zdjęcie do prawa jazdy - wymiary

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

zdjęcie do prawa jazdy - wymiary

Postprzez konradex » środa 07 czerwca 2006, 16:43

Witam! :)

niedawno zrobiłem sobie zdjęćie w zakładzie fotograficznym z naznaczeniem, że potrzebuje do prawa jazdy i dowodu... i teraz pytanie... Owo zdjęcie ma wymiary 4,0 cm x 5,5 cm... A z tego co przeczytałem to powinno ono mieć 3,5 cm x 4,5 cm... Może i głupie pytanie, ale nie mam zamiaru w razie czego ciąć zdjęcia w WORDzie :P tak więc... mam sobie obciąć te zdjęcie do odpowiednich wymiarów, czy też sami sobie z tym poradzą jakoś? Dzięki z góry za odpowiedź :)

ps. moze to i glupie pytanie, no ale.. :D
konradex
 
Posty: 91
Dołączył(a): sobota 20 maja 2006, 00:41
Lokalizacja: Białystok

Postprzez ella » czwartek 08 czerwca 2006, 22:17

czy też sami sobie z tym poradzą jakoś?

Obawiam się, że panie w WORD nie będą na pewno bawiły się w obcinanie Twojego zdjęcia. Jeżeli je przyjmą to jest one wysyłane potem do Wydziału Komunikacji (tam też je mogą odrzucići czekać aż dostarczysz nowe) a potem do PWPW (tam też je mogą odrzucić i kazać przysłać poprawne). Opóźnisz w ten sposób wydanie Twojego prawka.
A może trafisz na miłą sympatyczną kobitkę i rzeczywiście ci je sama przytnie :D (nie liczyłabym na to) Już widzę panią z linijką w ręku i nożyczkami :lol: a przed okienkiem kolejka zdenerwowanych czekaniem ludzi.
Przytnij je jednak sam.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Baran » piątek 09 czerwca 2006, 12:30

Czasami chyba jednak przycinają. Ja miałam trochę za duże zdjęcie w stosunku do tej czarnej ramki w podaniu o PJ, więc przycięłam, mieściło się idealnie. Ale dokument przyszedł do mnie z jeszcze bardziej przyciętymi brzegami :) I może nie przycinają tego ręcznie, tylko skanowana jest tylko jakaś określona wielkość. Chociaż równie dobrze mogliby skanować całe i potem proporcjonalnie zmniejszyć - no mi nie spodobało się to, co zrobili z moim. No ale jeszcze dwa latka i je zmienię :)
Baran
 
Posty: 69
Dołączył(a): piątek 10 czerwca 2005, 23:44
Lokalizacja: Szczecin/Białogard

Postprzez konradex » piątek 09 czerwca 2006, 19:04

dzięki za rady :) obciąłem se "sam" na gilotynce ładnei i jest fajnie i bezproblemowo będzie mam nadzieje :P
konradex
 
Posty: 91
Dołączył(a): sobota 20 maja 2006, 00:41
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości