mróz :((

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

mróz :((

Postprzez guli » wtorek 06 stycznia 2004, 01:24

ehhhh coś mnie trafia już :/. ja chcę dodatnie temperatury!!! koszmar normalnie..... nie moge auyta odpalić bo akumulator za słaby (pomijam walke z zamkiem każdego dnia).... mam pytanko czy może być to spowodowane że coś slłby akumulator mała ilością wody w nim? dzięki za wszelkie sugestie.

p.s i nie mówice kup sobie prostownik bo aktualnie nie mam kasy :( :P
Pozdrawiam
Guli
Avatar użytkownika
guli
 
Posty: 92
Dołączył(a): sobota 14 grudnia 2002, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sławek_18 » wtorek 06 stycznia 2004, 12:01

Co masz dieselka? :D Moj ojciec tez dzisiaj nie mogl odpalic z 2 AQ
:D
Moze masz swiece popalone ?
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Łakom » wtorek 06 stycznia 2004, 12:30

Guli na zamarznięte zamki to polecam wizyte w dobrym sklepie motoryzacyjnym, a tam napewno mają różnego rodzaju płyny, środki, pasty no jednym słowem wszystko do wszystkiego :D
jeżeli chodzi o akumulator to polecam jazde na światłach pozycyjnych, wtedy akumulator szybko sie podładuje, gdyz pobór mocy jest niewielki..... ryzyko istnieje dość duże ale zawsze moża powiedzieć ze wyłącznik sie zepsuł i :D druga sprawa to nie można zapalac samochodu na światałach, nie zapalaj tez świateł zaraz po odpaleniu silnika pozwól niech alternator popracuje troche na sucho czyli bez poboru mocy ( świateł )
Jeżeli chodzi o wode do akumulatora to wiem tylko tyle że należy wlewać tylko wodę destylowaną,
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez X » wtorek 06 stycznia 2004, 15:42

Guli nie tylko Ty masz problemy :).

Mi teraz, jak zostawie na noc, odpala dopiero za 3-4 razem :(. A potem juz normalnie, od reki odpala.... Po nocy zonwu za 3-4 razem, potem juz normalnie :(.

I tez mi zamek zamarza :). Od strony kierowcy, trzeba otwierac zamek od drzwi pasazera. Kupilem jakis 'rozmrazacz do zamkow', trzeba bedzie go wybrobowac.

A jesli chodzi o akumulatoir Guli. Alternatywa jest rowniez branie go do domu :). Prymitywne, ale skuteczne :)
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez miros » środa 07 stycznia 2004, 00:15

i troche uciazliwe taszczyc codziennie akumulatorek od samochodu do domu (odkrecac, wyjmowac potem znowu wkladac i przykrecac) LIPA panie LIPA.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Łakom » środa 07 stycznia 2004, 13:38

noszenie akumulatora do domu ma jeden bardzo duży plus, a mianowicie nikt Ci nie ukradnie auta :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez miros » środa 07 stycznia 2004, 18:00

ja tam wole zawsze dwa kola odkrecac i zabierac do domu. zawsze latwiej je potoczyc niz niesc akumulator, a samochodu i tak nikt nie ukradnie.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Sławek_18 » środa 07 stycznia 2004, 20:39

e tam dupa ja parkuje na balkonie. a noszenie aq to sport 8)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Hunterus » środa 07 stycznia 2004, 23:35

zajedz na warsztat i sprawdz jaki poziom ładowania daje alternator ;] moze poprostu jest za słaby i ledwo utrzymuje czynnosci życiowe silnika :)
Do akumulatora dolewa sie wody destylowanej ;] ale niekoniecznie mój tata do akumulatora dolewa mieszanki :) wody z elektrolitem ;] i akumulatorek działa do dzisiaj :) jeśli będzie za dużo wody to mróz rozwali obudowe akumulatora i przy okazji wypali troszke blachy w samochodzie a wtedy zostanie tylko wymiana akumulatorka.
Jeżeli masz dieselka to radze grzać tyćke dłóżej :) powinno pomóc :) śfiece nie powinny paść.
Ja mam garażyk i sie tego nie boje :P
Pifko Furka i Ładna Kobitka
To zupełnie do szczęścia wystarczy :D
Avatar użytkownika
Hunterus
 
Posty: 56
Dołączył(a): wtorek 21 października 2003, 11:05
Lokalizacja: Gryfino

Postprzez guli » czwartek 08 stycznia 2004, 10:51

Dzieki wszystkim za rady :)

Do wszystkiego generalnie sie stosuje, czyli nie wlaczam swiatel i radia przed odpaleniem autka. Swiece wymienialem w pazdzierniku, wiec to raczej nie to :). Z ciekaowsci spojrzalem jaki jest poziom wody destylowanej w akumulatorze si sie przerazilem. Ludzie Sahara przy tym to ocean! Btw. Teraz przy odpaleniu auta slysze jak ta dolana woda "bulgocze", czy jest to normalne zjawisko? Tak sobie mysle ze jak kupowalem autko to 1 wlasciciel podmienil akumulator :(. Dieselka nie mam jak cos, ewidentnie padl mi akumulator, bylem juz tak zdesperowany ze musialem odpalic na pych ktoregos razu (tak wiem rozrzad, ale nie bylo wyjscia). No i kupilem odmrazacz do zamkow w jakims hipermarkecie i otwiera sie elegancko. Przydatna rzecz :)
Pozdrawiam
Guli
Avatar użytkownika
guli
 
Posty: 92
Dołączył(a): sobota 14 grudnia 2002, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sławek_18 » czwartek 08 stycznia 2004, 12:08

hehe 5 zlotych sie nalezy :D

AQ jest do wyrzucenia jak paliles bez wody :(
Kup nowy my tez dzisiaj bedziemy zakupywac nufke :) :) bo denerwujace jest zmienianie dziennie 4 razy aq :D a wiec nie tylko Ty masz z AQ problem, (tyle, ze ja mam D)
A co do rozrzadu, masz pasek czy lancuszek ? Ja juz kilkanascie razy odpalalem na hol, z tym ze ja mam lancuch.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kasia » czwartek 08 stycznia 2004, 12:52

Chyba trzeba wziąść pod uwagę, że przy takich mrozach dobry akumulator to podstawa. oczywiście wszelkie odmrażacze i np. silikony do uszczelek (żeby drzwi nie zamarzły). A do Diesli - dobre paliwo i dodatki uszlachetniające.
Wiecie jaki efekt? 10 - letni diesel, z przebiegiem prawie 300 tys., przy temperaturze - 20 stopni - zapala za pierwszym podejściem a parkuje na polu. Tylko został przygotowany do zimy - nowy akumulator, świece żarowe i dodatki do paliwa.

A tak wogóle to ja się cieszę bo mój benzyniaczek odpala bez problemu. No cóż, ale ma dopiero pół roku....

Podobno idzie ocieplenie...
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez guli » czwartek 08 stycznia 2004, 12:55

w tym problem ze pasek :p
Pozdrawiam
Guli
Avatar użytkownika
guli
 
Posty: 92
Dołączył(a): sobota 14 grudnia 2002, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ella » piątek 09 stycznia 2004, 12:49

A czy przypadkiem macie może jakąś metodę na zamarzanie szyb w środku w samochodzie :?:
Jest to denerwujące jak w czasie jazdy boczne szyby zamarzają i nie widać nic w lusterkach.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » piątek 09 stycznia 2004, 19:10

ella napisał(a):A czy przypadkiem macie może jakąś metodę na zamarzanie szyb w środku w samochodzie :?:
Jest to denerwujące jak w czasie jazdy boczne szyby zamarzają i nie widać nic w lusterkach.

SKROBANKO :) :) :) :) U mnie tez kilka razy pozamarzaly szybki :shock:
Kup sobie odmrazacz dobra i przydatna rzecz.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości