jaki mandat za zlamanie zakazu ruchu w obu kierunkach ?

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Cycu » wtorek 10 października 2006, 20:42

Art. 92 Kodeksu Wykroczeń :P :wink:

Art. 92. § 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,
podlega karze grzywny albo karze nagany.


:wink:
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :D :D :D
Avatar użytkownika
Cycu
 
Posty: 507
Dołączył(a): piątek 03 marca 2006, 18:37
Lokalizacja: Kielce/Warszawa

Postprzez Cubaza » niedziela 03 grudnia 2006, 00:43

No właśnie mam jedno pytanie odnośnie mandatów;) Otóż dzisiaj o mało co nie dostałem mandatu za wjazd za znak zakaz ruchu w obu kierunkach. No, ale to nie jest moje pytanie. Otóż na początku powiedzieli mi, że mogę dostać 500zł i 5 punktów karnych potem jak próbowałem negocjować to mi powiedzieli, że punkty muszą być ale dostanę 200złotych. Na koniec udało mi się dostać naganę wzrokową. No i tutaj jest moje pytanie czy skoro dostałem tą naganę wzrokową to punkty już się nie liczą prawda?:> Nie mogę dostać punktów karnych jeśli dostałem naganę. Czy mogę dostać punkty nawet jak nie dostałem mandatu?? A i jeszcze jedno pytanie :) Czy mogę gdzieś sprawdzić ile mam punktów? Bo bardzo mnie to ciekawi ;) Do dzisiaj powinienem mieć ciągle 24 ale nie jestem pewien czy teraz dostałem te 5 czy nie:P
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez maciass » niedziela 03 grudnia 2006, 01:51

"nagana wzrokowa"? istnieje coś takiego? :shock: na czym polega? czyżby policjant w ramach kary rzucał mrożące krew w żyłach,karcące spojrzenie ? :lol:
prawo jazdy kat. B od grudnia 2006 ;)
Avatar użytkownika
maciass
 
Posty: 202
Dołączył(a): poniedziałek 18 września 2006, 22:36
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tomek_ » niedziela 03 grudnia 2006, 02:04

Nie wiem o jakiej naganie wzrokowej mowisz, ale punkty mozesz sprawdzic na kazdym posterunku policji, ktory ma dostep do bazy. Wtedy slownie udziela Ci informacji.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cubaza » niedziela 03 grudnia 2006, 10:01

No nagana wzrokowa to wyglądało tak, że siedzę na tylnym siedzeniu i jak mi oddawał prawo jazdy to popatrzył się na mnie tak jakbym mu matkę naleśnikiem zabił :D Tak wyglądała nagana wzrokowa. Powiem szczerze, że ucieszyłem się, z tego, że dostałem to upomnienie i przynajmniej tyle;) No właśnie i takie jest pytanie;) Czy jak dostaje upomnienie a nie karę grzywny to punkty też się liczą?:> Hmmm?
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez konradex » niedziela 03 grudnia 2006, 11:07

przecież sam mówisz, ze masz 24 punkty... więc jakbyś dostał jeszcze 5, to by chyba zabrali Ci od razu prawo jazdy, nie sądzisz? ;)
konradex
 
Posty: 91
Dołączył(a): sobota 20 maja 2006, 00:41
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Cubaza » niedziela 03 grudnia 2006, 11:10

Ehhhhh ściana:P A ty masz ile punktów???? 50?:> Wydaje mi się, że nie jesteś jakiś uprzywilejowany i masz też 24 punkty :P Albo inaczej :P Jak na razie do wczoraj miałem 0 punktów karnych :P Ale dzisiaj mogę mieć już ich 5;) I to mnie właśnie intryguje czy punkty można nałożyć bez grzywny czy z grzywną;) Punkty można nałożyć nawet o tym nie wiedząc czy przy upomnieniu można nałożyć punkty :P Jak mnie to będzie tak strasznie denerwować to jutro się przejdę na komisariat i się po prostu zapytam :D
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez scorpio44 » niedziela 03 grudnia 2006, 13:52

Cubaza napisał(a):Ehhhhh ściana:P A ty masz ile punktów???? 50?:> Wydaje mi się, że nie jesteś jakiś uprzywilejowany i masz też 24 punkty :P Albo inaczej :P Jak na razie do wczoraj miałem 0 punktów karnych :P Ale dzisiaj mogę mieć już ich 5;)

Cubaza, operujesz straszliwymi skrótami myślowymi, to się nie dziw, że ludzie Cię nie rozumieją. ;) Bo z Twojej wypowiedzi wynikało czarno na białym, że masz już 24 punkty na koncie. A Ty mówiąc "mam 24 punkty" prawdopodobnie masz na myśli to, że masz jeszcze tyle do "wykorzystania", ale nie da się ukryć, że trudno na to wpaść. ;)

A co do odpowiedzi na Twoje pytanie, to chyba wszystko zależy od policjanta.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Cubaza » niedziela 03 grudnia 2006, 17:29

No okej ;) Może macie racje ;)
czyli wszystko zależy od tego czy policjant dał mi upomnienie ale punkty i tak są czy dał mi upomnienie i o punktach też zapomniał?:> Czyli i tak muszę sprawdzić czy mam już tylko 19 punktów do "wykorzystania" czy w dalszym ciągu mam ich 24:P
Cubaza
 
Posty: 237
Dołączył(a): czwartek 15 lipca 2004, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 290 gości