Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » niedziela 12 lipca 2020, 22:18

Henq napisał(a):a było tak spokojnie, ks musiałeś sprowokować pseudoinstruktorka?

Skąd ty matole się wziąłeś??? Chyba jakiś cieć wygrzebał ciebie spod liści.
Po prostu skończyłem wersal z chamem, nied.ojebem mózgowym, jakim jesteś.
I jeszcze jestes takim skundlonym kłamcą. Nie potrafiłeś podac cytatów. Za grosz honoru.
Chociaż...wsiowe chamy nie mają honoru. Takich to nahajem po głupim tępym ryju. Czego się po chamie spodziewać.
Spadaj śmieciu...
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » niedziela 12 lipca 2020, 23:12

a ja odnoszę wrażenie, że nie moglibyście bez siebie egzystować, ale żeby było zabawniej to jeżeli nie popatrzę kto jest autorem postu, nie potrafię rozróżnić który z Was go pisze, są tak podobne.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » niedziela 12 lipca 2020, 23:38

Cyryl napisał(a):nie potrafię rozróżnić który z Was go pisze, są tak podobne.
Teraz już nie. Po prostu skończyłem wersal z chamami. Nie będzie mi tu jeden śmieć z drugim śmieciem pyskował i obrażał.
Chama za mordę i szlifować tępy głupi ryj. Pozakładali po kilka kont i się popisują.Koniec.
Moderator nie reagował. Trudno. Sprawy we własne ręce.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 13 lipca 2020, 01:13

@Ks-Rider- Widzę, że reagujesz mocno na jakąkolwiek krytykę wobec Niemiec. Mi na szczęście niemieckość aż tak w krew nie weszła. I mnie chyba nie do końca zrozumiałeś. Jak wiesz pracuje w Niemczech, więc nie jest to kraj którego nienawidzę czy coś. Gdyby tak było to by mnie tutaj nie było. Ba, jeśli chodzi o zarządzanie i politykę to Niemcy mogą być tylko wzorem dla Polski. Na pewno sam czytałeś czasem moje pochwały względem tego kraju. Co do reparacji to mam jednak swoje zdanie w temacie niezwiązane z emocjami. Przykłady dziadków mojego i sąsiada nie do końca mogę zaakceptować bo to jednak różnica między prywatnymi osobami a dwoma państwami.

Czy ja zaprzeczałem, że PRL był uznawany przez ONZ i innych? Oczywiście, że był uznawany, tak samo jak III Rzesza Hitlerowska wcześniej. To jednak nie zmienia faktu, że PRL było państwem zależnym od ZSRR. Ważne decyzje były konsultowane z Kremlem.

Czemu tych wszystkich Niemieckich dziadków z waffen-ss i innych osądzają dopiero gdy stoją nad grobem? Dobrze wiedzą, że jeśli jakkolwiek odpowiedzą za swoje działania to jedynie symbolicznie, w postaci posiadania kartki papieru z wyrokiem uznania winy. O ile zawsze jak słyszałem o jakimś procesie nazisty to był to ledwo żyjący staruszek. Moje zdanie jest takie, że Niemcy chcieli chronić tych ludzi, niestety.

Jak dlugo bedzie sie te Niemcy obwiniac a co wazniejsze co ma dzisiejsze pokolenie Niemcow z rozpetaniem II WS ? i ile oni sa temu winni ?

Dzisiejsze pokolenia są absolutnie nic nie winne. To sprawa państwowa a nie dotycząca ludzi którzy z 2WW nie mieli nic wspólnego. Oczywiście, wypłata reparacji w kwotach jakie byłyby prognozowane uderzyłaby w Niemcy i tym samym w przeciętnego Müllera, ale wypłaty 500+ w Polsce uderzają w jakiejś części w ludzi którzy jej nie pobierają, tylko się na to składają.

P.S- A co ja byłem winny, że trzeba było jeszcze do niedawna spłacać długi Gierka? Ja na niego nie głosowałem ani nie popierałem, a z budżetu na który się zrzucałem trzeba było spłacać. Taki mamy system niestety.


Reparacji oczywiście nie będzie bo te kwoty zdruzgotały by Niemiecką gospodarkę na lata. Więc tylko tak sobie można pogadać
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » poniedziałek 13 lipca 2020, 07:59

wydaje mi się, że nie rozumiesz o czym piszemy.

zapadają różne rozstrzygnięcia, umowy międzypaństwowe, które mogą się nam podobać lub nie, ale one obowiązują.

jeżeli wystąpiłoby to co piszesz, to każde następne pokolenie, mogłoby zwracać się z dowolnymi roszczeniami wobec każdego argumentując, że poprzednie umowy popisywał ktoś inny.

wyobraź sobie, że faktycznie Niemcy uznają Twoje roszczenia reparacji wojennych, ale z drugiej strony unieważniają anulowanie długów z okresu PRL, albo zażądają zwrotu dotacji udzielonych w ramach UE.
jeżeli Ty możesz zmieniać zdanie, to dlaczego inni nie?

jeżeli chcesz, aby ktoś wobec Ciebie dotrzymywał umów, musisz sam je szanować.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 lipca 2020, 08:08 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » poniedziałek 13 lipca 2020, 08:00

Blacksmith napisał(a):@Ks-Rider-
1. Widzę, że reagujesz mocno na jakąkolwiek krytykę wobec Niemiec. Mi na szczęście niemieckość aż tak w krew nie weszła. I mnie chyba nie do końca zrozumiałeś. Jak wiesz pracuje w Niemczech, więc nie jest to kraj którego nienawidzę czy coś. Gdyby tak było to by mnie tutaj nie było. Ba, jeśli chodzi o zarządzanie i politykę to Niemcy mogą być tylko wzorem dla Polski. Na pewno sam czytałeś czasem moje pochwały względem tego kraju.


2. Czemu tych wszystkich Niemieckich dziadków z waffen-ss i innych osądzają dopiero gdy stoją nad grobem? Dobrze wiedzą, że jeśli jakkolwiek odpowiedzą za swoje działania to jedynie symbolicznie, w postaci posiadania kartki papieru z wyrokiem uznania winy. O ile zawsze jak słyszałem o jakimś procesie nazisty to był to ledwo żyjący staruszek. Moje zdanie jest takie, że Niemcy chcieli chronić tych ludzi, niestety.


1. I dlatego mnie to zdziwilo, ze akurat TY z czyms takim wyjechales.
2. Moja babcia po wojnie szukala przez Czerwony Krzez przez kupe lat swojego brata Ktorego odysseja zaczela sie od Starogardu Gdanskiego ( Preußischer Stargard ) . Rosje, Irak, Monte Cassino ....

Czerwony Krzyz go nie znalazl, przez przypadek zostal " znaleziony " i aby bylo smieszniej znalazl go przelozony mojej matki. A odnaleziony zostal w Szkocji.

Tyle wiec co do szukania kogokolwiek i za cokolwiek. Tyl, ze w opisanym przezemnie przypadku sadzenie kogos w tym wieku jest juz dla mnie groteska.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » poniedziałek 13 lipca 2020, 14:32

ks-rider napisał(a):...Tyl, ze w opisanym przezemnie przypadku sadzenie kogos w tym wieku jest juz dla mnie groteska..:wink:


to nie jest groteska, ale prawo.

nikt nie ma zamiaru stosować kar cielesnych, a każda kara pozbawienia wolności dla osoby w tym wieku, nawet jeżeli zostanie zasądzona, zostanie zawieszona ze względu na stan zdrowia, które się nie polepszy, więc ma wymiar tylko symboliczny.

chodzi tu o to, aby było wiadome wszem i wobec, że nawet w czasie wojennej zawieruchy nikt nie może czuć się bezkarny.
i zbrodnie takie nie ulegają przedawnieniu.
chcesz popełnić - musisz się liczyć ze ściganiem, do końca swoich dni.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » poniedziałek 13 lipca 2020, 22:15

Cyryl napisał(a):
to nie jest groteska, ale prawo.

nikt nie ma zamiaru stosować kar cielesnych, a każda kara pozbawienia wolności dla osoby w tym wieku, nawet jeżeli zostanie zasądzona, zostanie zawieszona ze względu na stan zdrowia, które się nie polepszy, więc ma wymiar tylko symboliczny.

chodzi tu o to, aby było wiadome wszem i wobec, że nawet w czasie wojennej zawieruchy nikt nie może czuć się bezkarny.
i zbrodnie takie nie ulegają przedawnieniu.
chcesz popełnić - musisz się liczyć ze ściganiem, do końca swoich dni.


Dlatego tez w dalszym ciagu uwazam to za groteske, masz wyrok, to masz isc siedziec w przeciwnym wypadku wyrok niema sensu !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » wtorek 14 lipca 2020, 05:53

widzisz tylko sam efekt kary, ale są też inne jej aspekty:

po pierwsze sprawca musi usłyszeć - winny, niezależnie od tego czy kara zostanie wykonana czy nie.

po drugie sąd czyli społeczeństwo - my, nie może być bezduszne i skazywać na karę osobę w podeszłym wieku. musimy być ludźmi, kara ma być karą nie zemstą.

po trzecie osoba przez Ciebie wymieniona od końca wojny do dnia dzisiejszego żyła z piętnem winy, oglądając się za siebie, ze świadomością że zostanie odszukana i postawiona przed sądem, a to też jest częścią kary.

choć co do tego ostatniego czasami miewam wątpliwości, obejrzyj film Akira Kurosawy - Zły śpi spokojnie 1960.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 14 lipca 2020, 14:37

Cyryl

Na pewno masz sporo racji ale pod wspolny mianownik razem sie nie dostaniemy, ja jestem po czesci bardziej radykalny.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez szymonix » wtorek 21 lipca 2020, 13:11

Ha, ha.. tutaj to nie działa..
MT i r6666 mają wakacje do 1 września

:lol: :lol:
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » wtorek 21 lipca 2020, 21:17

Wiesz jak mną to fstżonsło ??? :lol:
Udział w dyskusjach z ignorantami już mnie nie bawi. Mam wywalone na wszystko.
A ty tam "błyszczysz" jako ??? Podejrzewam,że też ci się dostało ode mnie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Marcel2727 » niedziela 02 sierpnia 2020, 13:56

szerszon napisał(a):Wiesz jak mną to fstżonsło ??? :lol:


Pisze się wstrząsneło.
Marcel2727
 
Posty: 833
Dołączył(a): środa 14 sierpnia 2019, 23:11

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 02 sierpnia 2020, 19:06

Cyryl napisał(a):po pierwsze sprawca musi usłyszeć - winny, niezależnie od tego czy kara zostanie wykonana czy nie.

po drugie sąd czyli społeczeństwo - my, nie może być bezduszne i skazywać na karę osobę w podeszłym wieku. musimy być ludźmi, kara ma być karą nie zemstą.


Wspomniany przezemnie proces niedawno sie zakonczyl.

Oskarzony otrzymal kare w wysokosci 2 lat pozbawienia wolnosci w zawieszeniu.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3795
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » poniedziałek 03 sierpnia 2020, 08:25

Marcel2727 napisał(a):
szerszon napisał(a):Wiesz jak mną to fstżonsło ??? :lol:


Pisze się wstrząsneło.
Ironia omija Ciebie szerokim łukiem..tak jak PoRD.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości