Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » sobota 04 maja 2019, 07:57

Henq napisał(a):linia P-7 nie oddziela od jezdni tylko pobocza
a drugi post sierściona brzmi:
linia P-7 oddziela od jezdni tylko pobocze :wow:

to wprowadzam światełko w ciemnogród
Kłamiesz na każdym kroku. A o "poszerzeniu jezdni" to też z tym światełkiem ?
przepisy są jasne i wyraźne co nie jest zakazane jest dozwolone
Przy C-5 nie zakazali mi skręcić w lewo. Mogę ?
lub zawracając na jezdni można to zrobić od prawej krawędzi bo przy zawracaniu nie ma obowiązku stosować art. 22.2.2
Zawrócisz na drodze dwujezdniowej dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu w każdą stronę od prawej krawędzi ? Jakoś przy moim rysunku obrazującym taką sytuację siedziałeś cicho.
i to jest dla mnie plus ktoś się czegoś nauczy
Od ciebie mozna się nauczyć tylko nieudolnie kłamać.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Henq » niedziela 05 maja 2019, 01:18

gumik napisał(a):Znacie ten "ficzer" forum?
no tak, tylko stosując ten "ficzer" ( :eek2: no i po raz kolejny tak bywa jak brakuj słówek w j. polskim :help: ) nigdy nie dowiemy się, że nie jaki @gumik miał przebłysk i jego wypowiedź jest na temat i zgodna z przepisami a nie jak zwykle żadnych konkretów w temacie przepisów :spoko:
Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.
Henq
 
Posty: 3999
Dołączył(a): środa 21 listopada 2012, 12:51

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 05 maja 2019, 12:26

Tak wygląda "ficzer" wrogowie w praktyce.

ignore.png
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » niedziela 05 maja 2019, 21:16

Wrogowie ? Heniu mi wrogiem nie jest. Nic mi złego nie zrobił. Tylko bzdury wypisuje i szamocze się, bo nie wie co kto napisał i co.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 05 maja 2019, 21:28

No tak się to nazywa. Chodzi o efekt działania, a nie jaka tego jest nazwa.
Skoro 99% postów jakiegoś użytkownika uważam za bezwartościowe, to myślę, że nie ma sensu, żeby mi się wyświetlały kolejne.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » niedziela 05 maja 2019, 23:50

Nie rozumiem w takim układzie tego, że henio tak po Tobie jedzie. Przecież uznałeś,że coś wartościowego napisał. Procent, ale zawsze...chyba że masz na myśli datę i godzinę wyświetlajacą się napisanym poście.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 06 maja 2019, 07:27

Podpis ma spoko.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » poniedziałek 06 maja 2019, 20:01

Faktycznie. Więcej plusów, rozumiem, nie widzisz ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 07 maja 2019, 03:04

1 stycznia 2020 roku już oficjalnie egzaminatorzy będą egzaminować PO LUDZKU, czyli o tej godzinie co zostanie wyznaczone przez WORD. I WORD nie będzie miał nic do gadania. Egzamin na 12:00... to będzie na 12:00. Tyle lat o to wnosiłem i W KOŃCU to będzie!!

Już tam te wszystkie WORDY, Sztale, Skovy, OSK Belfery, Szerszony i inni druidzi jaskiniowi trzęsą porciętami.... bo się kaska skończy :thumb2: A to dopiero początek.

https://www.l-instruktor.pl/aktualnosci ... NDVvkgzbIU
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » wtorek 07 maja 2019, 07:03

Blacksmith napisał(a):...czyli o tej godzinie co zostanie wyznaczone przez WORD. I WORD nie będzie miał nic do gadania...


trochę się pogubiłem, jeżeli WORD nie będzie miał nic do gadania, to dlaczego wyznacza godzinę egzaminu?

albo WORD nie ma nic do gadania i terminy egzaminów wyznacza ktoś inny, albo WORD wyznaczając terminy egzaminów dla poszczególnych osób, ma jednak coś do gadania.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 07 maja 2019, 08:56

Blacksmith napisał(a):1 stycznia 2020 roku już oficjalnie egzaminatorzy będą egzaminować PO LUDZKU, czyli o tej godzinie co zostanie wyznaczone przez WORD. I WORD nie będzie miał nic do gadania. Egzamin na 12:00... to będzie na 12:00. Tyle lat o to wnosiłem i W KOŃCU to będzie!!

Już tam te wszystkie WORDY, Sztale, Skovy, OSK Belfery, Szerszony i inni druidzi jaskiniowi trzęsą porciętami.... bo się kaska skończy :thumb2: A to dopiero początek.

https://www.l-instruktor.pl/aktualnosci ... NDVvkgzbIU


Obawiam sie, ze niewiele sie zmieni. Fakt, ze faktor streßu ze wzgledu na oczekiwanie sie zmieni ale moze tez i wzrosnac, to zalezy od osoby egzaminowanej.

Pierwszym postulatem powinien byc Postulat o calkowite zlikwidowanie parku maszyn osrodkow egzaminajacych !

Dopuki nie wroci stary system przeprowadzania egzaminow na / w pojezdzie na ktorym szkolil sie kursant z panem egzaminatorem siedzacym po prawej stronie tylnego siedzenia ( szkolacy siedzi obok prowadzacego pojazd ) to nic sie nie zmieni !

I o to powinniscie postulowac !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » wtorek 07 maja 2019, 12:40

ale nim zaczniemy zmieniać zobaczmy co mamy i czym dysponujemy.
w tej chwili (kat. B od trzech lat) można podstawiać pojazd OSK na egzamin.
co więcej, większość OSK (we Wrocławiu) dysponuje pojazdem, który można podstawić na egzamin, musi mieć odpowiednie wyposażenie.
za podstawienie pojazdu zdający zapłaci podejrzewam tyle samo, co gdy to będzie obowiązkiem.

w tej chwili (od co najmniej 5-10 lat) zdający może zażyczyć sobie obecność instruktora prowadzącego w czasie egzaminu, musi jedynie zgłosić to podczas składania zgłoszenia na egzamin. podejrzewam, że zdający zapłaci za obecność instruktora tyle samo, co gdy to będzie obowiązkiem.

więc możliwości zdawania po staremu są, koszty są zbliżone do tego o ile wzrośnie cena kursu po proponowanych zmianach z podstawieniem pojazdu i instruktora.

a przecież są osoby, które wolą zdawać na innym aucie, bez instruktora, ale taniej.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 07 maja 2019, 13:43

Cyryl,

sorry ale to co piszesz nie trzyma sie kupy.

W momencie szkolenia na pojezdzie OSK ze szkolacym, absolutnie zadne dodatkowe wyposazenie nie jest potrzebne !

Co z tego, ze mozesz zabrac szkolacego na poklad gdy " nerwowy " egzaminator naciska Ci pedal hamulca w sytuacji gdy nie bylo to potrzebne ?

W PL tak kiedys egzaminowano, i jakos dawalo sie rade !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » wtorek 07 maja 2019, 14:33

ja napisałem co dzisiaj mamy dostępne, nie jak będzie to po zmianach, ale co w tej chwili egzaminowany może sobie zażyczyć.

żebyś mógł dzisiaj podstawić pojazd kat. B na egzamin, musi być on wyposażony w system monitorowania taki, jak pojazdy WORD-ów.
dodatkowo zapis egzaminu musi być w formacie takim jaki ma WORD.

zdający może sobie zażyczyć obecność instruktora prowadzącego, ale to nie zmienia faktu, że samochód musi być wyposażony w kamery, a pojazd szkoleniowy nie musi mieć kamer
takie są wymogi na dzisiaj.

oczywiście w PL kiedyś tak się egzaminowało, ale trzeba dodać, że egzaminowano i z teorii i z praktyki w OSK, zaczynając na placu manewrowym OSK. egzaminowana była cała grupa, najczęściej 20-30 osób.
trzeba dodać, że wtedy kurs i egzamin, to były dla uczestników w tym momencie najważniejszą rzeczą w życiu.
zwalniali się z pracy, szkoły czy innych zajęć i najczęściej dostosowywali się do systemu zajęć instruktora.
dzisiaj zdarza się, że uczący przekładają jazdy ze względu na wyjście na basen, do kina, czy też że na 8:00 za wcześnie, a oni chcą sobie pospać (tutaj prym wodzą osoby skierowane na kurs z Urzędu Pracy).
dzisiaj praca, szkoła, inne zajęcia są ważniejsze od kursu i bywają osoby, które jeżdżą trzy razy w tygodniu, ale są takie, które jeżdżą raz na dwa tygodnie i trudno tu uzbierać grupę na egzamin, bo część musiałaby długo czekać na pozostałych.

jeżeli miałoby to tak wyglądać jak dawniej w PL.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 07 maja 2019, 20:18

Tak jak ktoś ostatnio napisał na L-instruktor egzamin zdawany na pojeździe OSK powinien być tańszy. Przecież to jasne jak słońce. Wtedy WORD nie używa własnego pojazdu i paliwa. Dlaczego więc i tak i siak cena ta sama? Na zdrową logikę, aby zniechęcić do podstawiania aut OSK.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości