Kat A

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Kat A

Postprzez kwach » czwartek 28 sierpnia 2003, 12:10

Chcialbym sie zapytac jeszcze o jedna kwestie mam juz prawko kat B i chce niedlugo zaczac robic A co jesli nie zdam ? dalej mam kat B ?
kwach
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2003, 23:01

Postprzez scorpio44 » czwartek 28 sierpnia 2003, 12:22

:D :D :D :D :D Kolejne pytanie z zestawu FAQ, na które odpowiedź zawsze była moim zdaniem oczywista...
A z jakiego powodu mieliby Ci zabrać prawko kategorii B, skoro zaliczyłeś na nią egzamin? Gdybyś (nie daj Boże :D) oblał egzamin na A, to nie ma to nic do rzeczy.
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

:]

Postprzez kwach » czwartek 28 sierpnia 2003, 17:47

Mam wlasnie Kawasaki Zxr - 8 i jezdze juz rok bez prawka bo nie tzreba do takich motorow :] nie zatrzymywal mnie nikt "nie zdolal" ale chce jechac do holandi na wakacje i przydadza sie dlatego pytam ale faza ostra narazie 260 km/h najwiecej bo bylem najarany :] na B mam rok juz bo sie zalapalem jak od 17 mozna bylo tera mam 18.5 :] hehe
kwach
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 27 sierpnia 2003, 23:01

Postprzez Slawek » piątek 29 sierpnia 2003, 11:50

Jak przekraczasz granicę, to nikt nie pyta o prawko. Gorzej, jeśli miałbyś (odpukać) jakiś wypadek.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Mmeva » wtorek 09 września 2003, 11:33

no wiesz, podobno np. Austriacy sa w tej kwestii wyjatkowo wredni - co prawda nie doświadczyłam tego na własnej skorze, ale czepiali się podobno swego czasu samochodów jadacych z przyczepą tylko na kat B ( bo nie ma na obrazku ...), choć dla pewnych przyczep wystarczy B... a żadnych tłumaczen nie chcieli słuchać...

a inna chamska rzeczą, jaka robi się czasami na granicach jest ... kierowanie samochodów z kratką ( np. seicento !!!) jako ciężarówki na pas dla TIR-ów ... :lol: może mamy szczęście, ale na razie takie coś też mnie ( odpukac) nie spotkało
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez miros » wtorek 09 września 2003, 15:57

no wiesz jak juz ktos sobie zrobil kratke to jego samochod staje sie po czesci samochodem ciezarowym, wiec musi sie liczyc z tym ze na granicy moga mu cos takiego zrobic, choc pierwszy raz slysze o czyms takim.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

...

Postprzez Mmeva » wtorek 09 września 2003, 18:53

miros napisał(a):no wiesz jak juz ktos sobie zrobil kratke to jego samochod staje sie po czesci samochodem ciezarowym, wiec musi sie liczyc z tym ze na granicy moga mu cos takiego zrobic, choc pierwszy raz slysze o czyms takim.


cyrki, cyrki i jeszcze raz cyrki...
zgodnie z polskim prawem mozna kupić sobie samochód na firmę - zakładasz kratkę i zwracają VAT - wszystko zgodne z prawem, miało to być ulatwienie dla firm np. moj tata obecnie robi części ciągnikow itp. kupił snubire combi na firmę wykorzystywaną w pracy i w domu, zawsze trzeba pojechać po materiał... wszystko ok - a co za debil wymyslił, że auto ma wtedy się nazywać samochod ciężarowy... hmmm ( w sumie nawet do tego, że parkuje w miejscu dozwolonym na chodniku mogą się podobno uczepić, bo to ciężarówka !)

co więcej - kiedy kilka lat temu wprowadzano to prawo dopuszczone byly zarówno autka z homologacją fabryczna, jak i przerabiane na "ciężarowe" w stacjach majacych na to pozwolenie ( na szczęście wybraliścy fabryczną), przedsiebiorcy kupili samochody, przerobili i zgodnie z prawem dostali zwrot VATu... niedawno o ile się nie mylę nowy rząd jakis rok temu się uczepil, że liczą się tylko te z fabryczną co za paranoja, ludzie mieli pozwracać, wiele firm upadło, a potem okazało się, co było oczywiste od poczatku, że ścigano ich niesłusznie...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości