Uprawnienie B-E

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Uprawnienie B-E

Postprzez małgosia » czwartek 31 lipca 2003, 18:13

OD DŁUŻSZEGO CZASU,szukam kompetentnej osoby lub instytucji,która jednoznacznie odpowie mi na pytanie:Czy posiadacz kategorii B-E
moze prowadzić samochód dostawczy(konkretnie jest to VITO zarejestrowany jako cięzarowy)o masie całkowitej 2700 kg wraz z przyczepą (konkretnie do przewozu koni) o masie całkowitej 1950kg.
Z ustawy "Prawo o ruchu drogowym"nie wynika to dość jasno,i naraża to
mnie na szykany ze strony różnych "władz",często żąda sie ode mnie
wykazania się prawem jazdy C-E.Kto ma rację ?
małgosia
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2003, 18:02

Postprzez miros » czwartek 07 sierpnia 2003, 01:25

kat B:
a) pojazd samochodowy o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusu lub motocykla
b) pojazd, o którym mowa w lit. a), z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 tony

a u ciebie masa ta wynosi 4650 kg, tylko ze problem w tym ze kategoria C+E oznacza:
zespół pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 18 t. i długości co najmniej 12 m. złożony z samochodu ciężarowego i przyczepy lub ciągnika siodłowego i naczepy.

i nie mam zielonego pojecia pod co moznaby to podczepic. glupie troche te przepisy albo ja ich nie moge dobrze zrozumiec:(
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Mmeva » sobota 16 sierpnia 2003, 20:43

osoba mająca prawo jazdy kategorii B jest uprawniona do kierowania:
pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu i motocykla) ciągnącym przyczepę lekką, nawet wówczas, gdy dopuszczalna masa całkowita takiego zespołu pojazdów przekracza 3,5 t (maksymalnie może wynosić 4250 kg: 3500 kg pojazdu ciągnącego + 750 kg przyczepy)
na podstawie przepisu art. 88 ust. 3 pkt 3, w zw. z ust. 2 pkt 3 lit. a),


ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym ciągnącym przyczepę lekką, przy czym w ogóle nie jest określona dopuszczalna masa całkowita takiego zespołu pojazdów - na podstawie art. 88 ust. 3 pkt 3 w zw. z ust. 2 pkt 3 lit. c),


pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu i motocykla) ciągnącym przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 750 kg pod warunkiem, że ta masa nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego, a łączna dopuszczalna masa całkowita tego zespołu pojazdów nie przekracza 3,5 t - na podstawie art. 88 ust. 2 pkt 3 lit. a) i b


czyli NIE
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez scorpio44 » sobota 16 sierpnia 2003, 20:47

A kto to jest ten Nie, skoro on ma rację? :D :D :D :D :D
scorpio44@o2.pl
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

B+E

Postprzez czarny9825 » niedziela 25 kwietnia 2004, 22:17

Mmeva napisał(a):osoba mająca prawo jazdy kategorii B jest uprawniona do kierowania:
pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu i motocykla) ciągnącym przyczepę lekką, nawet wówczas, gdy dopuszczalna masa całkowita takiego zespołu pojazdów przekracza 3,5 t (maksymalnie może wynosić 4250 kg: 3500 kg pojazdu ciągnącego + 750 kg przyczepy)
na podstawie przepisu art. 88 ust. 3 pkt 3, w zw. z ust. 2 pkt 3 lit. a),


ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym ciągnącym przyczepę lekką, przy czym w ogóle nie jest określona dopuszczalna masa całkowita takiego zespołu pojazdów - na podstawie art. 88 ust. 3 pkt 3 w zw. z ust. 2 pkt 3 lit. c),


pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu i motocykla) ciągnącym przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 750 kg pod warunkiem, że ta masa nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego, a łączna dopuszczalna masa całkowita tego zespołu pojazdów nie przekracza 3,5 t - na podstawie art. 88 ust. 2 pkt 3 lit. a) i b


czyli NIE


A proszę mi powiedzieć do czego uprawnia kategoria B+E ?

czy mogę prowadzić samochod o DMC 3500 kg + przyczepa 1200 kg? :?:
czarny9825
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 25 kwietnia 2004, 22:12

Postprzez Mmeva » niedziela 25 kwietnia 2004, 22:36

Chyba w tym przypadku nie bardzo pomoge, pisalam to dośc dawno, pamietam, że szukalam tacie, ile może pociagnąc na B ;);
Sa tez dobre artykuły z omowieniami na stronie:

http://www.bpj.pl/z10/3a.html

może tam.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości