Prawo jazdy za łapówki

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy za łapówki

Postprzez ella » czwartek 09 września 2004, 11:44

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=540549
Siedmiu mężczyzn podejrzanych m.in. o przyjmowanie łapówek od osób zdających egzamin na prawo jazdy zatrzymali we wtorek policjanci z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie). Wśród zatrzymanych są właściciele szkół jazdy, instruktorzy i egzaminator.
http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=541157
Na gorącym uczynku przyjmowania łapówki zatrzymali policjanci w środę w Lublinie egzaminatora z lubelskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wziął 600 zł za obietnicę zdania egzaminu na uzyskanie prawa jazdy - poinformowała policja.


Coraz więcej ukazuje się takich informacji. Czy to świadczy o tym, że zaczęły się częstsze kontrole i może ukróci się łapówkarstwo :?:
We wtorek do redakcji lubelskiego dziennika "Kurier Lubelski" zgłosił się czytelnik z informacją, że egzaminator zażądał od niego łapówki za pomyślne zdanie egzaminu na prawo jazdy.
Więcej osób powinno tak robić. Ale myślę, że problem ten będzie istniał jeszcze bardzo długo :evil: Ale dobrze, że chociaż zaczęli o tym pisać.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sylurek » czwartek 09 września 2004, 12:12

Lapowkarstwo bedzie, dopoki znajda sie tacy, co beda sklonni zaplacic...

A mentalnosc naszego spoleczenstwa po 89 r. specjalnie sie w tej kwestii, niestety :( nie zmienila. Jesli juz, to tylko na gorsze. Oczywiscie sa wyjatki, ale tylko potwierdzaja regole.

W samochodach egzaminacyjnych mialy byc podobno powszechnie zamontowane kamery i co? U mnie w WORDach ich nie ma...A to mogloby choc troche problem rozwiazac.Chociaz, jak ktos bedzie chcial wreczyc lapowke to i sposob znajdzie :?.

Ale rzeczywiscie dobrze, ze zaczeli o tym czesciej pisac, moze wiecej osob sie odwazy 'podpuscic' takich nieuczciwych egzaminatorow...
21.08.04-piersze podejście:zaliczone:)))
sylurek
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa 01 września 2004, 23:04
Lokalizacja: warszawka

Postprzez Ewela » czwartek 09 września 2004, 12:48

Witam!
Niedługo zdaję egzamin (to moje pierwsze podejście). Dowiedziałam się ostatnio, że w miejscu w którym bede zdawać egzamin, pewna osoba podeszła do egzaminatora z kopertą, a on jej odpowiedział: "śniadanie już jadłem". Wszyscy powinni mieć taką samą szanse na zdany egzamin , a nie tylko ci co mają "kase".
21 września - pierwsze podejście zaliczone!!!!
Ewela
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 01 sierpnia 2004, 21:54
Lokalizacja: zachodnio-pomorskie

Postprzez to ja » czwartek 09 września 2004, 15:19

Bardzo dobrze, że wykrywa się coraz więcej przyjmowanych łapówek. Może srogie kary spowodują, że ludzie zaczną się zastanawiać nad tym co robią...
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Robik » czwartek 09 września 2004, 16:03

Kto chce więcej poczytać o wczorajszeym złapaniu na gorącym uczynku w Lublinie, niech kliknie tu: http://www.kurier.lublin.pl/modules.php ... &sid=12434

A tu zdjęcia ze wspolnej akcji Policji i "Kuriera lubelskiego":

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dodam, że mam egzamin 24 września w Lublinie. Na szczęście zdążyli zlikwidować tego nieuczciwca przed moim egzaminem.
Avatar użytkownika
Robik
 
Posty: 264
Dołączył(a): środa 28 lipca 2004, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ella » czwartek 09 września 2004, 16:37

Na szczęście zdążyli zlikwidować tego nieuczciwca przed moim egzaminem.

Myślisz, że tam był tylko jeden co brał :?: :wink: Chociaż po takiej akcji to inni z tego WORD może się będą bali przez jakiś czas.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Robik » czwartek 09 września 2004, 16:53

No właśnie podobno brało wielu. Z artykułu w "Kurierze lubelskim" wynika, że pieniądze z łapówki szły nie tylko do tego egzaminatora, ale do podziału między innych. Podobno wręczenie łapówki wcale nie było gwarancją zdania egzaminu. Jeśli koledzy-egzaminatorzy uznali, że kwota do podziału jest za mała, mogli nie przyjąć łapówki, czyli: pieniądze brali, ale i tak nie załatwiali egzaminu.


W ogóle w lubelskim WORDzie źle się dzieje. Niedawno "Kurier lubelski" ujawnił, że szef WORDu wykorzystuje służbową Corsę do prywatnych celów. Na dodatek korzystał z benzyny służbowej.
Avatar użytkownika
Robik
 
Posty: 264
Dołączył(a): środa 28 lipca 2004, 19:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez bialy » czwartek 09 września 2004, 18:18

czytam to wszystko i nic mnie nie dziwi.................taki kraj....................
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez Harry » czwartek 09 września 2004, 19:34

sylurek napisał(a):Lapowkarstwo bedzie, dopoki znajda sie tacy, co beda sklonni zaplacic...




Nie tylko, kij ma dwa końce- nie tylko ci, co będą skłonni zapłacić, ale i ci, którzy będą chcieli brać zamiast uczciwie wykonywać swój zawód.

Ciekawe czemu do mnie do pracy nikt nie przylezie z kopertą :lol:
Einmal ist keinmal :)

Prawo jazdy kat. B:-)
Harry
 
Posty: 150
Dołączył(a): czwartek 29 lipca 2004, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sylurek » czwartek 09 września 2004, 23:05

Harry napisał(a):
Nie tylko, kij ma dwa końce- nie tylko ci, co będą skłonni zapłacić, ale i ci, którzy będą chcieli brać zamiast uczciwie wykonywać swój zawód.

Ciekawe czemu do mnie do pracy nikt nie przylezie z kopertą :lol:


No bo pewnie juz i tak za duzo zarabiasz... :lol: :wink:
A co do kija-to podobnie jak z problemem, co bylo pierwsze:kura, czy jajko? :wink:
Ciekawe, czy ktos wie, kiedy zostal odnotowany pierwszy historyczny przypadek lapowki i czy propozycja wyszla od 'dajacego',czy od 'bioracego' ? :wink: No i jaka byla forma zaplaty?Moze chodzilo o 'prawo jazdy' na rydwan w starozytnym Rzymie... :lol:
Pozdrowionka
21.08.04-piersze podejście:zaliczone:)))
sylurek
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa 01 września 2004, 23:04
Lokalizacja: warszawka

Postprzez Harry » piątek 10 września 2004, 17:02

sylurek napisał(a):Ciekawe, czy ktos wie, kiedy zostal odnotowany pierwszy historyczny przypadek lapowki i czy propozycja wyszla od 'dajacego',czy od 'bioracego' ? :wink: No i jaka byla forma zaplaty?Moze chodzilo o 'prawo jazdy' na rydwan w starozytnym Rzymie... :lol:




Dobre :!: Ciekawe, czy też mieli plac manewrowy :wink:
Einmal ist keinmal :)

Prawo jazdy kat. B:-)
Harry
 
Posty: 150
Dołączył(a): czwartek 29 lipca 2004, 22:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » poniedziałek 20 września 2004, 16:15

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=544513

No i mamy następnych.
Do ośmiu lat więzienia grozi 10 osobom m.in. instruktorom nauki jazdy, właścicielom szkół nauki jazdy z terenu Pomorza, zatrzymanym przez policję. Za pieniądze oferowali uczestnikom kursów pomoc w zdaniu egzaminów na prawo jazdy.

Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » piątek 05 listopada 2004, 01:00

a propos kupowania prawka zapodam fajny cytat z forum GW ( http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=154&w=8183784 ) odpowiedź na pytanie ile kto zaplacił za prawko):

Ja za swoje dalem 830zl, ale mozna bylo taniej - 774zl ale cóż te oplaty
pocztowe itp.

Jesli kotoś chce to moge zalatwić prawko za 1000zl, nie ma potrzeby zwlekac
przesylajcie od razu na konto: 71 3547 2465 2156 3556 9225 4754

PS: Tyle teraz kosztuje kurs w szkole w ktorej zdalem, jak tos chce to moze tam
pojsc a potem zdanie egzaminu to tylko formalnosc bo sie wszystko umie...

PS2: 830zl = 600zl kurs + 55lekarz + 6zl przekazy + 71w urzedzie + 94 egzamin +
6zl znaczek skarbowy ZDAŁEM ZA PIERWSZYM RAZEM :P


:lol:

A tak serio jak przeczytalam fragmenty tamtego posta i jakie pierdoły tam ludzie wypisują ... można się załamać, czy rzeczywiście Poalcy sa tak durni żeby kupowac sobie prawko ?
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez scorpio44 » sobota 06 listopada 2004, 00:31

sylurek napisał(a):Ciekawe, czy ktos wie, kiedy zostal odnotowany pierwszy historyczny przypadek lapowki i czy propozycja wyszla od 'dajacego',czy od 'bioracego' ? :wink: No i jaka byla forma zaplaty?

Odpowiedzi na to akurat jeszcze tam nie szukałem, ale życie mnie nauczyło, że odpowiedzi na większość tego typu pytań znajdują się w Piśmie Świętym. :D (Mówię to zupełnie na poważnie).

Mmeva napisał(a):czy rzeczywiście Polacy sa tak durni żeby kupowac sobie prawko ?

Mmevcia, to drugi rok na forum o tym piszemy, a Ty dopiero to zauważyłaś? :D:D:D:D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Mmeva » sobota 06 listopada 2004, 01:06

Zauważyłam duuuzo wcześniej, ale to co tam przeczytałam mnie dobiło... Tak samo zreszta jak rozmowy niektorych znajomych na temat prawka, na ktorego 'nie da się zdac, bo prawie wszystkich uleawją'; ręce opadają :?

Drugi - e tem, na starym forum tez był temat korupcji; więc to już 3 lata.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości