Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » sobota 02 lutego 2019, 10:32

Czy jest z nami jeszcze Benio101?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 18 lutego 2019, 19:16

phpBB [media]
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem... opór staje się obowiązkiem"- T. Jefferson
Blacksmith

Postprzez Blacksmith » wtorek 19 lutego 2019, 12:14

Zmiana przepisów umożliwiająca po zakończonym kursie dalsze szkolenie się przy osobie towarzyszącej posiadającej PJ (wzorem np. UK) jest moim zdaniem ogromnym plusem i ułatwieniem dla kandydatów na PJ. Mam nadzieję, że wejdzie to w życie.
Nie da się ukryć i można zrozumieć, że ta propozycja przyprawia branżę szkoleniową o stan przedzawałowy i budzi wielki sprzeciw (mniejsze zarobki z powodu braku przymusu wykupywania dodatkowych godzin w OSK), ale na pierwszym miejscu w tym wszystkim powinien być jednak kandydat na kierowcę i dla niego byłby to duży pozytyw.

Gdybym był dentystą to pewnie byłbym przeciwny wprowadzeniu na rynek nowej przełomowej pasty do zębów , która likwidowałaby całkowicie problem próchnicy. Ale mimo, że ja bym stracił finansowo na tym (albo w ogóle musiał zmienić zawód) to dla ogółu byłoby to bardzo pozytywne. Nie miałbym moralnego prawa prostestować.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem... opór staje się obowiązkiem"- T. Jefferson
Blacksmith

Postprzez szerszon » wtorek 19 lutego 2019, 13:48

Ale niech wprowadzają. Ja tam nie mam nic przeciwko temu. Niech tylko dostosują pojazd do wymogów, aby pasażer mógł zatrzymać pojazd, aby komuś nie stała się krzywda i niech zapłacą ubezpieczenie adekwatne do zagrożenia.I niech szkolą :lol: :lol: :lol:
Jesteś beznadziejny w tej tendencyjności przedstawiania rzeczywistości. Dlatego jesteś błaznem na forum tu i gdzie indziej.
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wierzą w ewolucję i ci, których ona ominęła
Największą wadą internetu i portali społecznościowych jest to, że najwięksi kretyni wyszli z podziemia i zyskali możliwość publicznego wyrażania swoich opinii.
szerszon

Postprzez Cyryl » wtorek 19 lutego 2019, 14:20

system szkolenia opierający się na jeździe z osobą posiadającą już prawo jazdy ma też swoje wady i to nie małe, o których już pisałem. od początku procesu do uzyskania prawa jazdy musi upłynąć dość duży okres czasu i trzeba realnie stwierdzić, że jest to prawie rok. a wielu młodych ludzi przychodzi w takiej porze na kurs, aby na wakacje samodzielnie pojechać samochodem. osoba, z którą ma jeździć adept musi spełnić sporo warunków i dodatkowo prowadzić zeszyt z ewidencją jazd. większość rodziców wysyła swoje dzieci na kurs po to, aby nie musieć ich wozić, więc wiązanie się prawie na rok, to dla części z nich byłoby poważnym utrudnieniem. ale można wprowadzić taki tryb zdobywania prawa jazdy, jednak proszę nie zamykać drogi tym, którzy chcę zdobyć uprawnienia w tradycyjny sposób. podejrzewam, że ilość osób szkolonych w tradycyjny sposób zmniejszy się w bardzo niewielkim stopniu.

było dużo zachwiań na rynku szkoleń kandydatów, więc to jeszcze jedno nie będzie mieć większego wpływu na całokształt. pewnie padnie klika małych OSK jedno-dwu pojazdowych, ale reszta będzie egzystowała jak do tej pory. nawet widzę tu plus, będzie można podwyższyć ceny tradycyjnych kursów.
Cyryl

Postprzez Blacksmith » wtorek 19 lutego 2019, 15:09

szerszon napisał(a):Niech tylko dostosują pojazd do wymogów, aby pasażer mógł zatrzymać pojazd, aby komuś nie stała się krzywda

Czy w Anglii lub Austrii jest taki wymóg?
Cyryl napisał(a): jednak proszę nie zamykać drogi tym, którzy chcę zdobyć uprawnienia w tradycyjny sposób

Ależ oczywiście, że nie zamknie się takiej drogi i będzie ona dalej obowiązkowa. Z tym, że po zakończonym kursie będzie można dalej praktykować z osobą posiadającą PJ od kilku lat.
Blacksmith

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka