Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » piątek 29 marca 2019, 08:27

Talon na balon.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » niedziela 31 marca 2019, 09:05

Czy mi się wydaje, czy dział "Sytuacje na drodze" jakoś umiera?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 31 marca 2019, 10:21

Całe forum już ledwo zipie. Może gdyby moderacja była bardziej aktywna i skutecznie wycinała "trolling"... :roll:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Bajzon24 » niedziela 31 marca 2019, 15:33

Ja tak tylko o forum :P jestem tutaj od niedawna, ale troche irytuje fakt, że posty/wpisy tak długo są sprawdzane zanim zostaną zatwierdzone...
Bajzon24
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2019, 18:36

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » niedziela 31 marca 2019, 18:43

Jest wiele spraw, które warto na tym forum poruszyć, ale cóż...
To tylko odzwierciedla sytuację na drogach, nic i nikt nikogo nie interesuje.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » niedziela 31 marca 2019, 20:03

interesuje, ale jaki jest sens zakładania tematu powiedzmy o kulturze jazdy, jeżeli jeden z użytkowników zagłębi się w chamstwo na egzaminach, inny będzie się starał wykazać, że oprócz niego wszyscy są chamami itp.

to samo z zapytaniami, zamiast skupić się, aby pomóc w maksymalnym stopniu osobie zadającej pytania, cała para dyskusji idzie w to, aby udowodnić brak wiedzy i inteligencję na poziomie wrodzonego matolstwa.

więc jak osoba zadająca pytanie ma zagościć tutaj na dłużej?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 01 kwietnia 2019, 20:10

Widziałem wczoraj Dworaka w czerwonym Subaru pod galerią Factory w Modlniczce. :mrgreen:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez zgredziatko » poniedziałek 01 kwietnia 2019, 20:47

@gumik: dziwię się, że to forum nadal istnieje.
zgredziatko
 
Posty: 134
Dołączył(a): poniedziałek 13 czerwca 2016, 18:38

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 06 kwietnia 2019, 03:07

@ks-Rider- Na forum "L-Instruktor" w jednym temacie rozgorzała dyskusja o tym, że praktycznie niemożliwym jest aby instruktor bywał obowiązkowo na egzaminach u swoich kursantów. Powiedz mi jak Wy w Niemczech w ogóle dajecie radę w tym temacie i jak żyjecie? Dlaczego nie protestujecie? :wink:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 06 kwietnia 2019, 11:02

Podaj prosze linka do tego tematu, wypowiem sie

pozdro i dzieki za poinformowanie !
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » czwartek 11 kwietnia 2019, 18:30

Nawet takiemu ekspertowi (notabene, tego słowa wybitnie nie znoszę) jak Zbigniew Drexler zdarzają się wtopy:
Art. 47 ust. 4 rozporządzenia jest mi dobrze znany i od wielu lat komentowany m.in. w kolejnych wydaniach mojej (...).
Żeby była jasność, chodzi o rangę i formę rozporządzenia. Nie wytykam Panu Drexlerowi ignorancji, gdyż sam uczyłem się na jego podręcznikach, ale polemizując z kimkolwiek nie można pozwolić sobie na niechlujstwo.

Ps. W kolejnych akapitach już poprawnie (czyli § 47...).
Źródło: https://www.prawodrogowe.pl/informacje/ ... e-przepisy
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 12 kwietnia 2019, 03:12

https://www.l-instruktor.pl/aktualnosci/francuzi-jezdza-bez-prawa-jazdy.html#.XK_g6fkzbIU

Porównując zarobki Francuskie i Polskie to cena kursu we Francji (1500€) i w Polsce jest podobna. Ale te kursy dodatkowe (o kosztach powyżej 500 euro) to moim zdaniem patologia. Niby dlaczego trzeba je odbębniać? Na egzaminie zawsze może powinąć się noga, choćby był sprawiedliwy. Przecież nawet w USA zdawalność nie wynosi 100%. "Prawie połowa kandydatów (we Francji) nie zdaje przy pierwszym podejściu!"- A słyszeli oni, że w Polsce nie zdaje prawie 70% przy pierwszym podejściu? "Według zapewnień francuskiej administracji państwowej, ma to wkrótce ulec zmianie. Młodzi ludzie będą mogli liczyć na darmowe kursy na prawo jazdy w ramach "cywilnej służby obywatelskiej". No i wiadomo teraz dlaczego Francuskie środowiska OSK teraz tak protestują, liczy się tylko kasa kasa i KASA, a kursant niech buli buli i BULI. Czy w tym zawodzie liczy się jeszcze poczucie "Misji", czy tylko ja jestem jeszcze taki naiwny?
Moim zdaniem szkolenie kandydatów na kierowców powinno być czystą misją. Tak jak misją jest np. służba Policyjna. Który kandydat na Policjanta idzie do zawodu dla kasy? Bo na pewno nikt zdrowy na umyśle. Jak można mieć śmiałość i czelność protestować, że będą jakieś kursy/kursy dodatkowe dla kandydatów dla kierowców za darmo (finansowane przez państwo) ?
To tak samo jak ja bym był korepetytorem j. angielskiego i protestował przeciwko wdrożeniu nowej super nowoczesnej metodzie nauczania społeczeństwa języka angielskiego za darmo. Albo jakbym był dentystą i protestował przeciwko wprowadzeniu na rynek przełomowej pasty do zębów eliminującej problem próchnicy. Czy w takim wypadku miałbym moralne prawo protestować pomimo utraty zarobków, albo nawet utraty pracy?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » piątek 12 kwietnia 2019, 07:37

(finansowane przez państwo) ?
Państwo nie ma własnych pieniędzy. Ktoś za to jednak musi zapłacić.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 13 kwietnia 2019, 03:48

szerszon napisał(a):Państwo nie ma własnych pieniędzy. Ktoś za to jednak musi zapłacić.

Wiem doskonale, że tak jest. Mimo wszystko wiadomo o co chodzi.


Miałbym prośbę do gumika i Heńka. Przestańcie trollować to forum bo to już się robi kabaret. Nie wstawiajcie na pręgież ortograficzny i wypowiedź roku wszystkiego nawzajem co napiszecie. Jak chcecie po sobie jeździć to jest PW. Głównie co tutaj czytam to co kto źle po Polsku napisał. Prosiłbym o profesjonalne wypowiedzi na temat. Razem (np. pisząc do posłów) możemy zmienić tą patologię, zmienić sposób uzyskiwania uprawnień. Możemy zmienić rzeczywistość!!! A czepiając się dlaczego smerfetka nie ma brązowych włosów tylko jest blondynka... NIE ZMIENIMY NIC!!! uwierzcie, że razem byśmy mogli góry przenosić! Ja SAM pisząc tylko do posłów zmieniłem to, że zmieni się finansowanie WORD'ów.
Tak jak Cyryl i szerszon śpiewali za czasów szkolnych, że "Ruszymy z posad bryłę świata". I tak jak im się nie udało.... to my... w dzisiejszych czasach tą bryłę ruszyć MOŻEMY!!! Mamy możliwości! Dziękuję.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » sobota 13 kwietnia 2019, 12:19

Blacksmith napisał(a):Miałbym prośbę do gumika i Heńka. Przestańcie trollować to forum
Wskaż ostatni mój post, który był trollowaniem.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 52 gości