Ocena OSK

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Ocena OSK

Czy oceniamy w podziale na miasta
17
89%
czy pozostawiamy tak jak jest
1
5%
czy jeszcze inaczej
1
5%
 
Liczba głosów : 19

Ocena OSK

Postprzez ella » czwartek 29 marca 2007, 00:14

Powracam do postu Karoliny napisanego jakis czas temu bo otrzymałam następną podobną prośbę/propozycję
Mnie zdziwiło na samym początku trochę co innego (piszę o tym, bo może da się to rozwiązać razem z omawianym problemem). Otóż jest dział "Oceń OSK". Po czym wchodzę tam i jest, załóżmy, 7 wątków dotyczących lubelskich ośrodków. W każdym z tych tematów robi się po jakimś czasie dyskusja także o innych ośrodkach, które mają już pozakładane osobne wątki. Czy nie lepiej w ramach działu "Oceń OSK" zrobić subfora dotyczące każdego województwa i dopiero w ramach tyc subforów dawać tematy dotyczące poszczególnych szkół? (...)

Własnie przeglądam ten dział i wydaje mi się, że bardziej czytelny byłby podział na miasta tak jak w katoegorii dot. ośrodków egzaminowania. Wiadomo, że miast w których są OSK jest więcej niż WORDów, ale jeżeli na liście nie byłoby takiego miasta to użytkownik utworzyłby nowy temat (oczywiście w temacie miasto), gdzie ludzie pisaliby nazwy OSKów i opinie

Jedyne co można zrobić to zamknąć stare tematy (będą tylko do odczytu) i zacząć pisać ocenę OSK w poszczególnych w miarę potrzeby zakładanych wątkach pod nazwą miasta. Czyli zamiast rozdrabniania wątków na osobne OSK zbieramy je miastami.

Czyli wchodzi ktoś do tego działu, sprawdza czy jest jego miasto i jak jest pisze tam o swojej szkole. Jeśli jego miasta nie ma zakłada nowy wątek pod tytułem....na przykład Pacanów :lol:

Czekam na opinie czy zmieniamy czy zostawiamy.
Ostatnio zmieniony sobota 31 marca 2007, 22:45 przez ella, łącznie zmieniany 2 razy
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nokeyb » czwartek 29 marca 2007, 08:37

Rzeczywiście to może ułatwić odnalezienie właściwych informacji zainteresowanemu. Popieram.
Avatar użytkownika
nokeyb
 
Posty: 58
Dołączył(a): wtorek 23 stycznia 2007, 16:12

Postprzez dylek » czwartek 29 marca 2007, 22:26

Kraj mamy spory to i miast jest w nim od groma... ;)
Chyba najlepszym wyjściem byłyby podfora zatytuowane województwami, a dopiero w nich możnaby zakładać wątki dotyczące konkretnego miasta i ośrodka - taki system wg mnie byłby najczytelniejszy ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ella » czwartek 29 marca 2007, 22:50

byłyby podfora zatytuowane województwami, a dopiero w nich możnaby zakładać wątki dotyczące konkretnego miasta i ośrodka - taki system wg mnie byłby najczytelniejszy

Nie ma takiej opcji. Było to przerabiane przy tworzeniu działu z ośrodkami egzaminacyjnymi.

Miast mamy sporo to nie znaczy, że każde miasto od razu miałoby dostać swój osobny wątek. Wiele miast tu w ogóle przez kilka lat nie zaistniało i pewnie nie zaistnieje.
Teraz ocena jest i miastami i poszczególnymi OSK i mamy tylko 221 watków.
I w tym jest kilka Warszaw, Łodzi, Krakowa.......Czyli zbierając miastami będzie tego mniej.
Czyli jak to ktoś wyliczył
Tak jak pisałem jestem przekonany, że obecnie OSKi wymienione przez użytkownikó dot. max 100 miast, a nawet i mniej



mnie i tak jest wszystko jedno jak będzie czy po nowemu czy staremu bo nie mnie ma to służyć tylko osobom rozpoczynającym kurs. Zrobi się pewnie tak jak będzie chciała większość forumowiczów..
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Deliusz » piątek 30 marca 2007, 00:07

Nom...

Ja to wyliczałem... Na pierwszej stronie jest ok 20 miast róznych.... stronek mamy 5 i na kolejnych miasta się powtarzają. A więc góra 60 -70 róznych miast
(2007-03-17) Kat. "B" - egzamin ZDANY - WORD Gorzów Wlkp.
(2007-03-20) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.
(2007-03-27) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie / odbiór 5 kwietnia
Avatar użytkownika
Deliusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 14:34

Postprzez studi » piątek 30 marca 2007, 08:14

Ja mam trochę inną propozycję podziału, choć może on się wydać niesprawiedliwa, ale należy spojrzeć na to z innej strony.

Są miasta i miejscowości gdzie są jedna, dwie czy trzy OSK, są również duże miasta i aglomeracje jak 3Miasto, Katowice, Warszawa, gdzie ilość OSK jest znacznie większa, dlatego też ja zaproponował bym taki oto podział
Dział Oceń OSK
sub forum - [województwo]
sub forum - [duże miasta]
temat o poszczególnych OSK
kolejne posty o danym osk
sub forum inne
temat o danej miejscowości
kolejne posty o danej miejscowości (wszystkie OSK)


np dla województwa mazowieckiego było by tak
Oceń OSK
mazowieckie
Warszawa
ProMotor
post
post
....
Sarbo
Grześ
Imola
.....
Radom
....
Ciechanów
....
[kolejne miasta (byłe wojewódzkie)]
....
pozostałe
piaseczno
post
post
....
błonie
...
pruszków
....
marki
...
kolejne województwo
....

Nie wiem czy to jest w ogóle wykonalne, ale by było chyba najwygodniejsze, bo w dużych miastach jest tych OSK po prostu więcej i trochę trudno będzie prowadzić jakąś sensowną polemikę czy wymianę opinii o danym OSK jeśli jednocześnie będzie się toczyła rozmowa o 15 czy 20 szkołach, w małych miejscowościach gdzie jest jedna czy dwie szkółki nie będzie to stanowić problemu.

Pozdrawiam
ObrazekObrazek

No i jestem dwuliterowy AB ;-)
Avatar użytkownika
studi
 
Posty: 52
Dołączył(a): poniedziałek 22 stycznia 2007, 02:04
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » piątek 30 marca 2007, 08:50

Nie wiem czy to jest w ogóle wykonalne

Jak już pisałam wyżej nie jest możliwe zakładanie subforum.
trochę trudno będzie prowadzić jakąś sensowną polemikę czy wymianę opinii o danym OSK jeśli jednocześnie będzie się toczyła rozmowa o 15 czy 20 szkołach


Nie przesadzajmy :D Jeszcze nie widziałam tu takiej dyskusji prowadzonej jednocześnie nawet w kilku wątkach.
Nie jest to dział do prowadzenia polemik. Każdy pisze opinię o swoim OSK i to wszystko.
A co za problem jak opinia o tej samej szkole będzie przedzielona opiniami o innych szkołach. Nawet teraz są takie wątki. Na przykład Gdańsk, Warszawa, Kraków...dla przykładu Bydgoszcz
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7690

To tylko na gazecie.pl jak ktoś napisze coś o jakiejś szkole pojawia się od razu 10 innych postów na jej temat :lol:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez scorpio44 » piątek 30 marca 2007, 13:56

Krótko mówiąc - ja uważam, że najlepiej będzie, jak ten dział będzie wyglądał tak, jak dział o ośrodkach egzaminowania. Nic dodać, nic ująć. ;)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez ella » sobota 31 marca 2007, 01:33

Wydzieliłam wątki z miastami które były w tym dziale. Znaczek na końcu każdego wątku jest po to, żeby posty znalazły się na górze. Potem się je usunie.
Jeśli jakieś miasto pominęłam albo dałam dwa razy wrzuć mi PW.
Linki z zamkniętymi tematami będą dodane do odpowiedniego miasta tak, żeby w danym wątku znalazły się wszystkie opinie o OSk z danej miejscowości czasami do jednego miasta jest siedem zaczętych topiców

Jak ktoś ma ochotę się pobawić może linki podoklejać :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości