Kalkulator składek

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Kalkulator składek

Postprzez Irek » wtorek 30 września 2003, 08:00

Gdzie mogę znaleźć informację o wielkości składki OC w zależności od marki samochodu?
Z góry dzięki za odpowiedź.
IREK
Irek
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 30 września 2003, 07:56

Postprzez BoBeE » wtorek 30 września 2003, 21:24

Ja sie moze nie znam ale czy to nie zalezy od firmy ubezpieczeniowej ? I chyba w nich sie musisz dowiadywac...

Pozdr.
Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...
BoBeE
 
Posty: 37
Dołączył(a): poniedziałek 14 lipca 2003, 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kasia » środa 01 października 2003, 09:33

Wysokość składek OC zależy od bardzo różnych czynników, m. in. od ubezpieczyciela, pojazdu, ubezpieczającego itd. W każdej firmie wygląda to inaczej, dlatego też najlepiej udać się do jakiegoś brokera ubezpieczeniowego (pracuje dla różnych ubezpieczycieli) i on obliczy sumę składki ubezpieczeniowej w różnych firmach.
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Sławek_18 » środa 01 października 2003, 21:41

Nie polecam wykupywac u brokera ubezpieczenie dlatego, że jest drozej. Bierze on jaka prowizje za to, ze Cie ubezpieczyl. Chociaz (chyba) nie wszyscy biora. Kieddys dzwonil Ojciec do ubezpieczalni i oni tam mowili, ze ci "brokerzy" nie moga brac zadnych prowizji.
Tak jak mowi Kasia koszt oc zalezy od: jesli nie masz zadnych znizek i to Twoje pierwsze ubezpieczenie to placisz 100% (albo nawet ~120%) normalnej skladki, znizki od bezkolizyjnej jazdy nabija sie dopierok od 21 roku zycia (chyba), od ubezpieczalni (Polecam Samopomoc no ), i od pojemnosci silnika samochodu ubezpieczanego. Najlepszym rozwiazaniem jest jak sie ma rodzica, ktory ma znizki i wtedy zarejestrowac go na wlasciciela ubezpieczenia a siebie jako wpsółwlasciciela (przechodzi na ciebie 50 % znizek wlasciciela, a on nie traci swoich znizek). Ale chyba zamotalem :) 8)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez X » niedziela 12 października 2003, 22:19

Witam,
Mimo mlodego stazu za kierownica (rok) mialem juz 'przyjemnosc' dwa razy korzystac z uslug ubezpieczalni.
Nie sugeruj sie tylko i wylacznie wysokoscia skladki.

Najpierw calkowicie skasowalem swoj lewy przod nie zdazajac ominac Toyoty Yaris skrecajacej w lewo (jesli ktos widzial jadac Niepodleglosci mniej wiecej na wysokosci stacji benzynowej w lutym tego roku skasowanego z przodu Nissana i z tylu Yarisa to bylem ja ;). Na szczescie mialem AC w Warcie i nie mozna na nia akurat powiedziec nic zlego. Samochod od razu byl odcholowany do warsztatu, zrobiony i Warta wszystko oplacila (4600 naprawa + hol), koszt moj wyniosl zero zl (oprocz mandatu i pkt. karnych), mialem za to nowy reflektor, maske i zderzak =). Tylko Warta tak sie wycwanila, ze teraz oferuje mi AC drozsze o 40% wiec jezdze bez niego :).
Druga kolizje mialem we wrezsniu, VW Transporter wjechal w moj tyl, z jego OC (PZU) mialem wymieniony pekniety zderzak i robiona tylna klape bagaznika. Takze wszystko bez problemow.

Reasumujac jesli chcesz wykupic AC pamietaj zeby nie ubezpieczac sie w zadnych towarzystwach typu LINK4 czy cos takiego. Jesli sie tam ubezpieczysz zapewniam Ciebie ze trudno bedzie Ci znalezc warsztat ktory podejmie sie bezgotowkowej naprawy . Jesli chodzi o AC nie warto oszczedzac tych 300-400 zl rocznie i ubezpieczyc sie w Warcie/Pzu.

Natomiast jesli chodzi o OC to wybor jest prosty, idz tam gdzie jest najtaniej. Zwroc uwage jednak, ze np. w Linku nie mozesz rozlozyc ubezpieczenia na raty (tzn. mozesz ale wyglada to tak ze mozesz rozlozyc na dwie raty ktore musisz splacic w ciagu dwoch miesiecy, pierwsza przy odbiorze OC, druga miesiac pozniej :). Juz tutaj wychodzi cwaniactwo firmy, w np. Warcie bez problemu mozesz splacac ratalnie.

Konczac, nie wierzcie w tanie ubezpieczenia. Mi w LINK4 krzykneli tylko za OC 200zl taniej, ale trzeba cala kase wplacac OD RAZU, w Warcie mam drozej ale za to w ratach co 3 miesiace :).

P.S. Nie wiem czy to jeszcze jest w Warcie, ale byla tam promocja na AC bonus-malus ;) czy cos takiego i byly tam znizki za marke
samochodu (od 5% do 20% taniej).
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51

Postprzez X » piątek 24 października 2003, 19:56

Troche nie na temat ale trzeba sobie pomagac ;).

Chcialem poinformowac warszawiakow ze w promocji (nie wiem jak dlugo) mozna kupic bardzo tanio OC w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeniowym (dawne Daewoo). Wyzej pisalem ze samochod bedzie w Warcie, jednak agent poinformowal o nowej firmie na rynku ;) ostatecznie auto jest ubezpieczone w PTU, gdyz stawka promocyjna (bez znizek) ZA CALY ROK wynosi 550 zl!!! :). Przykladowo (zakladajac ze nie masz znizek) za OC w Wawie srednio zaplacisz okolo 2 tysiecy.

P.S. Dodatkowo trzeba za ok. 160 zl rocznie ubezpieczyc chalupe, jest to tzw. 'pakiet mazowiecki'. Wiec za +/- 800 zl macie OC i ubezpieczone mieszkanie :)
X
 
Posty: 224
Dołączył(a): czwartek 08 sierpnia 2002, 12:51


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości