Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » sobota 01 grudnia 2018, 12:13

gumik napisał(a):Można teoretyzować, czy miasta rosną wszerz, czy wzwyż, ale aktualna sytuacja jest taka (przynajmniej z obserwacji w Krakowie), że z roku na rok powoli sytuacja transportu prywatnymi samochodami jest coraz gorsza. O miejscach parkingowych nie wspominając.
Sporo terenów zajmują stojące, przez większość doby nieużywane samochody. Jak masz lekarza w centrum, to raczej zapomnij o znalezieniu miejsca w sensownym czasie.

To prawda, dlatego miasta zaczynają bardziej przypominać oponki. Owszem, w miastach (a w Krakowie widać to bardzo jaskrawo) samochodem jeździ się coraz gorzej i drożej. Ale to nie oznacza konieczność rezygnacji z własnego samochodu. W dzisiejszych czasach wiele dziedzin życia (biura czy sklepy) powstają poza ścisłymi centrami i w miejscach gdzie można przy obiekcie wybudować dogodny parking. Przykład Lublina, jeszcze 10 lat temu zakup markowych ubrań czy innych dóbr robiło się na deptaku ulicy Krakowskie Przedmieście: https://www.google.pl/maps/@51.2478038, ... 312!8i6656 dzisiaj wiele sklepów zostało polikwidowanych, bywało że redukowanie miejsc parkingowych+nadgorliwość Straży Miejskiej doprowadzała do tego, że sami dostawcy rezygnowali ze współpracy bo dostawali mandaty i się nie opłacało:
Ale brakowało mi wizji deptaka i było coraz więcej trudności z zaopatrzeniem. Dostawcy nie chcieli przyjeżdżać z towarem, bo dostawali mandaty.
http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20566002,deptak-czeka-na-nowe-otwarcie-urzednicy-musza-zaczac-sluchac.html
Miasto za to zaczęło, mimo krytyki, likwidować kolejne miejsca parkingowe, przystanki autobusowe, a jezdnie zamieniać w deptaki...
Więc cóż - dzisiaj mamy centra handlowe, przy głównych drogach, z dogodnym parkingiem (czasami występuje niejasna organizacja ruchu na nich ale to szczegół). Ścisły centra miast spełniają już tylko funkcję jako rezerwat turystyczno-rozrywkowy. Czy to dobrze, czy źle? Ciężko powiedzieć. Na pewno utrudnia i podwyższa koszty komunikacji miejskiej ale, jeśli włodarze miast chcą opresyjności wobec ludzi z samochodami, to mają problem. :mrgreen:
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl » sobota 01 grudnia 2018, 18:00

problem tkwi w tym, że władze miast nie mają żadnego długofalowego planu logistycznego. co zmiana władzy, to zmiana koncepcji i sposób: nie będę dawał kasy na rozpoczęcie budowy, której otwarcie spadnie na mojego następcę.

jakiś czas temu byłem w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu (W-w ul. Sołtysowicka) na sympozjum: logistyczna obsługa metropolii.
koledzy z Niemiec na przykładzie Berlina pokazali dwa lotniska, kilka portów rzecznych, centra obsługi kolejowej, centra logistyczne, aby duże auta z towarem nie musiały wjeżdżać do metropolii, a dokonywały tego pojazdy dystrybucyjne.
a my na przykładzie Wrocławia pokazaliśmy czego nie mamy. w równym stopniu mogliśmy się pochwalić.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 17 stycznia 2019, 02:22

https://autokult.pl/32620,jest-szansa-n ... mal-gotowe

Materiał na YouTube- https://www.youtube.com/watch?v=6fdC14a2uBA

Moje starania i korespondencja z posłami dają efekty :thumb2: Projekt zmian dotyczący zmian podległości WORD'ów i finansowania jest już gotowy. Jeśli dobrze pójdzie zmiany wejdą w 2020r.

Wystosowałem też zapytanie czy zamierzają zmienić zasady samego egzaminu podając za przykład np. zakaz zatrzymywania się na łuku co jest absurdem i totalnie ma się nijak do realnego ruchu drogowego.
W odpowiedzi na słowa Posła Mosińskiego, że: "Oblanie za uderzenie tyczki jest chore", jeden internauta w swej naiwności i głupocie zadał pytanie: "A przerysowanie cudzego samochodu na parkingu tez jest chore zdaniem posła?". Owemu internaucie zadałem pytanie czy wzorem placu manewrowego WORD'ów na parkingu miejskim też jest zakaz zatrzymywania się?..... Odpowiedzi póki co nie uzyskałem.

p.s- Kiedyś gdy pisałem tutaj, że doprowadzę do zmian w WORD'ach to śmiano się ze mnie. Dzisiaj już śmiechu nie ma tylko zostało trzęsienie porciętami i wrzask rozpaczy przez tych którzy na tym systemie dojenia zdających zbijali profity. I bardzo dobrze.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » czwartek 17 stycznia 2019, 10:25

W odpowiedzi na słowa Posła Mosińskiego, że: "Oblanie za uderzenie tyczki jest chore", jeden internauta w swej naiwności i głupocie zadał pytanie: "A przerysowanie cudzego samochodu na parkingu tez jest chore zdaniem posła?". Owemu internaucie zadałem pytanie czy wzorem placu manewrowego WORD'ów na parkingu miejskim też jest zakaz zatrzymywania się?..... Odpowiedzi póki co nie uzyskałem.
Uderzenie w przeszkodę, a zatrzymanie się to dwie różne sprawy. Pan Poseł pisał o uderzeniu, ty natomiast zupełnie o czymś innym.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » czwartek 17 stycznia 2019, 19:06

A oto przykład, że "komputer" czasem się myli:

Obrazek

To fragment tekstu ujednoliconego ustawy o systemie tachografów cyfrowych, której wszystkie przepisy zostały uchylone ....no właśnie czy aby na pewno wynika to z powyższego obrazka? Co istotne ta ustawa obowiązuje i raczej nie zostanie formalnie uchylona (tzn. że straci moc). Tym samym będzie to akt uznawany za uchylony (za jakiś czas). Ma to związek z przepisami przejściowymi. Nowa ustawa (z uszczuplonym tytułem) regulująca przedmiotową materię to Dz.U. 2018 poz. 1480.

Podsumowując: uchylono punkty wyliczenia, nie zaś ust. 1. Domyślam się, z jakiego powodu. Komputer to narzędzie, bezmyślne.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » czwartek 17 stycznia 2019, 20:27

To nie komputer się myli, ale ludzie, którzy nie przewidzieli takiej możliwości.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » czwartek 17 stycznia 2019, 22:38

Ludzie może i przewidzieli (chociaż wątpię), ale oprogramowanie wspomagające już nie. Komputer nigdy się nie myli zakładając, że wykonuje obliczenia — nic ponadto.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » piątek 18 stycznia 2019, 16:41

Tutaj pomylił się człowiek (kliknij w 'tekst ogłoszony'): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9990430431

Na szczęście to nie jest strona Dziennika Ustaw, więc uff.
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » poniedziałek 21 stycznia 2019, 17:49

Moja aktywność pomału kroczy w tym wątku do statusu spamera. Sorry ale nie mogłem pozostać bierny wobec oto takiego zonka w bazie ISAP (screen na dole).

Dowiadujemy się (a raczej jesteśmy wprowadzani w błąd), że uPoRD ma art. 13h. Jakby było mało, to miejsce redakcyjne (tj. art. 13h ust. 6 ustawy o drogach publicznych) nie daje upoważnienia do wydania jakiegokolwiek rozporządzenia. O jakie rozporządzenie więc chodzi? Ok, nie będę się droczyć: Dz.U. 2018 poz. 2071. Prawidłowa podstawa prawna: art. 13ha ust. 6. UoDP.

Niby to gówniany problem, ale jeżeli korzystamy z ISAP'a, to niestety narażamy się na pewne ryzyko, że pominiemy istotny akt wykonawczy pod linkiem http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9850140060 (zakładka 'Akty wykonawcze'). Ja korzystam waśnie z bazy ISAP, toteż jeżeli robiłbym sobie zrzutkę wszystkich aktów wykonawczych do UoDP, to byłbym o jedno rozporządzenie w plecy.

Cóż... będę zmuszony czytać dziennikustaw.gov.pl — śledząc każde pozycje, żeby nie przeoczyć przepisów mnie interesujących i być na bieżąco :lol: Zresztą tak każe nam robić Państwo, bo DZ. U. jest święty a wszelkie alternatywne systemy (w tym popularne "LEX") i dane w nich zamieszczone nie są źródłami prawa.

Obrazek
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 21 stycznia 2019, 18:50

Tak samo jak mamy czytać tablicę ogłoszeń w Starostwach, Gminach i tym podobnych, aby być na bieżąco ze wszelkimi ogłoszeniami tych urzędów? :D
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » wtorek 22 stycznia 2019, 23:03

No to nie starczyłoby tablic (i drewna na papier), gdyby wszystko na nich umieszczać. Od tego są dzienniki urzędowe województw, a nieformalnie BIPy poszczególnych JST z jednostkami organizacyjnymi włącznie. Na tej tablicy rzucają się w oczy imienia i nazwiska osób, które dostały zakaz prowadzenia pojazdów. Licytacje też są fajne. Przetargi...
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » czwartek 24 stycznia 2019, 19:30

Obrazek

Asystentka Prezesa NBP zrobiłaby to lepiej :hmm:
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » czwartek 24 stycznia 2019, 20:10

To nie nowość, że oprogramowanie dla systemów państwowych piszą amatorzy. Jakby ktoś chciał mieć ogląd sytuacji, to polecam: https://www.wykop.pl/wpis/30442309/kod- ... a-var-isp/
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » czwartek 24 stycznia 2019, 20:54

Ale jeszcze raz Ci mówię, że te "uwagi" zamieszczają ręcznie. Czyli zapewne ktoś dostaje mailem akt prawny i wklepuje w system odpowiednie dane posiłkując się innym systemem. To by sie zgadzało, ponieważ opublikowany akt w dziennikustaw.gov.pl pojawia się z opóźnieniem w systemie ISAP. Praca: wklepywacz (pewnie za średnią krajową minimum). Należałoby wyrobić sobie nawyk ostrożności, że jeśli jednostka redakcyjna zawiera coś na kształt "1", to może to być literka małe l albo jedynka. Tak też w ww. przypadku: zamiast art. 13l napisano 131.

Oprogramowania to oni używają (w sejmie) do produkowania tekstów ustaw, rozporządzeń i nie jest to zapewne MS Word. Chociaż... na stronach RCL znajdziemy style do projektów aktów normatywnych w MS Word własnie, wraz z całą systematyzacją nazw plików, pod którymi zapisują projekt. To ostatnie popieram. Kiedyś przeglądałem, nawet mam gdzieś na dysku twardym (czyt.: obecnie wielkim wysypisku śmieci). Warto zerknąć, czy skład tekstu ustawy jest unormowany na poziomie rozporządzenia czy zarządzenia...
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » czwartek 24 stycznia 2019, 22:43

No racja. Zboczenie zawodowe. Jednak nie wszystko jest zautomatyzowane. ;-)
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości