Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 12 września 2017, 10:33

Cyryl napisał(a):to nie jest wróżenie z fusów, przecież dostajesz pisma z ZUS-u - informację o stanie konta i z hipotetyczną wysokością emerytury w wariancie przejścia w wieku 67 i w dniu tworzenia pisma.
haha dobre! Te pisma to właśnie jest wróżenie z fusów. Prawda jest taka, że jak państwo będzie chciało (czyt. nie będzie kasy dla starych) to ma 100 różnych sposobów żeby tej kasy nie dać.
oczywiście może się coś zmienić,
O widzisz. Sam to zauważyłeś.
ale jakiś obraz wysokości emerytury masz,
z naciskiem na "jakiś". :)
więc już dzisiaj możesz ocenić czy jest dla Ciebie sensowna,
Ale ja wiem, że pieniądze się z powietrza nie biorą.
natomiast nie wiem co to takiego "sensowny wiek"?
Taki żebym jeszcze kilka lat pożył na tej emeryturze.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez eragon » wtorek 12 września 2017, 17:35

szerszon napisał(a):Takie informacje dostają osoby pracujace

Skąd wiesz? Na umowie zleceniu czy o dzieło raczej sie składek nie odprowadza. Skoro jesteś taki dokładny i picuś-glancuś w czytaniu ustaw to wypada w tej dziedzinie też.. :spoko: :spoko:
gumik napisał(a):Taki żebym jeszcze kilka lat pożył na tej emeryturze.

W 67 masz jakąś szansę 3 lata dogorywać..
Chciałbyś pewnie jak ja - już 2 lata a jakos stary masakrycznie nie jestem.. A mam kolegów w moim wieku co już ładnych kilka lat (nawet 10) są na dziadowiźnie.. To powodzenia.. :wow:
szerszon napisał(a): widzę zbieżność poglądów

To określ jeszcze dziedzinę, bo "ciemność widzę".. :spoko:
Może o uciekinierów chodzi?
Cyryl napisał(a):chyba z tą sprawnością nie jest tak źle

Jeszcze ta umysłowa by się lepsza przydała..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » wtorek 12 września 2017, 19:53

eragon napisał(a):Skąd wiesz? Na umowie zleceniu czy o dzieło raczej sie składek nie odprowadza. Skoro jesteś taki dokładny i picuś-glancuś w czytaniu ustaw to wypada w tej dziedzinie też../quote]
Jeszcze ta umysłowa by się lepsza przydała..
No to wiem. :mrgreen: Odprowadza się ze zleceń.
Może o uciekinierów chodzi?
Od czegoś trzeba zacząć.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 12 września 2017, 23:23

W sprawie mandatu dla Blacksmitha ciąg dalszy....

W piątek wieczorem wykonałem przelew na podane konto. Ale jakimś cudem niezrozumiałym wpisałem zły "numer mandatu" w tytule płatności. Takie życie. Dzisiaj patrzę w internecie na "Urząd Miasto Szczecin". Oczywiście milion numerów do wyboru, ale nigdzie nie mogę znaleźć w sprawie mandatów od Straży Miejskiej. Wydzwaniam na różne numery... są sygnały... nikt nie odbiera. Kilka godzin dzwoniłem. Dzwonię w końcu na jakiś tam.... Urzędniczka agresywnie: "Ja się tym nie zajmuje!!! Gdzie Pan dzwoni w takiej sprawie???!!! Gdzie indziej pan dzwoni!!!" I identycznych rozmów jeszcze kilka. W końcu po jakimś czasie dodzwoniłem się "niby tam gdzie trzeba". Zostałem poinformowany, że zajmą się sprawą.
Powiem tylko tyle, jeśli w przyszłym roku ścigąną mi ten mandat ze zwrotu podatku to dzwonie do Putina aby zrzucił bombę atomową na (post moderowany przeze mnie).
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » środa 13 września 2017, 06:55

Blacksmith napisał(a):...Powiem tylko tyle, jeśli w przyszłym roku ścigąną mi ten mandat ze zwrotu podatku to dzwonie do Putina aby zrzucił bombę atomową na (post moderowany przeze mnie).


w 2016 roku wystawiano w Polsce przeciętnie 1,5 tysiąca mandatów dziennie, można się domyślać, że większość ukaranych czuła się pokrzywdzona, więc jeżeli każdy myślałby w podobny sposób, mielibyśmy co najmniej 1000 wybuchów atomowych dziennie nad naszym krajem.

z tego co pisałeś, jak mnie pamięć nie myli, to zostałeś ukarany mandatem w wysokości 100zł.
a gdyby ten mandat wynosił 500zł, to zniszczyłbyś planetę, a przy 1000zł już całą galaktykę?

oglądałem filmy SF z wizją apokaliptycznego zniszczenia ziemi w skutek uderzenia komety, zmian klimatycznych, wojny surowcowych, o wodę, o dominację, ale jeszcze nie oglądałem filmu o ziemi zniszczonej atomem po ukaraniach mandatami. może jest to jakiś pomysł na nowy scenariusz filmu SF?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 14 września 2017, 23:09

Cyryl napisał(a):w 2016 roku wystawiano w Polsce przeciętnie 1,5 tysiąca mandatów dziennie, można się domyślać, że większość ukaranych czuła się pokrzywdzona

Być może i czuła się pokrzywdzona. Ale u mnie to była ewidentna totalna nadgorliwość. I moje zdanie na tym forum popierają... "gumik, Igor, Papadrive, ks-rider" i zapewne wielu innych, którzy się akurat nie udzielili. A więc sami fachowcy i światli ludzie. A inni jak np. szerszon to będą mi przeciwni nawet wbrew swojemu faktycznemu zdaniu w tym temacie. Nawet taki "Bartuś" i "jasper1" już się tu nie udzielają bo znudziło im się ciągle wystawiać na pośmiewisko. Zdrowy rozsądek w ostateczności zawsze zatriumfuje.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » piątek 15 września 2017, 00:37

.
A inni jak np. szerszon to będą mi przeciwni
Ale o co ci chodzi..czy na tym forum jest jakaś epidemia braku czytania ze zrozumieniem ???
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 15 września 2017, 01:07

szerszon napisał(a):Ale o co ci chodzi..czy na tym forum jest jakaś epidemia braku czytania ze zrozumieniem ???

Czy ty swoje posty piszesz po pijaku? Przecież napisałeś wyraźnie, że dostałem mandat ze "swojej głupoty". A prawda jest taka, że była to totalna
głupota, nadgorliwość, brak logiki i brak najmniejszych śladowych ilości zdrowego rozsądku ze strony Milicji Miejskiej (lub jak kto woli... Straży Obywatelskiej).
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » piątek 15 września 2017, 07:25

Blacksmith napisał(a):...Ale u mnie to była ewidentna totalna nadgorliwość...
...Zdrowy rozsądek w ostateczności zawsze zatriumfuje.


a pisanie o spuszczeniu atomówki nie było nadgorliwością i co miało wspólnego ze zdrowym rozsądkiem?

jeżeli od innych tego oczekujesz, to dlaczego sam nie wykazujesz się takim cechami?

wracając do Twoich przygód:
- oblałeś egzamin z braku umiejętności przejechania łuku i była to wina egzaminatora oraz całego systemu,
- dostałeś mandat na przystanku, bo paliłeś tam gdzie nie wolno, wiedząc o tym i wina była po stronie to kto Cię ukarał,
- źle wykonałeś przelew z braku umiejętności przepisania ciągu 5-8 cyfr i winny temu jest jakiś urząd w Szczecinie.

nasuwa się więc pytanie: czy w Twoim życiu zdarzyła się jakaś sytuacja, gdzie coś zepsułeś z własnej winy?
oczywiście Twoim zdaniem.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez jasper1 » piątek 15 września 2017, 08:56

Blacksmith napisał(a): i "jasper1" już się tu nie udzielają bo znudziło im się ciągle wystawiać na pośmiewisko. Zdrowy rozsądek w ostateczności zawsze zatriumfuje.

Userze o wybujałej fantazji, gęby śmierdzącej machorką sobie moim nickiem nie wycieraj. :mrgreen:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Forum Chat #1

Postprzez eragon » piątek 15 września 2017, 10:26

szerszon napisał(a):Dziennikarz śledczy ?

Było oglądać wczoraj "Czarno na białym" - może kolega Muszyńskiego? :lol: :lol: :lol:
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 16 września 2017, 00:56

Cyryl napisał(a):a pisanie o spuszczeniu atomówki nie było nadgorliwością i co miało wspólnego ze zdrowym rozsądkiem?

Równie dobrze można powiedzieć, że spuszczenie bomby atomowej na Hiroszimę było nadgorliwością. Bo wtedy praktycznie sami cywile zginęli. Tylko spójrzmy na brutalne fakty, że wtedy jednak to podziałało bo Japonia skapitulowała przez to. Gdyby nie bomba atomowa to inwazja konwencjonalna (wojska) na Japonię by pochłonęła znacznie więcej ofiar, po obu stronach. Tak samo można powiedzieć, że Alianckie bombardowania Hamburga czy Drezna były niepotrzebne. A czy wtedy w tamtych latach byłbyś jako Polak przeciwny bombardowaniom Hamburga, Drezna, mostu na rzece Kwai, itd ?
Cyryl napisał(a):- oblałeś egzamin z braku umiejętności przejechania łuku i była to wina egzaminatora oraz całego systemu,

Nie wina egzaminatora (choć był cham i prostak), tylko wina zdawania na innym aucie gdzie była zupełnie inna czułość hamulca.
Cyryl napisał(a):- dostałeś mandat na przystanku, bo paliłeś tam gdzie nie wolno, wiedząc o tym i wina była po stronie to kto Cię ukarał,

I teraz w nieskończoność będziesz mi ten mandat wypominał! Powtarzam jeszcze raz... Nie na przystanku, tylko 5 metrów od przystanku. I to pustego przystanku. Ale faktycznie, minimum dozwolone to 15 metrów. Ale czy Ty tego nie uważasz za nadgorliwość? To tak jakbyś jechał autem po mieście 50,5 km/h i by Ci wlepili mandat (bo mogą!). Ta tolerancja 10 km/h to jest wymyślona bajka, sam chyba wiesz.
Cyryl napisał(a):- źle wykonałeś przelew z braku umiejętności przepisania ciągu 5-8 cyfr i winny temu jest jakiś urząd w Szczecinie.

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się coś źle przepisać, zdarza się. Tylko, że urzędnicy powinni być bardziej mili!!! Siedzą tylko w ciepłych biurach przed komputerami z masą ciasteczek i by mogli bardziej uprzejmie traktować ludzi KTÓRZY PŁACĄ NA ICH PENSJE!!. Bo oni dostają pensję państwową... czyli z naszych podatków. Swoją drogą to jestem coraz bardziej bliski pracować na czarno i nie płacić podatków na tych tych darmozjadów. Bo oni cały czas dostają kasę z moich podatków. A ja pewnie jak już będę w wieku emerytalnym to będzie to już wiek.... 80 lat. I nie sądzę, że dożyję 70 lat kiedy Ty mnie oparami spalinowymi trujesz z tych autobusów.
jasper1 napisał(a):Userze o wybujałej fantazji, gęby śmierdzącej machorką sobie moim nickiem nie wycieraj. :mrgreen:

Widzę kolejna fanka "Pana Prezesa", bez kobiety, prawa jazdy i konta bankowego. Jeszcze ten prezes wam bokiem wyjdzie, zaręczam.
gumik napisał(a): I się dobijają do tego szerszony. Jak się tego ustrojstwa pozbyć?

Bardzo ciężko, ale polecam bardzo silne środki chemiczne. Oczywiście.... tylko Niemieckie.... chociaż wtedy to ryzyko że jedynie bardziej je wkurzysz :lol: Szerszony nienawidzą chemii Niemieckiej :mrgreen:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » sobota 16 września 2017, 04:32

Blacksmith napisał(a):
Cyryl napisał(a):a pisanie o spuszczeniu atomówki nie było nadgorliwością i co miało wspólnego ze zdrowym rozsądkiem?

Równie dobrze można powiedzieć, że spuszczenie bomby atomowej na Hiroszimę było nadgorliwością. Bo wtedy praktycznie sami cywile zginęli. Tylko spójrzmy na brutalne fakty, że wtedy jednak to podziałało bo Japonia skapitulowała przez to. Gdyby nie bomba atomowa to inwazja konwencjonalna (wojska) na Japonię by pochłonęła znacznie więcej ofiar, po obu stronach. Tak samo można powiedzieć, że Alianckie bombardowania Hamburga czy Drezna były niepotrzebne. A czy wtedy w tamtych latach byłbyś jako Polak przeciwny bombardowaniom Hamburga, Drezna, mostu na rzece Kwai, itd ?...


czy Ty naprawdę się dobrze czujesz?
porównujesz swoją deklarację spuszczenia atomówki na urząd z powodu rozmowy telefonicznej z urzędniczką, które według Ciebie źle się odezwała, do II wojny światowej?

może faktycznie przyczyną tej wojny było oblanie przez Hitlera egzaminu na PJ na łuku, a przyczyną inwazji na Pearl Harbor złe potraktowanie w urzędzie cesarza Hirohito?
i już wszystko układa się w logiczną całość, bo Benito Mussolini pewnie został ukarany mandatem za palenie w jakimś niedozwolonym miejscu.

więc gdyby na egzaminie PJ nie było łuku, gdyby urzędniczki były uprzejme dla każdego i nie obowiązywałby zakaz palenia w różnych miejscach zniknęłoby zło całego świata.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » sobota 16 września 2017, 20:08

Blacksmith napisał(a):...czyli z naszych podatków...


pisz za siebie, przecież Ty pracujesz w Niemczech i tu nie płacisz podatków, więc takiej pretensji nie możesz mieć.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 16 września 2017, 22:03

Cyryl napisał(a):pisz za siebie, przecież Ty pracujesz w Niemczech i tu nie płacisz podatków, więc takiej pretensji nie możesz mieć.

A tu Cię mocium panie złamie.... Bo tak się składa, że wyjeżdżam do pracy w Niemczech kontraktowo przez Polską firmę. Dostaje większe pieniądze z racji bycia w delegacji, ale rozliczany jestem w Polsce i płace w Polsce podatki (dostaje Polski PIT)......... Niestety.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 251 gości