Niezgodność danych w dokumentach/wątek oddzielony

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Niezgodność danych w dokumentach/wątek oddzielony

Postprzez Hero » czwartek 19 kwietnia 2007, 15:04

Ja mam pytanie z innej beczki. A mianowicie czy jak np niezgadza się miejsce urodzenia (np na dowodzie jest miasto A, a na Prawku jest miasto B) to czy jakies konsekwencje mogą z tego być ? Prócz tego powiedzmy, ze na prawku jest wszystko OK i wszystko sie zgadza.

Jak masz pytanie z innej beczki to nie podpinaj do wątku o czym innym/mod/
(2007-04-13) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.

(2007-04-19) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
Avatar użytkownika
Hero
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2007, 16:17
Lokalizacja: Radlin

Postprzez scorpio44 » czwartek 19 kwietnia 2007, 15:45

Na pewno masz na myśli miejsce urodzenia, a nie miejsce zamieszkania? :D Jakim cudem może być w dokumencie wpisane złe miejsce urodzenia? No teoretycznie może być przez pomyłkę, ale chyba oczywiste jest, że wtedy się to od razu zgłasza...
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Hero » czwartek 19 kwietnia 2007, 16:10

Chodziło mi o miejsce urodzenia ! Ok, ale gdyby ktoś tego nie zgłosił a Policja by tą osobę skontrolowała, to czy i jakie mogła by ponieść konsekwencje ?!
(2007-04-13) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.

(2007-04-19) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
Avatar użytkownika
Hero
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2007, 16:17
Lokalizacja: Radlin

Postprzez Ad_aM » czwartek 19 kwietnia 2007, 16:20

Wtedy dokument jest nieważny, bo jest wystawiony na osobę która ma twój pesel, ale urodziła się w tej miejscowości B :wink:
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kwito » czwartek 19 kwietnia 2007, 16:32

a czy numer pesel nie jest niepowtarzalny? wydaje mi się że nie może być drugiej osoby o takim samym peselu, ale pewności nie mam...
Obrazek
kat. B - zdane za pierwszym razem 10.03.2006
od 24.02.2008 jeżdżę Trampkiem i jestem z niego dumny :P
Avatar użytkownika
kwito
 
Posty: 517
Dołączył(a): piątek 02 grudnia 2005, 00:32
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk

Postprzez Hero » czwartek 19 kwietnia 2007, 16:43

Ad_aM napisał(a):Wtedy dokument jest nieważny, bo jest wystawiony na osobę która ma twój pesel, ale urodziła się w tej miejscowości B :wink:


Ale przeciez pisałem wyżej, że wszystko się zgadza prócz miejsca urodzenia. Bo chodzi o to, że jak ja się kiedyś rodziłem to te miasto nazywało się(należało pod) Wodzisław Śląski, natomiast parę lat później zmieniono jego nazwę na Rydułtowy(stało się osobnym miastem). I o to chodzi... A miasto Wodzisław Śląski istnieje...Rydułtowy również...
(2007-04-13) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.

(2007-04-19) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
Avatar użytkownika
Hero
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 11 kwietnia 2007, 16:17
Lokalizacja: Radlin

Postprzez scorpio44 » czwartek 19 kwietnia 2007, 16:52

kwito napisał(a):a czy numer pesel nie jest niepowtarzalny? wydaje mi się że nie może być drugiej osoby o takim samym peselu, ale pewności nie mam...

Mnie też się tak wydaje, ale Ad_aM chyba wcale nie zasugerował, że jest inaczej...
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ctl83 » sobota 21 kwietnia 2007, 13:33

Hero napisał(a):Ale przeciez pisałem wyżej, że wszystko się zgadza prócz miejsca urodzenia. Bo chodzi o to, że jak ja się kiedyś rodziłem to te miasto nazywało się(należało pod) Wodzisław Śląski, natomiast parę lat później zmieniono jego nazwę na Rydułtowy(stało się osobnym miastem). I o to chodzi... A miasto Wodzisław Śląski istnieje...Rydułtowy również...


Moja babcia urodziła się w 1934 r. w Stanisławowie i miała w dokumentach "Miejsce urodzenia: Iwano-Frankowsk (ZSRR)". Ale chyba powinni wpisać nazwę miasta z dnia twoich urodzin (logiczne), bo to się nie zmienia przez całe życie. I poza tym pamiętaj, że nie musisz mieć dowodu osobistego przy sobie. Ja go nie noszę nigdzie, tylko prawko.
ctl83
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek 20 października 2006, 14:19

Postprzez Ad_aM » sobota 21 kwietnia 2007, 20:10

kwito napisał(a):a czy numer pesel nie jest niepowtarzalny? wydaje mi się że nie może być drugiej osoby o takim samym peselu, ale pewności nie mam...



No o to chodzi. Więc jeśli np. mój pesel to 43, to jest on przypisany Adamowi urodzonemu w Łodzi, a nie Adamowi ze Szczecina :wink: (Bo de facto on nie istnieje) I tu zaczynają się schody, które będą mogły utrudnić urzędowo życie
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości