Plac manewrowy Kraków

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Plac manewrowy Kraków

Postprzez matyskrk » piątek 23 lutego 2007, 22:04

Czy ktoś wie gdzie w Krakowie można poćwiyczyć sobie jazde przed egzaminem? Czy są jakieś darmowe place manewrowe a jeśli nie to ile kosztuje skorzystanie z takiego placu?
matyskrk
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 23 lutego 2007, 21:57

Postprzez ===Dawid=== » piątek 23 lutego 2007, 22:21

Plac jest obok Akademi Wychowania Fizycznego, jednak nie wiem jaka jest opłata.
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
===Dawid===
 
Posty: 230
Dołączył(a): poniedziałek 02 października 2006, 19:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cman » piątek 23 lutego 2007, 22:24

Są jeszcze na Reymonta koło stadionu i chyba na Rakowickiej, gdzieś tam obok cmentarzy - z tym, że oba są płatne, bodajże 8 zł za godzinę. Można jeszcze poćwiczyć za friko na dawnym pasie startowym w Czyżynach, bo jest dużo miejsca, ale raczej nie ma żadnych linii, ani pachołków.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Sławek_18 » sobota 24 lutego 2007, 18:48

Ten obok cmentarza rakowickiego to ulica Prandoty.

Jak chcesz manewry poćwiczyć to na plac manewrowy jeśli chcesz poćwiczyć jazdę to na pas startowy obok akademików PK naprzeciwko geanta.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pinhead » wtorek 27 lutego 2007, 18:03

Na pasie startowym teraz coś budują, jeździć się da ale jest znacznie mniej mniejsca niż było wcześniej. Płatny placyk manewrowy jest też przy Plazie.
Pozdrawiam
Pinhead
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez marcij » wtorek 27 lutego 2007, 22:07

A plac manewrowy Twojej szkoly ? Nie wiem jak jest w Krakowie , ale w Tarnowie jest tak ze jak robisz kurs w jakiejs szkole , to oni pozwalaja Ci jezdzic do woli wlasnym samochodem po ich placu , jesli oczywiscie nie bedziesz zbyt przeszkadzal w nauce innym.
Obrazek
marcij
 
Posty: 1120
Dołączył(a): środa 02 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez malecki-21 » środa 04 lipca 2007, 16:25

A na placu na ul.Prandoty można jeździć prywatnym samochodem bo słyszałem że to placyk jakiejś szkoły?
malecki-21
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 26 czerwca 2007, 19:11

Postprzez Hml » czwartek 05 lipca 2007, 22:08

plac za plazą, opłata 8 zł za godzine, wiele osób co ma swoje OSK i nie mają placu tam właśnie ćwiczą
7 maj 07 - 12 lipiec 07 Cały Kurs
7 wrzesień 07 - (T+ P-)
12 październik 07 - P+
Obrazek
Avatar użytkownika
Hml
 
Posty: 65
Dołączył(a): niedziela 15 kwietnia 2007, 12:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Plac manewrowy Kraków

Postprzez Andrus20 » środa 16 listopada 2011, 16:21

Nie wiem jakie tu są zwyczaje, ale odświeżę temat po czterech latach, bo mam kilka pytań a musiałbym go tak samo zatytułować.

1) Czy jazda po tym lotnisku w Krakowie pod opieką osoby z prawem jazdy jest w pełni legalna czy mogą mnie spotkać jakieś konsekwencje?
2) Jak się wjeżdża na to lotnisko? Wydaje mi się, że tam gdzie dałem strzałkę jest jakaś droga co bezpośrednio na nie prowadzi, ale widzę tam chaszcze na zumi;)
http://i44.tinypic.com/10hlyc7.jpg
3) Czy na plac manewrowy chociażby ten koło AWFu po zapłacie wjeżdża się kiedy chce czy trzeba gdzieś dzwonić? Wiem że głupie pytanie, ale może mają jakieś zajęte godziny kiedy nie wpuszczają.

Jutro muszę poćwiczyć, bo na razie to te pierwszy 4 godziny jazdy mnie zniszczyły psychicznie...
Andrus20
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 listopada 2011, 16:11

Re: Plac manewrowy Kraków

Postprzez Pinhead » środa 16 listopada 2011, 17:20

1) Kiedyś próbowałem się tego dowiedzieć, nikt nie wie tak na 100% z podaniem podstawy prawnej. Temat rzeka bo trzeba by ustalać czy jest to droga a jeśli tak to czy jest to droga publiczna czy wewnętrzna ogólnodostępna. Druga sprawa że policja może podciągnąć każdą jazdę osoby bez uprawnień pod stwarzanie zagrożenia i wiem że takich argumentów niekiedy używają. Na policję dzwonią ludzie z osiedla obok pasa startowego zgłaszając im jakie to straszne zagrożenie powodują ludzie uczący się ruszać czy jeżdżący dokoła z zawrotną prędkością 10-30km/h.

2) Pas od strony muzeum jest niedostępny. Na pas przy osiedlu (czyli ten gorszy) możesz wjechać od drogi osiedlowej.

3) Jedziesz kiedy chcesz, płacisz za czas na placu. Jednak nie polecam ci tego placu. Jest tam tylko jeden w miarę dobry łuk a reszta to łuki malowane jak by od ręki, dziury, zdarzały się kije zamiast tyczek, starte linie albo krawężniki które robią za linie i ładnie ścierają boki opony. Ogólnie to bieda z nędzą panuje na tym placu.
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Re: Plac manewrowy Kraków

Postprzez Andrus20 » środa 16 listopada 2011, 18:08

Pamiętam, że kiedyś od strony lotniska był otwarty (chyba zanim zaczęły się te pikniki lotnicze) i sam tam jeździłem za małolata na rowerze obok śmiertelnie niebezpiecznych samochodów. Dzięki za wyprowadzenie z błędu. Co do pierwszej kwestii to jest tak jak myślałem, czyli niby można, ale wszystko zależy od dobrej woli mieszkańców i policji czyli nie można i przy niefarcie można zapewne dostać 500 zł pod choinkę. :roll:

A jeśli chodzi o plac to mógłbyś polecić jakiś duży i dobry? Cena nie gra roli, bo co to za różnica 6 czy 12 zł jak człowiek chce się nauczyć jeździć. :)
Andrus20
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 listopada 2011, 16:11

Re: Plac manewrowy Kraków

Postprzez Pinhead » środa 16 listopada 2011, 18:23

Na francesco nullo (w byłej bazie PKS) jest plac który można nazwać przyzwoitym.
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Re: Plac manewrowy Kraków

Postprzez Andrus20 » środa 16 listopada 2011, 18:32

Dzięki za informacje, bo w sumie tam mi nawet trochę bardziej pasuje. Nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi, także wielkie dzięki za pomoc :)
Andrus20
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 listopada 2011, 16:11

Re: Plac manewrowy Kraków

Postprzez Andrus20 » czwartek 24 listopada 2011, 23:50

Byłem już na Francesco Nullo, ale zrodził mi się jeszcze jeden problem;) Chciałbym sobie potrenować ruszanie pod górę, a tam jest tylko takie leciutkie wzniesienie (dobre i to). Jest gdzieś w Krakowie plac gdzie poćwiczę ruszanie na wzniesieniu? :)
Andrus20
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 16 listopada 2011, 16:11

Re: Plac manewrowy Kraków

Postprzez p1211 » wtorek 13 grudnia 2011, 23:11

Wzniesienie jest za mostem Kotlarskim-na Wiśle ,skrecasz z mostu w prawo jak wjedziesz w ulicę Zabłocie, jedziesz w kierunku jakby Starowiślnej- po prawej masz takie wzniesienie i ślepą drogę,czasem tam taxi stoją,lub pchają się w krzaki(co oni tam robią????) trenowałem tam podczas szkolenia w OSK. Spokój tam,dobra szeroka droga ,jakieś chaszcze po bokach tylko.
JESTEM WZOROWYM KIEROWCOM -bo nie mam żadnych punktów- a nie mam ich bo jezdrze BEZ PRAWA JAZDY- wymusiłem tylko raz pierwszeństwo....na Policji x D

NIE MA JAK AUDICA CZY BEEMA .
p1211
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 13 grudnia 2011, 22:00

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości