jeszcze raz zielony listek

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

jeszcze raz zielony listek

Postprzez ella » poniedziałek 24 listopada 2003, 14:45

odebrałam prawo jazdy i prawde mówiąc trochę się boje tych pierwszych jazd swoim samochodem. Przeciez to ja teraz sama hamuję, sama podejmuję decyzję a nie instruktor. Jeżdżąc z elką na dachu nikt na mnie nie trąbił i łatwiej było zmieniac pasy bo inni mnie wpuszczali. Czy przylkejenie zielonego listka to dobry pomysł czy tez nie?
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 24 listopada 2003, 15:05

mam nadzieje, ze nie bedzie klotni @LA stare forum :D
Przyklej listek i najlepiej jak bedziesz jeździla przez jakis czas z kims bardziej doswiadczonym. Listek to naprawde dobrry pomysl jeli nie czujesz sie pewnie za kolkiem.

Powodzenia, i nie boj sie jeździć, to naprawde nie boli :) Podczas pierwszych kilometrow napewno bedziesz troche zdezorietowana, ale nie martw sie to minie jak nabierzesz troche wprawy.

Szerokiej drogi, gumowych drzew i wyrozumialych współużytkowników drogi. 8)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez X » poniedziałek 24 listopada 2003, 16:00

Radze Tobie nakleic. Nie zaszkodzi, a moze pomoc.

Ja sam po odebraniu prawka nie nakleilem (dla zmylenia przeciwnika ;), i jakos przezylem.

A teraz mam juz prawo jazdy ponad rok, nic naklejac nie musze, i moge nawet miec 24 pkt. karne :). Zyc nie umierac :).

Ale jeszcze raz radze Tobie nakleic zielony listek, jak czujesz sie niepewnie za kierownica :).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez ella » poniedziałek 24 listopada 2003, 16:28

W takim razie chyba go nakleję i zobaczę jak to będzie. Najwyżej go odkleje jak będzie żle, nic na tym nie tracę. Ja i tak jeżdzę z druga osobą ale ona chyba bardziej się boi ode mnie bo zawsze siedziała po stronie kierowcy a nie pasazera. Ja w kazdym razie zawsze moge w czasie jazdy o cokolwiek zapytac, bo wiadomo po kursie nie wszystko sie umie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » poniedziałek 24 listopada 2003, 17:34

a ja bym zrobil inaczej.

nie naklejalbym tego listka. na poczatek samotnej jazdy bez instruktora proponuje jezdzic pod wieczor kiedy jest mniejszy ruch, jezdzic takimi trasami ktorymi wczesniej z egzaminatorem jezdzilas, ale oczywiscie urozmaicac sobie co jakis czas, np. pojechac troche inna trasa, skrecic wczesniej itd.

tak powoli zaczniesz sie przyzwyczajac do samochodu, zaczniesz go wyczuwac, i co najwazniejsze bedziesz to robic bezstresowo. szansa na to ze ktos bedzie na ciebie trabic na np. drodze dwupasmowej o godzinie 21 jest naprawde mala.

ja tak z moim ojcem zaczynalem, jezdzilem z nim wieczorami do centrum i tam jakies trasy sobie wymyslalem, tak poprostu zeby pojezdzic.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Re: jeszcze raz zielony listek

Postprzez Kordula » poniedziałek 24 listopada 2003, 20:41

ella napisał(a):Jeżdżąc z elką na dachu nikt na mnie nie trąbił i łatwiej było zmieniac pasy bo inni mnie wpuszczali. Czy przylkejenie zielonego listka to dobry pomysł czy tez nie?


Czy nie trąbili, to mozna by dyskutować ;). Ale ja np. nie przykleiłam nigdy tego listka, to pozwoliło mi od początku uczyc sie większej odpowiedzialności.
Chociaż wiem, że większość ludzi go przykleja i to chyba jest całkiem dobry pomysł.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Łakom » poniedziałek 24 listopada 2003, 23:04

ja moze napisze co kiedys złośliwy napisał "z przodu listek, z tyłu listek a w środku głąb" :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Mmeva » środa 26 listopada 2003, 00:36

Szczerze mówiąc nie wiem, najlepiej byłoby, gdyby wszyscy poczatkującu ( np. do pol roku/roku po otrzymaniu prawka) mieli taki listek... sama nie miałam ( nie wiedzialam wtedy nawet, że jest takie coś ;) ), z 1 strony to dobre, z drugiej... taka taryfa ulgowa, czy ja wiem, wybór nalezy do Ciebie ;)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez ella » środa 26 listopada 2003, 12:04

nakleiłam tego liścia. Jeździ się w zasadzie tak samo jak bez, ale psychicznie czuje sie lepiej.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Łakom » środa 26 listopada 2003, 15:15

ella napisał(a):nakleiłam tego liścia. Jeździ się w zasadzie tak samo jak bez, ale psychicznie czuje sie lepiej.
GRATULACJE :!: :!: tyle tylko moge napisać, bo nic więcej do głowy mi nie przchodzi :D :D :D a tak wogóle to po której stronie nakleiłas tego listka :?:
Tak szczeże jak ja bym zobaczył młodą kobietke w samochodzie z takim listkiem bo bym klaskon chyba spalil :D :D :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez ella » środa 26 listopada 2003, 15:23

nakleiłam go tam gdzie trzeba. JAk go zobaczysz i zaczniesz trąbić to będę wiedziała, że to Ty. Tylko nie popsuj klaksonu bo co wtedy będzie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Łakom » środa 26 listopada 2003, 15:55

tam gdzie trzeba czyli :?: po prawej czy lewej stronie :?: a moze na środku :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez X » środa 26 listopada 2003, 16:11

Łakom napisał(a):tam gdzie trzeba czyli :?: po prawej czy lewej stronie :?: a moze na środku :D


Tobie Lakomie na glowie :).

I nie dokuczaj kolezance.

Elle, nie zwracaj na niego uwagi, on po prostu tak ma ;).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez ella » środa 26 listopada 2003, 16:36

Dzięki X.
Łakom, jesli chcesz mogę go nakleić w tych trzech miejscach. Chyba masz słaby wzrok jeżeli nie potrafisz na małej szybie w czasie jazdy zobaczyc listka tylko musisz wiedziec w którym on jest miejscu. Zapewniam cię ze inni go na pewno widzą. Dla Twojej wiadomości jest on po lewej stronie. Powinieneś teraz zadać pytanie czy na górze czy na dole. Zresztą przepisy nic nie mówią gdzie on ma być. A może sie mylę. Jesli coś wiesz to mnie popraw. Cześc.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » środa 26 listopada 2003, 18:52

ella napisał(a):nakleiłam tego liścia. Jeździ się w zasadzie tak samo jak bez, ale psychicznie czuje sie lepiej.


i to jest najwazniejsze, jesli przez to czujesz sie lepiej to był dobry wybór ;)
PS. A Łakomem się nie przejmuj, nie mieszka w Wa-wie, więc raczej nie będzie miał okazji trabić :D
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości