Wyposażenie

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Wyposażenie

Postprzez Kordula » niedziela 20 lipca 2003, 13:55

Czy każdy samochód oprócz trójkąta ostrzegawczego musi posiadać apteczkę??
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » niedziela 20 lipca 2003, 14:25

Nie. Apteczka nie jest obowiazkowa.
A trojkat musi miec jaka homolagacje ? cos tak mi sie obilo.

Jest jakies ograniczenie wiekowe gasnic nadajacych sie do uzytku. Chodzi mi o to: posiadam nie "sprawdzona" (chodzi o "przeglad" ) czy musze kupic nowa gasnice czy tez moge dac stara ? Ona ma juz chyba swoj wiek : )
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kordula » niedziela 20 lipca 2003, 14:32

Na temat trójkąta nie wiem, a co do gaśnicy, to chyba po przeglądzie wiadomo, czy się jeszcze nadaje.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez mytek » niedziela 20 lipca 2003, 15:12

Trójkąt któy jest dołaczony do samochodu :) Teraz już są wszystkie w niego wyposażone nowoczesne autka a co do gaśnicy może być stara ale musi być pieczątka ważna do kiedy jest ważna, pożniej albo napełnić na nowo albo kupić nową co się bardziej opłaca !;)
...:::Nie zrażajcie się , samo życie :D:D:::...
Avatar użytkownika
mytek
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 29 sierpnia 2002, 22:29
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Kordula » niedziela 20 lipca 2003, 15:56

Owszem, ale mi właśnie chodziło o stary samochód, który nie jest wyposażony ani w trójkąt, ani w apteczkę.
Ale gaśnicę posiada.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » niedziela 20 lipca 2003, 18:27

no to musisz dokupic trojkat :) do tego staruszka :P


btw przepowiadam watpliwosci w nastepnym poscie :D apteczki nie musisz miec, ale IMO lepiej jest miec ja w samochodzie.

Wcale nie edytowalem posta :P 8)
Ostatnio zmieniony niedziela 20 lipca 2003, 21:24 przez Sławek_18, łącznie zmieniany 1 raz
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kordula » niedziela 20 lipca 2003, 20:41

Właśnie wiem, zastanawiałam się też, czy muszę kupować apteczkę.
A z niego nie jest aż taki staruszek ;).
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Łakom » poniedziałek 21 lipca 2003, 14:28

przegląd gasnicy robi ją sie co dwa lata ( lub rok ale nie jestem pewny)...
jezli chodzi o trójkąt to samochód musi przejśc homologacje czy nie jak w nowych samochodach trójkąt jest pod pokrywą bagaznika i tam jest przymocowany na satałe tylko musi byc przenośny... np. w niemczech obowiązują dwa trójkaty ostrzegawcze jeden w samochodnie a drugi przenośny.....
a apteczka jest OBOWIĄZKOWA, np podczas wypadku musisz udzielić rannemu pomocy i czym zawiniesz krwawiąca rane :?: szmatką lub podkoszulką..... w apteczce musza znajdować sie bandaże elastyczne i zwykłe, plastry, foljowe rękawiczki, nozyczki, woda destylowana itd.... kiedyś czytałem w "auto świecie" ze w białorusi w apteczce muszą być trzy prezerwatywy.....
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 21 lipca 2003, 15:13

Łakom napisał(a):przegląd gasnicy robi ją sie co dwa lata ( lub rok ale nie jestem pewny)...
jezli chodzi o trójkąt to samochód musi przejśc homologacje czy nie jak w nowych samochodach trójkąt jest pod pokrywą bagaznika i tam jest przymocowany na satałe tylko musi byc przenośny... np. w niemczech obowiązują dwa trójkaty ostrzegawcze jeden w samochodnie a drugi przenośny.....
a apteczka jest OBOWIĄZKOWA, np podczas wypadku musisz udzielić rannemu pomocy i czym zawiniesz krwawiąca rane :?: szmatką lub podkoszulką..... w apteczce musza znajdować sie bandaże elastyczne i zwykłe, plastry, foljowe rękawiczki, nozyczki, woda destylowana itd.... kiedyś czytałem w "auto świecie" ze w białorusi w apteczce muszą być trzy prezerwatywy.....

przytocze tu dokładnie to co jest napisane w AŚz 9 Lipca 03
"W rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbednego wyposazenia jest mowa o konieczności posiadania trójkąta ostrzegawczego i gaśnicy. Podczas konstroli drogowej
policjant zażąda ode mnie również okazania apteczki. Czy jest ona także obowiązkowa? Wiem, że zwsze było to tylko zalecenia. Na pytanie, od kiedy obowiazuje przepis o obowiązku posiadania apteczki, funkcjonariusz
odpowidział, że "od zawsze". Czy miał racje?

Nie ma obowiązku posiadania apteczki w samochodzie osobowym, właściwie trudno mówić nawet o zalecaniu. Szczegółowy opis wyposażania pojazdów znajduje się w roozporządzeniu o którym Pan wspomniał. Nie zalicz ono apteczki do obowiązkowego wyposażenia auta osobowego, nie mówi też o tym, co ma sie w niej znajdować. W apteczke powinien natomniast być wyposażony autobus. Jeśli dobrowolnie decydujemy sie na zestaw pierwszej pomocy niech to bedzie twarde pudełki spoczywwającee na tylniej półce "
Osobiście jestem za tym aby posiadać apteczke w samochodzi.
A wiec apteczka nie jest obowiązkowa, co wynika z powyzej przytocznego tekstu.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Łakom » poniedziałek 21 lipca 2003, 16:17

to tym mnie zaszokowałes :shock: :shock: :shock:
jest kara grzywny ze nieudzielenie pierwszej pomocy.... chyba ze nieszkoda Ci podkoszulki czy koszuli na zawinięcie czyjejś rany......
aha z tego co pamiętam w apteczce powinny znajdowac sie ustniki
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 21 lipca 2003, 16:32

Łakom napisał(a):to tym mnie zaszokowałes :shock: :shock: :shock:
jest kara grzywny ze nieudzielenie pierwszej pomocy.... chyba ze nieszkoda Ci podkoszulki czy koszuli na zawinięcie czyjejś rany......
aha z tego co pamiętam w apteczce powinny znajdowac sie ustniki

Wezwanie karetki też jest Udzieleniem pierwszej pomocy
Jeśli ktos nie umie np. udzieli "pomocy przed lekarskiej" ? Przecież nieumiejetna pomoc w takim przypadku moze pogorszyc sytuacje poszkodowanego, wezwanie karetki to udzielenie pomocy, jakbys nie zrobił NIC to sie zgodze, że karane to jest kara grzywny.

A po pierwsze ja tylko zacytowałem tekst, nie uwazam to za dobry pomysl, ale w swietle pracy tak jest.
Wolna wola, policja nie moze ukarac za nie posiadanie apteczki (co wynika własnie z tego tekstu)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Łakom » poniedziałek 21 lipca 2003, 16:47

no dobra nie masz apteczki bo jest niepotrzebna tel. kom. tez nie masz i jak wezwiesz pomoc :?: mówie tu tylko ogółem ale chyab ponad 90 % naszych polskich kierowców ma apteczke tak mi sie przynajmniej wydaje :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 21 lipca 2003, 18:46

Mam apteczke. Od groma osob nie umie udzielić pierwszej pomocy, co z tego, ze ma apteczke jak nie potrafi z niej skorzystac ?
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Slawek » poniedziałek 21 lipca 2003, 19:52

Tylko jak się nie udzieli pierwszej pomocy (nawet jak się nie umie), to za to grozi odpowiedzialność karna. Np. jeśli ktoś nie oddycha, to masz obowiązek zrobić mu sztuczne oddychanie. A swoją drogą tego uczą w szkole i podstway każdy chyba zna.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 21 lipca 2003, 20:14

Slawek napisał(a):Tylko jak się nie udzieli pierwszej pomocy (nawet jak się nie umie), to za to grozi odpowiedzialność karna. Np. jeśli ktoś nie oddycha, to masz obowiązek zrobić mu sztuczne oddychanie. A swoją drogą tego uczą w szkole i podstway każdy chyba zna.
Raczej sie nie zgodze, nie możesz udzielić pierwszej pomocy typu masaz serca czy sztuczne oddychanie, w tym pierwszym mozesz złamac zebro jak za mocno nacisniesz (a jak NIGDY nie robiles tego to nie wiesz z jaka mniej wiecej silo naciskac) wezwanie karetki to juz jest udzielenie pomocy.
I tu jeszcze jeden mankament szkolnictwa, powinien byc na egzaminie sprawdzian z pierwszej pomocy.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości