Rejestr kierowców

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Rejestr kierowców

Postprzez Green » niedziela 25 marca 2007, 01:19

Witam.
W którym momencie wyrabiania prawa jazdy zostaje dodany wpis do rejestru kierowców, że już jestem kierowcą? Chodzi mi o to, że będąc w rejestrze, jeżdżąc bez dokumentu ryzykuje się wyłącznie mandat za brak dokumentu a nie za brak uprawnień do kierowania. Taki wpis zostaje dodany przy odbiorze dokumentu czy może jak papiery przyjdą z WORDu do wydziału komunikacji ?
Green
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 17 grudnia 2006, 12:20

Postprzez cman » niedziela 25 marca 2007, 08:20

Wpis pojawia się gdzieś w okolicy, kiedy Starostwo wysyła papiery do PWPW, mniej więcej wtedy, kiedy pojawia się na stronie postępowanie administracyjne.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Green » niedziela 25 marca 2007, 11:42

A jest jakaś możliwość aby sprawdzić czy już jestem w rejestrze ?
Green
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 17 grudnia 2006, 12:20

Postprzez marcij » niedziela 25 marca 2007, 12:15

Powstrzymac sie od jazdy te 3-4 dni od "przyjeto wniosek , trwa postepowanie administracyjne" do "prawko do odbioru w urzedzie". Wiem ze jest to ciezkie , ale diabli Cie nie wezma , a po co pozniej miec klopoty typu oc itd.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Green » niedziela 25 marca 2007, 13:21

marcij - sory ale nie o to pytałem. Pewnie będzie tak jak mówisz ale dla własnej informacji chciałbym się dowiedzieć o takie rzeczy ;)
Green
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 17 grudnia 2006, 12:20

Postprzez dylek » niedziela 25 marca 2007, 13:22

Kierując samochodem masz obowiązek mieć przy sobie polisę OC, dowód rejestracyjny i prawo jazdy - chyba powinieneś to wiedzieć skoro zdałeś egzamin...
A tu co widzimy? Jeszcze nie odebrał prawka, a już kombinuje.... ehhhh... Skoro takich ludzi wypuszczamy na drogi to co się dziwić temu, co potem na tych drogach jest wyczyniane ......
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Green » niedziela 25 marca 2007, 21:16

dylek - nie doszukuj się tutaj jakichś głębszych motywów przewodnich bo takich nie ma. Zadałem proste pytanie z nadzieją, że ktoś zna na nie odpowiedź po to aby powiększyć swoją wiedzę.
Nie pisz, że kombinuje bo to z kombinowaniem nie ma nic wspólnego. Nic o mnie nie wiesz, nie napisałem nigdzie, że dopiero zdałem, nie napisałem również, że w ogóle zdałem.
Następnym razem byłbym wdzięczny abyś przed napisaniem postu zastanowił się czy dotyczy on bezpośrednio tematu a nie robił wywód do dopowiedzianej przez siebie historyjki.
Green
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 17 grudnia 2006, 12:20

Postprzez ella » niedziela 25 marca 2007, 21:51

Green napisał(a):.... nie napisałem nigdzie, że dopiero zdałem, nie napisałem również, że w ogóle zdałem.
.

Green napisał(a):
Praktyke zdałem w poniedziałek (19.03.07). Dzisiaj zadzwoniłem na odlewniczą (warszawa) gdzie powiedziano mi, że jutro (21.03.07) papiery zostaną wysłane do wydziału komunikacji. Z tego co wyczytałem na forum to transportem zajmuje się firma kurierska więc niby w czwartek/piątek mógłbym iść już do mojego wydziału aby uiścić opłatę. No i tu pytanka... Czy będę mógł tą opłate uiścić w czwartek/piątek czy bede musiał czekać aż papiery się wyleżą na półce ? Jak szybko po zapłaceniu mogą wysłać papiery do wytwórni papierów wartościowych ? Które "przesyłanie" zazwyczaj trwa najdłużej ?

Bez komentarza

A jest jakaś możliwość aby sprawdzić czy już jestem w rejestrze ?

Tylko policja ma takie info. Ich pytaj.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Green » niedziela 25 marca 2007, 22:01

ella - sory, chodziło mi o ten temat, nie sądziłem, że ktoś od razu przejrzy reszte moich postów ;) Ale mniejsza z tym, chciałem otrzymać tylko odpowiedź na pytanie :)

Tylko policja ma takie info. Ich pytaj.

Dzięki :)
Green
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela 17 grudnia 2006, 12:20


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości