Punto I i Punto II ???

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Punto I i Punto II ???

Postprzez Mała » sobota 06 września 2003, 23:48

Może ja jestem jakaś nie doinformowana :oops: , ale jaka jest różnica między Punto I i Punto II (oprócz nazwy oczywiście)? Który jest lepszy np. na egzamin?
Mała
 
Posty: 33
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2003, 17:32
Lokalizacja: Białystok

...

Postprzez Mmeva » wtorek 09 września 2003, 13:02

Punto 1 to po prostu starszy model. Jeździłam nim trochę na kursie, całkiem przyzwoity ( chociaż generalnie nie lubię punciaków i wolę lanosy ), ten, którym jeździłam nie miał wspomagania kierownicy ( o ile sie nie mylę montowali je tylko w 2, ale głowy nie dam ). Miałam na nim tylko 5 godzin (resztę na wspomaganym lanosie) i moim zdaniem warto trochę pojeździć na kursie czymś bez wspomagania - potem jak trzeba jeździć czymś "bez" nie ma takiego szoku...

Co do Punciaka 2 jeździłam tylko na egzaminie ( trzeba mieć pecha, żeby chcieć wylosować lanosa, a tu 3x punto... ;) ), ma chyba elektryczne wspomaganie ( moim zdaniem troszkę za bardzo się kierownica kręci, wolę normalne wspom. ). Ma na pewno więcej elektryki i co dość dziwne opuszczanie szyb nie na drzwiach tylko z dwóch stron koło kierownicy - jesli jeździło się tylko Puntem z korbką warto wiedzieć.

Ogolnie Punciaki z reguły mają słabsze silniki niż Lanosy i w zwiazku z tym większe tendencje do gaśnięcia, często nawet bez winy kierujacego - np. mi na egz. ( zimą ) po wciśnięciu sprzęgła przy dojeżdżaniu do skrzyżowania pieron nie wiedzieć czemu potrafił zgasnąć, choć w innych samochodach nigdy mi się to nie zdarzało... Jesli dodać do tego gorszą widoczność... to polecam jednak Lanosa, ale od tego był gdzieś osobny wątek...

PS. Jak ja zdawałam w 2001 w WORDzie Tarnobrzeg nie było juz Punto 1 - z tego, co piszesz, są jeszcze w którymś WORDzie - w którym ??
Ostatnio zmieniony środa 10 września 2003, 11:58 przez Mmeva, łącznie zmieniany 1 raz
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Mała » wtorek 09 września 2003, 23:38

Nie mam pojęcia czy jeszcze w jakimś są :) Egzamin mam w czwartek i wtedy się okaże.

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienia. Byłam ciekawa jaka jest między nimi różnica i zastanawiałam się jakim ja jeżdże i... nadal nie wiem :D :D :D Autko ma wprawdzie wspomaganie, ale lusterka są całkiem standardowe czyli na drzwiach.

U mnie było tak, że punto było przeznaczone na placyk, a lanos na miasto. Na lanosie miałam trochę mniej godzin i muszę przyznać, że gorzej mi się jeździło. Zdarzało się, że biegi same wyskakiwały, często też mi gasł. W punto nigdy nie miałam takich niespodzianek. Myślę, że to wszystko było spowodowane wiekiem lanoska (ponad 4 lata), punciaki są jeszcze 'młode' (ok. pół roku).
Mała
 
Posty: 33
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2003, 17:32
Lokalizacja: Białystok

Re: Punto I i Punto II ???

Postprzez Mmeva » środa 10 września 2003, 10:47

Mała napisał(a):Nie mam pojęcia czy jeszcze w jakimś są Egzamin mam w czwartek i wtedy się okaże.


Wydaje mi się, że 1 już nie ma w WORDach, ale kto wie... najlepiej zapytaj instruktora i wszystko bedzie jasne.

Mała napisał(a):Autko ma wprawdzie wspomaganie, ale lusterka są całkiem standardowe czyli na drzwiach.

sorry za pomylke, to mialy być szyby... teraz już chyba wszystko jasne :oops:

Mała napisał(a):Myślę, że to wszystko było spowodowane wiekiem lanoska (ponad 4 lata), punciaki są jeszcze 'młode' (ok. pół roku).


Wiekiem jak wiekiem, chyba raczej sposobem eksploatacji, 3-4 letnie zadbane elki powinny sprawować się ok... a co do wieku puciaków - jeśli to pół roku to chyba za młode na Punto 1 - musi być 2.

POWODZENIA NA EGZAMINIE!!!
Ostatnio zmieniony środa 10 września 2003, 12:14 przez Mmeva, łącznie zmieniany 2 razy
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Sławek_18 » środa 10 września 2003, 11:06

lusterka na korbke ?
). Ma na pewno więcej elektryki i co dość dziwne opuszczanie lusterek nie na drzwiach tylko z dwóch stron koło kierownicy - jesli jeździło się tylko Puntem z korbką warto wiedzieć.
Pierwsze slysze :)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mmeva » środa 10 września 2003, 11:50

Sorry, to miały być szyby :oops: ( czytalam wtedy akurat gdzieś coś o lusterkach). Już się poprawiam....
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Mała » środa 10 września 2003, 13:20

Szyby też są standardowe tzn. na korbkę.
Mała
 
Posty: 33
Dołączył(a): środa 20 sierpnia 2003, 17:32
Lokalizacja: Białystok

Postprzez scorpio44 » środa 10 września 2003, 17:37

Mmeva napisał(a):Sorry, to miały być szyby :oops: ( czytalam wtedy akurat gdzieś coś o lusterkach). Już się poprawiam....

Wtedy akurat gdzieś coś Mmevcia się malowała, wpatrując się w swoje lusterko opuszczane na korbkę. :D :D :D :D :D :D
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Mmeva » środa 17 września 2003, 22:39

Mała napisał(a):Szyby też są standardowe tzn. na korbkę.


Zależy od wyposażenia - te II które spotkałam miały elektryczne (szyby), ze sterowaniem koło kierownicy.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości