O kobietach

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

O kobietach

Postprzez Slawek » niedziela 14 września 2003, 21:02

http://kiosk.onet.pl/art.asp?DB=162&ITE ... 64&KAT=239

Ciekawe czy z naukowcami Kordula i inne jej podobne też będą się spierać. A oto mały wycinek, jakby komuś nie chciało się zaglądać:

Damskie funkcjonowanie mózgu odpowiada również za to, że panie są gorszymi kierowcami. Jak sugeruje profesor Frank McKenna z Uniwersytetu Reading, kobiety nie potrafią zbyt precyzyjnie ocenić odległości. Podczas testów przedstawiciele obu płci poddani zostali próbom symulującym sytuacje w ruchu drogowym. Według profesora McKenna, błędy kobiet w sztuce prowadzenia pojazdu związane są ze złą oceną odległości od innego pojazdu, co szczególnie utrudnia im skręt. - Nie da się ukryć, że lepszymi kierowcami są mężczyźni. Reagują błyskawicznie, jeżdżą szybciej i agresywniej.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Sławek_18 » niedziela 14 września 2003, 21:50

Czyżby puszka pandory ? :D
Mysle jednak, ze kobiety powstrzymaja sie od burzliwych ripost :P
Ja juz wyrazalem swoja opinie i nie bede jej powtarzal.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kordula » niedziela 14 września 2003, 22:40

Kolejny facet, który jak zawsze sądzi, że są lepsi. A dla nas kolejny powód do sporu, kto jest lepszym kierowcom..
Nie wiem, jak dokładnie czytasz takie bzdury, ale to o czym piszesz zależy nie tylko od płci, więc to, że jesteś facetem wcale nie znaczy że jeździsz lepiej od kogoś, o kim mówi się, że źle jeździ bo jest kobietą...
Jak widać od każdej zasady są wyjątki...

A co do stereotypów, to coś w tym jest. Bo jak kobieta popełni błąd, to od razu słyszy :"bo to baba" itp. a jak facet popełni błąd to na ogół zaczyna się w głupi sposób tłumaczyć.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » poniedziałek 15 września 2003, 15:44

Ja nie mówię o konkretnych osobach (o sobie również nie), tylko o tym co jest zazwyczaj, a regułą jest to co jest. Nie zmienia to faktu, że kobieta może prowadzić lepiej, a mężczyzna gorzej. Zazwyczaj jest jednak odwrotnie i nic tego nie zmieni.
Karula napisał(a):jak kobieta popełni błąd, to od razu słyszy :"bo to baba" itp. a jak facet popełni błąd to na ogół zaczyna się w głupi sposób tłumaczyć.

A kobiety tłumaczą się zawsze mądrze.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez miros » poniedziałek 15 września 2003, 15:54

kordula polecam zakupienie slownika bo "kto jest lepszym kierowcom" pisze sie "kto jest lepszym kierowca"
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 15 września 2003, 16:07

Tylko nie przegnij w drugą stronę tak jak Łakom i nie pisz "ą" tam gdzie ma być "om". :D
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Kordula » poniedziałek 15 września 2003, 16:27

Slawek napisał(a):Ja nie mówię o konkretnych osobach (o sobie również nie), tylko o tym co jest zazwyczaj, a regułą jest to co jest. Nie zmienia to faktu, że kobieta może prowadzić lepiej, a mężczyzna gorzej. Zazwyczaj jest jednak odwrotnie i nic tego nie zmieni.
[size=150]Karula[/size] napisał(a):jak kobieta popełni błąd, to od razu słyszy :"bo to baba" itp. a jak facet popełni błąd to na ogół zaczyna się w głupi sposób tłumaczyć.

A kobiety tłumaczą się zawsze mądrze.

Radzę nauczyć się czytać, chyba że jesteś naprawdę aż tak tępy, że nie rozumiesz błędu.

Na pewno mądrzej niż większość facetów.

A co do tamtego kawałka to był zwykły błąd, ale jak widać Wy faceci nigdy ich nie popełniacie, same ideały tu są.

[/b]
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » poniedziałek 15 września 2003, 19:44

:lol: :lol: :lol: Cóż, nie od dziś wiadomo, że prawda w oczy kole. A fakty i tak pozostają faktami. :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 września 2003, 19:49 przez Slawek, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez leila » poniedziałek 15 września 2003, 19:47

no no wskoczyliście na biedną Kordulę..ludzie,ja nie uważam że kobiety jeżdżą lepiej,albo że faceci nie mozna generalizować!!!choć są pewne tendencje że faceci jeżdżą np bardziej brawurowo a kobiety mniej...ja znowu gdzieś czytałam że faceci jadąc z kobietą starają sie prowadzić mniej "agresywnie"...to tak jak gdy kobieta pojawia się w męskim towarzystwie to starają się mniej przeklinać..a może się mylę :wink: taka mała dygresja z obserwacji...
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 15 września 2003, 22:35

Karula napisał(a):Jest takie mądre powiedzenie:
"prawda jest jak dupa, każdy ma swoją"
:D :D :D :D :D :D :D :D No nie... Tego, że Karula kiedykolwiek użyje tak brzydkiego słowa, tobym się za Chiny nie spodziewał... :D :D :D
leila napisał(a):gdy kobieta pojawia się w męskim towarzystwie to faceci starają się mniej przeklinać..a może się mylę

Hmm... Będę wredny i odpowiem z własnego doświadczenia: mylisz się... :P
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 15 września 2003, 22:51

scorpio kultura musi byc :P Nikt na to juz nie wplynie, ze jest taki poglad:
KObiety (baby
jagi :D ;) ) jeżdża gorzej niz faceci.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » wtorek 16 września 2003, 00:00

zrobmy tak: kobiety jezdza gorzej ale sa wyjatki i byc moze kordula jestes tym wyjatkiem (tego nie wiem bo nigdy nie widzialem jak jezdzisz), ale sama zobacz, to zostalo udowodnione naukowo ze kobiety nie maja predyspozycji do prowadzenia samochodu (oczywiscie sa wyjatki, jak w tekscie bylo napisane)
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kordula » wtorek 16 września 2003, 13:17

Slawek napisał(a):
Karula napisał(a):Jest takie mądre powiedzenie: "prawda jest jak dupa, każdy ma swoją" więc nie mów o faktach.

:lol: :lol: :lol: Cóż za wspaniała argumentacja. :lol: :lol: :lol:
Karula napisał(a):A skoro chcesz o niej mówić, to moze wypowiesz się o kulturze tej męskiej części kierowców??

Nie da się ukryć, że mężczyźni jeżdżą z reguły lepiej ale i z reguły mają mniejszą kulturę jazdy.


To co tutaj piszesz, odchodząc od tego kto jest lepszym kierowcą mogę określić tylko tak: zawsze wiedziałam, że jesteś głupi, ale nigdy, że aż tak, ale jak widać pozory mylą.

Nie da się ukryć, że mężczyźni jeżdżą z reguły lepiej ale i z reguły mają mniejszą kulturę jazdy. - a jednym z elementów dobrej jazdy jest właśnie kultura, której Wam niestety brakuje.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » wtorek 16 września 2003, 13:27

:lol: :lol: :lol: Karula - wszyscy zrozumieli oprócz Ciebie :lol: , więc specjalnie dla Ciebie jeszcze raz powiem o co mi chodziło :lol: , a mówiłem o umiejętnościach, których kobietom brakuje. :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez miros » wtorek 16 września 2003, 14:51

Kordula napisał(a):a jednym z elementów dobrej jazdy jest właśnie kultura, której Wam niestety brakuje.


no zobacz generalizujesz kierowcow mezczyzn. czy naprawde wszyscy zachowujemy sie na drodze jak swinie? jesli tak twierdzisz to nie miej pretensji do niektorych z nas o to, ze twierdza, ze kobiety jezdza gorzej niz mezczyzni.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości