Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez klebek » niedziela 16 lipca 2017, 21:01

Widzę, że jedna osoba źle zrozumiała moją wypowiedź i się śmieszki zrobiły. ;) Ja się staram pisać poprawnie, zresztą to nic dziwnego, bo jestem po studiach filologicznych. I rzeczywiście, podstawowa interpunkcja to konieczność, natomiast nie żyję w mydlanej bańce i wiem, że 3/4 ludzi, którzy wstawiają tutaj posty nie wie, kiedy powinno się wstawić przecinek, a kiedy nie. I nie uważam, żeby to był powód do ostrzeżeń. Oczywiście, bardzo bym chciał, żeby wszyscy pięknie pisali, ale mogę co najwyżej o tym pomarzyć. :wink:
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Forum Chat #1

Postprzez PraktykRuchu » niedziela 16 lipca 2017, 21:30

Ale ja mówię o ludziach, którym zwrócono już kilka razy uwagę w jaki sposób używa się w Polsce znaków zapytania. Wiedzę mają, tylko jest opór przed korzystaniem z niej.
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » niedziela 16 lipca 2017, 22:02

PraktykRuchu napisał(a): którym zwrócono już kilka razy uwagę w jaki sposób używa się w Polsce znaków zapytania.
Te pewne osoby wyjaśniły, dlaczego tak stawiają pytajnik. Ponieważ pewne osoby nie są w stanie zauważyć pytania.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez PraktykRuchu » poniedziałek 17 lipca 2017, 10:29

¡¡¡Albo nie potrafią korzystać z polskiej interpunkcji i teraz, jak zwykle, głupio im się przyznać do błędu!!! :lol:
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 17 lipca 2017, 19:06

Cyryl napisał(a):
klebek napisał(a):...Każdy ma prawo do pisania jak chce...


i bardzo dobrze, bo wtedy łatwiej ocenić z kim mamy do czynienia: wiek, wykształcenie, staranność, kultura.

treść jest ważna, ale po formie wypowiedzi też można nie mało wywnioskować.

jeżeli na pierwsza jazdę przychodzi chłopak, kartę przeprowadzonych zajęć wyciąga z kieszeni pogniecioną, w tragicznym stanie, już wiem co mnie czeka.
No jasne. Po postach usera Cyryl widać, że to bezrobotny psychopata. W dodatku nie skończył podstawówki. Nie wie gdzie na klawiaturze jest Shift I do czego służy. No bardzo dużo można po formie wywnioskować. :eek2:

Nie bierz tego do siebie Cyryl, ale wnioskowanie o osobie na podstawie formy postu albo pomietej karty, to pomyłka. Niestety tak jednak działa psychologia. Przejdzie obskurny bezdomny na czerwonym, to wszyscy stoją dalej. Przejdzie pan w eleganckim garniturze, to kilka osób pójdzie za nim. Czy to jednak dobrze i powinno się oceniać kogoś po formie?
Do tego dochodzi jeszcze takie zjawisko jak "samospełniająca się przepowiednia" i porządny gość który haruje jak wół na dwa etaty a po godzinach jeszcze podciera d.... niepełnosprawnej matce, zostaje uznany za "już wiem co mnie czeka", bo nie miał czasu znaleźć eleganckiej teczuszki na papierek.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » poniedziałek 17 lipca 2017, 22:04

PraktykRuchu napisał(a):¡¡¡Albo nie potrafią korzystać z polskiej interpunkcji i teraz, jak zwykle, głupio im się przyznać do błędu!!! :lol:
W razie czego to i tak pół biedy. Na szczęście nie muszę się przyznawać. Pytajniki w takim stylu, aż dotrze pytanie.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez PraktykRuchu » sobota 22 lipca 2017, 20:54

Tak, tak. Krowa piękny ptak... :D
PraktykRuchu
 
Posty: 633
Dołączył(a): niedziela 11 grudnia 2016, 22:36

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » niedziela 23 lipca 2017, 06:19

gumik napisał(a):...Nie wie gdzie na klawiaturze jest Shift I do czego służy. No bardzo dużo można po formie wywnioskować...


nie wiem czy zauważyłeś, że w imionach, nazwach własnych, zwracaniu się do innych (Ty) duże litery są.
we współczesnych języku polskim w takich formach pisania jak SMS, formy spontaniczne (forum, czat) - dopuszcza się nie stosowanie dużych liter.

czy brak dużych liter (tylko w początkach zdania) przesądza o tym że jestem bez pracy? czy z tego wnioskujesz również, że jestem psychopatą?

nie wiem jakie Ty w tym względzie (stan karty przeprowadzonych zajęć) masz doświadczenie, ale mi się to sprawdza, nie w 100%, ale w przeważającej części.

natomiast jest całkowita dowolność czytania lub nie postów innych i równa dowolność w wysnuwaniu wniosków z nich. jeżeli dla Ciebie treść postu to wszystko, Twoja sprawa, ale nie zakazuj innym zastanowienia się nad formą wypowiedzi.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez eragon » piątek 28 lipca 2017, 16:50

klebek napisał(a):Każdy ma prawo do pisania jak chce, tak długo jeśli nie ma tam rażących błędów ortograficznych.

PraktykRuchu napisał(a):właśnie "odwołałeś" pkt 14

Ha, prosze go wykreslic w takim razie..
Cyryl napisał(a):bardzo dobrze, bo wtedy łatwiej ocenić z kim mamy do czynienia: wiek, wykształcenie, staranność, kultura.

Czyli ciebie mamy uważac za chłystka bez szkoły, chamsko zachowującego sie na forum - podstawa jest, bo nie przestrzegasz regulaminu pisząc niechlujnie. A stać cię na to, żeby być przykladem. Innym umiesz wypominać zachowanie i wpisy a ty co wyrabiasz ?
klebek napisał(a):nie uważam, żeby to był powód do ostrzeżeń

I tu się mylisz - nie stosowanie się do regulaminu jest podstawą do ostrzeżenia. Skoro mnie to dotyczy, to czemu nie Cyryla, Henqa i innych?
klebek napisał(a):mogę co najwyżej o tym pomarzyć

.. albo poprawiać posty, aż ci sie znudzi ta robota i posypią się warny. Taka robota moderatora jest ..
sankila napisał(a):Jedzcie dzieci, póki gorące!

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ CZY LASKĘ .. :lol: :lol:

Może jakaś kampania na forum promująca szanowanie innych ? Choćby poprawnym pisaniem? Moderator jakieś nagrody wymysli, to sie starac będą ludziska..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » piątek 28 lipca 2017, 18:51

eragon napisał(a):...bo nie przestrzegasz regulaminu pisząc niechlujnie...


nie bardzo wiem o co chodzi?
jeżeli o zaczynanie zdania od małej litery, to (jak już wspominałem) współczesny język polski dopuszcza w spontanicznych formach: czat, forum, SMS i inne, niestosowanie niektórych zasad pisowni (między innymi dużych liter).
jak już wspomniałem piszę zgodnie z tymi zasadami, poza tym nie zdarzyło mi się (a jeżeli tak, to przepraszam) zwracając się do kogoś, pisać zaimków osobowych (Ty, Ciebie itp.) z małej litery.

poza tym: niechlujstwo nie jest chamstwem. niechlujstwo to brak staranności, a chamstwo to brak kultury, moim zdaniem to dwie różne rzeczy, ale może się mylę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez klebek » piątek 28 lipca 2017, 19:09

Cyryl napisał(a):poza tym: niechlujstwo nie jest chamstwem. niechlujstwo to brak staranności, a chamstwo to brak kultury, moim zdaniem to dwie różne rzeczy, ale może się mylę.


Zdecydowanie się nie mylisz. Jak już pisałem, nie mam zamiaru stawiać ostrzeżeń za to, że ktoś nie używa wielkiej litery. Nie jestem za tym, ale nie popadajmy w paranoję. Na tym forum panuje jakaś mania donoszenia na siebie, zgłaszania postów i narzekania na siebie nawzajem. Przypomina mi to trochę sytuacje jak z kabaretów o sąsiadach, gdy jeden z drugim cieszą się, że któryś z nich dostał awans na korytarzu, a po zamknięciu drzwi do mieszkania zaczyna się obgadywanie. Czy naprawdę to jest taka ogromna różnica jeśli ktoś pisze w ten sposób mimo to, że pisze bardzo merytorycznie i zawsze chce pomóc? Według mnie nie.

Rozumiem, często są ku temu powody i w takim wypadku jeśli ktoś rzeczywiście przesada to nie mam skrupułów i stawiam ostrzeżenie, ale jeśli stawiałbym za KAŻDE odstępstwo od regulaminu to pisałbym tu sam ze sobą. Trochę ludzkiej empatii, naprawdę.

Eragon, jeśli chcesz zmieniać forum, to proszę, zacznij od siebie. Przejrzyj swoje posty i sposób zwracania się do innych, nawet do mnie. Od tego zacznij i jeśli się poprawisz to wtedy, proszę bardzo, możemy prowadzić dyskusję o innych użytkownikach.
klebek
 
Posty: 224
Dołączył(a): wtorek 27 grudnia 2016, 13:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Forum Chat #1

Postprzez eragon » piątek 28 lipca 2017, 19:32

Czemu znowu czepiasz się mnie?? Zacznij od siebie i od swoich obowiązków, które przyjąłeś na siebie. I nie próbuj mi walić ostrzeżenia. Od dziś piszemy na forum bez interpunkcji i wielkich liter.. Powodzenia w rozumieniu tekstu.
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » piątek 28 lipca 2017, 19:42

Używajmy polskie znaki: http://joemonster.org/filmy/50847
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » piątek 28 lipca 2017, 19:47

Cyryl napisał(a):jeżeli o zaczynanie zdania od małej litery, to (jak już wspominałem) współczesny język polski dopuszcza w spontanicznych formach: czat, forum, SMS i inne, niestosowanie niektórych zasad pisowni (między innymi dużych liter).
Podasz źródło?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » piątek 28 lipca 2017, 20:31

klebek napisał(a):...Nie jestem za tym, ale nie popadajmy w paranoję...


nie wszystkie zmiany jakie zachodzą w języku polskim mogą się nam podobać, ale pisanie bez znaków interpunkcyjnych i dużych liter nie jest niezgodne z zasadami naszej pisowni właśnie w takich spontanicznych formach wypowiedzi.

ale zastanówmy się po co piszemy?
ja na przykład po to, aby coś przekazać: informację, własne stanowisko, jakiś pogląd.
wydaje mi się, że brak interpunkcji może wpłynąć negatywnie na zrozumienie moich wypowiedzi, natomiast brak dużych liter na początku zdania, już w mniejszym stopniu.
jeżeli ktoś ma inne zdanie na ten temat, robi jak uważa.
ja nie wypowiadam się na temat ortografii, składni, itp.
najwyżej wypowiedź będzie mniej zrozumiała lub niezrozumiała.
nie muszę wszystkiego czytać, wypowiadać się w każdym temacie, nie muszę rozmawiać z każdym.

natomiast osobną rzeczą jest odnoszenie się do innych użytkowników w sposób, nazwijmy to infantylnie, - nieładny.
to mnie razi, ale nie muszę być trybunem ogółu, może jestem jakimś wyjątkiem.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości