie rozwijajacych towarzystw ubezpieczneiowych...

Biedna policja nie ma pieniedzy na paliwo, a teraz musi zapierdzielac do nawet najdrobniejszej ryski na aucie... (tak swoja droga, $ na paliwo otrzymuje z pieniedzy podatnikow, nie?)

Czyli chronimy interesy swietnie sobie radzacych firm ubezpieczneiowych.

No dobrze - byly oszustwa.... Teraz jest przepis i nie ma niby opszustw. I co robia ubezpieczalnie? Przeciez teraz oszczedzaja grube $, ktore do tej pory byly niby wyludzane.... Wiec dlaczego nie zmniejsza stawek ubezpieczeniowych????????????????????????

Odpowiedz wymyslcie sobie sami.

I jeszcze raz gratuluje krotkowzrocznosci osobom popierajacym tenze przepis.
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez ella » poniedziałek 01 marca 2004, 11:02

No i przepis o wzywaniu policji do każdej stłuczki od 9 marca zostaje wycofany. Będzie po staremu.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości